Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוויית שכירת רכב בבלגיה - וחשיבותו של חשבון Skype Out.

sperial
שימו לב! השרשור הזה בן 2742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשבוע הגעתי לבריסל עם בני משפחתי, לצופת סוכות.

נחתנו לפנות בוקר, ישנו מספר שעות במלון סמוך לנמה"ת ובשעה 10 בבוקר יצאתי עם בני הבכור בשאטל לשכור רכב.

היינו מצויידים בחוזה שנערך באמצעות rentalcars.com - לשכירת רכב בקטגורית Opel Zafira or similar. חברת ההשכרה Alamo-Enterpriseבחוזה צויינה תוספת תוספת לנהג שני בסך 35 אירו לתקופת השכרה, וכן תוספת לנהג בגיל 21-24 בסך 10 אירו ליום בתוספת מס.

התחלתי הצגת המסמכים שלי - דרכון, רשין נהיגה וכרטיס אשראי - עד כאן הכל תקין.

ואז התעוררה בעיה. ביקשתי לרשום את בני כנהג נוסף. כאן עלי לציין כי מדובר בבחור שיחגוג בחודש הבא 26 שנים.

בעיה ראושנה - החברה לא מסתפקת ב-35 אירו תמורת נהג שני. נדרשים 10 אירו ליום ועד 50 אירו לתקופת השכרה, בתוספת מסים. עד כאן לא נורא, מכסימום אספוג תוספת של 15 אירו.

אבל השלב הבא היה מוגזם. כאמור, הבחור נושק לגיל 26. הפקידה דורשת לשלם תמורת צירופו מחיר נהג צעיר - קרוב ל-150 אירו! לטענתה מדיניות החברה היא כי נדרש ביטוח נהג צעיר עד גיל 25 - וגיל 25 פירושו עד יום ההולדת ה-26!

כבר הייתי קרוב לותר על הנהג השני ולהעמיס על עצמי את כל הנהיגה, אבל הבחור היה יותר מתוחכם. מתברר כי עמד לרשותו קרדיט בסקייפ. התחבר ל-HotSpot של השדה, התקשר לשירות של Rentalcars והסביר את הבעיה. המכשיר עבר לידי הפקידה הבכירה, אשר נעלמה באחורי המשרד, בסופו של דבר שבה לדלפק וכל אשר שמעתי היה דרישה לדבר עם "מנהל" - על מנת לעדכן את הדרישות באתר Rentalcars.

בסופו של דבר שילמת ארבעים ומשהו אירו תמורת נהג שני (35 אירו בתוספת מס) ונשלחתי לאסוף את הרכב.

במגרש מצאתי רכב מדהים - Renault Espace בת 3 חודשים, מצוחצחת ומלוקקת אבל מתוחכמת ביותר. לקח לי איזה 10 דקות להתארגל על מקומי במכונית העצומה - הרכב הגדול ביותר בו נהגתי מעודי - והתחלתי לצאת מהחניון. בנתיב היציאה שמתי לב למשוה מוזר - חסרות 3/8 דלק במיכל. העניין הוא שהיינו עייפים אחרי טיסת לילה ומיהרנו לאסוף את המשפחה, כך שהסתפקנו בצילום מד הדלק בטלפון (יש time stamp, אבל לא רואים את הקילמטראז') ויצאנו לדרכנו.

על המשך החוויה אספר בשרשור שייוחד לטיול, מקוה לפתוח אותו בימים הקרובים.

המסקנות שלי מהארוע:

1. לקחת את התנאים בחוזה עם חברה מתווכת בערבון מוגבל, ולהיות ערוך לעמוד עליהם - כולל האפשרות ליצור קשר עם חברת התיווך.

2. לקחת את הרכב רק בערנות מוחלטת, ולהכין Checklist בדומה לרכישת רכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסקייפ - או. בעצם האפשרות ליצור קשר זול עם חברת התיווך, אפשר לפתור את הבעיה. בלי זה הייתי נאלץ לשלם עוד 150-200 אירו או לוותר על הנהג השני, או לשלם סכומים גדולים לחברת הסלולר. שיחה בין לאומית (מבלגיה לאנגליה) של 15 דקות בסלולר נודד היתה עולה מאות ש"ח.

בעבר היו לי מקרים דומים עם מלונות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Skype Out זה שירות מצויין אבל מינימום הקרדיט שניתן לטעון הוא 10$ ואם אני זוכר נכון היתרה מתאפסת אחרי חצי שנה מתאריך הרכישה. נכון, לא מדובר על סכומים משמעותיים אבל זה מרגיז כי כל הרעיון היא שיחות במחיר מוזל מאוד אבל אם עושים שתי שיחות סבירות והעלות היא 10$ זה יוצא לא זול בכלל.

אגב, ל-Viber שירות דומה רק שאצלם מינימום הטעינה הוא 5$, שמספיקים להרבה מאוד דקות של שיחה.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש בחו"ל וגם בשיחות מהארץ לחו"ל בRoamer שמאפשרת העברת שיחות מהטלפון הישראלי אליהם לשרתים(לקבל שיחות דרכה בחינם ) ומאפשרת חיוג דרך האינטרנט או דרך קולבק סרוויס - לפני שנתיים מילאתי ולא פג תוקף ביינתים קיבלתי עם 5 יורו.

Sent from my D6603 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרוב לודאי שגם אני הייתי מנסה זאת. ההתיחסות של הנציגות היתה שלילית מאד, לא בטוח שהיו משתפות פעולה.

אם אני יודע לקרוא אנגלית היא שיקרה במצח נחושה:

https://www.enterpriserentacar.be/en_US/car-rental/dateSelection.html

בקישור פתחו את view policies ושם בחרו age requirements.

תמצאו כי תואם לחלוטין את החוזה שלי, התיחסות לגיל 24. הרכב נחשב intermediate van, לא ראיתי שמוגדר כפרמיום. הבחור עצמו שודרג לפני כחודש מגולף למרצדס GLA, אבל זה היה במדינה וחברה אחרת.

אם הרכב נחשב פרמיום (והדבר לא מוגדר כך באתר), ומדיניות החברה היא שגיל 25 הוא בעצם 26 - מדוע בכלל הסכימה לרשום את הבחור כנהג נוסף?

משהו בלתי תקין לחלוטין. נראה שהבלגית משתמשת בשיטת המצליח המזרח תיכונית. או שנפלתי בדיוק באיזה הבדל קטן בין אלאמו לאנטרפרייז, למרות שמדובר באותה מטריה.

ד"א - באתר של Alamo בלגיה שואלים אם הנהג בין גיל 25-70. מחוץ לטווח זה הם מבקשים להתקשר לשירות הלקוחות.

2016-10-25.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Bphone הפתרון הכי פשוט וזול לשיחות מחו״ל במחיר שיחה מהקו הביתי.

עובד נהדר גם עם wifi וגם ע״ג רשת סללורית אם קונים סים מקומי. פשוט מתקשרים דרך האפליקציה והשיחה תצא מהקו הביתי (גם הצד המקבל יראה כאילו מתקשרים אליו מהמספר בבית.

http://www.bezeq.co.il/internetandphone/appsandservices/bphone/

Ford Fiesta 1.6L 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הענין הוא שבחוזה כתוב שנהג צעיר הוא עד גיל 24, וכך גם באתר של enterprise, שקישור אליו הבאתי לעיל.

אדם הוא בן 24 ביום הולדתו ה-24. מעבר לכך הוא בן 24 ויום, יומיים, שלושה. הבן שלי הוא בן 25 ו-11 חודשים, כך שמזמן עבר הגדרה זו. אפילו את ההגדרה המעוותת שאתה מציין הוא עבר לפני 11 חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגדרה מעוותת? [emoji15]

באיזה שלב בדיוק הם אמורים להתייחס אליו כבן 26 אם לא ביום שבו הוא הופך לכזה?

אולי אתם סופרים כל יום מיום ההולדת וכך גם עונים למי ששואל לגילכם (אני בן 24 חודשיים ויומיים...) אבל ככה זה לא עובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא אם אדם בן 17 ו 11 חודשים הוא כמו אדם בן 18 כך שיכול לשתות אלכוהול,סיגריות וכו'? בוא נאמר, שלא. :oops:

אולם, ייתכן וכן היה מקום מבחינת הנציגה להתחשב, אבל במידה והחוזה היה ממש "דרקוני", עליכם להבין גם את הפקידה, במקרה של תאונה או בעיה חלילה, אף אחד לא יספור חודשים אלה "החל מהיום הראשון של גיל 26" לצורך העניין.

זה תמיד נכון וטוב להתקשר לשירות הלקוחות ולברר או לבקש, אין בזה שום דבר רע וכל הכבוד על המעשה, בהחלט אפשר ללמוד לקחים ולקחת טיפים מהמקרה הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הן בהזמנה והן באתר החברה כתוב 24. זאת אומרת בגיל 24 ויום צריך להתיחס אליו כ"מעל 24".

ואם הוא בן 25 ו-11 חודשים הרי שעבר את גיל 24 לפני 23 חודשים. אפילו בהגדרה המרחיבה עבר את גיל 24 (בעצם 25) לפני 11 חודשים.

אני סקרן מה קורה בגיל 70, שבו נדרש ביטוח מבוגרים. האם זה ביום ההולדת ה-70 או ה-71? לא שאלתי, אבל התשובה ברורה לי מאד, ונוגדת את הגדרת הנהג הצעיר.

באנלוגיה - זכות ההצבעה שלך בבחירות הינה מגיל 18 - וזה יום הולדתך ה-18. לא ה-19. לפי ההגיון של חברת ההשכרה זכות ההצבה לבני 18 צריכה להנתן בגיל 19. אבל לא כך הדבר. מסובך? ממש לא. הזדמנות לערבב את הלקוחות ולהרויח עוד כמה אירו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי שום דבר אבל אכתוב שוב.

אדם לא בן 18 עד ליום שהוא בן 18. זאת אומרת, 17 ו 11 חודשים זה עדיין 17 ולא 18 ורק מגיל 18, קרי 18 בדיוק, הוא יכול לרכוש אלכוהול, לעשן וכו', כך מגדיר החוק.

אדם בן 24 ו 11 חודשים זה אדם שעדיין בן 24 ולא בן 25.

אדם מבוגר, כאשר יידרש לעשות ביטוח ויהיה בן 69 ו 11 חודשים, עדיין ייחשב כ 69 ו 11 חודשים עד ליום שבו יהיה בן 70 בדיוק כולל יום ההולדת עצמו.

אני לא חושב שזה מסובך מדי, אין שום שום הגיון, פשוט, אדם שעוד לא בן 25 נחשב כבן 24, זה לא משנה אם זה וחצי, ורבע או 7/8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...