Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך מנור ישראל (מורשה רנו, ניסאן, דאצ'יה) -המלצה חמה

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 2396 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מוסך מנור ישראל הממוקם באלכסנדר ינאי 17 פ"ת (סגולה).

הכרתי את המוסך כתוצאה משתי תקלות שהיו לי ברכב ובהחלט לא ציפיתי לשירות ברמה כזאת ועוד במוסך מורשה יבואן.

תקלה ראשונה: צינורית ואקום/טורבו שנקרעה, הגעתי למוסך המורשה כאשר כלל לא הייתה לי כוונה ללכת למורשה כי הוא "יקר" והרכב כבר לא באחריות יצרן, אך הייתה אחריות של ליס פור יו שמהם נרכש הרכב וקיוויתי (לשווא) שאולי תהיה אחריות על החלק שנהרס, הכנסתי את רכבי בהפתעה למוסך מנור וטיפל בי יועץ שירות שירן טיבי, התקלה כבר אותרה רק משמיעה של המנוע על ידי שירן ונמסר לי להשאיר את הרכב לתיקון, לאחר בדיקה איזה צינור בדיוק הלך ניתנה לי הצעת מחיר לתיקון וישר החלו לעבוד על הרכב למרות שכמו שאמרתי באתי בהפתעה (והמקום בהחלט לא ריק) ותוך זמן קצר הרכב היה מוכן, המחיר כמו במוסך מורשה נשמע מעט יקר אך מצד שני לא ביקשתי ולא בדקתי הצעות במקומות אחרים, ניתנה הנחה קלה (לא זוכר באחוזים כמה) ויצאתי לדרכי עם רכב תקין. במהלך התיקון קיבלתי מענה לשאלות שלי ויחס סבלני וטוב משירן.

תקלה שניה: החלו להופיע לי כל מיני התרעות לגבי תקלה בגיר לא אפרט על התקלה (נכתב עליה בפורום), בפעם הראשונה שהופיע לי תקלה דיברתי עם שירן טיבי שמסר לי שאגיע ויאבחנו את התקלה ועלה עניין המצבר שהוא ישן ושירן אמר שזה יכול להוביל לתקלה, אציין שמרכישת הרכב תכננתי להחליפו, ברכב הזה הוא יכול להוביל לתקלה במחשב גיר (גם על פי פורומים בחו"ל), המצבר הוחלף במסגרת הזמנה שהייתה מליס פור יו והיה לי כמה ימים של שקט. לאחר כמה ימים שוב חזרה התקלה ובשיחת טלפון עם שירן נמסר לי שעל פי המתואר החשוד העיקרי הוא המחשב גיר וניתנה לי הצעת מחיר למחשב גיר סביב ה 3200 ש"ח. פה תהחלתי להכנס לפאניקה (גיר רובוטי וזה), משכתי כמה ימים כי לא התאפשר לי להגיע, התקשרתי לשירן להזמין תור ולמחרת התייצביתי על הבוקר במוסך, עשו בדיקה, ניסו לעדכן גרסה וכו' ונמסר לי שנראה שאין תקשורת בין המחשב גיר לרכב עצמו ואין מנוס מלהחליף מחשב גיר. אישרתי את ההחלפה של המחשב גיר, המחשב הוחלף תוך זמן קצר ולאחר נסיעת מבחן ישבתי מול שירן לסיכום ושירן מסר לי שירשום פניה ליבואן בנסיון להשיג השתתפות על המחשב גיר (אחריות נגמרה לפני 15 אלף ק"מ) אך אין הבטחות, אמר לי שלא אשלם כעת ואסע לדרכי והוא כבר יצור איתי קשר לאחר שתתקבל תשובה, היום אחרי כשבוע מהתיקון קיבלתי טלפון משירן ובשורות טובות שיש השתתפות של 50 אחוז מהיבואן על החלק ו 10 אחוז הנחה מהמוסך על העבודה, העלות הכוללת 1800 ש"ח שזה מעל ומעבר למה שציפיתי (בקטע טוב כמובן).

אציין ששירן קיבל ממני כמה טלפונים שהתיעצתי איתו לגבי התקלה ונענתי בסבלנות (אפילו שלא ניתן לאבחן תקלה בטלפון).

לא רציתי לגשת למורשה בגלל מחירים וככה או ככה הרכב כבר לא באחריות אך לבסוף הכל יצא לטובה וכנראה שמוסך אחר לא היה מתנהל מול היבואן ולא הייתי מקבל הנחה.

אציין שאף אחד לא מכיר אותי במוסך ולא חייב לי דבר והיחס והמאמץ שקיבלתי מצד הנציג זה נטו רצון טוב שלהם לעזור ללקוח.

קיבלתי שירות מצויין שהרבה זמן לא קיבלתי כמותו וזה עוד במוסך מורשה יבואן (קרסו).

בשורה התחתונה יש לי רק דברים טובים לומר על המקום ובפרט על הנציג שירן.

מי שמחפש מוסך מורשה רנו, ניסאן ודאצ'יה המקום מומלץ בחום!

למי שזה מעניין אותו יש גם פינת המתנה חביבה במקום והמקום מסודר ונקי.

אגב לסקרנים הרכב הוא רנו מגאן סטיישן 1.5 טורבו דיזל מסוף 2013.

עריכה אחרונה על ידי system_x

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

לצערי הניסיון שלי עם מנור נגמר בטונים צורמים, הביקור שלי שם נמתח לסאגה של ארבעה ימים, ולקח לי עוד כמה ימים להרגע ממנה.

לפני כשבועיים הגיעה גם שעתי להחליף לפלואי את מחשב הגיר הארור, יש לציין שהתכוננתי ליום הזה כבר קרוב לשנה. רציתי לקבוע תור במוסך מורשה היבואן שאני נוהג לטפל בו בד"כ מזה כשנתיים - במשך יומיים התקשרתי, השארתי הודעות אצל הפקידות, הודעות בתא הקולי של יועץ השירות - נאדה. אפס התייחסות. אבל זה עניין אחר. התעצבנתי והחלטתי שאלך למוסך מורשה יבואן אחר.

נזכרתי בהמלצתו של system_x על מוסך מנור, קראתי חוות דעת נוספות על המוסך (לא כולן חיוביות בלשון המעטה), ולאחר אינטגרציה של המידע החלטתי לשים נפשי בכפי והזמנתי תור ליום ראשון במוסך הממוקם כ -60 ק"מ נסיעה דרומה ממני.

טו מייק א לונג סטורי שורט:

* הוחלף מחשב גיר, אך בנוסף הכניסו לי אלמנט לא צפוי בדמות החלפת אחד ממנועי המצמדים - עניין של 1800 ש"ח בלתי צפויים נוספים. לצערי לא הייתי שם כדי לראות בעייניים ולכל הפחות להתעקש ולברר אם ההחלפה הייתה מחוייבת המציאות. כך שמבחינתי הם "זכאים מחמת הספק".

* נוסף על כך בוצעו לבקשתי החלפת שמן גיר יזומה + החלפת שמן מנוע + פילטר (אני מקצר מרווח טיפולים, ואם כבר אני שם אז למה לא).

* בגדול העבודה בוצעה לשביעות רצוני והרכב נוסע עכשיו מצויין.

* אבל... שיפשפו לי טמבון אחורי בפינה. אין לי הוכחה חד משמעית, אך המוסך לקח אחריות והרכב הוכנס אחר כבוד למצבעה לתיקון מקומי, ואני התייבשתי עוד שלוש שעות בהמתנה. התיקון בוצע לשביעות רצוני. כששוחררתי השעה כבר הייתה שעת אחה"צ מוקדמת ביום שלישי.

* הגעתי הביתה ואז הסתבר לי שהרכב שוחרר ללא מגן תחתון. בשלב הזה כבר עצביי היו מרוטים. התקשרתי למוסך ודרשתי שיישלחו לי את מגן הגחון + הברגיה הביתה בבלדרות אקספרס או בכל אמצעי שעולה על רוחם, שכן אין לי שום כוונה לבזבז שוב חצי יום ולנסוע 120 ק"מ עקב טעות של המוסך, מה עוד שתכננתי למחרת נסיעת עבודה ארוכה לרמת הגולן שלא רציתי לצאת אליה ללא המגן. לבסוף, לאחר דין ודברים בטונים גבוהים, הגיע אליי למחרת בצהריים מנהל השירות של המוסך ומסר לי את מגן הגחון וברגיו. הללו הורכבו תוך חמש דקות בעצירת ביניים בדרך לרמה"ג, במוסך הסוללים (חבר'ה על הכיפאק).

סיכום:

* המוסך פישל פעמיים, אך בסופו של דבר לקח אחריות ותיקן את הנזקים. מבחינתי העניין סגור.

* אין לי טענות כלפי יועצי השירות עצמם; לי יש תחושה שיש פער גדול בסטנדרטים ובהתנהלות בין דרג אנשי השירות לדרג המכונאים, וכי יועצי השירות כנראה מקדישים זמן לא קטן לנקות את הח*א שגורמים עובדי המוסך האחרים.

* עובדי המוסך מתייחסים לרכוש הלקוחות בזלזול - יש לי סרטון חביב מהמצלמה האחורית, בו נראה אחד העובדים נותן מופע תיפוף על הרכב. נכון, עניין שולי מאוד, אבל מדגים את רוח המקום. למען ההגינות יש לציין שככל הנראה זה המצב ב-98% מהמוסכים, בפרט מוסכים מורשי יבואן גדולים שמוצפים במכסות של רכבי ליסינג, ולקוחות פרטיים הם מבחינתם כנראה בעיקר מטרד שאפשר להסתדר בלעדיו.

* לעת עתה אאלץ להמשיך את חיפושיי אחר מוסך מורשה קרסו נורמלי.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

האמת שאני הייתי שם סה''כ פעמיים, פעם אחת עם צינורית של טורבו, פעם שניה עם המחשב גיר.

את ההחזקה השוטפת אני עושה הרחק משם בעיקר בגלל המחירים של המורשה.

צר לי שזאת הייתה החויה שלך.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...