Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איביזה 2007- החלפת ג'אנטי מגנזיום 16" לג'אנטים פלדה 15"

שימו לב! השרשור הזה בן 2681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מעונין להפוך את היוצרות- התחדשי באיביזה 2007 1.4 שהגיעה עם ג'אטים מגנזים 16", אך אני מעוניין להחליף לג'אנטים פלדה 15" בגל ניסיון רע שהיה לי עם מגנזיום ברכב הקודם- ג'אנט שהתעוות לקח איתו מיסב לעזאזל.

למי יש המלצה היכן לחפש באזור חיפה?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ונראה לך שחישוק ברזל לא יכול להתעקם?

הוא נמצא בחיפה: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?582447

והוא איני יודע היכן נמצא: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?613605

כמובן שתצטרך להחליף צמיגים ולבצע אישור במכון רישוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי איביזה קופרה, הגיעה עם ג'נטים בחתך נמוך (הרבה יותר נמוך משלך) ומעולם לא היתה בעייה.

יש לי STI, מעולם לא היתה בעייה עם ה17" המקוריים וה18" הנוכחיים.

ניתן ליישר ג'נטים, לא רואה שום סיבה הגיונית לעבור לברזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שאפשר ואפילו קל ממש לשבור ג'אנטים מכל סוג- העניין הוא כמובן העלות. בתור מי שנוסע לא מעט בשטח אני צריך חתך גבוה וג'אנט שיכול לעמוד במכות בלי להתעוות- ואם הוא נהרס שיהיה זול להחלפה.

הניסיון שלי לימד אותי דבר או שנים אך אשמח ללמוד עוד- האם במכה יש לפלדה יכולת ספיגה טובה יותר מאשר למגנזיום או ההיפך? האם מגנזיום לא יכול להסדק ולהשבר יותר מאשר פלדה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא ג'אנט פלדה אלא ג'אנט ברזל ובוודאי שאם אתה נוסע הרבה בשטח וצריך ג'אנט עמיד יחסית,

הברזל יהיה פחות רגיש למכות, ניתן לתיקון בקלות יחסית והרבה יותר זול מהמגנזיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להחליף, סע כמו שצריך ואם קורה ומתעקם תתקן או תחליף.

אם היית רוצה להחליף מידה גאנט בשביל נוחות הגיוני, אבל להחליף לברזל?

Volkswagen Polo GTI 2020 - White

Skoda Fabia 2015 - Style, White & Black (sold)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי מ"מידע פנימי" הבחור כבר החליף חישוקים. אז אין טעם להמשיך "להטיף" לו.

לא רואה איך חוסר איוורור לבלמים רלוונטי לרכב עם 75-100 כ"ס שלא ננהג על הקצה וגם יש מצב שהגיע במקור עם חישוקי ברזל.

הוא גם הסביר שהוא נוסע בשטח עם הרכב ולכן רוצה חתך גבוה יותר ופחות רגיש למכות/זול לתיקון או החלפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק "נהיגה על הקצה" מחממת את הבלמים יתר על המידה?

אני מזמין אותך לרדת את הירידות של נשר עם חישוקי ברזל, אתה לא תאמין כמה מהר יגמרו לך הבלמים.

הכוונה היא שרוב הנהגים לא משתמשים בהילוכים על מנת לבלום את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שלא, אבל להימנע מהחלפה לחישוקי ברזל (ברכב שגם מגיע כנראה במקור ככה) רק מהסיבה הזו, במקום לנהוג בצורה נכונה או טובה יותר, זה לטעמי לפחות לא טיעון מספק. בוודאי כשמניחים מולן את שאר הסיבות שנתן פותה"ש לביצוע ההחלפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק "נהיגה על הקצה" מחממת את הבלמים יתר על המידה?

אני מזמין אותך לרדת את הירידות של נשר עם חישוקי ברזל, אתה לא תאמין כמה מהר יגמרו לך הבלמים.

הכוונה היא שרוב הנהגים לא משתמשים בהילוכים על מנת לבלום את הרכב.

גם בירידות ממושכות, רכב פרטי לא "גומר" בלמים (טוב, לפחות בלמים טובים) כל כך מהר. לרוב זו תוצאה של הצטברות של נסיעות כאלו, במידה והן נמצאות בדרכו הקבועה של הנוהג.

במצב כזה, אפשר לגמור בלמים גם עם חישוקי סגסוגת. אני בכלל לא בטוח שההבדל בהולכת החום מן הבלם והחוצה כזה גדול ובכל מקרה הוא תלוי בחישוק הספציפי ולא רק בחומר ממנו הוא מורכב.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...