Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמים מנסיעת מבחן בפיג'ו 308 GTI (או: ססססאמ-אמ-אמא של פיג'ו)

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 2543 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, אני אוציא את זה כבר בהתחלה: פיג'ו לא סתם שכחו את כל מה שהם ידעו כשעשו את ה-306 GTI, אלא עשו 180 מעלות ועברו פשוט לשחות עם הזרם שכל היצרנים מתיישרים אליו בשנים האחרונות. הבעיה היא שאפילו את זה הם עשו גרוע.

ואני אסביר. קודם כל, אתם יודעים טוב מאוד מהו הזרם עליו אני מדבר: כוח, טורבו, אחיזה, מסלול, ניתוק, חשמליות. בטח יש עוד מילים מבאסות לתאר את זה, אבל התוצאה דומה באופן מטריד אצל מרבית היצרנים. פיג'ו, היינו רוצים לצפות, יצליחו להתאמץ קצת יותר ולתת איזה אקסטרה שיתן להם איזה אדג'. אבל בערך 10 דקות לתוך הנסיעה Reality kicked in, כמו שאומרים.

זה התחיל דווקא מבטיח. כשהגעתי לסוכנות הבחור אמר שאני מקבל את הרכב לבד לשעה, ושאני נסיעת המבחן האחרונה לפני הסופ"ש, כשאחרי מגיע כתב רכב לקחת את האוטו. אמרתי לו שגם אני כתב רכב, ושקוראים לי רוני שטרן ואני נורא מפורסם וזה, אבל זה לא עשה עליו רושם. פה חשדתי.

תמרור אזהרה ראשון היה עם המבט הראשון על הרכב. הוא, איך לומר. ממש משעמם. במאמץ להצעיר אותו קצת שמו לו מין צביעה דו-גוונית מוזרה שלא ממש מוסיפה לו חן, ומעבר לכך הדבר העיקרי שקופץ לעין הוא הג'נטים העצומים (19 אינץ') וההפרש המצחיק בין בלמי הענק מלפנים לבלמי האופניים מאחור.

בפנים השעמום ממשיך, אבל לפחות האיכות והעיצוב נאים מספיק, עם מושבים יפים וכל מיני נגיעות אלומיניום ועור נחמדות. כמה דברים בכל זאת הציקו לי, בעיקר תנוחת הישיבה שלא איפשרה לי למצוא שילוב מושב-הגה טוב שיאפשר גם לראות את לוח המחוונים כמו שצריך, וגם הקונסולה המרכזית שמציבה כמה כפתורים לא מעניינים מול הפרצוף, ומעבירה את כל כפתורי השליטה החשובים אל מסך המגע הלא אינטואיטיבי ועם הלאג המוגזם (סימן אזהרה להמשך... תיכף תבינו). בנוסף, וזה כבר ממש מעצבן, מד הסל"ד פאקינג הפוך! הוא זז נגד כיוון השעון, מה שלגמרי הורס לי את העלייה המתואמת עם מד המהירות. פיג'ו, כבר התחלתם עם השטויות?

אז אולי בנהיגה המצב ישתפר...

כן, בטח. אני לא יודע מה עיצבן אותי כאן יותר.

ידית ההילוכים ארוכה מדי, המהלך שלה גם הוא ארוך מדי והיא כמו מסטיק – לא מדויקת בעליל.

הבלמים היסטריים – נגיעה קלה ואתה נשתל. זה בטח מצוין למסלול, אבל ביום-יום זה עשה לי כאב ראש.

המנוע... מרגיש כמו מנועי הטורבו הראשונים, עם לאג מטורף ותגובת דוושה נוראית. אמנם יש המון כוח גם מ-2500 סל"ד, אבל זה מרגיש כאילו אתה מחכה שנייה שלמה מרגע הלחיצה ועד שהוא מתחיל לזוז. באופן משעשע זה גורם ל-308 להרגיש מהירה יותר מהפוקוס RS בה נהגתי ממש לא מזמן, למרות נחיתות על הנייר של איזה 80 כ"ס, אבל זה רק בגלל שהמעבר מכלום לכוח מלא הוא הדרגתי מאוד. בכל מקרה, זה מעצבן טילים.

האמת, אני לא מבין למה פיג'ו התעקשו לדחוף 270 כ"ס למנוע 1.6 ליטר. טורבו גדול על מנוע קטן הוא מתכון נהדר להשהיית טורבו, והיתרון היחיד הוא צריכת דלק (או, הנה התגלתה הסיבה). הוא גם נשמע לא משהו בכלל, ויש איזה כפתור "ספורט" מצחיק שדי אירוני שהוא דורש שתי שניות של לחיצה לפני שהוא מופעל, כי אני נשבע לכם שההבדל היחיד בינו לבין המצב הרגיל הוא – חיווי הספק, בוסט ומומנט בלוח המחוונים. פיצ'ר די מגניב, אני חייב להודות, אבל בלתי אפשרי למעקב בזמן שאתה בקטע אקשן. אגב, פול גז מראה את הבוסט עולה באיטיות ביחד עם המומנט (פאקינג אפשר לראות את הלאג) ואחריהם מגיע ההספק שמטפס עם הסל"ד עד ל-270 כ"ס.

אז אחרי שהתעצבנו על המנוע, נשארה רק ההתנהגות. ופה, תופתעו לשמוע, פיג'ו גם פישלה. יותר נכון, הצליחה בגדול – ליצור מכונית שתהיה מהירה על הנורבורגרינג. או בכל מסלול אחר. בדיוק כמו כל המתחרות שמעבירות את זירת ההתגוששות אל הזמנים ברינג, גם פיג'ו שוכחת ש-99% מהנסיעות הן על הכביש ומספקת הוט האצ' שיודעת להאיץ מהר, לבלום מהר ולאחוז כמו עלוקה. וזה פאקינג משעמם (אגב, קצת באיחור אבל מתנצל על כל הפאקינגים).

אין שום משחקיות בשלדה, אלא רק אם ממש קורעים לה את הצורה בכיכר (ניסיתי פעם אחת, לא התרשמתי). יש טרן אין מעולה (גם בפוקוס היה) והמון המון אחיזה, כשבתוך עקומה די קשה להוציא ממנה צווחות צמיגים אפילו. קללות, אגב, יוצאות לא מעט. בעיקר על ההגה שאיכשהוא מצליח להיות גם קל מדי, גם אלסטי מדי, גם לא עקבי וגם חסר תקשורת בעליל. נכון, הוא חשמלי וזה מה יש, אבל מאזדה עושים אחלה של הגאים חשמליים. פיג'ו – תלמדו.

ת'כלס, האוטו הזה ביאס לי ת'תחת.

אפילוג: כשהסברתי את כל זה (בקצרה יותר) לאיש המכירות, הוא אמר לי שיש לו לקוח שבדק במקביל את הסיוויק טייפ-אר וקנה אותה בסוף אפילו שהיא יקרה בכמה אלפי יורו, כי היא פשוט מערבת יותר.

פיג'ו 308 GTI, אצל האירופאים ב-26-29 אלף יורו כתלות בגרסה. אבל לגמרי אפשר לוותר.

2016-08-26 12.29.15_1280.jpg2016-08-26 12.58.52_1280.jpg2016-08-26 12.59.21_1280.jpg2016-08-26 12.59.36_1280.jpg2016-08-26 12.59.48_1280.jpg2016-08-26 13.00.05_1280.jpg

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 198
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה. מצויין.

התכוונת שמעבר הכוח הוא פתאומי. לא הדרגתי. נכון?

מוזר שהצרפתיה לא עם מישלן. איפה הכבוד?

צביעה די תמוהה. יכלו להיות זאב בעור כבש והפכו את זה למשהו בולט לרעה.

הנהיגה בה נתנה פרספקיבה שונה קצת על ה RS?

עריכה אחרונה על ידי shayy

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, התכוונתי להדרגתי. בגלל הלאג. יש המון כוח גם ב-2500 וגם ב-5000, אבל מהרגע שאתה לוחץ, בכל סל"ד (כן, אפילו ב-5000) יש מין עלייה מעצבנת כזאת בדחיפה בגב עד שהרכב מגיע לבוסט מלא.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי מובן.

שאלת מאיזה מגזין הכתב? מעניין לקרוא את הביקורת שלו ;-)

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אבל זה כנראה או הגרסה האסטונית של טופגיר (כן, יש להם גרסה משלהם) או המגזין האסטוני Autoleht.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקורת מעולה, נהניתי לקרוא!

רוני, מה אתה חושב על ה-208GTI? יצא לך לנהוג עליה?

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני,

הבנתי שאתה מחפש 306GTI מודרנית וזו לא ולכן אני מבין את האכזבה אבל תכלס, איך האוטו בהשוואה למתמודדות מהקטגוריה של היום ולא של לפני 20 שנה...

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מעניינת.

הרכבים של היום פשוט שונים מאוד מהדורות הקודמים, ואין צדיקים יותר בסדום.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקורת מעולה, נהניתי לקרוא!

רוני, מה אתה חושב על ה-208GTI? יצא לך לנהוג עליה?

לא נהגתי, ואחרי ה-308 אני גם לא רוצה לנהוג...

רוני,

הבנתי שאתה מחפש 306GTI מודרנית וזו לא ולכן אני מבין את האכזבה אבל תכלס, איך האוטו בהשוואה למתמודדות מהקטגוריה של היום ולא של לפני 20 שנה...

זה לא שאני מחפש 306GTI מודרנית כמו שאני מחפש מכונית מהנה לנהיגה. ה-308 הזאת מוכיחה היטב שלהגיע מא' לב' זה ממש לא אותו דבר כמו להגיע מא' לב' בכיף.

גם לא השוותי אותה למכוניות מלפני 20 שנה - פשוט ציינתי שזה כאילו שהיא לקחה את כל הדברים הטובים שהן עשו, ועשתה הפוך. וגם ציינתי שמרבית המתחרות שלה עושות בערך אותו הדבר.

לא נהגתי על כל המתחרות, אבל מול מגאן RS דור 3 אין פה בכלל תחרות. גם הגולף GTI דור קודם יותר טובה, פוקוס ST... אפילו הקופרה דור קודם עדיפה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב מצויין!

ממש באסה, כאחד שזכה להכיר את האיכויות של ה-306, אני מחכה די הרבה זמן שהם יתאפסו על עצמם, אוכלי הצפרדעים האלה, ומאכזב מאד לדעת שהם עדיין מחפשים את עצמם. חבל.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא יקרה, כי מה שמעניין היום את הלקוחות אלו נתונים "על הניר", גודל המסך במולטימדיה, זרימת הצליל בבלוטוס' וכמובן בקרת השיוט.

ועדיין לא הזכרתי את השיקוף לטלפון.

פיג'ו פשוט זורמת עם קהל לקוחותיה, זה הכל.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצרן צריך לייצר ערך מוסף ללקוחות שלו כדי להצליח. בנסיון ליישר קו הם לא מבדלים את עצמם, אז למה שמישהו יקנה פיג'ו? אם פלוני אלמוני רוצה גולף, אז הוא יקנה את המקור ולא את החיקוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך שום ערך מוסף.

צריך סה"כ לייצר גולף, ורצוי עם חישוקי 19 ענקיים ומולטימדיה מנצנצת.

זה מוכר מצויין.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם נורות החיווי הפוכות :o

איזה מין mindfuck הם מנסים לעשום שם בפיג׳ו

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך שום ערך מוסף.

צריך סה"כ לייצר גולף, ורצוי עם חישוקי 19 ענקיים ומולטימדיה מנצנצת.

זה מוכר מצויין.

ת'שמע, זה מה שהם ניסו לעשות עם ה-307 וזה לא כל כך הצליח להם עד כדי סיכון קיומי ממש. חשבתי שהם למדו את הלקח.

אין להם שום סיכוי מול VAG בתחרות מול הגולף עם חיקוי משלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2543 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...