Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מחזירים לכביש אופנוע שעמד מספר שנים?

Fazer
שימו לב! השרשור הזה בן 1456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, יאללה, אני חושב שהסכמנו על חזון לאיך האופנוע צריך להראות (ועל הדרך הוזמנו כבל צ'וק חדש וכבל פתיחת מצערת חדש - את כבל הסגירה לא מצאתי...).

עכשיו מגיעים שני השלבים הקשים:

1. לשנע את האופנוע למוסך-שניים כדי לשתף אותם בפרויקט ולנסות לראות איך מתמחרים את זה (קצת מסובך לאור זה אין לי וו גרירה ו/או עגלה).

2. שיחה עם האישה.... :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר מהסצנה האיטלקית, מספר לי על המון שיפורי מנוע שנותנים לו הרבה פלפל...

אז במידה ואתה פותח מנוע שווה לחשוב בכיוון.

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • שבועיים מאוחר יותר ...
  • 4 חודשים מאוחר יותר...

ולאחר הפסקה ארוכה מדי, איסוף החלקים נמשך: הטיול לדואר היום העשיר את האוסף בגומיות שמחברות את הקרבורטורים לסעפת היניקה. לקח לי המון זמן למצוא את החלקים האלו.

WP_20170404_15_34_27_Pro.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

יש חנות גרמנית שמתמחה באופנועים איטלקיים:

http://www.stein-dinse.biz/index.php?language=en

קטלוג חלקים על פי אופנוע:

http://www.stein-dinse.biz/eliste/index.php?sid=ggg&lg=en

מנסיון חנות אמינה, עם שירות מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

עדכון קצר - גם כי אין המון מה לעדכן, וגם כי אני לא מצליח לצלם הרבה תוך כדי עבודה על האופנוע.

מסתבר שלמרות שהאופנוע שלי יחסית קל לשיפוץ (כמו ששמעתי לא מעט) - גם כיון שהוא נסע עד לפני 4 שנים וגם כי הוא שלם לגמרי - זה עדיין סיפור ממש לא קטן וממש לא זול. לאורך השנים בוצעו בו, מסתבר, פה ושם אילתורים עם חלקים לא מקוריים, הרבה חלקי פלאסטיק וכמעט כל חלקי הגומי שאני נוגע בהם נוטים להתפורר לי ביד והם יחסית קשים להשגה, וכל דבר מחייב הזמנה מהעולם הגדול, ממוכרים שחלקם לא שולח לישראל ומצריך מעקפים בכל מיני מדינות אירופאיות, וכמובן המחיר של כל דבר.

אז מה המצב כרגע?

המטרה הראשונית שלי היתה להעיר את האופנוע לחיים, אבל אפילו זה התברר כמורכב יותר ממה שחשבתי (בעיקר בגלל שאני לומד תוך כדי תנועה), ובשביל זה הייתי צריך לשפץ את הקרבורטורים שהיו במצב לא מזהיר, אבל כיון שהיה לא הרבה יותר יקר להזמין חדשים מחו"ל, הם הוזמנו - וכרגע הם עדיין תקועים במזרח אירופה. משאבת דלק מקורית (ויקרה להדהים) הוזמנה במקום החליפית, קיט טיפול יש, כבלים שונים גם הוזמנו, וכרגע אני מחכה שהכל יגיע אלי, מה שיכול לקחת לא מעט זמן, כך שבינתיים אני מתמקד בעבודות ניקיון כיון שהמנוע מצופה בחלקו בתערובת של שמן ובוץ - טינופת שקשה מאוד להיפטר ממנה, ואיתה גם אי אפשר לעבוד, וגם כל חלק חדש שיותקן יתלכלך, אז חלקים שיכלו להיות מפורקים, פורקו, הועלו הביתה, ונשטפו (לקול מחאותיה של זוגתי), אבל את החלקים העיקריים (בעיקר המנוע) לא הצלחתי לשטוף בצורה טובה.

אז כאן אני צריך קצת את עזרת החברים: אחרי ניסיונות ניקיון רבים, הגעתי למסקנה שבלי גרניק זה פשוט לא יעבוד, וכיון שאין לי כזה, חשבתי לקחת את האופנוע למקום של שטיפה בשירות עצמי (באזור התעשיה בכפר סבא יש אחד כזה), ולבלות שעה-שעתיים באיזה ערב בקרצוף הטינופת, הבעיה היא שאין לי רכב עם וו, ואין לי עגלה שאפשר להעמיס עליה את האופנוע ולנייד אותו, אז אם יש מישהו עם רכב ועגלה שיכול לעזור לי באחד הערבים לנייד את האופנוע הלוך וחזור (או אם למישהו יש רעיון אחר לגבי ניקיון רציני של החלקים האלו), אני אשמח לציין אותו בפינת "חסידי אומות השיפוץ" :-)

Inlet.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אתה גר ?

אני יכול להשאיל לך מכונת שטיפה ביתית , יחד עם ספריי קרבורטורים טוב זה יעשה פלאים .

אני על הקו כפר סבא - פתח תקוה .

אילן - 050-5249686

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אחרי שאילן באדיבותו השאיל לי מכונת שטיפה בלחץ (תודה!), ואחרי שביליתי היום חצי יום בקירצוף מה שניתן עם מסירי שומנים/ספרי קרבורטורים, ומכונת שטיפה ביתית, הגעתי לשתי מסקנות:

1. יהיה קשה מאוד להגיע לניקיון יסודי בלי לפרק את האופנוע (או לפחות להוציא את המנוע מהשלדה).

2. יהיה קשה להגיע לרמת הכנה נורמאלית בלי ניקוי סודה.

אם פעם לא הבנתי איך שיפוץ של רכב לוקח שנים, היום אני מבין קצת יותר, ואני עוד מתעסק עם אופנוע, שזה פינאטס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמחתי לעזור .

את המנוע והגיר של הדה שבו שלי פשוט שייפתי עם משחזת ציר ומברשת פלדה , כל המנוע היה מצופה עם קורוזיה של אלומיניום ( מין קמח כזה ) .

לאחר הניקוי ( שארך שעות ) פשוט צבעתי אותו בספריי לכה , ומאז הוא נראה אחרת - לטובה .

אתמול ביקרת אצלי פעמיים וראית את התקדמות השיפוץ של הסיקס , מהבוקר עד הערב הספקתי לעשות הרבה פחות ממה שרציתי אולם עשיתי זאת היטב ולשביעות רצוני .

נכון שיפוץ שנראה פשוט נמשך הרבה יותר זמן מכפי שהערכת בתחילה , אלא עם אתה "מחפף" .

השיפוץ של הדה שבו שלי נמשך שלוש וחצי שנים ארוכות אך נהנתי מכל רגע ולבסוף מהתוצאה .

כפי שראית - כיום הסיקס בשיפוץ וכבר יש משהו "חדש" בקנה - כן כן זה ממכר . ראה הוזהרת .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...