Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנתי – לנצ'יה דלתא 2012 גולד

amir74
שימו לב! השרשור הזה בן 408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשאני גדלתי הסבירו לי שסטודנטים הם אנשים תפרנים, וגם אני הייתי כזה.

נראה לי שחלה זילות במושג סטודנט.

אני סה"כ סטודנט שחסך כל שקל(במקום לטוס לדרום אמריקה וכו') בעבודת כפיים במשך כמה שנים.

הכל יחסי חבר.

Fiat Bravo 2011 TJET​

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי בעיון רב את התגובות.

כמה שאלות שעולות ממה שקראתי:

1. במידה והוחלף ראש מנוע, האם לא מן הראוי שמידע מסוג זה יימסר ע"י המוכר? שכן מדובר בהסתרת מידע משמעותי - עילה לתביעה.

2. בהנחה ונוטשים את המוסך המרכזי, האם ישנו מוסך מתמחה אחר כדוגמת מיכאל אלפא לבעלי ה 159?

3. בהנחה ומדובר בכשל של התושבות, האם ישנן תושבות משופרות בחו"ל?

4. חוץ מהתושבות, האם ישנה בעיה סדרתית נוספת?

סה"כ, נראה שהשד לא כ"כ נורא,

1. בוודאי שהמוכר היה צריך לומר שביצעו תיקון של ראש מנוע. עילה לתביעה - אולי. לי לא היה רצון להתעסק עם תביעה.

2. אני מטפל באותו מוסך שטיפל בתמה ובקאפה שהיו ברשותי. למעשה זה היה אחד השיקולים לקנות עוד לנצ'יה.

3. לא ידוע לי על תושבות משופרות. ידוע לי שהתושבות התחתונות (המטקות) החדשות שהורכבו (מקוריות כמובן) היו שונות מעט מאלה שפורקו. כנראה שעשו שינוי כל שהוא.

4. טענו בשרשור שהדשבורד בעייתי. אני מקווה שהיצרן פתר את הבעיה והדשבורד שהורכב אצלי עבר שיפור. גם אם לא, בטח ניתן לבצע תיקון בארץ במידת הצורך. אולי באוטו אלגנס ביהוד.

כשהדשבורד וחלקים אחרים עשויים מחומר שהוא לא פלסטיק קשיח סביר להניח שהם יישחקו מהר יותר. צריך לקחת זאת בחשבון בקנייה של כל רכב.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין הסתרת הראש מנוע והדשבוד פשוט מחפיר. מילא המוכר, אך יועץ השירות צריך להיות שומר סף בעניין הזה ולהראות לך את זה.

כמה כאן כתבו שהרכב לא מזדקן יפה... הוא בכלל לא מזדקן רכב מודל 2012 זה עדיין צעיר יחסית ולא צריך לקרות לו את כל הבעיות האלו.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום, בהחלט אין מספיק מידע על הרכב ברשת הישראלית.

האם בעלי 159 עם מנוע זהה מדווחים על צריכת דלק דומה?

מאוד תלוי במשקל רגל ימין כיאה למנוע טורבו.

בנסיעות מנהלתיות קיבלתי ממוצע הרבה יותר טוב (כבר לא זוכר כמה). בלחיצה זוועה.

מעניין אותי לדעת אם גם ב-159 עשו תיקונים של ראשי מנוע בגלל משאבות מים שנשברו.

למיטב ידיעתי לא היו בעיות ב159.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הניר אותו מנוע בדיוק, אותם נתונים.

המספר הקטלוגי של המנועים שונה אז כנראה שיש הבדל כלשהו אבל למיטב הבנתי ניתן להרכיב מנוע של דלתא ב159 ולהיפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בוודאי שהמוכר היה צריך לומר שביצעו תיקון של ראש מנוע. עילה לתביעה - אולי. לי לא היה רצון להתעסק עם תביעה.

2. אני מטפל באותו מוסך שטיפל בתמה ובקאפה שהיו ברשותי. למעשה זה היה אחד השיקולים לקנות עוד לנצ'יה.

3. לא ידוע לי על תושבות משופרות. ידוע לי שהתושבות התחתונות (המטקות) החדשות שהורכבו (מקוריות כמובן) היו שונות מעט מאלה שפורקו. כנראה שעשו שינוי כל שהוא.

4. טענו בשרשור שהדשבורד בעייתי. אני מקווה שהיצרן פתר את הבעיה והדשבורד שהורכב אצלי עבר שיפור. גם אם לא, בטח ניתן לבצע תיקון בארץ במידת הצורך. אולי באוטו אלגנס ביהוד.

כשהדשבורד וחלקים אחרים עשויים מחומר שהוא לא פלסטיק קשיח סביר להניח שהם יישחקו מהר יותר. צריך לקחת זאת בחשבון בקנייה של כל רכב.

השאלה היא מה בדיוק קורה לציפוי העור בדשבורד? האם הדגמים שלפני מתיחת פנים יהיו עמידים יותר מהבחינה הזו?

לטעמי העיצוב של הרכב כ"כ יפה, כך שלא החלטתי איזה דגם עדיף....

שאלה נוספת היא מבחינת העלויות, האם מדובר על רכב יקר לאחזקה כמו ה 159? האם החלפת התושבות יקרה?

נרכשה- וולבו s60  נפח 1600 T4

נמכרה- פורד פוקוס 1600 סמ"ק 2008  TREND X

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין הסתרת הראש מנוע והדשבוד פשוט מחפיר. מילא המוכר, אך יועץ השירות צריך להיות שומר סף בעניין הזה ולהראות לך את זה.

כמה כאן כתבו שהרכב לא מזדקן יפה... הוא בכלל לא מזדקן רכב מודל 2012 זה עדיין צעיר יחסית ולא צריך לקרות לו את כל הבעיות האלו.

ד"א, ברכב הנוכחי שלי, פוקוס 2008, רק עכשיו תושבות המנוע התחילו לגמגם ... לא יודע האם מדובר במקרה יוצא מן הכלל או במקרה מיוחד, קצת מפתיע שבדלתא לאחר 4 שנים יש צורך להחליף תושבות מנוע וגיר לרכב שעבר 80 אלף ק"מ. אולי בגלל שמדובר בעומסים אחרים ממנוע בהספק כפול משלי....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אותו המהנדס תכנן את מערך תושבות המנוע גם בפיאט בראבו.

מדובר במחלה ידועה ומוכרת, תושבת אחת ספציפית שכושלת בתדירות גבוהה. כמובן שאי החלפתה גורם לתושבות אחרות לקחת עליהן עומס גבוה יותר.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבראבו, הג׳ולייטה והדלתא חולקות מרכב, רק שעל הדלתא מולבש מנוע מאוד חזק כפי שהזכירו פה וכנראה בגלל זה השחיקה של התושבות (בכל זאת, מנוע di turbo jet) אבל זה באמת תמוה שזה קורה כל כך מהר. אגב, גם אצלנו בדלתא היה צריך להחליף אחרי פחות מ 4 שנים. הרכב רעד בטירוף בעמידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם החלפת התושבות יקרה?

כמו שציינתי בשרשור, שתי תושבות תחתונות (10 דקות עבודה) ותושבת גיר (כשעה עבודה) עלו 3,000 ש"ח כולל עבודה. התושבת העליונה שיושבת ליד הטיימינג הוחלפה באחריות והיא הכי יקרה. למיטב ידיעתי היא עולה כ-1,500 ש"ח, עלות העבודה לא ידועה לי אבל היא מאוד נגישה.

ד"א, ברכב הנוכחי שלי, פוקוס 2008, רק עכשיו תושבות המנוע התחילו לגמגם ... לא יודע האם מדובר במקרה יוצא מן הכלל או במקרה מיוחד, קצת מפתיע שבדלתא לאחר 4 שנים יש צורך להחליף תושבות מנוע וגיר לרכב שעבר 80 אלף ק"מ. אולי בגלל שמדובר בעומסים אחרים ממנוע בהספק כפול משלי....

אם אתה כמוני ונוסע כ-10,000 קילומטר בשנה אז החלפת התושבת תיעשה פעם ב-6 שנים נניח. מצד שני אם אתה נוסע המון אתה כנראה מבצע זאת בכבישים בין עירוניים ולא בעיר. ההיגיון שלי אומר שהעומס בנסיעה בעיר גבוה יותר מאשר בשיוט.

הבראבו, הג׳ולייטה והדלתא חולקות מרכב, רק שעל הדלתא מולבש מנוע מאוד חזק כפי שהזכירו פה וכנראה בגלל זה השחיקה של התושבות (בכל זאת, מנוע di turbo jet) אבל זה באמת תמוה שזה קורה כל כך מהר. אגב, גם אצלנו בדלתא היה צריך להחליף אחרי פחות מ 4 שנים. הרכב רעד בטירוף בעמידה.

הרכב רעד אבל היה לו צליל מגניב של דיזל :).

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבראבו והדלתא כן, הג'ולייטה לא.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

היי,

עברה כמעט שנה מאז השרשור,האם קרה בינתיים משהו יוצא דופן? או כל נתון פיקנטי על הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד חודשיים יגיע סיכום, כרגע אין לי זמן להתעסק בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...