Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איטום גג - מה השיטה הכי טובה? יש למישהו מחירון דקל?

Fitch
שימו לב! השרשור הזה בן 2526 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אחרי שהזיפות+פוליאסטר האחרון החזיק 4-5 שנים, הגיע הזמן לאיטום חדש.

האם יריעות ביטומניות הן הפתרון הטוב ביותר לטווח רחוק? פוליאוריתן?

מדובר על בניין בן 50+. שטח הגג מעל הדירה כ-45 מ"ר. הדירה קו ראשון לים (אוירה די מליחה).

יש לנו תקציב מהשכנים של כ-4K.

אשמח לעצות והמלצות.

איש מקצוע בקריות או חיפה יתקבל בברכה+++.

תודה,

עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו בבנין היה אותו סיפור בשנה שעברה. עשינו מחקר מקיף על כל האפשרויות (לא אלאה אותך, מה גם שאין לי אותו זמין כרגע..) אבל המסקנה היתה, שיריעות ביטומניות הן הפתרון הטוב ביותר גם מבחינת עלות/תועלת (לא זולות, אבל מחזיקות לאורך זמן) וגם נותנות שקט נפשי לאורך זמן. קיבלנו אחריות ל-10 שנים, ומבירור שעשינו, אם העבודה נעשית כמו שצריך הן יחזיקו גם עד 30 שנה.

אבל לא נראה לי שזה יכנס בתקציב שלכם. אנחנו לגג כפול בגודלו שילמנו 16,000 ש״ח, וזה אחרי שעשינו סקר שוק ארוך מאוד, במהלכו קיבלנו גם הצעות בסכום כפול. למזלנו קרוב משפחה של אחת הדיירות הוא מהנדס שעוסק בדיוק בתחום הזה והוא עבר על הצעות המחיר והסביר לנו שברוב המקרים היו מנופחות ללא צורך (אנחנו נטינו בהתחלה לכיוון הצעה יקרה יותר).

מה שכן, קח בחשבון שלפעמים (כמו במקרה שלנו) חלק גדול מהעלות הוא לא האיטום עצמו אלא העבודות המקדימות שיש לבצע בגג. אם הגג ״מבולגן״, חייבים לפנות אותו מכל הזבל (במובן של בלוקים מיותרים של אבן, צינורות בולטים מהרצפה, דברים כאלה, לא זבל של בני אדם) אחרת האיטום לא יחזיק הרבה זמן. זו בדיוק היתה הבעיה באיטום הקודם שעשינו - מישהו בא, לקח כמה גרושים ואטם ״סביב״ המכשולים שהיו בגג במקום להסיר את כולם. כתוצאה מכך המים חילחלו בסדקים כבר לאחר שנה-שנתיים. ושום תיקון שעשו במסגרת ה״אחריות״ לא עזר. יש צורך כמובן גם להרים את הדוודים (אם יש) ולוודא שהקבלן יוצר שיפוע ותעלות מספיקים לניקוז המים במקרה של גשם כבד.

לא לוותר על השלב של פינוי הגג וקירצופו (בין השאר מהאיטום הקודם) לפני האיטום! אחרת תסבלו אח״כ.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק

בהנחה וכיום יש איטום טוב של יריעו ביטומניות [בניין בן שנתיים בלבד. 2 חורפים עברו בשלום].

1. האם ישנה איזשהי תחזוקה שכדאי לבצע כדי לשמור על האיטום לאורך זמן?

2. האם יישום "פוליגג" ודומיו מועיל / מזיק / מיותר?

3. לצורך הורדת טמפרטורות בדירות הגג, מה יעיל יותר, פוליגג או חצץ או משהו אחר בכלל?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי תחזוקה - כדאי מאוד לשמור על הגג נקי, מסודר וכו׳. לבדוק לפני כל חורף שאין חשד לחורים שנוצרו מנפילה של משהו (קרה אצלנו) - קל מאוד לתקן לפני הגשם, אבל ברגע שכבר חדרו מים, זה בלגן רציני...

לגבי פוליגג - היועץ שלנו אמר לנו שלדעתו זה בזבוז, ושהאיטום עצמו אמור לשמש גם בשימור הטמפרטורה (והוא צדק, אני גר בקומה העליונה, ובקיץ האחרון אחרי האיטום היה קריר יותר. אבל יכול להיות שהיה פשוט קיץ פחות חם..). מכיוון שגם כך הגענו לסוף התקציב שהוקצה לעניין, לא חקרנו הלאה. בקיצור, בעניין הזה - אין לי מה לתרום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אצלי שמו יריעות ביטומניות, למעט נקודה אחת שחוזרת על עצמה בחורף, אין שום דליפה בכל הבית (גגות בסה"כ של 150 מ"ר).

למיטב זכרוני העבודה בוצעה ע"י איטום הקריה. הם היו בסדר גמור, היתה תקלה שהם באו בטווח של ימים לתקן.

את הבעיה שנשארה לא תיקנו כי אני לא קראתי להם. הבית כבר מאוכלס ממזמן והגינה מסודרת ולא בא לי שיקרה נזק כלשהו על דליפה מינורית.

משכנים אני שומע על דליפות פה ושם גם מקבלנים אחרים. יכול להיות חור או פתח גם 15 מטר ממקום הדליפה, המים מחלחלים וזורמים מתחת.

מאוד חשובים השיפועים הנכונים. שיפוע טוב מטיס את המים למרזב ואין שלוליות.

ובכ"ז מה שעשיתי בעצת קבלן מהתחום, זה יישום פוליגג. זה לא בא במקום איטום אלא ביחד. זה חומר עבה עם סיבים, די גס.

הוא גם מלבין את הגג כפי שציינו וגם יודע לאטום פתחים ופאקים קטנים. העבודה איתו פשוטה ואפשר לבד.

עוד לא עברתי חורף אמיתי איתו.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

בסוף עשיתי 2 גגות. אחד ביריעות ביטומניות השני בזפת חם.

ביריעות ניקיתי בעצמי והאיש איטום הרים את כל הדודים והקולטים לפני השמת היריעות. אח"כ הניח אותם על בריקים.

איש מקצוע בחסד שעשה לי אחלה מחיר, עובד בצפון, אם מישהו צריך.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי עשו עבודה מחורבנת.לא תפרו את היריעות אחת לשניה כמו שצריך.ומה חשבתם?יש נזילות."בעל המקצוע " כבר היה מספר פעמים ועדיין ישנן נזילות.

Sent from my Le X829 using Tapatalk

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Fitch

מי עשה אצלך שהיית מרוצה ממנו?

אני יכול לשתף שחיים מאיטום הקריה עשה אצלי 2 עבודות שאני מאוד מרוצה מהן כבר שנים.

לא זול אבל מקצוען.

יודע לעשות הרבה יותר מאשר יריעות ביטומניות...אצלי עשה עבודת הכנה שכללה שיפועים עם "בטקל", יריעות גיאודזיות וניקוזים כפולים.

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קיבלתי הצעה מאיש מקצוע- יריעות ביטומניות זו האופצייה הטובה ביותר.

השנייה זה חומר בשם גומי גג. הרעיון שלו מאוד דומה לפוליגג רק שהוא מחזיק הרבה יותר זמן ואוטם יותר טוב. לא ניסיתי את האופצייה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...