Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת רדיאטור חימום (פירוק דשבורד) ניסאן טידה 2008

Tiida
שימו לב! השרשור הזה בן 2263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ניסאן טידה 2008

בוצע ביטול רדיאטור חימום לפני מס' חודשים עקב נזילת מים לרצפת הרכב

מעוניין כעת לתקן / להחליף רדיאטור חימום

מסתבר שצריך לפרק את כל הדשבורד כדי להגיע לחלק, וזה מעלה חשש לבעיות עתידיות של קירקושים וכו' בגלל הרכבה מחדש לא מושלמת

2 שאלות:

1. האם יש דרך לבדוק מה מקור הבעיה ללא פירוק דשבורד (נניח במידה ולא מדובר בתקלה שדורשת החלפה של הרדיאטור אלא צינורות / אטמים חיצוניים) ובמידת הצורך להחליף חלקים חיצוניים ללא הפירוק

2. בהנחה ואין מנוס מפירוק דשבורד - היכן אתם ממליצים לבצע זאת באופן הטוב ביותר והאחראי ביותר שאוכל לסמוך על כך שהמפרק / מרכיב יודע בדיוק מה הוא עושה ומה הדרך המדויקת והנכונה שלא תגרום נזקים.

אני בפתח תקוה, אבל מוכן לבוא לכל מקום ששווה את זה.

אה.. ושלא יעלה הון..

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מוסך מורשה לא מוכן לתת לי הצעת מחיר בטלפון, האם באמת אני צריך לבזבז זמן בביקור פיזי בכל מוסך מורשה כדי לברר מחירים?

מקומות פרטיים הציעו לי סביב ה1800-2000 ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי בעיה זהה בסקודה ובמוסך המרכזי המליצו לי לפרק את הדשבורד בעלות של אלפי שקלים ע"מ לתקן את זה.

בסוף סידרתי אצל מוסך רון ללא פירוק הדשבורד אלא רק תיקון או אטימה של הצנרת (בעלות זניחה).

תתקשר לשם ושאל אותו אם הוא יהיה מוכן להעיף מבט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל פות"ש רוצה להימנע מכך ולכן הומלץ לו לבקש חוו"ד שניה.

בוצע ביטול רדיאטור חימום לפני מס' חודשים עקב נזילת מים לרצפת הרכב
מי ביצע את הניתוק הזה? מוסך יבואן?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

גם לי היתה בעיה דומה בטידה שלי, זיהיתי איבוד מסיבי של נוזל קירור וריח של נ. קירור בקבינה, חשבתי שזה רדיאטור חימום, המוסך מורשה הדבילים החליפו צינורות קיר אש וזה לא היה קשור בכלל.. פירקתי בעצמי את כל הדשבורד עד הגרגיר האחרון ונמצא שצריך להחליף את השסתום המכניס מים מקיר האש לעבר הקבינה עד לרדיאטור חימום.. נזק של 1800 ש"ח..

אני במקומך ממשיך לנסוע ככה.

90% שזו אותה בעיה כי הרדיאטור חימום בטידה עבה ואיכותי אלא אם כן קיבל מכה כלשהי או נוזל קירור לא מקורי

בעל ניסאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

אז אתמול הכנסתי את הרכב להחלפת רדיאטור חימום במוסך מסוים בחולון

הובטח לי בטלפון שמדובר בחלק מקורי, כשבאתי למקום וביקשתי לראות את החלק התברר שזה לא בדיוק מקורי אלא 'מיוצר באותו מפעל של המקורי', מבחינתי זה לא מה שדובר ואין לי דרך לוודא את איכות החלק, אבל זרמתי..

המחיר הנדרש יחסית לא יקר

התקשרו בצהריים להודיע שיש בעיה בחלק נוסף, ה'ברז' ששולט על כניסת המים לרדיאטור חימום - סדוק

החלפת החלק הזה מעלה את עלות התיקון לכ3500 ש"ח בסך הכל.. לא יודע אם זה שווה את ההשקעה באוטו שכבר לא שווה הרבה גם ככה אבל אישרתי את העבודה, שיהיה.

מקוה לקבל היום את הרכב ולראות שהכל תקין ושלא יהיו קירקושים מהדשבורד שפורק לגורמים...

מצו"ב תמונות ה'ברז'

WhatsApp Image 2018-01-23 at 13.27.27 (1).jpeg

WhatsApp Image 2018-01-23 at 13.27.27.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמה צריך לעלות הברז הזה?

הגיוני שיעלה 1400 ש"ח?

גם אני חשדתי שהרדיאטור עצמו תקין והבעיה רק בברז אבל המוסך טען בתוקף שגם הרדיאטור נוזל..

ביקשתי וקיבלתי את הרדיאטור שהוציאו, בבדיקה שטחית לא ראיתי נזילה, אבדוק בהמשך עם לחץ מים חזק יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים הרושם שאני מקבל לא טוב...

המוסך טען שמדובר ברדיאטור מקורי ואח"כ התפתל שזה היצרן המקורי אבל בלי החותמת - הוא טען שהנקודה היא שהצינורות זהים וב'לא מקורי' הצינורות שונים וצריך לקמבן אותם..

כאמצעי זהירות - צילמתי את החלק החדש, וכשקיבלתי את החלק שהוציאו - צילמתי גם אותו..

תוכלו לראות לבד שלא מדובר במוצר זהה..

הצינורות שונים (אלא אם יש צינורות נוספים שאני לא יודע עליהם, מישהו מכיר?)

הרדיאטור לא זהה, במקורי יש 16 צלעות, במחליף יש 24 צלעות...

אמנם המעטפת זהה

גם לגבי נכונות הטענה לנזילת הרדיאטור וסדק ב'ברז' השחור:

אין לי כרגע דרך לבצע בדיקה מדוייקת עם לחץ מים גבוה, אבל בנשיפה לתוך פתח הרדיאטור אני לא מוצא שום איבוד אויר, כנ"ל גם ב'ברז'

יש מצב שהבעיה היתה בחיבור הצנרת? שיחרור של אטם וכד' וכל החלקים שהחליפו היו סתם עבודה בעיניים?

יש פה מישהו שיכול לעזור לי (פתח תקוה) בבדיקה מקצועית יותר של החלקים המוחלפים שנמצאים אצלי?

זה יהיה מכעיס לגלות ששילמתי 3500 ש"ח במקום סכום נמוך הרבה יותר על עבודה בלבד...

מצו"ב תמונות חלקי הרדיאטור החדש (במוסך) והרדיאטור המוחלף (על הרקע הלבן)

לפני שאני בא בטענות למוסך, חוות דעתכם בבקשה..

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

5.jpg

6.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתמול הכנסתי את הרכב להחלפת רדיאטור חימום במוסך מסוים בחולון

הובטח לי בטלפון שמדובר בחלק מקורי, כשבאתי למקום וביקשתי לראות את החלק התברר שזה לא בדיוק מקורי אלא 'מיוצר באותו מפעל של המקורי', מבחינתי זה לא מה שדובר ואין לי דרך לוודא את איכות החלק, אבל זרמתי..

זה הבלוף הכי נפוץ בסצנת החלפים הישראלית.. המקורי כמה שאני זוכר מיותר על ידי valeo. אם הרדיאטור שקיבלת לא של valeo אז עובדים עליך עבודה עיברית.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...