Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור מתגלגל סיטרואן C3 PICASSO eHDI בציר 2012

מלטבשי
שימו לב! השרשור הזה בן 181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתחשק לי לסכם. עברנו כברת דרך ארוכה.

לעצלנים - אחלה אוטו, מלא מקום,צפוף מאחור, אפס תקלות, גיר קצת מעצבן, חסכוני מאוד.

נתחיל בזה הרכב הראשון שאני מחזיק לתקופה כה ארוכה. תמיד הייתי רוכש רכב יד שניה בן 3-4 עם ק"מ נמוך ומחזיק ל-3-4 שנים נוספות ונוסע הרבה (היה מאזן את הק"מ לטווח הנורמלי).

את הרכב קניתי לכבוד הקמת המשפחה והנסיעות המרובות . בשנת 2012 לא היו הרבה רכבים "אוטומטיים" עם מנועי דיזל לקונצרן PSA במחיר שיכלתי לשלם. כאשר הוצעה ה-C3 PICASSO בתחילת 2012 עם גיר רובוטי, קפצתי על המציאה. מנועי הבנזין באותה התקופה לא היו שיא האמינות והמלצה של המכונאים במוסך מורשה שהיה במשפחה עזרו להחלטה.

הרכב נרכש במחיר של 115,000 אש"ח במבצע היכרות. צבע הרכב הוא בורדו ובפנים ההבדל בין הגרסה ה"אוטומטית" לרגילה מסתכם בהגה עם ציפוי עור. באבזור מתווספים חיישני גשם ואור , מערכת S&S מיקרו היברידית.

ניסו לתת מתנה חיישני רוורס (מגיע מקורי ברכב) וקודנית. החיישנים במתנה הומרו למשענת יד והקודנית נשארה (ניתקתי לאחרונה כי היא מעצבנת). אני הוספתי בתשלום מרימי שמשות, מגיני רוח ומחו"ל הזמנתי מגיני בוץ קדמיים.

מכנית וטיפולים:

הרכב מטופל כל 15,000 ק"מ - טיפול קטן וגדול לסירוגין.

טיפול ראשון הוא קטן וכולל פילטר מזגן, פילטר שמן ושמן כמובן.

בטיפול שני, טיפול גדול, מחליפים בנוסף לעיל גם פילטר אויר, פילטר סולר ונוזל בלמים.

• מחיר טיפול קטן – בסביבות ה-700 ₪ (אחרי שמבקשים הנחה).
  • מחיר טיפול גדול 1,200-1,400 ₪ (משום מה שעתון עבודה משתנה עם גיל האוטו – מהות העבודה לא ולכן ההפרש במחיר).

לאחר היציאה מהאחריות, במקביל למציאת ספק חלקים מחו"ל מחיר האחזקה ירד דרסטית וכיום אני משלם על טיפול פחות מחצי מהמחיר במוסכי הרשת והשימוש בחלפים מקוריים נשמר, שהאמינות בזכות כך גבוהה.

בטיפול האחרון, טיפול 90,000 ק"מ, הוחלפו (לפי הספר) בנוסף לטיפול גדול גם נוזל קירור (במקום לבדוק את רמת ה-PH), רצועת אביזרים עם 2 מותחנים דינמיים - עלות כולל חלקים מחו"ל 1,300 ₪.

בלמים:

נתחיל מזה שמעולם לא הוחלפו בלמים ברכב במוסכי רשת לובינסקי. מחיר החלקים והעבודה לא הגיוניים ותמיד הגעתי לטיפולים במוסך לאחר שבדקתי שהבלמים תקינים.

סט קדמי ראשון החזיק רק 45,000 ק"מ. הצלחות ירדו מהמידה שאפשר לחרוט. לדעתי גודל הצלחת לא מתאים לרכב והיו צריכים לתת פה צלחת של 283 מ"מ ולא 247 מ"מ. בנוסף, לא רק אני נוהג ברכב אלא גם אישתי (בעיקר בעיר) ולכן אפשר לתרץ את ההחלפות המוקדמות בכך.

מחיר החלפה היה כ-900 ₪ במוסך מתמחה שאליו העברתי בהמשך את כל הטיפולים של הרכב.

ב-75,000 ק"מ הוחלפו רפידות קדמיות שוב והפעם נחרטו צלחות מקדימה. המחיר – כ-600 ₪.

ברקסים מאחור – הוחלפו ב-60,000 ק"מ וצלחות נחרטו. המחיר – כ-800 ₪.

תקלות/בלאי טבעי:

הרכב מגלה אמינות טובה מאוד (מבלי לפתוח פה) ולא היתה ולא תקלה משביתה אחת עם הרכב.

בחודשיים הראשונים לקבלת הרכב, בזמן הדלקת מזגן, נשמע במהירות נמוכה רעשים מהמזגן. כניסה למוסך גילתה כי המדחס מקולקל והוא הוחלף בחדש. מאז שקט בגזרה.

לאחר שנתיים וחצי הוחלף גלגל הגה מצופה עור. ההתקלפות החלה עוד בשנה הראשונה אך העדפתי למשוך את זה עד לקראת סיום האחריות.

ממש לפני 3 שנים הוחלפו מצבר לאחר שהראה סימני גסיסה(לא באחריות) ונפרדנו מ-1,000 שקל (פחות או יותר) ומנוע של חלון חשמלי קדמי (כנראה כתוצאה של שילוב מגיני רוח ומרים שמשות) – זו גם הייתה הכניסה האחרונה למוסכי רשת לובינסקי – נגמרה האחריות.

כרגע, כחלק מהתבלות החלקים ובאשמת מערכת S&S, אני ככל הנראה אאלץ להחליף תושבת גיר שמראה סימני עייפות. אני ארכוש כבר את כל השלושה ואחליף את כולן כדי לפתוח דף חדש בקטע הזה.

צמיגים:

הרכב הגיע עם רביעיית מישלן "ירוקים". צמיג מזעזע מאוד שמתייבש מהר. הוחלפו בגלל יובש עוד לפני שנגמר הבשר בעלות של 400 ליחידה, לאחר שנתיים וחצי ברביעיית TOYO CF2.

כיום אני כבר מחפש רביעייה נוספת אך נתקל בבעיה. ראו חסרונות.

יתרונות:

• ישיבה גבוהה - אין מה להוסיף.
  • תא מטען - ענק שלא נגמר. מושבים אחוריים יושבים על מסילה ונותנים את האופציה להגדלה של תא המטען. אני נוסע ללא המדף האחורי ומשתמש גם בגובה שלו כדי להרוויח כמה שאפשר.
  • צריכת דלק נמוכה – ממוצע צריכה לאורך זמן הוא 1:17-18 מגובה גם בנתון של מחשב הדרך שמראה 1:18.5. בנסעיה אחת מאילת למעלה אדומים הגעתי חד פעמית לנתון של 1:25. לא הצלחתי לחזור עליו שנית.
  • זמינות גבוהה של חלפים לטיפולים - בשוק האירופאי (משם אני רוכש חלפים לאחרונה).
  • מחירי טיפולים נמוכים מאוד - זה יתרון שיצרתי אמנם לעצמי (ולסובבים אותי) אבל מהווה נדבך חשוב מאוד באחזקת הרכב.
  • קומפקטיות - הרכב קטן מבחוץ ומאפשר לחנות במקומות קטנים, אבל מכיל מבפנים.

חסרונות:

• הייתי שמח לגיר פלנטרי ולא רובוטי – בגלל שראיתי ושמעתי על עלויות ההחלפה רכשתי מחו"ל סט קלאץ' להחלפה. בנוסף עם צבירת הק"מ על הרכב, העברת ההילוכים איטית יותר (כנראה בגלל שחיקת הדיסקה). התייצתי לגבי איפוס המערכת ונאמר כי לאחר האיפוס ההרגשה תשתפר אך הבלאי יהפוך מואץ יותר ונתקרב בצעדי ענק להחלפה של קלאץ'. הומלץ לאפס רק שממש לא נעים לנסוע ברכב.
  • הרכב צפוף במושב האחורי, אין אפשרות להסיע 3 מבוגרים בנוחות (למרות רצפה שטוחה מאחור). אם מסיעים מאחור 2 ילדים עם כיסאות/בוסטרים נורמליים לא נשאר מקודם באמצע לילד ממוצע מעל גיל 7.
  • BT/USB – ברכב בשנתון הזה הייתי מצפה לקבל יותר מכניסת AUX מפגרת. כדי לפצות על כך, רכשתי דיבורית MOTOROLA TK30 שמאפשרת התחברות לרדיו דיסק המקורי, הזרמת מוסיקה מהנייד, חיבור 2 מכשירים במקביל, כניסת USB.
  • מידת צמיגים – הרכב במידה 195/55/16. לא חסר צמיגים במידה, אבל קוד העומס של 91T מגביל מאוד. שוקל לנסות לאשר צמיגים עם קוד עומס של 87 מכיוון שלפי התקינה שאתה הגיע הרכב יש אפשרות כזו ואז נפתחות לפני המון אפשרויות.
  • העניין שהכי מפריע לי הוא הכוח ומהירות ההאצה מהמקום. לרכב 92 כ"ס, מהירות מרבית של 172 קמ"ש ונתון 0-100 מביש של יותר מ-15 שניות. הוספת כ"ס תבוא בחשבון לאחר שאחליף קלאץ' ברכב שכבר מראה סימני בלאי.

מתי נחליף ? לא יודע, כרגע אני מרוצה מהרכב ולא חושב על זה.

ובכל זאת, במה הייתי רוצה להחליף – 3008 מתוחת פנים (עם מנוע 2.0 HDI אוטומטי שלא נמכר בארץ). לא רואה רכב אחר שמתאים לי היום. אולי בדגם החדש נוכל לרכוש אחד כזה אם יהיה במחיר סביר.

מקווה שנהנתם, אני עדיין נהנה,

אלעד

• אהבתי 1

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הרכב כבר להיט. נמכר הרבה לחברות ליסינג לצרכי עבודה.

מחירי החלקים לא שונים מהמחירים של יבואן אחר בארץ. אחד ממקורות הרווח הגדולים שלהם זה החלקים.

אני מזמין את החלפים לטיפול מראש. זאת אומרת שכבר עכשיו יש לי בבית מסנן שמן ומסנן מזגן חדשים שמחכים לטיפול הבא.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיקור, יש לי c4 דיזל רובוטית אשמח לקישור לקניית קלאץ' וחלפים.

שלי עומדת היום על 145 אלף קילומטר.

חבל שלא תיהיה 3008 דיזל נדלקתי על הרכב גם.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

עדכון קטן,

בפורים בוצע איפוס/כיוון למצמד בתקווה שאוכל למשוך איתו עוד 15,000 ק"מ. לאחר הכיוון התחלת הנסיעה חלקה יותר ולא מלווה בנדנוד והססנות. נקווה שלא יהיו התפתחויות שיתקעו אותי.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה הנסיעות פחתו הרבה.

93,500 ק"מ.

היום הרכב בלי נדר גם יעבור טסט

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי בעגלה עצמה.

עקרונית אני חושב שכן. אפשר גם להגדיל את תא המטען כאשר מושכים את הספסל האחורי קדימה.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר לא גרוע. הוא איטי

לא הייתי קונה אחרת. לא הייתה אופציה אחרת.

היום יש רכבים עם PSA עם מנוע דיזל ומנוע אוטומטי.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה הנסיעות פחתו הרבה.

93,500 ק"מ.

היום הרכב בלי נדר גם יעבור טסט

אלעד

אגב, הרכב עבר טסט ללא שום בעיה. הוחלף מגב אחורי לפני הטסט בגלל שהתייבש קצת והתחיל למרוח. לא היה קרוע.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...