Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חור הגאנט לא מתלבש על הנאבה

שימו לב! השרשור הזה בן 2752 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא טוב במיוחד.

התקן טבעות מירכוז.

עריכה: אאל"ט ביפניות יש נטיה לבצע את המירכוז של החישוק באמצעות הברגים, וזה מסביר אולי למה לא חשת בעיות בתצורה הנוכחית. אבל למען הסדר הטוב והפחתת הסיכוי לעומס מוגבר על הברגים, רצוי להוסיף טבעות מירכוז גם במקרה זה.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קדח הג'אנט לא נושא בשום עומס, אני לא רואה שום בעיה בעניין הזה.

אגב גם הרבה ספייסרים להרחבות עובדים בצורה הזאת ללא טבעת תואמת.

את המירכוז אתה בקבל על ידי הג'וזונים.

את ה"חיבור"בין הג'אנט לנאבה אתה מקבל על ידי הידוק הברגים, כומר החיכוך בין שני החלקים (גא'נט ונאבה).

כלומר, בגדול גם הג'וזונים לא נתונים לגזירה.

שנים נסעתי כך עם ספייסרים ברכבי שטח שעבדו לא קל.

עריכה אחרונה על ידי פלג_
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בכל הרכבים הדבר נכון.

כאמור, ברכבים יפנים או כאלו שיש גוזונים (לא יודע עד כמה ניתן להכליל) המירכוז של החישוק מתבצע בעזרתם ולא באמצעות הנאבה.

כשהנ"ל איננו המקרה, חובה להשתמש בטבעות כדי למרכז החישוק, אחרת הסיכוי שיתמרכז נמוך והגלגל יקפץ לו (מה שבטח לא יעשה טוב לשום דבר).

ראיתי בעצמי בעבר איזה דיון פיזיקלי בנושא, שגם שם טענו כמו שציינת, שהחיכוך הוא זה שאוחז בין החלקים ודרוש כוח גדול מאוד כדי להפעיל כוחות גזירה על הברגים/גוזונים. בנוסף, בהתחשב שטבעות מירכוז כאלו נמכרות גם מחומר פלסטי, ברור שאין להם יותר מדי מעורבות בנשיאת כוחות כלשהם.

אם יש איזשהו ספק לגבי איך החישוקים מתמרכזים או אם בכל זאת יש יתרון לשימוש בטבעות כאלו, גם אם אין צורך ממשי, לא רואה סיבה למה לא להשקיע נקודתית סכום סימלי עבורם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאמץ גזירה על בורג מתייחס לגזירה בפיתול, כלומר בזמן הידוק שלא כמו ממסרות לדוגמא ששם כביכול אין הידוק אז יש גזירה של הממסרה.

עבר קצת מאז שסיימתי את הלימודים ואני לא עובד בזה ביום יום אבל את הדברים האלו אני פחות או יותר זוכר.

גם בפראדו לא היו ברגים עם קונוס למירכוז, המשחק היה מאוד קטן עד לא מורגש לפני ההידוק ומעולם לא היו לי בעיות.

כמובן שבעלות של כמה שקלים אתה מוזמן לקנות ולהתקין, אבל לדעתי אין שום בעיה לנסוע כך, בטח לא עד שתתקין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלאנטיס שלי הגדלתי מ-14 ל-15 וירדתי בחתך.

התורמת המפתיעה היתה רנו מגאן שנתנה 4 גאנטים ברזל.

מרווח ברגים התאים פיקס. המרכז טבור של הגאנט היה גדול יותר.

בפועל הגאנט עצמו לא יושב או נשען על הטבור המרכזי אלא רק משיק אליו בלחץ הברגים.

הם מורכבים כבר שנתיים, יושבים מצוין בלי שום בעיה.

שמע אצלי החור של הגאנט היה משמעותית יותר גדול מהנאבה,מה שגורם לעומס כנראה וגם בטוח עם הברגים,מה גם שהפולו זהו רכב יחסית כבד לגודלו (1560) ק"ג ללא נוסעים,אני לא הייתי לוקח סיכון.

שנה טובה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מצב שזה המשקל של הפולו, וגם ראה הדיון ביני לבין פלג. עיקר העומס הוא לא על הברגים מרגע שמחוזקים היטב.

אבל, בפולקסווגן המירכוז מתבצע באמצעות הנאבה. וזו סיבה מספיקה בפני עצמה (ובגדר מחייבת) להשתמש בטבעות מרכוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מצב שזה המשקל של הפולו, וגם ראה הדיון ביני לבין פלג. עיקר העומס הוא לא על הברגים מרגע שמחוזקים היטב.

אבל, בפולקסווגן המירכוז מתבצע באמצעות הנאבה. וזו סיבה מספיקה בפני עצמה (ובגדר מחייבת) להשתמש בטבעות מרכוז.

איזה אינטרס יש לי לשקר בקשר למשקל,אני גם לא האמנת בהתחלה אבל ברישיון רשום 1560 ק"ג.למרות משקלו של האוטו הוא חסכוני להפליא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה משקל כולל?

חחח זה מה שהפתיע אותי שהמשקל העצמי עומד על 1560 ק"ג,אמנם בהאצה הוא קצת כבד,מרגישים את המשקל אך במהירויות יותר גבוהות הוא יציב מאוד,וחסכוני להפליא.שוקל אולי לעבור לרכב בעל נפח גבוה יותר,מצד שני אחרי כל מה שהשקעתי בו אני לא סגור על עצמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה למשל כאן בעמ' 5: http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_263_d1.pdf

kerb weight זה משקל ריק (כולל נוזלים ואיבזור אבל ללא נוסעים ומשא).

תודה תום,אני טעיתי,משקלה 1025 ק"ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שהנתון במסמך לדוגמה שנתתי מתייחס לפולו 3 דלתות (שם קוראים לה 2 דלתות) עם מנוע 1.4 75 כ"ס.

מנוע אחר ו/או תצורה אחרת ישפיעו קלות על המשקל.

פה למשל: http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=8442

מצאתי נתון נמוך עוד יותר, אבל איני יודע מה מקור המידע.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2752 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...