Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שילוב הילוך אחורי (רוורס), פיז'ו 107 2013 ידנית

bar064
שימו לב! השרשור הזה בן 2750 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, לפני שלושה ימים התחדשתי בפיג'ו 107 הרכב ידני שנת 2013 ועשה 60 אלף ק"מ.

הרכב עבר בדיקה במכון הכל יצא תקין חוץ מסעיף: "מצמד מחליק בעומס" כבר לפני הבדיקה שמתי לב שהקלאץ משתחרר יחסית גבוה.

בכל מקרה הבוחן אמר לי שיש לקלאץ עוד 15 אלף ק"מ לפני שילך לגמרי.

היום שבאתי לצאת מהחניה ולשלב הילוך רוורס שמתי לב שההילוך לא נכנס, שחררתי את הקלאץ ולחצתי שוב וההילוך(רוורס) נכנס עם ממש מעט רעש (הרעש שתמיד כואב לשמוע מהגיר), כשהקלאץ היה עדין לחוץ שמתי ניטרל והכנסתי שוב להילוך רוורס וההילוך נכנס חלק. חזרתי על פעולה זו כמה פעמים (כאשר הקלאץ עדין לחוץ מהפעם הראשונה) ותמיד הרוורס נכנס חלק.

רק כאשר אני לוחץ על הקלאץ מחדש אני לפעמים נתקל בכניסה לא חלקה של הרוורס (יש פעמים שנכנס חלק), כשהרוורס לא נכנס חלק אז זה לפעמים עם מעט רעש ולפעמים לא נכנס בכלל. כאשר ההילוך לא נכנס בכלל אני עוזב את הקלאץ לוחץ שוב ואז ההילוך נכנס חלק או עם מעט רעש.

כל הבדיקה הזו נעשתה כמובן בעמידה.

כל שאר ההילוכים נכנסים תמיד חלק ללא בעיה.

כל הבדיקה העברתי מניוטרל לרוורס.

מקווה שתיארתי את המקרה בצורה ברורה אשמח לניתוח ממכם מה התקלה ומה אפשר לעשות איתה.

תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי bar064
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכניס קודם לראשון ואז ישר לרוורס ותעדכן בממצאים.

כשאני מכניס לרוורס ישר מראשון הוא נכנס חלק..

מחכה להמשך טיפול.. ;)

עריכה אחרונה על ידי bar064
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה נורמלית בגיר ידני, במיוחד בצרפתיות, תשלב קודם לניוטרל (תשחרר את דוושת המצמד), ולאחר מכן תשלב להילוך אחורי.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה נורמלית בגיר ידני, במיוחד בצרפתיות, תשלב קודם לניוטרל (תשחרר את דוושת המצמד), ולאחר מכן תשלב להילוך אחורי.

דווקא שאני מעביר מניוטרל לרוורס אז מידי פעם אני נתקל בבעיה..

ויש מצב להסבר על התופעה ולמה היא נורמלית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני מכניס לרוורס ישר מראשון הוא נכנס חלק..

מחכה להמשך טיפול.. ;)

המצב תקין לחלוטין וכך גם תפעל מעכשיו לפני שאתה מעביר לרוורס. ההסבר הטכני: גלגלי השיניים המעורבים במהלך השילוב להילוך האחורי לא תמיד נמצאים בסינכרון אחד מול השני ומדובר ממש במילימטרים בודדים. כאשר אתה מעביר לראשון נוצר הסינכרון הזה ואז השילוב לאחורי הוא חלק. אתה צריך לראות את המיבנה הפנימי של גיר ידני כדי להבין אותי טוב יותר אבל אני מניח שבגדול הבנת. ביום שבו הגיר יתחיל להחליק גם בעומסים קלים או שגם הראשוו לא ייכנס חלק תתקדם לעבר החלפה של הקלאץ. כרגע אי אפשר לנקוט במיספרים כמה יחזיק הקלאצ כי זה גם תלוי בך אז קח את ה 15 אלף קמ שדיברו עליו בעירבון מוגבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב תקין לחלוטין וכך גם תפעל מעכשיו לפני שאתה מעביר לרוורס. ההסבר הטכני: גלגלי השיניים המעורבים במהלך השילוב להילוך האחורי לא תמיד נמצאים בסינכרון אחד מול השני ומדובר ממש במילימטרים בודדים. כאשר אתה מעביר לראשון נוצר הסינכרון הזה ואז השילוב לאחורי הוא חלק. אתה צריך לראות את המיבנה הפנימי של גיר ידני כדי להבין אותי טוב יותר אבל אני מניח שבגדול הבנת. ביום שבו הגיר יתחיל להחליק גם בעומסים קלים או שגם הראשוו לא ייכנס חלק תתקדם לעבר החלפה של הקלאץ. כרגע אי אפשר לנקוט במיספרים כמה יחזיק הקלאצ כי זה גם תלוי בך אז קח את ה 15 אלף קמ שדיברו עליו בעירבון מוגבל.

הבנתי אותך, כבר חשבתי שזה תופעה בעקבות הקלאץ שהולך ונגמר..

כיף לשמוע שזה מצב תקין עזרת לי מאוד.

תודה רבה לך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי שלושה רכבים צרפתיים שנרכשו חדשים מהסוכנות וטופלו היטב, ובכולם הייתה הבעיה הזאת. תשלב לראשון ואז לרוורס.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד "טריק" כאשר רברס לא משתלב בגלל אי סנכרון, ניתן להפעיל כח על הידית הילוכים לכיוון רברס ולשחרר את מצמד לאט עד לשילוב.

הציר של הגיר יתחיל לנוע וכמעט באופן מידי ההילוך ישתלב בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר לפני הבדיקה שמתי לב שהקלאץ משתחרר יחסית גבוה.

לידע כללי - מהלך דוושת המצמד ב-107 ארוך (נקודת חיבור גבוהה) גם כשהמצמד חדש לחלוטין - הוא גם לא מהמדויקים לשימוש. רוצה לומר: הסימפטום הספציפי שאתה מתאר לא רומז בהכרח על עייפות של המצמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא רק בצרפתיות ( ה 107 בכלל יפנית שמיוצרת בצכי'ה) , כל הרכבים הידניים שהיו לי (סובארו, מאזדה, פיאט, פורד, סוזוקי ועוד..)

התופעה קיימת. בשביל שילוב חלק חייב קודם כל עצירה מלאה, שילוב לראשון ואז לרברס. תתחדש אחלה רכב ואם תסע רגוע אח שלי סוחט ממנו 20 ק"מ לליטר קבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידע כללי - מהלך דוושת המצמד ב-107 ארוך (נקודת חיבור גבוהה) גם כשהמצמד חדש לחלוטין - הוא גם לא מהמדויקים לשימוש. רוצה לומר: הסימפטום הספציפי שאתה מתאר לא רומז בהכרח על עייפות של המצמד.

טוב לדעת ושמח לשמוע ..

פתחתי לו סטופר נראה כמה זמן/ק"מ אני יהנה מהקלאץ.

תודה לכל העונים!

אחלה קהילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה הזאת קיימת בכל תיבת הילוכים ללא סנכרון או בלם ציר לשילוב הילוך האחורי.

למעשה מה שקורה, שאתה מנסה לשלב הילוך אחורי (רוורס) לאחר עצירה או כאשר אתה עומד בניוטרל, שלמרות שלחצת על המצמד ויש הפרדה בין המנוע לתיבת ההילוכים, תיבת ההילוכים עדיין מסתובבת מכוח האינרציה ומכוון שאין סנכרון להילוך אחורי השילוב הוא קשה או מרעיש.

שילוב הילוך ראשון גורם לפעולה פשוטה מאוד של עצירת התנועה הסיבובית של הצירים בתיבת ההילוכים ולכן השילוב להילוך האחורי הוא קל.

שיטה אחרת לשילוב קל ושקט של הילוך אחורי היא המתנה של מספר שניות עם דוושת מצמד לחוצה לפני שילוב ההילוך האחורי, על מנת לאפשר איבוד אינרציה ועצירה של הצירים בתוך תיבת ההילוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2750 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...