Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמים מנסיעת מבחן בפיג'ו 308 GTI (או: ססססאמ-אמ-אמא של פיג'ו)

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 2548 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עכשיו ברור מה קרה.

אם אתה לא נוגע בבלמים, בקרת האחיזה לא נכנסת לפעולה. זה מאפיין התנהגות מוכר.

הבעיה היחידה עם זה היא שליפט אוף זו טכניקה שלא טובה (כמעט) לשומדבר, מלבד להשיג החלקה של הזנב. טכנית, זה כמעט אף פעם לא יעיל ולא נוהגים ככה, בלי בלימה לפני/לתוך הסיבוב (רק לצורך שינויי כיוון לא חריפים).

כאשר אני לוקח רכב למבחן קצר, אני מנסה לבדוק אותו גם במצב של קצב גבוה עם נהיגת קווים נכונה וגם במצבי קיצון של פרובוקציות כמובן בצורה מבוקרת ככל הניתן (כביש רחב, ללא כלי רכב סביבי וכו').

ברור שזה לא "יעיל", אבל מי שרוצה את המכונית שלו "עם קצת זנב בצד" לא מי-יודע-מה מחפש יעילות מלכתחילה, אז מזה אכפת לי איך הוא נותן לירכתיים להציץ?

כמובן כל עוד הוא עושה את זה בצורה בטוחה, שזה (יחסית) נדיר כשלעצמו.

בדיוק, זאת הייתה המטרה. בואגיות למשל, גם פרובוקציה מסוג כזה לא הייתה מייצרת יותר מדי דרמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 198
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נו, ברור.

אבל הוא לא רוצה לנסוע מהר, הוא פשוט חפץ לראות לאן הוא נוסע מחלון הצד. אם לנהוג מהר זה מה שהוא רוצה, הוא לא היה מנסה להוציא את הזנב לטיול מלכתחילה.

לא נכון.

בשביל ליפט אוף אתה צריך גם להגיע לסיבוב לאט יחסית בכל הגישה. זה דרדל'ה לחלוטין. אם אתה מחליק זנב עם פליק סקנדינבי, זה עניין אחר. זה גם שימושי, למקרים בהם הגעת לסיבוב מהר מדי, ולא הספקת לגלח מספיק מהירות. וכמובן, זה גם מעניין, כי דורש מיומנות. ליפט אוף לא דורש כמעט כלום.

ובשום הדרכת נהיגה מתקדמת שהייתי בה, לא לימדו את זה.

בדיוק, זאת הייתה המטרה. בואגיות למשל, גם פרובוקציה מסוג כזה לא הייתה מייצרת יותר מדי דרמה.

כי בוואגיות המערכת פועלת גם אם רק סיבבת את ההגה. אם תבצע העברת משקל, תעזוב את הבלמים, תיישר את ההגה (ועם קצת עזרה משיפוע, שלא תזיק...), הרכב יחליק.

כוסומו של בקרות לא מתנתקות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, איכות הכביש משפיעה באופן משמעותי על ההתנהגות בליפט-אוף. כביש בסלילה איכותית ייצר מעט מאוד החלקת זנב בליפט-אוף, בעוד שכביש ישן או כזה שסלול גרוע יכול לגרום להחלקה משמעותית באותה המכונית. זו אחת הסיבות שבעברי ככתב רכב לא היינו חורצים דעה על מכוניות ספורטיביות בנוגע למשחקיות הזנב רק מנהיגה בסדום ערד, או לחלופין בנס הרים (טרום הסלילה מחדש) - ההתנהגות יכולה להיות שונה לחלוטין בין שניהם.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי כל מה שנאמר אבל זאת התפרצות לדלת פתוחה. לגבי הליפט אוף הסברתי שסתם מדובר בפרובוקציה שאני אוהב לנסות ברכבי מבחן וסה"כ זה השיג את המטרה.

ברור גם שאי אפשר להכיר רכב על בוריו מסיבוב של חצי שעה. כמו שציינתי האספלט באזור הוא מאד חלקלק וברור שזה תורם הרבה למה שקרה. אבל סה"כ, אם אני משווה את הרכב למתחרות שאני מכיר מעולה מבית ואג אז ההתנהגות הרגישה לי יותר שובבה. האם באוברול אני מעדיף אותה על הקופרה? לא בטוח, צריך לבדוק את זה יותר לעומק. כן בטוח שהקופרה בעלת הנדסת אנוש פי 10 יותר טובה ואיכות חומרים עדיפה.

אם אני משווה את הפיג'ו לסיוויק? לא חושב שזה כוחות בכלל, מרגיש שהרכבים בנויים למטרה אחרת לגמרי. היתרון היחיד של הפיג'ו על פני הסיוויק שהיא יותר נוחה, אבל זאת לא חוכמה מי יודע מה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני משווה את הרכב למתחרות שאני מכיר מעולה מבית ואג אז ההתנהגות הרגישה לי יותר שובבה.

בלאון קופרה ניתן לנתק את הבקרה לגמרי.

ב-308 ניתן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובחנת את הרכב עם בקרה מנותקת?

ברכבים מודרנים מצאתי שהאופן בו הבקרה פועלת משפיע מאוד על התחושה בה הרכב ננהג. מתי הבקרה מתערבת, באילו תנאים, ובאיזה אופן, הופך להיות חלק חשוב מהדינימיקה של הרכב. לאבחן מתי הבקרה נכנסת ומתי לא, לפעמים זה מאוד קשה, אלא אם באמת אפשר לכבות אותה לגמרי. כמובן שאם אפשר לנתק את הבקרה לגמרי, כדאי לבחון את הרכב גם בתנאים הללו (אם אפשר ובטוח), כי זה באמת נותן מושג לגבי איכויות ופוטנציאל ההתנהגות שלו.

דרך אגב, לפעמים בקרה מנותקת איננה מנותקת לגמרי, ונכנסת לפעולה בתנאים מסויימים.

ברור שלבדוק את כל זה בנהיגה של חצי שעה, אי אפשר ממש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי במצב ספורט עם בקרות, ממה שראיתי יש גם אפשרות לניתוק מלא. אני מבין מה אתה אומר, לא יצא לי לבדוק את כל המשתנים הנ"ל בזמן המועט שקיבלתי על הרכב. מה גם שהייתי עסוק בלהתעצבן על ההנדסה המטומטמת של פיג'ו. קיימת אפשרות שהבקרות בפיג'ו יותר מתירניות לעומת אלה ברכבי ואג.

סה"כ היו לי 4 רכבי סיאט, אני מכיר יותר ממצוין את רכבי ואג ואת התנהגות הבקרות ברכבים האלה והן ממש לא מתירניות. בקופרה החדשה אני יודע שהבקרות מתנתקות אבל חוזרות לעבוד ברגע שנוגעים בבלמים, קיצור זה לא ממש נכון שהן מתנתקות לגמרי. סה"כ הקופרה רכב מעולה. המנוע, הבלמים, הגיר, השלדה ואיכות החומרים- הכל טוב. החסרון עבורי שהרכב מאד סלחן ופחות מאתגר, בנוסף בשל העדר תיבה ידנית אני פסלתי אותו לחלוטין בזמנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי את מי שואלים:

ברור לי כל מה שנאמר אבל זאת התפרצות לדלת פתוחה. לגבי הליפט אוף הסברתי שסתם מדובר בפרובוקציה שאני אוהב לנסות ברכבי מבחן וסה"כ זה השיג את המטרה.

ברור גם שאי אפשר להכיר רכב על בוריו מסיבוב של חצי שעה. כמו שציינתי האספלט באזור הוא מאד חלקלק וברור שזה תורם הרבה למה שקרה. אבל סה"כ, אם אני משווה את הרכב למתחרות שאני מכיר מעולה מבית ואג אז ההתנהגות הרגישה לי יותר שובבה. האם באוברול אני מעדיף אותה על הקופרה? לא בטוח, צריך לבדוק את זה יותר לעומק. כן בטוח שהקופרה בעלת הנדסת אנוש פי 10 יותר טובה ואיכות חומרים עדיפה.

אם אני משווה את הפיג'ו לסיוויק? לא חושב שזה כוחות בכלל, מרגיש שהרכבים בנויים למטרה אחרת לגמרי. היתרון היחיד של הפיג'ו על פני הסיוויק שהיא יותר נוחה, אבל זאת לא חוכמה מי יודע מה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו בפורום הזה ביצע הזמנה ומוכן לשתף קצת מידע?

הזמנה? כלומר איזו עסקה הוא הוציא או שאתה מתכוון למידע על איך הרכב?

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אפילו לא מבין באיזה שפה הם מדברים

סלובקית. ושלושתם נהגי מרוצים, כך שלא הייתי מזלזל בסרטון.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2548 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...