Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור כח במנועים אטמוספריים

שימו לב! השרשור הזה בן 2697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעלה מספר שאלות אודות שיפור כח במנוע אטמוספרי.

1) האם יש דרך כיום לשפר מנוע אטמוספרי ללא עקבות כמו תוכנות ניהול המונע למינהם במנועי הטורבו, הכוונה היא ללא כל דרך לומר שהרכב משודרג ע"י ראיה בלבד וכמובן שיצלח טסט.

2) אם אין דרך שכזו לשדרג את הכח של המנוע ללא עקבות האם יש דרך קלילה לשדרג את המנוע בשדרוג שניתן להסרה במהירות לפני בחינת הרכב או כל סיבה אחרת שלא עולה לי כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה רכב יש לך?

עקרונית רק אם תרכיב מכלול של דברים שהם לא בדיוק הדבר שאתה רוצה להתעסק איתו כל שנה לפני מבחן רישוי אולי תרגיש מעט רכב יותר חי וטיפה יותר חזק מאותו רכב סטנדרטי,אבל בגדול לא כדאית ההתעסקות עם זה זה המון כסף תמורת לא הרבה סוסים.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל אפשרי, תלוי בתקציב וכמובן בסוג הרכב. יש רכבים אטמוספריים שמגיבים טוב יותר לשיפורים כאלו ואחרים, ויש רכבים שלא תרגיש בהבדל.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שאם אתנהל ללא חשיבה כלכלית ו-"אשתגע" אז אפשר לעשות הכל, אבל הכוונה שלי היא נאמר אם אחליף ברכב אטמוספרי מערכת פליטה למערכת חופשית יותר, בנוסף לכך אשדרג את מערכת הקירור, ואוסיף נאמר פילטר פתוח זה אמור לשפר את הכוח שווה ערך לשדרוג תוכנה נכבד במנוע מוגדש לא כך?

בנוסף, מה הכוונה להמון כסף כמה זה המון זה יחסי כמובן, ומעבר לכך בנוגע למערכת פליטה ומערכת קירור לדעתי לא תהיה בעיה בטסט לרכב אלא אם כבר הפילטר הפתוח יצטרך לרדת.

תגידו מה דעתכם ואולי אני שוגה וסתם מעלה רעיונות יש לי הונדה 2015 ידנית אטמוספרית, היא חסכונית מאד יש לה מראה קרבי מאד והיא משדרת כוח אך בפועל עם מומנט של 17.7 היא לא מזעזעת את עולמי כמו שהיא נראית אפילו שהיא כביכול המהירה מבין הדגמים (9 שניות למאה קמ"ש), לכן רציתי לשדרג אותה בעוד כ-40 אולי 50 כוחות סוס שיוסיפו גם סביבות 8 קג"מ.

אשמח לתשובה מנומקת ומדויקת כמה שאפשר עם מספרים והסברים, חשוב לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי הונדה של אמצע שנות ה 90 לפני עשור גם ידנית אז בוא נעשה לשניה את ההקבלה ואני מקווה שתבין אותי.

מערכת פליטה היה לי קומפלט כולל הדרסים (סעפת פליטה ) ועד דוד אחורי פתוח כולל הורדת ממיר (שזה לא חוקי ולא עובר טסט).

פילטר פתוח קיט יניקה של סימוטה עד לתוך הטמבון כולל רם אייר לאוויר דרך הטמבון.

היה לי שידרוג תוכנה (צ'יפ של פעם)

ופלגים איכותיים חוטי פלגים עבים יותר.

לאחר מכן היה גם קאמשפט (שהיה נקרא "חם" בפי העם) שביחד עם משאבת דלק וולברו נתן דחיפה יפה אך רק באזור ה 5000 סל"ד היכן שהויתק עבד.

עכשיו כל השיפורים הללו ללא בדיקה שעשיתי אבל עם הערכה גסה נתנו 15 כ"ס במקרה הטוב.

הרכב היה הרבה יותר חזק מרכב סטנדרטי ובדקתי גם עם רכבים אחרים וגם ביחס לרכב שלי שחזר להיות סטנדרטי לפני המכירה,ההבדל היה שמיים וארץ.

הכסף על כל זה יעלה לך הרבה,בהערכה גסה הדרסים 1500-2000 לפני הרכבה,קיט יניקה איכותי סביב ה 500-1000,תוכנה אם תמצא לרכב שלך 2000+ ,קאמשפט כולל הרכבה לפי הערכה ואם תמצא לרכב שלך 3000+.

עכשיו כל זה לא תגיע למה שתוכנה יעשה לרכב עם טורבו.

שידרוג תוכנה ברכב טורבו לבד נותן סביב ה 20 כ"ס מינימום וצפונה.

מקווה שנתתי לך פרספקטיבה לסכום ולתמורה שתקבל.

קח בחשבון שצנרת אגזוז בלי ממיר פילטר פתוח כל אלה עלולים לסבך אותך עם משטרה ובטסטים.

מקווה שעזרתי.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי moshe_levy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה מה תעשה, פרט להשתלת טורבו, לא תקבל הספק של 40-50 כ"ס, במיוחד לא 8 קגמ.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתלת טורבו נשמע לי כמו עסק מסובך, גם לא חוקי באופן שניתן להבחין בקלות, וגם נשמע לי כמו משהו לא זול ובלתי הפיך, תקן אותי אם אני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה לא זול, לא חוקי בישראל לצערנו, זה גם לא מתאים לכל מנוע אבל אין כזה דבר "בלתי הפיך". אין דרך זולה לשפר מנוע אטמוספרי בצורה שירגישו הבדל גדול בביצועים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...