Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא מוצא מקום לרכוש מצבר BOSCH S5 במידות מסויימות 315X175X175 (נמוך)

Guest Automatic1
שימו לב! השרשור הזה בן 2526 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חבר'ה ושבוע טוב,

לצערי, אני נתקל בבעיה בארץ, למצוא מצבר מסדרה מסויימת של בוש.

מדובר על מצבר מחברת בוש BOSCH S5 מדגם 5010 לדוגמא במידות שצריכות להיות מקסימום 315X175X175 מ"מ, כפי שאומרים "מצבר נמוך".

הצלחתי למצוא מצבר S4 מדגם 4010 בעלות של כ 980 ש"ח או לחלופין, מציעים לי מצבר של S5 אבל סוג של AGM מדגם SA511 שקצת יותר גבוה במידות 315X175X190 ועולה בפי 2, קרוב ל 1,700 שקלים... קצת יותר ממה שציפיתי, הרבה יותר.

טכנית, אולי ניתן להסיר את המכסה העליון שסוגר את המצבר, הפלסטיק השחור שסוגר ואז זה ייכנס אבל העלות... העלות.

האם ישנם מקומות שאתם מכירים שיכולים למכור את הדגם הנדרש S5 מדגם 5010 או משהו קרוב לזה? במידות הנדרשות?

חרשתי את הרשת, כל מיני מקומות, לא נמצא.

כמו כן, מה הקטע עם האחריות בארץ? מדוע מצברים שזוכים ל 5 שנות אחריות או 4 שנות אחריות בחו"ל או באירופה ובארץ, במקרה הטוב שנתיים, למה? אקלים? באיזו זכות?

באירופה בחלקם יש גם 36 חודשים של אחריות בדגמים מסויימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בוש מיובאים על ידי לדיקו.

תרים טלפון לשירות לקוחות של לדיקו תשאל אותם האם המצבר הנ"ל קיים במלאי בארץ.

ואם אפשר לשאול? למה דווקא ההתעקשות על בוש? בגלל שיש 24 חודשי אחריות ולא 20?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, תודה רבה על התשובה, אולי באמת כדאי לפנות אליהם, פוחד מהמחיר "הרשמי" כנראה.

הבחירה בבוש S5 מהסיבה שבפורד יש מערכת שנקראת "מערכת טעינה חכמה" אשר טוענת את המצבר במתח של 14.4 ועד 14.8 (לעיתים עד 15.1 אפילו) מה שבעצם מרתיח ו מצבר "רגיל" והם דורשים מצברים עם SILVER CALCIUM בלבד.

כאן בארץ גם לפורד עצמה אין את המצברים המקוריים של פורד עם הדרישה ולכן, נאלץ לחפש מצבר כמה שיותר קרוב למפרט הנדרש.

יש מצברי VARTA לדוגמא גם כן עם הטכנולוגיה, אבל היום, יש בעיה לאתר ולזהות מצברים שבהם באמת SILVER CALCIUM מלבד דגמי הפרמיום למינהם, למרות שקשה לי להאמין שרק בפורד יש את המערכת הזאת.

מה הבעיה? המערכת עלולה לסבול ועלולות להיות בהחלט בעיות פה ושם עם מערכת החשמל והטעינה במידה והמצבר לא תואם את הנדרש, אבל... אם זה כך הייתה אז תופעה ברחבי הארץ, מה שלא קורה בפועל (למרות שזה כן קורה בפועל, פוקוסים למינהם עכשיו כשחיפשתי, תופעה).

אני מחפש מצבר עם יכולת התנעה גבוהה באמת, המנוע לא קטן ובהחלט הרכב מפוצץ צרכני חשמל + 2 מצלמות רכב (אגב, הרכב משאיר את הסוויצ' פתוח 15 דקות לאחר הסגירה מה שמשאיר 2 מצלמות דלוקות במלוא ההספק, 2 אמפר ל 15 דקות בכל פעם, אני עושה נסיעות קצרות בעיקר ואולי כאן הבעיה).

ייתכן וגם אוסיף מערכת הגברה כזו או אחרת לרכב בקרוב, אז מעדיף להיות על הצד הבטוח.

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המצבר קיים בארץ זה הרבה יותר פשוט ואז אתה צריך ללחוץ על תחנת שירות שיזמינו לך ואתה תעשה את המו״מ מולם.

מצברי בוש מיוצרים על ידי וארטה.

הייתי מרים טלפון לטלרון ומבקש להתייעץ עימם. הם גם חברים כאן בקארספורום ולא פעם עזרו מאוד לחברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בוקר טוב,

ראשית אתה מוזמן להוריד את האפליקציה של VARTA ולבדוק שם. סיכוי גבוה מאוד שתמצא את כל הפרטים שאתה צריך.

שנית, כאן בחתימה שלנו תמצא את מספר הטלפון של שרות הלקוחות. תרים טלפון ותבקש את העזרה הספציפית שאתה צריך.

אם כל זה לא יעזור - שלח לנו ה.פ. וננסה לראות מה ניתן לעשות.

טלרון מצברים בע"מ, המעיין 7 מודיעין.

טלפון 1-700-700-130

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי בוקר טוב,

האפליקציה מעולה, ממש נוחה ומצויינת ומומלצת לכולם מכיוון שמצאתי בדיוק את מה שהייתי רוצה או צריך בעצם.

דגם המצבר הוא SILVER dynamic 574 402 075 בול במידות ובקטגוריה שצריך.

ארים אליכם טלפון ואזמין או אברר כיצד כל התהליך מתבצע באמת.

נשאר לי לברר האם זה יהיה בסדר עבור המערכת הטעינה החכמה שדורשת SILVER CALCIUM או סילבר קלציום ולא עופרת רגילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברצוני לכתוב הודעה לגבי כל בעלי פורד מונדאו או פורד פוקוס ובפרט פורד, אשר צריכים מצבר מסוג סילבר קלציום או קלסיום SILVER CALCIUM.

לפי בדיקה טכנית ורשמית, מצברי VARTA מדגם BLUE ו SILVER הם אכן מצברי SILVER CALCIUM הנדרשים למערכת הטעינה החכמה בפורד.

זה מקל מאוד היות ובארץ חסרים המון מצברים מסוגים שונים, VARTA הפעם נתנה את הפתרון.

רק לשם הבנת העניין, לבעלי פורד וכו', במידהו עושים שימוש במצבר עופרת רגילה, החומצה רותחת בטעינה עם המתחים שיש שזה בין 14.4 ועד 15.1 במידת הצורך ועלול להרוס את האלטרנטור, מערכת הטעינה, החשמל ובכלל, לפגוע פה ושם וגם הבהוב אורות או אי יציבות מסויימת.

ישנם מקרים שבהם אנשים לא מבינים מה קורה עם הרכב שלהם מבחינת החשמל, בפרט פורד או פוקוסים למינהם, זאת הסיבה.

אני מצרף מספר תמונות בנושא, כדי שתוכלו להתתרשם היות ולא תמיד קל למצוא את המידע רשמית.

VARTA 3.JPG

VARTA 2.JPG

VARTA 1.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב מצברים מסוג Calcium/Lead הותקנו ברוב רכבי פורד כבר מסוף שנות ה-90. גם ברכבי קונצרן VAG עוד מאמצע שנות ה-90 הותקנו מצברים מאותו סוג.

היתרון הבולט של מצברים מסוג Calcium/Lead הוא איבוד קטן של אלקטורליט לכן הם גם נקראים מצברים ללא טיפול.

מצברים מסוג Silver/Calcium הותקנו ברכבי פורד החל משנת 2001 ברוב הרכבים שנמכרו באירופה ולדעתי גם בארץ.

איזה מצברים מתקינים במוסכים המורשים של הייבואן והלא מורשים במקרה שהמצבר המקורי הוא מסוג Silver/Calcium ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב מצברים מסוג Calcium/Lead הותקנו ברוב רכבי פורד כבר מסוף שנות ה-90. גם ברכבי קונצרן VAG עוד מאמצע שנות ה-90 הותקנו מצברים מאותו סוג.

היתרון הבולט של מצברים מסוג Calcium/Lead הוא איבוד קטן של אלקטורליט לכן הם גם נקראים מצברים ללא טיפול.

מצברים מסוג Silver/Calcium הותקנו ברכבי פורד החל משנת 2001 ברוב הרכבים שנמכרו באירופה ולדעתי גם בארץ.

איזה מצברים מתקינים במוסכים המורשים של הייבואן והלא מורשים במקרה שהמצבר המקורי הוא מסוג Silver/Calcium ?

אני לא חושב שאתה רוצה לדעת... אני אוכל לעדכן בקרוב. על מצבר עם חשבונית שהתקינו לי ברכב לפניי כשנתיים וכרגע אני חושב שזה עושה בעיות.

התקינו לי מצבר עם פקקים (שדורש טיפול) ולדעתי זה מצבר עופרת רגיל, מה שמאוד מכעיס אותי כרגע.

כאשר אוציא אותו, אוכל לצלם לכם מה מתקינים במוסך מאזדה פורד המורשה באשדוד.

הבנתי שישנם תופעות ובעיות אשר עלולות להופיע כתוצאה מפעולת המערכת על מצבר שלא מתאים, לדעתי יש לי מספר סימנים לכך.

בתקווה שהמצבר יוחלף היום או מחר כבר.

להבנתי, אין למוסכים בארץ את המצברים המקוריים של פורד, אשר נראים כפי שבתמונה, לרוב.

ford silver calcium oem.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברצוני לכתוב הודעה לגבי כל בעלי פורד מונדאו או פורד פוקוס ובפרט פורד, אשר צריכים מצבר מסוג סילבר קלציום או קלסיום SILVER CALCIUM.

לפי בדיקה טכנית ורשמית, מצברי VARTA מדגם BLUE ו SILVER הם אכן מצברי SILVER CALCIUM הנדרשים למערכת הטעינה החכמה בפורד.

זה מקל מאוד היות ובארץ חסרים המון מצברים מסוגים שונים, VARTA הפעם נתנה את הפתרון.

שים לב שהסדרה Blue Dynamic 572 409 068 מתאימה לך בול ולא BLUE הרגילה אשר נמכרת בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, הכוונה שלי הייתה ל SILVER DYNAMIC או BLUE DYNAMIC ולא ה BLUE הרגיל.

אני אפנה לאחת מתחנות השירות היום או שארים תכף טלפון לטלרון ואברר, כי אם אין להם את ה DYNAMIC, זה לא עוזר לי שוב פעם ואני אצטרך להצמד לבוש S5, זה באמת מציק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי מול טלרון, כרגע העברתי בקשה לשירות הלקוחות באופן פרטי, אני מנסה למצוא את 2 הדגמים הללו של VARTA:

VARTA SILVER DYNAMIC 574 402 075

VARTA BLUE DYNAMIC 572 409 068

הם במידה 278X175X175 ומתאימים לי בול, לטענת תחנת השירות ואחד הסוכנים, יש להם BLUE DYNAMIC אבל הגובה שלו הוא 190 ולא 175... שזה אומר שאאלץ להסיר את הקופסאת פלסטיק ככל הנראה, דבר אשר אני מעוניין להמנע ממנו מן הסתם וזה לא תקין.

זה פשוט לא קל, בקושי מצליח למצוא את הנדרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד להנחיות הייצרן לדעתי תוכל להסתפק במצבר

Calcium/Lead אשר יותר זול וכנראה תוכל למצוא בגודל המתאים לרכבך.

לפני שאתה רוכש מצבר לא מתאים מבחינת גודל ומשלם יקר אפשר לפתוח דיון תיאורטי מקצועי בנושא בחירת מצבר מתאים לרכבך וכמובן לשמוע גם על עובדות בשטח מהתקנה של מצבר מסוג Calcium/Lead.

1. מערכת הטעינה ברכבך לא תפגע כתוצאה מהתקנת מצבר Calcium/Lead.

2. לדעתי האלקטרוליט במצבר לא יירתח אלא אם יתקימו מספר תנאים כגון: מתח טעינה גבוה למשך זמן ארוך וטמפ' חיצונית גבוהה.

אל תשכח שברוב הרכבים שבהם מותקן מצבר רגיל מסוג Calcium/Lead מתח הטעינה כאשר האלטרנטור קר או בימים קרים עומד על 14.4-14.6 וולט למשך 10 דקות ולפעמים יותר וזה מתוך בדיקה וניטור מתח הטעינה אצלי ברכב שבו מותקן מצבר של בוש S4.

3. ייתכן מאוד שאורך החיים של המצבר יתקצר.

תחשוב על זה...

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הזה הגיע בול בזמן, כבר כמה זמן שנדלקת לי התראת low voltage כשאני עומד עם סויץ פתוח ושומע רדיו.

בעקבו השרשור, גם אני יצרתי קשר עם אחד הסוכנים, הוא אמור לחזור אלי גם כן עבור אחד הדגמים הנ"ל.

אחזור לעדכן

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם תעדכן לגבי אילו דגמים אתה מברר איתו? תודה אריק, או כל קצה חוט שיהיה לך לשתף אותנו.

*** LOW VOLTAGE היא תופעה ידועה, גם לי זה נדלק ניתן להתעלם ממנה אבל מן הסתם שזה מגיע מהמצבר שלא תואם למערכת, תלוי איזה מצבר יש לך. הקטע שהוא תקוע בקופסא וכדי לצלם צריך להוציא את קופסאת הפילטר אוויר וכו', מטלה בפני עצמה.

שתף אותנו בתמונה לגבי המצבר כשתוציא או מה שיש לך לפי הדגם.

מרק10,

לגבי הגודל, המידה הרשמית היא 278X175X175 לפורד מונדאו. אני חשבתי להכניס מצבר של 315X175X175 מכיוון שזה המקסימום האפשרי לפי כל השרשורים בTALK FORD ואנשים שכן רכשו וזה נכנס ללא בעיה, אמרו שללא ספק אין קשר בין המידה המומלצת למקסימום האפשרי.

מה הבעיה? גובה, המצבר במונדאו נחשב למצבר "נמוך" 175 מ"מ, הרבה מצברים נכנסים לקטגוריה אבל דופקים אותי בגלל הגובה, הם 190 מ"מ.

לכן, יש ליבואן את המצבר DYNAMIC BLUE ועוד במחיר מעולה של איזה 700-800 שקלים כולל מע"מ לדעתי אבל הגובה שלא לא מתאים, אני רוצה את המצבר שמתאים מבחינת הגובה, בעיה...

לא שאין להם, פשוט המגוון לא קיים.

באירופה, מגוון המצברים התואמים פשוט אדיר, כאן אני נתקל בקשיים.

הייתי מעדיף להצמד להמלצות היצרן, אין בעיה להתקין כפי שהתקינו לי, מצבר פשוט שדורש טיפול ובתכלס, מצבר מעפן ככל הנראה, אבל זה מקצר את אורך החיים שלו משמעותית = החלפה תדירה הרבה יותר או לחלופין, פגיעה במערכות כאלו ואחרות.

יש ריצודים באור, התנעה חלשה מאוד במיוחד עכשיו בחורף, אני יכול לבדוק מיילים עד שזה מניע (ציני כמובן) וריצודי אור עם כניסת המאוורר רדיאטור, ריצודי אור פנימי קצת וכו', מעדיף לא לפגוע במערכות, הרכב מפוצץ בצרכני חשמל תכלס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2526 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...