Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים עם אחיזה חזקה 185/55-65/14

שימו לב! השרשור הזה בן 2670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוא נתחיל מכך שאתה תרשום מה התקציב, אולי? יש צמיגים ב 300 שקלים לצמיג ויש גם ב 1000 שקל לצמיג.

כמה אתה צריך? 2 קדמיים? את כל ה 4?

תן מידע, זה לא משחק הניחושים, מה הם השימושים שלך גם כן או המטרות, או הרצונות מהצמיגים, להחליף מדי שנתיים או להחזיק איתם 5.

עבורי תקציב שפוי זה 900, 1100 זה סבבה, לצמיג :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אהיה יותר ספציפי

צריך 4 צמיגים

תקציב - מעריך מקסימום 300-400 שח לצמיג, במידה הזאת לא חושב שיש סיבה להוציא יותר

שימושים - נהיגה ספורטיבית בעיקר ומנהלתית מידי פעם - מכוון לצמיגים עם אחיזה כמה שיותר חזקה ביבש , ואם אפשר גם ברטוב.

זמן אחזקה של הצמיגים - אין זמן מוגדר, עדיף כמה שיותר ארוך, לפחות שנתיים שלוש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם צמיגים עם "אחיזה חזקה", סביר שלא יחזיקו לך שנתיים שלוש.

לפי הודעות עבר של פותה"ש מדובר לכאורה בטויוטה קורולה 2001/2002. אם אני לא טועה המידה שם היא 185/65R14.

למעשה יש חיזוק לענין וגם הסבר אולי לטווח שהתייחס אליו פותה"ש, בהודעה ישנה של עמיתעוד אחת דומה) בשרשור שינוי מידות.

לא, יודע אם הן לא תוקנו במהלך השנים, אבל זה קצת הזוי המידות האפשריות שם במידה R14, משום שיש פער של 6% בין מידה 185/65R14 לבין 185/55R14. גם אם נניח שהמקורית היתה 175/65R14, עדין יש פער של מעל ל-4% ביחס למידה 185/55R14 למשל.

למרות שזה לא רלוונטי, עבור מידת האמצע (185/60R14) יש דווקא למשל טויו R888/R888R. אבל אוברקיל זה אנדרסטייטמנט רציני.

אולי כדאי להתייעץ עם אושריקו. :twisted::wink:

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין ניתן לאשר חתך 55 , בדקתי לפני פתיחת הנושא . מעדיף את החתך הזה מן הסתם על 65 .

גם אם אצליח לאשר חתך 60 הסיכוי שהיבואן יביא r888r במידה הזאת בכל מקרה שואף ל0 .

אם אני מוכן להתפשר באורך החיים, איזה צמיגים יהיו בעלי אחיזה ויציבות גבוהים ככל האפשר וזמן בלימה נמוך ?

אשמח לעזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע שתעשה חיפוש מה המשמעות של שינוי עם פער כזה של היקף הגלגל (6% להזכירך). נהוג להמליץ להימנע משינויים הגדולים מ-3%.

בין השאר, שינוי יחס הנעה סופי (ובהתאם האצה/מהירות סופית), השפעה על סל"ד, שינוי תצוגת מהירות, מרחק וכן הלאה.

אם תעלה מידה ל-R15 (כמובן עם החלפת חישוקים), שתי המידות שקיימות שם הרבה יותר קרובות למקור אצלך.

185/55R15 עם סטיה של פחות מ-2%, ו-195/55R15 כמעט זהה למקור.

ובכל זאת, לענין:

במידה 185/65R14 - נראה לי שהיצע הצמיגים במידה הזה הוא סטנדרטי לחלוטין ונטול אספירציות (אבל מספיק בשביל רכב כמו קורולה).

במידה 185/55R14 - בדוק אם יש מלאי איפשהו ליוקוהמה S.Drive.

אבל, אם אתה עולה למידות הגדולות:

במידה 185/55R15 - גם S.Drive ותאורטית גם AD08, טויו T1R, טויו DRB, וכן צמיגי פרימיום טורינג למיניהם.

במידה 195/55R15 - טויו T1R/R1R/R888/R888R, יוקו AD08 וגם כאן צמיגי פרימיום טורינג למיניהם.

יתכנו אולי עוד כמה דגמים במידה זו או אחרת.

אני שוב מזכיר שרוב הצמיגים התחרותיים (AD, R למיניהם) הם ממש יותר מדי לרכב שלך.

צמיגי פרימיום טורינג למיניהם (טויו CF2, גודייר אפישנטגריפ פרפורמנס, דנלופ בלוריספונס, קונטיננטל פרימיום קונטקט וכד') יתנו מענה מספק בהחלט לדעתי (כולל שרידות לאורך זמן ומרחק). ואם ממש מתעקשים, אז צמיגים עם גוון ספורטיבי כמו ה-T1R, S.Drive וכד' יספקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההודעה המושקעת תום .

ידעתי שבשינוי היקף הגלגל יש השפעה על סל"ד ושינוי תצוגת מהירות, אבל לא ביחס הנעה סופי . אני יודע שהגדלת הצמיג ל185 (ביחס ל175 המקורי שיש לי היום) תשפיע שלילית על האצה (אבל חיובית בבלימה), מה המצב עם הקטנת היקף הגלגל?

בכל מקרה אם יש פער של 4% בין 175/65R14 ל-185/55R14 אני מאמין שאין סיבה ממשית להימנע מכך. אני לא מתכנן להחליף ג'אנטים בגלל מגבלת תקציב אז רק מידה 14 רלוונטית .

מסכים איתך שצמיגים עם גוון ספורטיבי בהחלט יספיקו , סיקרנת אותי לגבי היוקוהמה S.Drive .

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?294443-toyo-t1r-vs-s-drive-yokohama

קצת ירד לי ממנו עקב הנושא הבא

http://www.vagit.co.il/forum/viewtopic.php?f=19&t=11535

בכל מקרה אברר לגביו אם יש באיזור צמיגים טריים ובמחיר טוב . אני לא רואה שיש אופציות יותר טובות במידות שלי ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהה, אתה בכלל עם 175/65R14. נו, טוב לדעת. :wink:

אם אתה לא מוצא את ה-S.Drive בחתך 55, אז לא יודע אם יש מה להתעקש על המידה הזו, ואז 185/65 יעבוד יותר טוב מבחינת הבדלי קוטר ויש מספר צמיגים מספקים (אך לא ספורטיביים) כאמור במידה זו.

ולגבי עליה במידת החישוק, לדעתי לא אמור להיות קשה למצוא חישוקי 15 ברזל (אם רלוונטי מבחינתך) שיתאימו עבורך ובמחיר לא גבוה מאוד.

קח את אמירתי בערבון מוגבל - אבל למיטב זכרוני התרשמתי בזמנו לגבי ה-S.Drive שמדובר בבעיה נקודתית (רכב או צמיג), או בתקופת ייצור או במידת צמיג מסויימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהה, אתה בכלל עם 175/65R14. נו, טוב לדעת. :wink:

אם אתה לא מוצא את ה-S.Drive בחתך 55, אז לא יודע אם יש מה להתעקש על המידה הזו, ואז 185/65 יעבוד יותר טוב מבחינת הבדלי קוטר ויש מספר צמיגים מספקים (אך לא ספורטיביים) כאמור במידה זו.

ולגבי עליה במידת החישוק, לדעתי לא אמור להיות קשה למצוא חישוקי 15 ברזל (אם רלוונטי מבחינתך) שיתאימו עבורך ובמחיר לא גבוה מאוד.

קח את אמירתי בערבון מוגבל - אבל למיטב זכרוני התרשמתי בזמנו לגבי ה-S.Drive שמדובר בבעיה נקודתית (רכב או צמיג), או בתקופת ייצור או במידת צמיג מסויימת.

כן, הרכב מגיע מקורי עם 175 . מצאתי S.Drive טריים במידה המבוקשת, אבל המחיר שלו קצת גבוה מידי בשביל צמיג במידה הזאת (450+- לצמיג) . הג'אנטים אחרי צביעה מקצועית ככה שיהיה לי חבל להחליף אותם , במיוחד אחרי שמצאתי צמיג טוב במידה הנ"ל .

המלצות על מקום אמין באיזור השרון (אפילו קצת מעבר) שעובד עם היבואן של יוקו במחירים טובים ?

אגב מצאתי שרשור באותו נושא כאן בפורום , מקווה באמת שהבעיה נפתרה כבר ולא אזדקק ל"עזרת" היבואן..

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?528897

איזה רכב מדובר?

קורולה 2002 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמחורים שלו באתר יד2צמיגים:

http://tires.yad2.co.il/tire-service?tire=3876&cs=1&diameter=4&aspectRatio=13&width=16

השרשור שמצאת בפורום מתייחס לאותו מקרה. התמונות והפרטים זהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון שלי עם S.Drive בחתך נמוך 205/40/17 הוא ששלושה צמיגים חדשים קרסו במשך תקופה של 4 חודשים, אחד המקרים היה בגלל כביש מקורצף למרות שכל צמיג אחר היה שורד. התופעות שהיו בשלושת הצמיגים הן בליטות עגולות גדולות על דופן הצמיג שגרמו לבריחת האוויר. לא קונה יותר S.Drive.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...