Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

בנצי, איך אתה מסביר שהוא צולל בסקרים? גם אצל הרפובליקנים. ובפועל הוא לא עשה משהו ממשי?

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא ההוכחה לכך שהמערכת הפוליטית הקיימת חולה, ואם הוא מצליח אז הוא מוכיח שכל מה שהמפגלות בנויות עליו הוא חארטה.

זה לא הופך אותו לנשיא טוב. לכל היותר לסממן למה שאתה כותב עליו - הכל חרטא.

בוא נראה, אובאמה דאג לפילוג העם, טיפוח זהות ה"קורבן" באוכלוסיות חלשות במקום פתרון לבעיות האמיתיות, רוצה דוגמא? למה השחורים מהווים אחוז נכבד משוהי בתי הסוהר? האם זה בגלל גזענות או האם זה בגלל מעורבות גדולה יותר בפשע? עכשיו אפשר להגיד גזענות, שזה תירוץ עלוב שגורם לפילוג או שאפשר להסתכל על הבעיה האמיתית שהיא תרבות וחינוך לקוי, הקטע המצחיק הוא שכל המקומות בהם יש עוני הם מקומות בהנהגת הדמקורטים

אני לא יודע למה דאג אובמה. מעורבות גדולה יותר בפשע יכולה להיות גם תוצאה של גזענות. ושל עוני. ועשרים ואחד אלף דברים.

אובמה לא המציא את חוקי Jim Crow, ואת ההפרדה הבין גזעית, שעולה ממגוון מחקרים בתחומים רלוונטיים, שקיימת בארה"ב.

אתה מדבר על תרבות וחינוך לקויים? אחלה. חינוך של מי? תרבות של מי?

כשהערכים הולכים לפח אז החינוך הולך איתם יד ביד, קח 20 שנה קדימה ויש לך בעיה, אפשר לפתור את הבעיה אם מבינים שנעשתה טעות ומשקיעים איפה שצריך ולא מאשימים את החברה בגזענות.

מה בכלל אומר המשפט "הערכים הולכים"? מה זה "ערכים"? משהו בנצי מסכים איתו? אתה חושב שלפני 20 שנה היה גן עדן לשחורים בגטאות? לפני 40 שנה? 60?

אין שום היגיון מאחורי כל המלל שאתם פולטים פה, שרשור ששאל מי יותר טוב לישראל הוציא מתוכו מומחים בגרוש לבעיות ברומו של עולם, אתם נותנים ניתוח פאטתי של החיים באמריקה בהתבסס על מה?

אז אל תקרא..

השרשור הזה די מת גם ככה, והיחיד שכותב כאן על טראמפ זה רוני.

בהתבסס על מה? על הכרות עם דברים שאתה מתכחש לקיומם, כי אתה חי שם, אז אתה יודע הכי טוב, כמו מחקרים, כתבות בתקשורת, בלוגים, קרובי משפחה מדרגות שונות שחיים שם, ביקורים בארה"ב. ולמרות שאני לא חי שם, יש דברים ותופעות שאני מודע לקיומם ואתה לא. למה? כי זה בדיוק כמו עם כל דבר אחר. כשאני מסתובב בבוקר בתל אביב, אני לא יודע כמה אנשים סביבי חיים בשכירות, כמה כל אחד מרוויח, במה אנשים עובדים ומה ההשכלה שלהם. אני יודע את זה על אחוז קטן מהעיר שאני מכיר אישית. אבל אלו דברים שאפשר לדעת, כי הם... נחקרים. ועזוב את תל אביב. גם באירופה הגדולה מחקרים הראו, למשל, שאנשים חושבים שיש סביבם הרבה יותר מהגרים, בסדרי גודל, ממה שיש בפועל.

אז נחמד לך מאוד שאתה חי את החיים בארה"ב, אבל זה בסך הכל הופך גם אותך לעוד בן אדם עם עוד פרספקטיבה. אחת. מתוך המאות מיליונים שיש כרגע שם. והדעה שלך מבוססת בעיקר על סטראוטיפים שבלוניים. כמו אצל הרבה אנשים אחרים. שזו גם אחת הסיבות לכך שטרמאפ הוא נשיא.

אני מניח שכתבתי את זה גם בעבר - כולנו רק נרוויח מזה שטראמפ יהיה נשיא טוב. זה לא שיש לי או לרוני איזה רצון לראות אותו נכשל, ושיתפוצץ העולם, רק כדי שנוכל לכתוב פה שצדקנו. ברור שיש דברים טובים שיקרו או קרו כבר בקדנציה שלו. ברור שגם לא כל דבר רע שקרה או קורה הוא באשמתו הישירה. המערכות השלטוניות שם מורכבות, בדיוק כמו במקומות אחרים בעולם.

אבל להאדיר אותו עכשיו כהכי טוב אי פעם? פשוט לא רציני.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני? אני מאושר.

אתה יודע מה בנצי? העיקר שאתה מאושר. באמת. אם טראמפ עושה לך טוב, תפדאל.

רק עשה לעצמך טובה, באמת, וכמו שאתה טוען שאני ודומיי נופלים למלכודות של קיטלוג, אל תיפול אתה לאותן מלכודות.

הרי אתה יודע שיש פרופיל לבוחר טראמפ הממוצע, כמו שיש פרופיל לבוחר הילארי הממוצע. למשל, בוחר טראמפ הממוצע הוא לבן - הרבה יותר לבנים הצביעו לו מאשר להילארי.

הרי אתה יודע שטראמפ "דואג לפילוג העם" לא פחות מאובמה. רק תראה איך הוא מדבר.

הרי אתה יודע למה שחורים נמצאים בבתי סוהר יותר מלבנים. זה בטח לא כי צבע העור שלהם גורם להם לפשוע יותר...

הרי אתה לא באמת מאמין שיש גזענות הפוכה נגד לבנים, נכון?

הרי אתה לא באמת חושב שכל המדיה משקרת (למעט פוקס ניוז כמובן) - זו אמירה ילדותית.

תמשיך לחכות שאובמהקר יוחלף במשהו יותר טוב, תמשיך לחכות שרפורמת המיסים תקל על אנשים עובדים מכל שכבות האוכלוסיה. ואולי במקום פשוט תעצור לרגע ותחשוב - מה טראמפ באמת עשה למען הציבור האמריקאי?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע מה בנצי? העיקר שאתה מאושר. באמת. אם טראמפ עושה לך טוב, תפדאל.

רק עשה לעצמך טובה, באמת, וכמו שאתה טוען שאני ודומיי נופלים למלכודות של קיטלוג, אל תיפול אתה לאותן מלכודות.

הרי אתה יודע שיש פרופיל לבוחר טראמפ הממוצע, כמו שיש פרופיל לבוחר הילארי הממוצע. למשל, בוחר טראמפ הממוצע הוא לבן - הרבה יותר לבנים הצביעו לו מאשר להילארי.

הרי אתה יודע שטראמפ "דואג לפילוג העם" לא פחות מאובמה. רק תראה איך הוא מדבר.

הרי אתה יודע למה שחורים נמצאים בבתי סוהר יותר מלבנים. זה בטח לא כי צבע העור שלהם גורם להם לפשוע יותר...

הרי אתה לא באמת מאמין שיש גזענות הפוכה נגד לבנים, נכון?

הרי אתה לא באמת חושב שכל המדיה משקרת (למעט פוקס ניוז כמובן) - זו אמירה ילדותית.

תמשיך לחכות שאובמהקר יוחלף במשהו יותר טוב, תמשיך לחכות שרפורמת המיסים תקל על אנשים עובדים מכל שכבות האוכלוסיה. ואולי במקום פשוט תעצור לרגע ותחשוב - מה טראמפ באמת עשה למען הציבור האמריקאי?

הבאתי רשימה של דברים ממזמן.

Sent from my FRD-L04 using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנצי, איך אתה מסביר שהוא צולל בסקרים? גם אצל הרפובליקנים. ובפועל הוא לא עשה משהו ממשי?

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

כי אובמה ב8 שנות כהונותו עשה משהו ממשי. אה כן, חיסל את בין לאדן. יופי.

מה עוד הוא עשה? אממ בוא נראה - הוא עשה לנו את האביב הערבי. וקידם גם את צפון קוריאה ואיראן עוד 8 שנים יפות לפצצה. והוריד את ההרתעה של ארה"ב ל0. ואין לי כלל משהו אישי נגד אובמה, להפך - אני חושב שהוא אדם מדהים. איטליגנט בטירוף, כיף לשמוע אותו, הוא יורד אל העם והוא צנוע. קיצר יש לו הרבה מעלות. אבל מה לעשות שהוא פשוט היה נשיא לא טוב.

טראמפ אפילו לא שנה בתפקיד וכבר אתם שוחטים אותו

אין פה עניין של ימין ושמאל, יש פה עניין שהתקשורת האנטי טראמפ שטפה לכלכם את הראש ואתם מוטים בצורה קיצונית.

אני לא אומר שהוא נשיא טוב ואני לא אומר שהוא נשיא רע, אני לא באמת יודע. אני פשוט להבדיל ממכם, נותן לו קצת זמן חסד.

אני כן רואה כבר כמה יתרונות אצלו - הוא ישיר. הוא אמיתי. והוא לא פוחד מאף אחד. וגם הוא לא צריך ללקק לאף אחד בוושיגטון כי כסף לא חסר.

והוא יורד בסקרים? פחח ראינו במערכות בחירות האחרונות בארה"ב ובישראל כמה הסקרים מנבאים משהו .

“Mastering others is strength. Mastering oneself makes you fearless.”

Lao tzu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טראמפ אפילו לא שנה בתפקיד וכבר אתם שוחטים אותו

אין פה עניין של ימין ושמאל, יש פה עניין שהתקשורת האנטי טראמפ שטפה לכלכם את הראש ואתם מוטים בצורה קיצונית.

אני לא אומר שהוא נשיא טוב ואני לא אומר שהוא נשיא רע, אני לא באמת יודע. אני פשוט להבדיל ממכם, נותן לו קצת זמן חסד.

אני כן רואה כבר כמה יתרונות אצלו - הוא ישיר. הוא אמיתי. והוא לא פוחד מאף אחד. וגם הוא לא צריך ללקק לאף אחד בוושיגטון כי כסף לא חסר.

והוא יורד בסקרים? פחח ראינו במערכות בחירות האחרונות בארה"ב ובישראל כמה הסקרים מנבאים משהו .

אתה מתבלבל.

א. "שחטנו" אותו כבר לפני שנכנס לתפקיד, כי קלטנו באיזה סוג של בנאדם מדובר.

ב. המשכנו "לשחוט" אותו כי בכמעט שנה האחרונה הוא עשה הרבה דברים רעים ומעט דברים טובים.

ג. אני לא מקשיב לתקשורת כשהיא אומרת "טראמפ רע", אני מסתכל על טראמפ ורואה שהוא רע.

ד. הוא אכן ישיר, אבל הוא רחוק מאמיתי כרחוק מזרח ומערב. הבנאדם הוא מהשקרנים הגדולים שידעה הפוליטיקה העולמית. והוא גם לא כל כך טוב בזה - הוא נתפס בשקר כל כך הרבה פעמים שזה כבר לא משנה. וזאת בדיוק הבעיה - שקר מספיק ולאף אחד כבר לא יהיה אכפת.

ה. הוא לא פוחד מאף אחד? הבנאדם משקשק עכשיו מרוברט מולר. רק תראה כמה הוא מדבר על זה, ועל "הדמוקרטים", ועל קלינטון, ועל הקלינטון האחר, ועל אובמה, ועל המדיה, ועל כמה שהוא מסכן.

ו. הוא לא צריך ללקק לאף אחד בוושינגטון כי כסף לא חסר? אתה כנראה לא מבין איך דברים עובדים אצל אנשים עשירים - הם רק רוצים יותר כסף. והקבינט של טראמפ מפוצץ במולטי-מיליונרים ומיליארדרים. הוא תקף את הילארי שהיא בכיס של הבנקים, ואז הביא שרים שהם בנקאים ומשקיעים סופר-עשירים.

ז. לסיום, אתה מתבלבל בנוגע לסקרים. לא מדובר כאן על סקר בחירות שבו אנשים נשאלים "במי בחרת", אלא בסקרים קבועים ומתמשכים על מידת שביעות רצון. האינטרס של אנשים לשקר כאן נמוך הרבה יותר, והביצוע של הסקרים הללו לאורך זמן הופך אותם לאמינים הרבה יותר. הנה, תהנה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קצת אירוני. לא ספרתי ולא חקרתי, אני מודה, אבל אני שומע את המושג "Fake news" הרבה יותר מכיוונם של אנשי ימין \ תומכי טראמפ, אפילו כאן בפורום. אז אני שואל (רק מתוך סקרנות, כי אני אישית, לדוגמא, לא רואה טלויזיה בכלל, בטח לא ערוצים אמריקאים, ובטח לא את כל גרסאות האמריקאיות לליאור לשיין שמקשרים אליהן כאן): מה הקונטרה לידע של הימין \ תומכי טראמפ? מעקב אחרי טוויטר או פייסבוק של המנהיג, שממנו לומדים שעכשיו צריכים לרדת על התקשורת ולהגיד Fake news על כל דבר?

התקשורת משקרת. גם טראמפ. הוא משקר המון. באתר "מידה" קישרו למחקר עליו, שמראה שהוא הנשיא שהכי נאבק בתקשורת אי פעם. במחקר עצמנו נכתב שאחת הסיבות לכך היא שהוא פשוט פולט שטויות בקצב שאף אחד אחר לא העז לעשות לפניו. ובוא, בוא נהייה כנים: אחוז נמוך מאוד מסך האנשים שיש להם דעה בנושא "פוליטי" כלשהו, עשו שיעורי בית בנושא, קוראים, לומדים, מתעניינים מעבר לכותרות שהם מתחברים אליהן. לרוב לא איכפת. הרוב פשוט יאמצו כ"אמת" את מה שקרוב למה שהם מאמינים מלכתחילה, וזהו.

ועם כל זה, יכול להיות שבמבט לאחור נזכור אותו כנשיא טוב. כן. ויכול להיות שאין לנו בכלל יכולת אמיתית להעריך. ויכול להיות שבארה"ב יש מנגנוני בקרה טובים מספיק שמנעו, בנתיים, מלחמה של ארה"ב עם צפון קוריאה ואולי עוד דברים אחרים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב "גרסאות אמריקאיות לליאור שליין" - מצחיק (תרתי...) שהיום קומיקאים הם המקור הטוב והאמין ביותר לחדשות אמיתיות. מי שמבטל אותם כסתם קומיקאים לא רציניים מפספס לגמרי את הנקודה. ג'ון אוליבר, למשל, מעלה תחקירים פשוט מעולים על מגוון נושאים שגם גרמו לשינויים אמיתיים לטובה. זו למשל כתבה מלפני שנתיים - מאז הוא הספיק לעשות עוד הרבה.

ולמה אני טוען שהם מקור טוב ואמין לחדשות אמיתיות? פשוט מאוד - הם לא צוחקים (או מדברים ברצינות) על דעות. הם מדברים על עובדות. הם מעלים סרטונים, תמונות וטקסטים אמיתיים ששמים מראה מול הפרצוף של פוליטיקאים ואנשי ציבור ומציגים אותם כמו מה שהם. על הדרך זה גם מצחיק הרבה פעמים. בונוס.

ותומכי טראמפ? הם מתחילים ב"הוא אמיתי". ואז אומרים להם:

הוא משקר - לא הוא לא

הנה עובדה, תראו - זה פייק ניוז

מה פייק, זה הוא אמר, לא התקשורת - אני מאמין לו

זה לא עניין של אמונה, זה שקר ישיר וברור - אלו עובדות אלטרנטיביות

עובדות אלטרנטיביות זו מילה אחרת לשקר - הוא לא ישקר לי

למה, כי הוא לא פוליטיקאי? רק פוליטיקאים משקרים? - ומה עם הילארי המושחתת והשקרנית?

מה הקשר להילארי, מדברים על השקרים של טראמפ - הוא ישיר ואומר מה שהוא חושב

תגיד, אתה בכלל מקשיב? - מאגא!

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכסחי המיתוסים גרסת היוטיוב. והפעם בתוכניתנו, החומה של טראמפ זה חרטה בפיתה (לטענתם כן?):

האמת שהסדרה של אדם לרוב די קולעת. אבל הפעם לדעתי הוא טועה כאן בגדול. חומה עובדת. לראייה- ישראל.

עריכה אחרונה על ידי Tsachi89

“Mastering others is strength. Mastering oneself makes you fearless.”

Lao tzu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שהסדרה של אדם לרוב די קולעת. אבל הפעם לדעתי הוא טועה כאן בגדול. חומה עובדת. לראייה- ישראל.

יש הבדל ענק בין גדר ההפרדה בישראל, שרובה לא חומה כמו שטראמפ מתאר ואורכה קצר פי כמה. יש גם הבדל משמעותי בתוואי הגאוגרפי בין ישראל לארה"ב, ובמה שיש מסביב לגדר (בארה"ב יש לרוב מאות קילומטרים של כלום).

הוא גם צודק שבניגוד לישראל, מרבית הנכנסים לארה"ב באופן בלתי חוקי נכנסים מהאוויר.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרבית הנכנסים לארה"ב באופן בלתי חוקי נכנסים מהאוויר.

נכנסים באופן בלתי חוקי מהאוויר? בפייפרים? בכדורים פורחים? מצניחים אותם?

עריכה אחרונה על ידי RK

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתקן את עצמי: מרבית השוהים הבלתי חוקיים בארה"ב נכנסים מהאוויר. יענו הם נכנסו באופן חוקי ונשארו באופן בלתי חוקי. עכשיו בסדר?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו הרבה יותר ברור. האבחנה הזאת מאד חשובה, כי כשבאים לדון במקרה של שוהה בלתי חוקי יש חשיבות לא מעטה לשאלת כניסתו למדינה, האם הייתה כדין או הסתננות.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טראמפ!

אני מתכוון, הקפצה!

מאמר מעניין של רולניק על תוכנית המיסוי והניטרליות של הרשת.

אמלק:

החלק מאמצע הכתבה בערך, רולניק מתחיל לדבר על שני מהלכים של ממשל טראמפ - תוכנית המיסוי וביטול נייטרליות הרשת. שניהם, רולניק טוען, קשורים דווקא למפלגה הדמוקרטית.

תוכנית המיסוי נקטלת ע"י רובם המוחלט של הכלכלנים. הם לא מאמינים שהיא תתרום לצמיחה והם בטוחים שהיא תגרום להגדלת החוב הלאומי של ארה"ב. בנוסף, מנכ"לים של חברות סימנו שהם לא יגדילו השקעות בגללה. אז איך טראמפ מצליח לקדם אותה? כי זה מה שהתורמים העשירים של המפלגה שלו רוצים. והסיבה לכוחם של התורמים היא שלטון הכסף שממשל אובמה חיזק במקום להחליש אחרי המשבר ב-2008.

נייטרליות הרשת, שאובמה דווקא חיזק, חיזקה בתורה את חברות הענק כמו גוגל, אמזון ופייסבוק. אבל זו בדיוק הסיבה שכיום יש להן פחות אינטרס להלחם נגד רשת לא נייטרלית. הן גדולות מספיק בשביל שיהיה להן כוח מיקוח מול ספקיות האינטרנט. אז במידה מסוימת העובדה שאובמה איפשר לחברות האלה לגדול כל כך, מובילה לתהליכים שמאפשרים ביתר קלות העברת חוקים שהם בבירור כנגד האזרחים, כמו ביטול נייטרליות הרשת.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...