Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור האחיזה

שימו לב! השרשור הזה בן 2702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רוטציה + איזון היא כאשר אתה מחליף את האחוריים בקדמיים, כאשר בקדמיים לרוב תהיה שחיקה מוגברת יותר ובכך, אתה מאזן את רמת השחיקה.

בצמיגים "ירוקים" או רגילים, ספק אם זה נדרש (אך עדיין מומלץ) אך אם רכשת צמיגים באיזור ה 1,000 שקלים לצמיג, הייתי רוצה לנצל אותם כמה שניתן מן הסתם.

בפנצ'ריה שאני עושה בה הכל, מגיע, מעלים את הרכב על הליפט הקטן, מבצעים החלפה + איזון תמיד (אני מבקש להגביר את רמת הרגישות היות והם תמיד על ברירת מחדל) וזה הכל, לא מבצע החלפה בהצלבה.

הרוטציה כולל איזון ופקקים את נדרש (נגנבים או נהרסים) יוצא לי כ 80 שקלים.

עושה רוטציה כל ~10,000 ק"מ או 15,000 תלוי בסוג הצמיג ורמת השחיקה, צמיגים כגון ה PILOT SPORT 3 הם בעלי רמת שחיקה גבוהה יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע מה זה רוטציה ואיזון, עשיתי את זה לפני שבועיים אחרי 15K אבל אני חשבתי שזה אפשרי פעם אחת כי אחר כך(30K~) כבר לא תהיה סיבה לרוטציה.

איפה אתה מגביר את רמת הרגישות? במכשיר איזון? לא הכרתי את האופציה הזאת...

"נאה דורש נאה מקיים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לבצע רוטציה כל יום אפילו, אין שום בעיה.

אני הייתי עושה כל 10K היות וגם ככה לצמיגים מהסוג שלי, ה PS3, יש להם אורך חיים של 30-40K במקרה הטוב באמת, תלוי איך התייחסו אליהם.

לצמיגים שמחזיקים 60-80K מניח שפעמיים שלוש זה מעל ומעבר, סביר להניח שיהיה פנצ'ר שלא ניתן לתיקון לפניי שיספיקו להגיע לרוטציה שניה או שלישית :)

כן, במכשיר שבודק איזון, ניתן לכוון רגישות ובהתאם לכך, המכשיר יגיד כמה משקולות להניח. אם הרגישות נמוכה, תזדקק לפחות משקולות איזון, עם רגישות גבוהה, ייתכן ותזדקק ליותר, הכל תלוי בסוג הנסיעה שלך.

אם הנסיעה היא עירונית בעיקר, יכול מאוד להיות שרק במהירויות גבוהות של 110-130 בינהן למשל עלולה להופיעה רעידה מסויימת (חוויתי פעם), צריך לאתר את הרעידות או החוסר איזון הזה.

כמו כן, ישנם מכשירים אשר אוטומטיים לגמריי ולדוגמא, נועלים את הגלגל במיקום שבו נדרשת משקולת, לעומת מכשיר זהה שבו אין את הפונקציה הזאת והמפעיל או אותו בחור שמאזן את הצמיג, מסובב את הצמיג לנקודה הנדרשת, יכול לסטות כמה מ"מ ויכול לסטות גם כמה ס"מ, הבדל לא קטן שעלול להשפיע בסופו של דבר.

יש כ 20 סוגי מכשירי איזון שונים ומשונים, כל אחד עם ייעוד אחר, סתם לידע כללי והם שונים מאוד אחד מהשני.

מן הסתם, המכשירים משתנים קצת אחד מהשני, ספק מתי כיילו אותם אם בכלל ולכן, אי אפשר באמת לדעת.

*** אחד המכשירים המתקדמים שיש בשוק, אשר עושה הרבה מעבר ל "סתם איזון" נקרא HUNTER GSP9700 ואתה יכול למצוא מספר מקומות בארץ שמחזיקים אותו ויבצעו לך איזון מעולה.

המכשיר כולל גם תוף שמדמה לחץ והפעלת כוחות על הצמיג וכו' וכו', בקיצור, שווה מאוד.

http://www.nisan.aradon.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%95%D7%AA/%D7%9E%D7%9B%D7%A9%D7%99%D7%A8_%D7%93%D7%99%D7%90%D7%92%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%A7%D7%94_%D7%9E%D7%AA%D7%A7%D7%93%D7%9D_%D7%9C%D7%90%D7%99%D7%96%D7%95%D7%9F_%D7%92%D7%9C%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%9D_%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91_%D7%91%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%99_%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%98_%D7%99%D7%95%D7%A1%D7%A3/

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזון תחת לחץ יש בוודאות אצל צמיגי זיתני בחולון. עולה פי 5 מהרגיל. פעם הייתה לי במוו 7 והייתה לי בעיה עם גלגלים שהם פתרו על ידי איזון תחת לחץ. אם אין בעיה של רעידות אני לא רואה שום סיבה לאזן תחת עומס ואני נוסע...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אואה תודה על ההשקעה :)

איפה ניתן למצוא פנצ'ריות עם מכשיר כזה?

GOOGLE.

כפי שאמרו, המכשיר מיועד למקרים שבהם רוצים איזון "אולטימטיבי" ואכן יש בעיות כאלו ואחרות שפנצ'ריות מקצועיות עם מכשירים סבירים טובים, לא פותרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...