Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלקתי עם הטויוטה והפעם לשם שינוי גם נלחצתי.

שימו לב! השרשור הזה בן 2673 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים... אני כבר מודע למגבלות של הזקנה הזו אבל כשהיא מאבדת אחיזה ומהר זה בהחלט מלחיץ רק שהפעם זה היה ממש מלחיץ.

אני חוזר מהעבודה ומגיע לאיזשהו גשר בעיר שלי ולפניו יש כיכר, הגעתי לכיכר במהירות סבירה ופתאום מצאתי את עצמי מרגיש מוחלק מהחלק האחורי, הרכב התחיל להיזרק מצד לצד במקום והייתי קרוב למדרכה, לשם שינוי היציאה מזה נראיתה ממש ארוכה ואני בד"כ לא מגיע למצבים האלו.

בלנסר של העבודה זה קורה לי ככה גם, אבל שם יש תחושה טיפה אבל טיפה יותר בטוחה למרות שהיא גם פח מבחינת אחיזה.

בקיצור, אני מודע לכך שהמזג האוויר תורם לכך אבל שורה תחתונה זה היה מלחיץ.:shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הטיוטה הזו סובלת מהיגוי יתר קיצוני ומאובדן שליטה בבלימות חרום והחלקות. חוויתי על בשרי וגם ראיתי במו עיני בכביש 6 קורולה עושה 180 מעלות עקב בלימת חרום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תחליף צמיגים ותבדוק אם בולמי הזעזועים שלך לא גמורים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שאם זה קורה בשני הרכבים,אולי המהירות שלך מעט מעל הממוצע בשביל כניסה לכיכר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שזה בגלל שכבת האבק שיש בימים האחרונים על הכבישים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעיה עם הציטוטים פה.

בכל מקרה, בולמים בני שנתיים ופחות 10 אלף, צמיגים תקינים.

פתחתי בעבר שרשורים דומים, זאת לא הכוונה הפעם אלא סתם "פריקה" ואזהרה.

הבחור הראשון שהגיב, אתה יכול לתת לי מידע מדוייק? ייתכן שבאמת הרכב פשוט לא יודע מה זה אחיזה, אבל זה קצת מוזר כי ברכב זהה של חבר היא הייתה הרבה יותר דבוקה לכביש.

אגב, אני לא רוצה שיהיה כאן שרשור על הקורולה עצמה, אלא על הסיטואציה.

פ

מעניין אם הייתי מסיע מישהי או מישהו, כבר לא היו רוצים לנסוע כנראה.:lol:

ד"א, זה מדהים איך גם במיצובישי אני תמיד מאבד אחיזה בפנייה שמאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אושרי,

1. כדאי להמתין שהסערה הקרובה תשטוף את כל האבק והחול מהכבישים

2. אם אתה עדיין מרגיש בעיות באחיזת הכביש, אז החלפת צמיגים זו אופציה נוספת

3. אם 2 האפשרויות הקודמות לא יפתרו את הבעיה, אז אולי כדאי לחשוב על שדרוג לרכב חדש יותר עם ESP :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור הראשון שהגיב, אתה יכול לתת לי מידע מדוייק? ייתכן שבאמת הרכב פשוט לא יודע מה זה אחיזה, אבל זה קצת מוזר כי ברכב זהה של חבר היא הייתה הרבה יותר דבוקה לכביש.

אגב, אני לא רוצה שיהיה כאן שרשור על הקורולה עצמה, אלא על הסיטואציה.

אין לי מה להרחיב,הקורולה מהשנתון הזה מתנהגת ממש רע באיבוד אחיזה ובמצבי קיצון אף מגיעה לאיבוד שליטה, אפילו קראתי את זה באיזה מבחן דרך בעבר, אני לא מציע לנסוע איתה על הגבול...

כבר קרה לי בעבר עם קורולה חדשה בזמנו שהיתה לי שנכנסתי קצת מהר לכיכר והזנב פשוט החליק לו לאן שהוא רוצה בלי יכולת מצידי לתיקון. ובכביש 6 לנהג אחר אותו תופעה.. כניסה להחלקה מבלימה חריפה, הזנב מחליק והנהג לא הצליח להשתלט על הרכב גם אחרי ששחרר בלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מה להרחיב,הקורולה מהשנתון הזה מתנהגת ממש רע באיבוד אחיזה ובמצבי קיצון אף מגיעה לאיבוד שליטה, אפילו קראתי את זה באיזה מבחן דרך בעבר, אני לא מציע לנסוע איתה על הגבול...

כבר קרה לי בעבר עם קורולה חדשה בזמנו שהיתה לי שנכנסתי קצת מהר לכיכר והזנב פשוט החליק לו לאן שהוא רוצה בלי יכולת מצידי לתיקון. ובכביש 6 לנהג אחר אותו תופעה.. כניסה להחלקה מבלימה חריפה, הזנב מחליק והנהג לא הצליח להשתלט על הרכב גם אחרי ששחרר בלמים.

גם 3 שנתונים אחרי

2012 מתנהגת כמו בימבה לעומת מונדאו 2007\B42007

Fiat Bravo 2011 TJET​

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי את עצמי מרגיש מוחלק מהחלק האחורי

לעניות דעתי זהו משפט המפתח.

בהנחה ואתה נוהג נכון, כאשר הרכב שלך יחליק זה יהיה עם הסרן הקדמי, קרי תת היגוי.

כביש רטוב, כביש מאובק, ושאר הגורמים שהוזכרו פה כגורמים אפשריים להחלקה לרוב יגרמו לתת היגוי.

כדי לגרום לרכב הנעה קדמית להחליק עם הסרן האחורי (היגוי יתר) צריך לעשות איזושהי טעות בנהיגה או פרובוקציה (אם רוצים ליזום את ההחלקה).

מה נכנס תחת הגדרה של טעות בנהיגה?

1.כניסה מהירה מדי לפניה שמאלצת את הנהג לבלום חזק בתוך הפניה (גם זה אגב לרוב יגרום לתת היגוי אבל במצבים מסויימים יכול לגרום לזנב לברוח).

2.מבט קצר מדי- נהג שלא מסתכל הרחק קדימה עלול לגלות מאוחר מדי מכשול שיאלץ אותו לבצע התחמקות בתוך עיקול, תמרון שעלול להוציא את הרכב מאיזון ולגרום להחלקה.

פרט לטעויות, צמיגים לא תקינים בסרן האחורי או אפילו כאלה שתקינים אבל פחות אוחזים מאלה הקדמיים, מתלים, זוויות היגוי לא תקינות שגורמות לכך שהאחיזה בסרן הקדמי גבוהה משמעותית מזו שבסרן האחורי, לחץ אויר לא תקין, ציוד כבד מיותר בתא המטען- כל אלה יכולים לגרום להחלקה של התיק האחורי.

מאחר וציינת שהתופעה חוזרת על עצמה בשני רכבים שונים- הייתי מתחיל לבדוק קודם את הנהג, מבלי להעליב כמובן.

יכול להיות שאתה מבצע איזושהי טעות שכלל אינך מודע אליה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם עידן.

היו במשפחה קורולות מרוב הדורות - 96, 2001, 2007, 2008

באף אחת מהן מעולם - אפילו לא התקרבנו למצב של החלקה, לא ביבש ולא ברטוב.

ההימור שלי הוא כמו של עידן -

או שנכנסת לתוך סיבוב בכלל עם מכת גז ונתת "תיקון" הגה חזק מידי לתוך הפניה - רכב מעביר משקל לאחור והזנב יוצא.

או שיש לך ברכב הזה הרבה משקל בחלקו האחורי או שחלקו האחורי לא אוחז בגלל צמיגים, פרונט, בולמים וכך הלאה.

אם יש לך יכולת "לשחזר" את ההתנהגות הזו בתנאים בטוחים כמו כביש ריק למשל, מגרש חניה - תנסה להקליט את לוח המכוונים ותראה באיזו מהירות הגעת בכלל לתוך הסיבוב - ההימור שלי, מהר מידי.

חוץ מזה - מה זה צמיגים תקינים?

עומדים בתקן? - איזה דגם צמיגים? יצרן? שנתון? בדקת מה חוות הדעת לגביהם לבלימה ואחיזה ברטוב?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובנוסף על דבריו של עידן, מי שנוהג נכון, לא ייכנס להחלקה כזו גם אם האחיזה ירודה מאוד.

או שנכנסת לתוך סיבוב בכלל עם מכת גז ונתת "תיקון" הגה חזק מידי לתוך הפניה - רכב מעביר משקל לאחור והזנב יוצא.

מכת גז בהנעה קדמית לא תגרום להיגוי יתר פר סה. רוב האנשים בכלל לא יתקרבו לגז בסיבוב אלא כמו שאמר עידן - ״ייאחזו״ בבלמים, וחבל שכך.

גם כשנהג אומר שהוא עשה משהו - זה לא אומר שזו האמת.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב דומה לא נכנסתי מעולם לתת היגוי. ולא, אני לא נוהג כמו "סבא" אומנם יש לי נהיגה רגועה בכללית

אבל נמרצת שצריך.

אתמול למשל עשיתי אילת מרכז דרך מצפה רמון. בירידות ממצפה נהגתי די מהר (לעיתים 130 קמ"ש) לקחתי סיבובים במהירות ללא שום תת היגוי. הכל מתחיל ונגמר בצורת נהיגה נכונה וידיעה איך להיכנס לסיבוב באופן נכון והדרגתי.

לא צריך טויוטה בשביל להיכנס לתת היגוי - אפשר לעשות את זה עם כל רכב כמעט.

נכון יש רכבים יותר סלחניים, עדיין זה קשור בצורת נהיגה לקויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2673 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...