Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזדה 3 , שנת 2012 צמיגים

שימו לב! השרשור הזה בן 2716 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם !!!

יש לי מזדה 3 שנת 2012

ואני מעונין לשפר את האחיזה על הכביש

מפני החלקות , יציבות , ואורך חיים

אני לא יודע ולא מבין איזה צמיג לקנות , איזה חברה ומה זה חתך נמוך , ואם האפשר לשים 4 גלגלים כלשהם רחבים כי הבנתי שזה משפר ?

תודה מראש לעונים .. וחייב להודות אתם מקצוענים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.tireplus.co.il/Pages/Tires/Index/TireByCarModel.aspx?ID=348&Year=2012&ManufacterID=30

שלום, לכל דגם יש רשימת מידות אשר מותר להרכיב . מה מידת הצמיגים שיש לך עכשיו? מה נפח מנוע ? בלינק שצירפתי, כאשר תבחר נפח מנוע, תוכל לראות מה מותר לרכב שלך.

צמיגים רחבים יותר ובחתך נמוך משפרים אחיזה אבל פוגעים בנוחות. צמיגים יותר אוחזים בדרך כלל נשחקים יותר מהר. ליתר השאלות תקרא כאן :

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?194115-צמיג-חתך-גבוה-צמיג-חתך-נמוך

מה לקנות? קודם כל צמיגים מחברה מוכרת, בקשר לדגמים, כאשר תהיה סגור על המידה ועל התקציב, תרשום אותם כאן. ממה שאני רואה עכשיו, Toyo t1sport במידות יותר גדולות מהמידה המקורית של הדגם עם מנוע 1600 יתנו אחיזה טובה במחיר סביר.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי סומך באופן עיוור על המידות שכתובות שם.

בהוראת הרישום לצורך הענין המידה הגדולה ביותר היא R17. אבל בהחלט יתכן שבאוטודאטה מופיעים נתונים נוספים.

אכן, הרחבת החישוקים יכולה לתרום. אבל לכל מידת צמיג יש טווח מומלץ (מבחינת היצרן רק נתון אחד).

שימוש בצמיגים אוחזים יותר, סביר שיבוא על חשבון אורך החיים שלהם.

אפשר להסתפק בצמיגים טובים "נורמלים" ולהקפיד על לחץ האוויר בהם ועל החלפה בזמן. המשקל שיש לצמיגים חדשים וטובים גובר ברוב המקרים על שינויים כאלו ואחרים שתעשה בחישוקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עכשיו מורכבים על הרכב צמיגים במידה 195/65/15, החלפה לצמיגים רחבים יותר מצריכה גם החלפת ג'נטים, מה שמייקר את הסיפור עוד יותר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שני רכבים כאלו בבית, אחד דור ראשון והאחד דור שני (אותה שלדה ואותם מנועים). בשני הדורות האלו המידה האופטימלית, לדעתי לפחות, היא 205/55/16. נותן אחיזה מעולה בכביש בלי להתפשר על נוחות, וזמינות הצמיג היא מצוינת והוא די זול ביחס למידות אחרות, למשל המידה של 17 אינץ היא 205/45/17 והיא יותר יקרה ואין הרבה מבחר של דגמים. אחיזה טובה כמה שאפשר, בכל זאת, משפחותומטית, ביחס לרכב ספורטיבי יותר האחיזה היא חמודה+ ;)

היה לי 15, אחיזה לא ממש טובה אבל נוחות קצת יותר טובה ברכב. ממש שנאתי את הרכב כשהוא נועל 15 אינץ' כי החתך שמן ולא יפה.

הכוונה שלי בנוחות היא שאתה נכנס לבורות קטנים בכביש או שאתה נוסע על כביש בלוי או במפרים מכאיבים אז ביחד עם המתלים הצמיג סופג יותר טוב את המהמורת ונותן לך להרגיש פחות "כאב" ככל שהחתך גבוה. בחתך 45 מרגישים הרבה שיבושים בכביש, חתך 55 לדעתי הוא אופטימלי.

בדגם 1.6 שלנו, המידה הכי גדולה היא 17 אינץ', כמו שאמרתי לדעתי היא לא כלכך משתלמת, בעיקר בגלל הנוחות נסיעה וגם היא לא תורמת כלכך הרבה לאחיזה כי הצמיגים לא רחבים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה, המידה המקסימלית במאזדה 3 ספיריט באותם דורות הייתה 205/50R17.

האחיזה נשארת זהה לגמרי כמו במידה 16" כי רוחב הסוליה נשאר אותו דבר.

מה שכן, אולי במידה של ה-17" ניתן למצוא דגמי צמיגים ספורטיבים ואוחזים יותר מאשר המידה ב-16".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעיתי לגבי החתך זה נכון, אבל כמו שאמרתי כמעט ואין שינוי באחיזה. וכמובן כשאתה יורד מחתך 55 לחתך 50 נפגעת קצת הנוחות ברכב, אומנם לא בצורה דרסטית כמו 55 ל45 אבל יש קצת ירידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2716 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...