Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקור התקנת תוכנה בטנדר (!) ססאנגיונג אקטיון ספורט 2008

שימו לב! השרשור הזה בן 2678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בנינו, המעבר מרכב ספורטיבי קליל וזריז למפלץ ששוקל כמעט 2 טון משול למעבר מלהיות ראש ארגון פשע למפכ"ל משטרת ישראל. זה פשוט לא הולך ביחד.

מהיום שקניתי את הטנדר הרגשתי שיש בו פוטנציאל לא ממומש. משהו שם הרגיש שלא שעובד כמו שצריך, זאת על אף שהמצב המכני טוב ולא נמצאה כל תקלה שאמורה לגרוע מביצועי הרכב.

אחרי הרבה שעות נבירה ולמידה ברשת קיבלתי מושג כללי על מה זה שיפור תוכנה, מה תכל'ס קורה מאחורי הקלעים והחלטתי שרע לא יכול לצאת מזה.

מפה לשם ואחרי עוד קצת חפירות ולא מעט גוגל טרנסלייט הגעתי לבחור שיושב בסנט פטרסבורג ברוסיה ומתמחה בשיפורים רק לרכבי סאנגיאנג. כן, מסתבר שהרכב הזה פופולרי למדי במזרח אירופה, ועדת המעריצים הכי גדולה בעולם כנראה נמצאת שם.

אחרי כמה התכתבויות החלטתי ללכת על עדכון התוכנה לטנדר. המטרה העיקרית מבחינתי הייתה לשם כיוון המנוע, הורדת צריכת הדלק, ביטול שסתום ה EGR החשמלי (והתקול ממילא) ואם אפשר אז גם עוד סוס או שניים לא יזיקו.

החלק הראשון במשימה היה הזמנת מכשיר Kess V2 מאליאקספרס, סדר גודל של 300 ש"ח. ה KESS V2 הוא המתאם איתו ניתן לקרוא ולכתוב למחשב הרכב (בדגמים הנתמכים).

המכשיר הגיע מסין תוך שבוע (:shock:) וכל שנדרש הוא להתקין תוכנה, לדאוג ללפטופ טעון ולחבר את המתאם לשקע ה OBD. תוך סדר גודל של 10 דקות ה KESS "שואב" את התוכנה הקיימת על מחשב הרכב ושומר אותה כקובץ bin על הלפטופ.

את הקובץ הזה שלחתי במייל לבחור ברוסיה שהתחיל לעבוד עליו. כבר בתחילת העבודה הוא אמר שיעשה מספר דברים:

1. יפחית את כמות העשן השחור בעת עומס.
  2. יפחית את הריח שיוצא מהאגזוז.
  3. ישנה את תזמון ההצתה.
  4. יעלה את לחץ גדישת הטורבו.
  5. יפחית את רעש המנוע בסרק ותחת עומס.
  6. יבטל לחלוטין את פעולת ה EGR כך שלא ירשם קוד תקלה וכן התערובת לא תיפגע.
  7. ישנה את מספר הצטאן של הסולר (עקרון דומה לאוקטן בבנזין) בהתאם לתקן הסולר הקיים בישראל (ותתפלאו עד כמה איכותי הסולר הנמכר בארץ).
  8. הציע לשנות את קוטר הגלגל שרואה מחשב הרכב על מנת לקבל קריאת ספידומטר מדוייקת.
  9. ישנה את מהירות העבודה של מאווררי המזגן על מנת לקבל קירור אפקטיבי יותר.
  10. יעלה את סל"ד היציאה מהמקום ("גז אוטומטי") בתחילת נסיעה וכן את הסל"ד בעת שילוב לרוורס.
  11. ישנה את נקודת ההעברה של ההילוכים על מנת לקבל האצה חלקה יותר ולייעל את השימוש בתחום רצועת הכוח האפקטיבית של המנוע.
  12. יכייל מחדש את תגובת דוושת המצערת.
  13. יאפשר מוד נהיגה חסכוני בלחיצה עדינה על המצערת (עד 33%).
  14. יגרום לפרפר המצערת להיות פתוח על 100% במקום 84% כפי שמגדיר היצרן (ובפועל בתקן יורו 4 אין לו משמעות).

שיפור התכונה הזה עלה כ- 200$ וההתקנה מתבצעת באופן זהה לתהליך הקריאה. 10-15 דקות של ביצים רועדות והרכב יוצא עם תוכנה חדשה.

אז איך הוא נוסע? אי אפשר להשוות, זה כאילו הוציאו את המנוע הישן ושמו מנוע חדש. הרכב קיבל זריקת מרץ, המנוע מרגיש חי ו"נושם" בכל מצב נסיעה, אשכרה מקבלים מכה בגב (!!!) בכל לחיצה והוא משגר עצמו קדימה. הבחור טוען שכרגע יש למנוע 170 סוסים ו 41 קג"מ, לי זה נשמע כמו מספרים גבוהים מדי אבל אין לי ספק שהם לא רחוקים משם בהרבה.

את צריכת הדלק טרם יצא לי לבדוק לעומק, אבל המנוע עובד עגול לחלוטין (וזה לא היה המצב לפני העדכון, הוא היה חותך ומזייף בעיקר כשהוא קר) וגם אין ריח ושום זכר לעשן שחור, גם תחת עומס.

בשורה התחתונה אני סופר מרוצה מהשדרוג. הטנדר מרגיש עכשיו מעולה והרבה יותר בריא ממקודם.

מכל התהליך הזה למדתי שהדבר הכי חשוב הוא לבחור בעל מקצוע שיודע מה הוא עושה, מבין ומתמחה ברכבים אותם הוא משפר. לא הייתי נותן לעשות עבודה כזו לכל זב חותם, יש כאן פוטנציאל לעוגמת נפש ונזק באלפי שקלים. אני ממליץ!

איתמר

IMG-20161106-WA0011.jpg

IMG_20161105_175832.jpg

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מדהים מדהים מדהים!

והכי מדהים, שיש פה איזה בחור שע"י לא מעט ניסוי וטעייה, והמון מחקר עצמי - מצליח להתעלות על צוות מהנדסים בשכר.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע ממש מעניין.

כמה זמן לקח לבחור לשכתב את התוכנה?

התוכנה החדשה לא תתאים לאקטיון אחר?

דברים כאלה גורמים לתהיות אם יצרני הרכב באמת עושים את הכי טוב שהם יכולים.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם הממיר ננעל? :wink:

ח"ח על התהליך. מקווה שרק תהנה מהמצב החדש!

להזניח את נושא העלות, האם מי מבעלי המקצוע בארץ (בתחום שינויי התוכנה המקסוטמים) לא היו יכולים לקחת פרויקט כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Tom_22

לדעתי התשובה היא לא.

1, זה לא סקסי כמו VAG.

2, ממה שאני למדתי על ניהול מנוע - התאוריה טובה רק בבסיס, וצריך היכרות עם המנועים הספציפיים, בארץ אין היכרות עם הרכבים האלה ובטח שלא עם ניהול המנוע (ותיבת ההילוכים) שלהם. לדעתי, מי שהיה לוקח פרוייקט כזה לידיים היה צריך רכב-שניים ללמוד עליהם (ובדרך להרוס משהו) לפני שהיה יוצא משהו סביר.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים מדהים מדהים!

והכי מדהים, שיש פה איזה בחור שע"י לא מעט ניסוי וטעייה, והמון מחקר עצמי - מצליח להתעלות על צוות מהנדסים בשכר.

יש להם יעדים שונים. צוות המהנדסים מנסה, בין השאר, לתת מערכת אמינה כל האפשר שתעמוד בכל התקינה הקיימת וכן מוצר שיתאים להיצע הדגמים של היצרן ולא יהיה טוב יותר מהדגם הבא בהיצע.

כמובן שגורם פרטי אינו מחוייב לכל זה ומכאן ההבדל.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Tom_22

לדעתי התשובה היא לא.

1, זה לא סקסי כמו VAG.

2, ממה שאני למדתי על ניהול מנוע - התאוריה טובה רק בבסיס, וצריך היכרות עם המנועים הספציפיים, בארץ אין היכרות עם הרכבים האלה ובטח שלא עם ניהול המנוע (ותיבת ההילוכים) שלהם. לדעתי, מי שהיה לוקח פרוייקט כזה לידיים היה צריך רכב-שניים ללמוד עליהם (ובדרך להרוס משהו) לפני שהיה יוצא משהו סביר.

תתפלא כמה בעלי מקצוע יש בארץ, ועוד יותר תתפלא על רמת הביצועים שהם מוציאים מתוכנות לרכבים.

ואני לא מדבר על vag... יש המון המון פיאטים מרצדסים(שזה כמו המנוע של איתמר) וצרפתיות כאלה ואחרות שעשו להם עבודה שלא מביישת את בעלי המקצוע בחו"ל.

איתמר- תהנה, הכי כיף לקבל רכב "משודראג", ההבדל עושה את כל הכיף.

רון

החיסכון שלך - ההנאה שלנו ! איפה הקאץ' ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ישנה את נקודת ההעברה של ההילוכים על מנת לקבל האצה חלקה יותר ולייעל את השימוש בתחום רצועת הכוח האפקטיבית של המנוע.

את זה איך בדיוק הוא עשה אם רק המחשב ניהול מנוע עבר עדכון?

אגב תצרוכת דלק טובה יותר תקבל רק בשיוט, כאשר דוושת האצה מתחת לשליש, אחרת אין מצב... כי אין יש מאין (ז"א אין יותר סוסים בלי להוסיף דלק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shugiflex,

אני מבין שהמהנדסים אמורים לעמוד בדרישות מסויימות, ובכל זאת - בתוך כל מערכת הפשרות, נראה שלעיתים הם מתפשרים במקומות הלא נכונים בין אם זה בגלל הנחיה מלמעלה ובין אם זה בגלל חוסר יכולת\חוסר השקעה.

רון, אני חלילה לא מזלזל בידע שיש בארץ, אבל להבדיל ממזרח אירופה, הסצינה הזאת מאד קטנה ומאד חד-גונית לצערי. בין אם בגלל הלקוחות ובין אם בגלל בעלי המקצוע או רמת המחירים הנדרשת.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Shellcase, שאין ספק אז אין ספק.

אין מה להשוות בשום דבר אבל פשוט בשום דבר את השווקים השונים בעולם לעומת הארץ.. המצב עגום.

רון

החיסכון שלך - ההנאה שלנו ! איפה הקאץ' ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגת אותי...

עד היום חשבתי לתומי ששלגיה, פרסי נדיב וסאנגיונג משופרת יש רק באגדות.

תהנה... סיפור מעניין.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

יפה! כל הכבוד על החפירה. שיפור מוחשי עם מחיר נמוך - תענוג.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה, הסתקרנתי.

אז ממה שאני מבין בגדול, צריך מכשיר כזה לצורך כתיבת תוכנה, ומישהו שתמורת תשלום "יישחק" עם התוכנה הקיימת ויישלח חזרה תוכנה מקוסטמת.

ממה זה שונה מעדכון תוכנה שמבצעים בסדנאות בארץ במחיר של כמעט פי 4?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...