Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום חצי שנה ו9K קילומטרים עם פיג'ו 208 GTI

Menashe123
שימו לב! השרשור הזה בן 2525 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקטובר עכשיו וזה בדיוק הזמן לציין חצי שנה של הנאה וכיף בחברת ה208 האהובה שלי. אולי זה נשמע מעט אבל זאת חצי שנה שהספקתי לעבור בה הרבה מאוד, לטייל, לבקר בכמעט כל כביש נהיגה באיזור וגם לשייט הרבה. אז איך נסכם?

נתחיל ממה שלא אהבתי, כי תמיד את הטוב אני אוהב לשמור לסוף. יש כמה דברים שלא אהבתי, רובם טופלו ונשאר דבר אחד לסדר בעתיד.

1. הצליל- צלילי המנוע והפליטה ברכב הזה נוראיים. לא יודע מי המהנדס שתכנן את הצנרת הזאת אבל היא נשמעת רע מאוד (או יותר נכון לא נשמעת) בסטוק. לא עברו חודשיים מקניית הרכב וכבר הייתי אצל לירן מארגונטיקס כדי לטפל בבעיה. בהתחלה חשבתי על דוד אחורי, כי רציתי רק סאונד אבל מהתייעצות איתו הבנתי שזה לא יעזור והוחלט לעשות לרכב דאון פייפ ולהסיר את הרזונטור. התוצאה הייתה מדהימה, הרבה יותר טוב משציפיתי, הבעיה נפתרה. מעבר לסאונד מגרגר ולכל מיני אלמנטים קוליים שצצו, המנוע גם נושם הרבה יותר טוב והרגשתי גם שיפור בכוח. זה המקום להגיד מילה טובה על לירן, כולם יודעים שהבחור מקצוען, אולי הכי טוב בארץ אבל מילה על השירות. שירות מדהים, תשומת לב לפרטים הקטנים ובסוף גם מחיר הוגן. החיסרון היחיד בא בדמות נורת מנוע שנדלקה ועל זה בהמשך.

טעימה קטנה מהשינוי:

2. אחיזה- קיבלתי את הרכב עם סט הצמיגים המקורי (michelin pilot exalto pe2). הצמיגים האלה לא היו שם דבר בתחומם גם כחדשים, אז כל שכן אחרי שנתיים וכמעט 20 אלף קילומטרים אצל הבעלים הקודמים. החלטתי להחליף אותם. חבר של חבר של חבר אמר שהוא יכול להשיג לי צמיגים ספורטיביים במחירי עלות. לא ספורטיביים ולא נעליים, מה שכן היה שם זה מחיר נמוך. הותקנו על הרכב סט של dunlop sprtmaxx, אין הרבה מה להגיד על הצמיג, גרוע, רך ובעיקר כל קשר בינו לבין ספורט מקרי לחלוטין. נסעתי עליהם קרוב לחודשיים, בערך 2K קילומטר והחלטתי להחליף, ההתלבטות הייתה בין המישלין ps4\pss לצמיגי סמי סליק כדוגמת הad08R\595rsrr\z222 rs3 וR888R . ההתלבטות שלי הייתה משמעותית, בדקתי קראתי וחקרתי אבל כשהגעתי לשלב שבו הייתי צריך לעבור מהתיאוריה אל הפועל נוכחתי לדעת שבמידה שלי (205\45\R17) זה יהיה הרבה יותר קשה משחשבתי להשיג סט טוב. כמה טלפונים לכל החברות הגדולות ובסוף נמצאו סט של טויו R888R אצל צמיגיית דורון לדרך. כשאני אומר נמצאו אפשר לטעות ולחשוב שהם פשוט ישבו שם על המדף אבל זה לא היה המצב. לימור הפכה עולמות, להשיג זוג נוסף (זוג אחד היה אצלם) ואחרי כשבוע נמצא זוג נוסף והותקנו על הרכב רביעייה במחיר של 3K. הצמיג מדהים, אוחז מאוד, ממש מרגיש שהרכב יישאר דבוק לכביש לא משנה מה אעשה, שום בלימה, האצה או מהירות בסיבוב לא תפר את אחיזתו. הצמיג קשיח וגם רועש אבל זה פחות מעניין אותי. נישאר רק לקוות שיחזיק על הרכב ולא ייגמר מהר מדי.

14618831_10210398998637481_195464597_o.jpg14625642_10210398813472852_1360629448_o.jpg

3. הילוכים- המרחק בין ההילוכים היה ארוך במיוחד, ביחס לכל רכב וכל שכן ביחס לרכב עם יומרות ספורטיביות. העניין הפריע לי גם מבחינת התחושה, וגם מבחינת איבוד הכוח שקורה בגלל הזמן שמתבזבז כשהרכב בין הילוכים. העניין טופל, הוזמן שורט שיפטר של חברת M tech. ההבדל הורגש מיד, המהלך התקצר משמעותית והידית מרגישה קליקית. המשקל שלה קצת עלה אבל המעבר הרבה יותר מדוייק וכבר אין טעויות בכניסה להילוכים.

14633663_10210398578746984_8119507387324313950_o.jpg

4. כוח- אני כותב את זה פה למרות שזה לא משהו שתיכננתי לשפר כי לא היה חסר לי כוח ברכב. כשעשיתי את הדאון פייפ נדלקה נורת תקלת מנוע ומראש תכננתי להמשיך לנסוע איתה. אחרי כמה שבועות החלטתי שזה מפריע לי ואחרי התייעצות עם דני ממקס טיונינג הוסבר שלי שקריאת הנתונים השגוייה מחיישן הלמדא שגורמת לנורה להידלק משבשת את הזרקת הדלק וזה פוגע בצריכת הדלק ובביצועים. קבענו לשבוע אחרי ביום שני בשעה 16:00. בשבוע הזה כבר התחלתי לתדלק 98 והמשכתי כך עד היום. לא סתם אני מציין את השעה. דני עבד על הרכב מעל 4 שעות, הרצה על הדיינו, עדכון תוכנה לפי הנתונים שהתקבלו וחוזר חלילה. ככה עד שהתקבלה התוצאה הרצויה (עלייה של כ40 כ"ס ולא זוכר כמה מומנט, פשוט לא כל כך מעניינים אותי המספרים). השינוי היה מורגש, בעיקר בלחיצות נדיבות וטיפוס לסל"ד גבוה. נפילות כוח קטנות ב2750 סל"ד ובאיזור ה5000 סל"ד סודרו גם כן. למרות השיפור כנראה שבדיעבד לא הייתי עושה את זה שוב. הרכב לא היה צריך עוד כוח וגם אחרי התוכנה התוספת לא הייתה מטורפת כמו שניתן לראות בחלק ממנועי וואג שמקבלים תוכנה והופכים למשהו אחר לחלוטין.

14600562_10210398825033141_1217467310_o.jpg14599688_10210398827313198_361529700_o.jpg

*(שיא ההספק נמדד בהרצה שנעשתה שבוע אחרי, הגרף המצורף מראה את השינוי ביום צריבת התוכנה לראשונה).

5. התנהגות וזוויות גלגול *עתידי*- בעתיד הקרוב (חודש-יים) אני מתכנן להזמין קפיצי הנמכה כדי להנמיך את מרכז הכובד ולהקשיח קצת את המרכב הרך מדי לטעמי. הרכב נוח מאוד וכנראה שמדי, כי זוויות הגלגול גדולות מדי. אני לא אלך על משהו קיצוני מדי, הנמכה של 25mm מקדימה ומאחורה, ככל הנראה של אייבך pro kit או H&R שמותאמים לבולם המקורי.

אחרי כל זה אני יכול לתת קצת רשמים על הרכב באספקטים המקובלים:

עיצוב פנים וחוץ:

קודם כל זה פחות מעניין אותי, לא קניתי את הרכב בשביל להסתכל עליו. למרות זאת לטעמי הוא נראה ממש טוב מבחוץ ובמיוחד מבפנים. המושבים "בריאים", נוחים ואוחזים מאוד. ההגה קטן ומדהים, אחד ההגאים היפים לדעתי.

התנהגות וביצועים:

אני לא מתכוון לדבר יותר מדי על ההגה עם כל מיני ביטויים מומצאים. ההגה חד, מתקשר ואני דווקא די אוהב את הטורק סטיר שלו שכולם אוהבים לדבר בגנותו. הרכב נוח מאוד יחסית, זה כנראה נובע משילוב של מתלים שהם אולי הרכים ביותר בקטגוריה עם מושבים נוחים מאוד שבנסיעות של 350 קילומטרים רצופים לא העירו אצלי את הצורך לעצור להתרעננות. הביצועים ברכב טובים גם כסטוק. הרכב מתקדם יפה, גם בנסיעה בכבישים הרריים. אני מעולם לא יצאתי מהמקום בפול גז אבל ההאצות משני חזקות מאוד יחסית, כיאה לרכב החזק בקטגורייה ולמשקלו הקל.

צריכת דלק:

הרכב מתודלק ב98 וצריכת הדלק הכוללת שלי בנסיעה בכמה אלפי קילומטרים האחרונים עומדת על 1 ל10, שילוב של נהיגה עירונית ובין עירונית ביחס 60\40 כשאני נוסע קצת יותר בבין עירוני. הצריכה הזאת כוללת הכל. הנהיגה שלי לא חסכונית במיוחד, אני לא מרבה ללחוץ אבל יכולתי עם נהיגה יותר חסכונית להוציא צריכה טובה יותר. בנסיעה הרגועה ביותר בכביש מישורי יחסית מחוץ לעיר בקצב של 110-120 קמ"ש אפשר להגיע גם לצריכה של 1 ל16.

עלויות אחזקה וטיפולים:

הרכב נכנס לטיפול בחודש הבא אחרי כ12 אלף קילומטרים, טיפול ראשון אצלי ולכן לא ידוע לי כל כך מה יהיו העלויות, מה שכן הוא יהיה מטופל בחומרים הטובים ביותר אז יכול להיות שזה לא יהיה זול (באופן יחסי, לפי מה שהבנתי מהמוסך זה רק שמן, כמה פילטרים ואולי פלאגים).

עד עכשיו הרכב מספק אותי מאוד, הוא מאובזר בגג פנוראמי גדול ובמשענת יד. זה הופך את השהייה בו גם בשימוש יום יומי ולא ספורטיבי לנעימה מאוד.

זה הסיכום שלי, מקווה שלא פספסתי אף נקודה קריטית ואם כן או אם אתם מעוניינים לדעת עוד משהו שלא ציינתי פה, שאלו ;) .

התכנון הוא להישאר עם הרכב לפחות עוד חצי שנה- שנה שבה אמשיך ללמוד את הרכב ולשפר את הנהיגה שלי ובכך למצות את ההנעה הקדמית. הרכב הבא כבר יהיה הנעה אחורית כנראה, BRZ, סדרה 1 או מיאטה.

14520430_10210398578266972_4149306849057507099_n.jpg14536789_10210398823993115_1275475462_o.jpg14571838_10210398826073167_1006586101_o.jpg14599656_10210398816632931_1537873025_o.jpg14627742_10210398817512953_1915896349_n.jpg14632530_10210398820353024_2109755991_o.jpg14632693_10210398857593955_690784855_o.jpg​​​

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה על המידע!

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח על ההחלטות שעשית בנוגע לשיפורים. אחלה סקירה. מפורטת ואינפורמטיבית.

בלי קשר - בין סדרה 1 למיאטה והסובארו אין כל קשר. סתם במוו קומפקטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תודה על הסקירה המעניינת.

בסימניה אצלי גם יש קישור לשורט שיפטר של Mtech (תוהה אם באמת שווה, כי למעט אורך המהלך, השאר לטעמי) וקביעת פגישה אצל מקסטיונינג :-)

אנטירולים של אייבך כבר הזמנתי דרך אאוטבק.

עד כאן קווים מקבילים. השוני הוא באוטו :wink:

תמשיך ליהנות ולנצל אותה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתי אני גם עם שורט שיפטר של אם טק, שיפור משמעותי לטובה ב 208, שווה כל שקל במיוחד ברכב הזה שהמהלך הידית כמו באוטובוס.

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו מוזר ברכב שלך לא אמור להיות סטוק סביב ה200 כוחות סוס. כי לפי הדיינו נראה בגרף שיש קצת פחות 200.

המדידה בוצעה בנאבה וכמו שאמרתי שיא ההספק (240 כ"ס) נמדד בהרצה שבוצעה אחרי שבוע של נסיעה עם הרכב עם התוכנה החדשה ועדכון נוסף. את הגרף הזה לא צילמתי.

שמח על ההחלטות שעשית בנוגע לשיפורים. אחלה סקירה. מפורטת ואינפורמטיבית.

בלי קשר - בין סדרה 1 למיאטה והסובארו אין כל קשר. סתם במוו קומפקטית.

הסיבה שגם הסדרה 1 היא אופצייה היא בעיקר כי אין יותר מדי אפשרויות בתחום ההנעה האחורית. אני חושב שעם תוכנה על מנוע ה1.6T, גיר ידני וסט קויילאוברים אפשר לקבל תוצאה מהנה מאוד, אולי אני טועה.

תודה על הסקירה המעניינת.

בסימניה אצלי גם יש קישור לשורט שיפטר של Mtech (תוהה אם באמת שווה, כי למעט אורך המהלך, השאר לטעמי) וקביעת פגישה אצל מקסטיונינג :-)

אנטירולים של אייבך כבר הזמנתי דרך אאוטבק.

עד כאן קווים מקבילים. השוני הוא באוטו :wink:

המעט הזה הוא הכל

תמשיך ליהנות ולנצל אותה.

באיזה רכב אתה נוהג? תחשוב פעמיים אם שווה לך לעשות תוכנה, עד כמה חסר לך הכוח וכמה התוכנה תוסיף.

שמע שורט שיפטר זה משהו שהייתי ממליץ לכל אחד להתקין, במיוחד אם המהלך ברכב הספציפי ארוך יחסית. פשוט משפר את כל חווית הנהיגה עם הידני.

מה האנטירולים נותנים?

בהצלחה עם הסרייה של השיפורים, תעדכן איך יצא ;)

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2525 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...