Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

ייצור בארה"ב יהיה כדאי רק למוצרים שעלות השינוע מהווים אחוז נכבד ממחירם וגם אז המשרות שהם ייצרו יהיו ברמות ההכנסה הנמוכות.

אם אתה רוצה צמיחה בריאה ואמיתית אל תוריד מס אלא סייע לתעשייה להשתדרג טכנולוגית.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכל שונאי טראמפ צריכים להירגע קצת. אני חלילה לא אומר להפסיק לבקר, אלא מציע להירגע.

כשהם כל כך להוטים להיות אנטי טראמפ, זה מעורר את מנטליות "שלי הכי טוב" של הצד השני. כשתומכי טראמפ עסוקים בלהגן על טראמפ, אין סיכוי שיצא מזה טוב לאף אחד מהצדדים.

אם מתנגדי טראמפ יורידו רגע את הרגל מהגז, אז מצביעי טראמפ האינטליגנטים (ויש מלא כאלו) יבינו לבד שהוא לא ראוי להיות הנשיא שלהם, בהנחה והוא אכן יהיה כזה.

כרגע מסתמן שהוא בהחלט לא נשיא מבריק (ואני עדין).

יורד על אובמה, מגלה שדברים קשים לתיקון ואז חוזר לאותה מדיניות כמו של אובמה. פוליטיקאי אמתי.

מעבר לכך, נקודות מאוד יפה ומשעשעות:

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מתנגדי טראמפ יורידו רגע את הרגל מהגז, אז מצביעי טראמפ האינטליגנטים (ויש מלא כאלו) יבינו לבד שהוא לא ראוי להיות הנשיא שלהם, בהנחה והוא אכן יהיה כזה.

עכשיו רק תסביר לי למה זה סיבה ותוצאה. האם מצביעי טראמפ האינטיליגנטים לא יכולים להבין את זה לבד גם אם מתנגדי טראמפ ממשיכים בכל הכוח? האם בכלל מצביעי טראמפ מקשיבים למה שמתנגדי טראמפ אומרים? האם אתה חושב שלתת לאסופת פוליטיקאים קצת Break בשביל "לנסות" אי פעם עזר למישהו חוץ מלאותם פוליטיקאים?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לגבי מס החברות,

להבנתי הדלה, רוב הכלכלנים סבורים שהורדה של מס חברות היא צעד חיובי למשק באופן די גורף.

ספציפית במקרה האמריקאי, ההורדה מתבצעת מתוך הבנה שעדיף 15% ממשהו מאשר 35% מכלום (בהינתן שעקב אחוז המס הגבוה

החברות המובילות בשוק האמריקאי מעדיפות לשלם מסים במקומות אחרים למשל אירלנד...),

וזה עתיד להזרים הון חזרה למשק האמריקאי, ולקופה הפדרלית.

נכון שבטווח המיידי זה יגדיל את הגירעון כנראה (אלא אם יתבצע קיצוץ מתבקש במקומות אחרים),

אבל בטווח הבינוני-ארוך הצד הזה דווקא צפוי להועיל למשק האמריקאי.

אבל אני לא מתיימר להיות כלכלן, זו ההבנה שלי בלבד בנושא.

א

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו בהחלט סיבה ותוצאה. אם אני אתחיל עכשיו לקטול את כל השמאלנים אתה תצא להגנתם. גם אם יהיו 40% של קטילה מוצדקת, אתה עדיין תצא להגנה בשל 60% הקטילה הלא מוצדקת. זו הצדקה שקיימת אצל הרוב המוחלט של האנשים, להוציא אולי את אלו שנמצאים כמה וכמה סטיות תקן מהממוצע של הביקורתיות ופתיחות בקרב בני האדם.

לנקודה השנייה: זה רק מחזק את עמדתי. כשאתה (לא אתה מן הסתם, מתנגדי טראמפ) כל היום וכל הזמן צועק נגד טראמפ, אז הצד השני כבר לא מקשיב לך, מן זאב זאב כזה. אתה פשוט הופך לידה ידה ידה. אז תומכי טראמפ עסוקים בלהגן על בחירתם מאשר להתייחס אליו באובייקטיביות.

נקודה שלישית: לא אומר לתת קצת ברייק. אומר להוריד את את הטונים (למשל כל מיני הפגנות שחלקן אפילו אלימות ומכוערות) ולהפסיק להתלהם על כל החלטה שלו.

אני אומר תמשיכו לבקר, אבל לא להגזים עם תחזיות סוף העולם. תנו לו להראות שהוא סתם עוד נשיא מעפן. בסוף, אני מאמין שחלקו הארי של תומכי טראמפ הם אנשים עם ראש על הכתפיים ואם טראמפ לא יתפקד היטב, אני מאמין שהם ידעו לתת את הטון בבחירות הבאות. בסופו של דבר כבר מ-100 ימים ראשונים אפשר לראות שמה שהביא אותו לצמרת זה הבולשיט ואני מאמין שכמו במשפט, הוא לא יצליח לשמור אותו שם. לאמריקאים, גם אם באופן מוחלט יש שם כמויות עצומות של אנשים בורים ברמה מזעזעת, יש מספיק בוחרים אינטליגנטים מספיק, כדי להבין אם הנשיא שלהם טוב להם או לא.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאצא להגנת כל השמאלנים, כי זה טיפשי "לקטול" את כולם. שים לב שאני לא יוצא כנגד כל הרפובליקנים או אפילו כנגד כל תומכי טראמפ. אני יוצא כנגד טראמפ.

ה"זאב זאב" לא רלוונטי פה כמו שאמרתי, כי תומכי טראמפ לא באמת מקשיבים למתנגדי טראמפ. וסלח לי, אבל זו טיפשות לעצום עיניים ולהגן באופן עיוור על הבחירה שלך. נכון שזה הטבע האנושי לפעמים (דיסוננס קוגניטיבי) אבל עדיין.

להוריד את הטונים - פה אתה צודק. אני מתנגד להפגנות אלימות, והקבוצות הקטנות שעושות את זה לא מבינות שהן גורמות לנזק. מצד שני - בטח שצריך להתלהם על החלטות גרועות שלו. אחרת הוא ימשיך לעשות אותן ואף אחד לא יצייץ.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכל שונאי טראמפ צריכים להירגע קצת.

הפריע לי השימוש שלך במינוח הזה. האם זה מה שאתה באמת חושב? לפחות על החברים שביקרו את טראמפ בשרשור הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלילה. מצטער אם כך הובנתי.

הדיון לחלוטין לא על השרשור הזה, אלא על החברה האמריקאית. כתבתי שונאי טראמפ, כי בראש הטיעון שלי ישבו לי המפגינים, האלימים והמתלהמים. לאנשים בשרשור הזה בקירוב 0% השפעה על טראמפ או הבחירות בארה"ב.

לאחר מכן, יותר מפעם אחד (כולל באותה ההודעה), השתמשתי ב"מתנגדי טראמפ" בלבד, כמו שכבר בטח קראת.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, הנה רעיון משוגע.

ראיתם את הסרט - wag the dog?

אם לא, בקצרה - זה סרט על נשיא ארה"ב שסרח ונתפס, אז הוא מנסה להסיט את דעת הקהל הציבורית באמצעות זיוף מלחמה עם אלבניה.

ועכשיו תשאלו את עצמכם - האם צפון קוריאה הייתה בכותרות לפני שנתיים? שנה? חודשיים? חודש? התשובה היא לא. חפשו בגוגל טרנדז למשל - בשבועות האחרונים פתאום הייתה קפיצה אדירה בעניין סביב צפון קוריאה. האם הם עשו משהו מטורף יותר מהרגיל? אני לא יודע. אולי. אבל אולי גם לא. ואולי טראמפ נכנס לזירה הזאת כי הוא מנסה להסיט את דעת הציבור מדברים אחרים. כמו למשל הכשלונות שלו ב-100 הימים הראשונים לנשיאות. כמו למשל תוכנית הבריאות הנכשלת. כמו למשל תוכנית המיסוי החדשה שתועיל בעיקר לעשירים ותגדיל אפילו יותר את הגרעון. מלחמה עם צפון קוריאה יכולה לעשות את זה טוב מאוד...

ותחשבו על זה...

גונת'ן ברנסטין?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד אוהב את מבחן התוצאה. לא תחושות בטן, שמועות וכד'. נראה מה יהיה בסוף עם כל ההבטחות שלו. הצלחה או כשלון של נשיא אמריקאי נבחנת בדרך כלל בבחירתו לקדנציה שניה.

בקשר למס החברות. נכון כתב פה אחד החברים, ש15٪ עדיף מכלום. אתם הרי יודעים על אירלנד והולנד בהן המס חברות הוא נמוך וידידותי. כמובן שהשכר מרכיב חשוב ומהותי, אבל בואו תסבירו לי איך סחחרה שמיוצרת בארה"ב נמכרה ונמכרת במחירים כל כך תחרותיים? בלי להכיר את המספרים ואת המצב "מאחורי הקלעים" אני לא אלך עם הראש בקיר, אבל בכל זאת יש לי תחושה שאצל הרבה יצרנים מדובר בגחמה ולא באילוץ. דוגמא קטנה, תיקי לואי ויטון מיוצרים בסין, רק את האבזם שמים בצרפת וככה מקבלים את הזכות לרשום Made in France. עכשיו האם מישהו חושב בכנות, שתיק (חתיכת סמרטוט בתכל'ס) שעולה 1000€, לא משתלם לייצר בצרפת, ואני כבר לא מדבר על ארה"ב עם מיסים יותר נמוכים. אני מאמין שעם הייצור, כמו בהרבה מקרים אחרים, האמת היא איפשהו באמצע.

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, לפני שהוא נבחר עוד הייתה ברירה. אחרי שהוא נבחר - רק מבחן התוצאה נותר.

בינתיים - זה נראה רע מאוד. מתוך כל ההבטחות שלו - כמעט כלום לא באמת נעשה אחרי 100 ימים בשלטון. ואל תתן לו לסובב אותך עם "100 ימים זה כלום, חכה עד סוף הקדנציה" - הוא בעצמו הבטיח לציבור האמריקאי הבטחות רבות מאוד שאמורות היו להתקיים במהלך 100 הימים הראשונים. וכלום.

בנוגע ל"איך סחורה שמיוצרת בארה"ב נמכרת במחירים כל כך תחרותיים" - אנא מצא לי סחורה כזו. בבקשה.

ותיקי לואי ויטון הם לא דוגמא טובה - זה מותג שכל הרעיון סביבו הוא למכור מוצרים במחירים מופקעים לאנשים טיפשים (או לא טיפשים אבל עם המון כסף לבזבז). מרבית המוצרים שאנחנו קונים הם לא כאלה, וכאן ההפרש הוא אדיר.

אגב, הנה משהו מעניין שמצאתי, אנשים מ-MIT בדקו כמה יעלה לייצר את האייפון בארה"ב. הסיכום:

So the bottom-line appears to be that assembly could be done in the U.S. if consumers were willing to pay an additional $30-40, rising to around an additional $100 if as many components as practical were manufactured here – but the impact on the job market isn’t likely to be significant.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה במשרות ייצור שמדובר במשרות ברמה שכר מאוד נמוכה וממילא אותם פועלי ייצור יוחלפו על ידי רובוטים בשנים הקרובות. נשמע כמו מד"ב? התהליך כבר התחיל ברשתות מזון מהיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע ל"איך סחורה שמיוצרת בארה"ב נמכרת במחירים כל כך תחרותיים" - אנא מצא לי סחורה כזו. בבקשה.

זיפו ויצרני הרכב, זה בשלוף. יש גם לא מעט יצרני חלקים לרכב, גגות לקבריולטים וכד'.

לואי ויטון היתה דוגמא לחזירות היצרנים, טיפשות צרכנית, זה כבר נושא לשרשור אחר;)

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זיפו זה מותג יוקרה. הוא זול לייצור ועולה הרבה.

יצרני הרכב - נו, וכמה פעמים היה צריך לחלץ אותם מהבוץ? מה גם שכיום אי אפשר לקרוא למרבית המכוניות "מיוצרות בארה"ב" כי רוב החלקים שלהן מיוצרים מחוץ לארה"ב. תראה כאן, למשל.

ויותר מזה - מכונית היא מוצר יקר יחסית שמרבית מעלותו דווקא לא מורכבת מעלות העבודה. מפעלי רכב עברו אוטומציה מסיבית ועלות העבודה היא לא החלק היקר בהם. להרכיב מכונית ממוצעת זה בטח עניין של כמה עשרות בודדות של שעות עבודה של פועל. כמובן שצריך להוסיף את עלויות העבודה בייצור החלקים, אבל אלו כאמור לא בהכרח מיוצרים בארה"ב...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...