Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

להפעיל פוליסה או לתבוע צד ג?

שימו לב! השרשור הזה בן 2670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לפני כמה ימים עשיתי תאונת דרכים עם אופנוע.

האופנוע עלה על אי תנועה בכביש ונסע נגד כיוון התנועה במהירות, דבר שגרם להתנגשות שלנו באשמתו המלאה. יש עדי ראיה + בוחני תנועה שהגיעו למקום ואישרו את המקרה + מצלמה שקלטה באיזור את המקרה כך שאין לו ממש דרך להכחיש.

עם זאת, חברת הביטוח שלי משום מה מציעה לי להפעיל את המקיף במקום לתבוע את צד ג, לטענתם אקבל כך את הכסף מהר יותר ופחות סיבוכים. לשאלתי אם הפרמיה שנה הבאה תתייקר הם אמרו שהם יתבעו אותו ואם יוציאו 85 אחוז משווי התביעה הפרמיה שלי לא תגדל.

למישהו יש נסיון עם זה ויכול להגיד לי מה באמת עדיף לי? כי אני מניח שלחברת ביטוח יש אינטרס להציע לי דבר כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עדיף לך לתבוע צד ג'. אני לא יודע מי חברת הביטוח שלך ומי אמר לך את זה. נכון שהם יכולים לתבוע אותו ולהוציא את הכסף, אבל זה תהליך שיכול לקחת יותר זמן מלתבוע ישירות את הצד ג' ובינתיים הפוליסה שלך תסתיים ותשלם פרמיה יקרה יותר.

יש לך את כל הכלים וההוכחות לתבוע אותו ואין סיבה שלא תעשה זאת.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיקול ראשון

מה עלות התיקון ?

שיקול שני

האם אתה יכול לממן זאת לבד ולהמתין עד לקבלת הפיצוי מהאופנוע?

לא בהכרח שלבעל האופנוע יש ביטוח צד ג'!!

בדוק מולו ותחזור לכאן

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שלי הלך טוטאלוס. אם יש לו ביטוח צד ג או לא אני דיברתי עם הסוכן שלו ונראה שכן. מעבר לעובדה שזה היה שליח ככה שבטח יש ביטוח שליחים.. זה אומר משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלום!

וודא שיש ביטוח צד ג' ומי חברת הביטוח

לא יודע מה זה ביטוח שליחים

אתה צריך ביטוח לאופנוע

מה הנזק שנגרם לך מהטוטאל לוס והאם יש בידיך אפשרות לרכוש רכב אחר ללא הכסף מהביטוח

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שבשבוע הבא השמאי מוכר את השרידים של הרכב ואז אני מקבל 40% פלוס משווי הרכב בשיק ואת השאר הביטוח אמור להשלים לי(שלי או של הנהג הפוגע - מי שאתבע).

ככה שאני יכול להשלים קצת כסף ולקנות רכב חדש ואני לא לחוץ על כסף אם הדרך הנכונה יותר תהיה לתבוע את הנהג האשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כשעשיתי תאונה שלא באשמתי למרות שנכנסתי ברכב תבעתי את המקיף ועכשיו תובע את הרכב האשם, לא יכלתי להרשות לעצמי לגרום להורים להיות בלי רכב יום אחד, כרגע הרכב מתוקן ולאחר שהתביעה מול צד ג תגמר אקבל החזר כספי על ההשתתפות העצמית והעדר תביעות יחזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה תעשה כאשר השופט יחליט / או חברות הביטוח ביניהן יחליטו כי שניכם אשמים.

לא תקבל החזר של ההשתתפות העצמית, והיעדר התביעות לא יחזור

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה תעשה כאשר השופט יחליט / או חברות הביטוח ביניהן יחליטו כי שניכם אשמים.

לא תקבל החזר של ההשתתפות העצמית, והיעדר התביעות לא יחזור

הבוחן תנועה הגיע למסקנה שאני לא אשם ונגדי לא יופעל שום הליך פלילי, בנוסף לעוד רכב שהיה מעורב בתאונה שאני נכנסתי בו, פשוט רכב חתך צומת רכב אחר נכנס בו עף לנתיב שלי ואני נכנסתי בו, אני נהגתי לפי החוק ולכן אין סיבה שאני אשם אפילו ב0.1 אחוז מהתאונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רז - תוצאות הליך המשפטי אינן מובטחות, כמו גם זמן מתן פסק הדין.

השיקול שלך לתיקון מהיר של הרכב לגיטימי לחלוטין, אבל עלול להיות לו מחיר כלכלי. חברות הביטוח יודעות ומנצלות זאת, וההחלטה אם המחיר (הפוטנציאלי) נגזרת ממערך השיקולים שלך.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רז - תוצאות הליך המשפטי אינן מובטחות, כמו גם זמן מתן פסק הדין.

השיקול שלך לתיקון מהיר של הרכב לגיטימי לחלוטין, אבל עלול להיות לו מחיר כלכלי. חברות הביטוח יודעות ומנצלות זאת.

בזה אתה צודק, כשדיווחתי לחברת ביטוח על התאונה הם אמרו שלושתנו אשמים בתאונה, אני לא שמרתי זכות קדימה (שאין לי מושג על מה הם מדברים כביש מהיר, כל הזכות קדימה בשבילי ונסעתי על 90 כחוק) הרכב שעף לנתיב שלי אשם שלא בלם והרכב שחתך את הצומת אשם באי מתן זכות קדימה, 2 נתיבים מהירים הייתי על השמאלי ועוד רכב על הימיני מלפני בכמה עשרות מטרים רכב פרץ לצומת הרכב בנתיב הימיני נכנס בו עף לנתיב שלי ואני נכנסתי בו למרות הלחיצה החזקה על דוושת הבלם זה היה אבוד.

לאחר שהביטוח שלי קיבל תביעה מהרכב שנכנסתי בו הם יצאו בהצהרה שהם תובעים את הרכב שפרץ לצומת ואני לא אשם כלל בתאונה.

עוד משהו ששכחתי להוסיף הרכב מבוטח בעובדי מדינה משמע גם אם אין העדר תביעות, הפוליסה לא עולה שנה הבאה לכן זה היה עוד שיקול לתביעת מקיף ולאחר מכן צד ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון רק בתביעה אחת:

נסעתי בכיכר בתוך העיר, וכאשר כבר הייתי בתוך הכיכר מישהי נכנסה לכיכר והעפתי אותה לכל הרוחות (לא נתנה זכות קדימה).

חברת הביטוח שלה לא ניסתה לטעון שהיא לא אשמה, אלא הלכה על "אשם תורם", בטענה שאם הייתי נוסע במהירות על פי חוק הייתי מספיק לעצור (מה שכנראה נכון - אבל קשה להוכיח).

בכל מקרה, הביטוח שלה ביקשו שאשלם 30% מהנזק, לא הסכמתי ואמרתי להם שניפגש במשפט, ירדו ל 25%, זה המשיך ככה עוד כמה פעמים עד שהם הגיעו ל 16.5% שלזה הסכמתי. הכסף הגיע תוך כמה שבועות ללא בעיות מיוחדות לאחר מכן.

לדעתי אל תתבע את הביטוח שלך, נשמע שיש לך מספיק ראיות כדי לקבל את הכסף מהביטוח השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כשעשיתי תאונה שלא באשמתי למרות שנכנסתי ברכב תבעתי את המקיף ועכשיו תובע את הרכב האשם, לא יכלתי להרשות לעצמי לגרום להורים להיות בלי רכב יום אחד, כרגע הרכב מתוקן ולאחר שהתביעה מול צד ג תגמר אקבל החזר כספי על ההשתתפות העצמית והעדר תביעות יחזור.

בזה אתה צודק, כשדיווחתי לחברת ביטוח על התאונה הם אמרו שלושתנו אשמים בתאונה, אני לא שמרתי זכות קדימה (שאין לי מושג על מה הם מדברים כביש מהיר, כל הזכות קדימה בשבילי ונסעתי על 90 כחוק) הרכב שעף לנתיב שלי אשם שלא בלם והרכב שחתך את הצומת אשם באי מתן זכות קדימה, 2 נתיבים מהירים הייתי על השמאלי ועוד רכב על הימיני מלפני בכמה עשרות מטרים רכב פרץ לצומת הרכב בנתיב הימיני נכנס בו עף לנתיב שלי ואני נכנסתי בו למרות הלחיצה החזקה על דוושת הבלם זה היה אבוד.

לאחר שהביטוח שלי קיבל תביעה מהרכב שנכנסתי בו הם יצאו בהצהרה שהם תובעים את הרכב שפרץ לצומת ואני לא אשם כלל בתאונה.

עוד משהו ששכחתי להוסיף הרכב מבוטח בעובדי מדינה משמע גם אם אין העדר תביעות, הפוליסה לא עולה שנה הבאה לכן זה היה עוד שיקול לתביעת מקיף ולאחר מכן צד ג.

האדומים לא חיים בשלום זה עם זה.

למה הרכב הימני לא תבע גם את הרכב שנכנס לצומת שהוא בעצם הגורם לתאונה?

אולי מישהו ירצה לנגן על הנכתב בירוק , שנסעת מהר מדי.

אם תהיה הכרעה במשפט הפלילי כנגד הרכב שהתפרץ לצומת , אם בכלל יתנהל כזה , יהיה לכם יותר קל.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האדומים לא חיים בשלום זה עם זה.

למה הרכב הימני לא תבע גם את הרכב שנכנס לצומת שהוא בעצם הגורם לתאונה?

אולי מישהו ירצה לנגן על הנכתב בירוק , שנסעת מהר מדי.

אם תהיה הכרעה במשפט הפלילי כנגד הרכב שהתפרץ לצומת , אם בכלל יתנהל כזה , יהיה לכם יותר קל.

בביטוח עובדי מדינה גם אם תבעת את המקיף, משמע אין לך העדר תביעות עדיין הפוליסה נשארת באותו המחיר.

לא נסעתי מהר מדי, נסעתי כחוק פשוט התאונה קרתה בטווח שגם אם הייתי נוסע על 60 הייתי נכנס ברכב, קרה קרוב מדי.

אין לי מושג למה לא מתנהל הליך משפטי של החברת ביטוח שלי ושל זה שנכנסתי בו על הרכב שהתפרץ לצומת, מה שכן נגדו יש הליך פלילי כי זאת היית תאונה גדולה עם פצועים בינוני-קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לפי מה שאני מבין כדאי לתבוע את הנהג השני שאשם בתאונה.

אגב, מישהו יודע אם בסיכום המשטרתי שאני אמור לקבל בסוף התהליך רשום מי אשם באונה ואיך היא קרתה? ואם כן, חברות הביטוח מתייחסות לזה ברצינות ופה בעצם מבחינתי העניין תם ונשלם ואין שום סיבה לפחד שירצו לשלם לי פחות / להגיע לבית משפט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...