Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קפה רייסר אספנות לשימוש יום יומי ??

shaikr
שימו לב! השרשור הזה בן 2643 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

אני רוכב כבר המון שנים, בעבר על אופנוע (KLE) וכרגע על קטנוע (ילדים, עבודה....)

לפני 4 שנים קניתי ג'יפ סיקס אספנות לטיולים ולימי גשם שאשתי לא מרשה לי לצאת עם הקטנוע.

מעבר להנאה בטיולים אני מאוד נהנה מקטע של אספנות, לטפל בו, לקנות חלקים ולתקן חלק לבד..... מזוכיסט

אני צריך להחליף את הקטנוע וביחד עם משבר גיל 40 חשבתי להחליף אותו גם לאופנוע אספנות ומאוד אהבתי את הסיגנון של קפה רייסר.

ויש לי כמה שאלות,

האופנוע ישמש אותי ליום יום (יודע על המגבלת השעות) 90% זה נסיעה לעבודה וחזרה בערך 15 ק"מ כביש מהיר ללא פקקים. 10% טיולים/פגישות בת"א וכו'.

יש לי את הסיקס במידה ויש בעיה של כמה ימים באופנוע כך שלא מפחיד אותי אם יהיה בעיה.

אבל......... יהיה מבאס עם יהיה לו הרבה בעיות או אם יש בעית חלקים ואז צריך להמתין כל פעם ליבוא של חלק.

אז מה השאלות...:

איזה ממבחר הדגמים שיש הכי מומלץ למשימה? שמספיק אמין להפוך אותו לכלי יום יומי, שמגיע למהירות שיוט סבירה של לפחות 130 (לא שאני משתולל אבל בכביש מהיר אני מעדיף להיות לפני ולא אחרי), שיש לו חלקים בצורה סבירה בארץ ומוסכים עם ידע לתחזק כזה. האם יש סוג עדיף? שנה עדיפה (אני יכול להמתין לסוף שנה אם 87 זה השנה הכי טובה לסוג מסוים)

תודה על כל מיידע שיש

שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הכי חשוב ברכב אספנות זה הקשר שלך אליו. אם אתה לא נמשך אליו זה לא יעזור כל תקלה קטנה , ויהיו תקלות, מדובר בכל אופן בכלי בן 30 ןמעלה.

דבר נוסף מה התקציב ? יש לך רשיון a או רק a1?

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הכי חשוב ברכב אספנות זה הקשר שלך אליו. אם אתה לא נמשך אליו זה לא יעזור כל תקלה קטנה , ויהיו תקלות, מדובר בכל אופן בכלי בן 30 ןמעלה.

דבר נוסף מה התקציב ? יש לך רשיון a או רק a1?

רשיון - כרגע יש לי עד 500 אבל אם צריך נשדרג, לא נראה לי בעיה קשה

תקלות - ברור שיהיו (חלק מהכיף) אבל אחפש (יש לי זמן) וישקיע יותר בתקווה למשהו שסודר ויהיה תקלות סבירות

נמשך - כל הסיגנון מושך אותי ובכל דגם יש כאלה שנראים לי וכאלה שלו. ובמידה וידע איזה דגם עדיף אחפש משהו שמתאים לי. אבל קודם צריך לדעת מה עדיף ולא להידלק על משהו שאני אתבאס אחרי זה כי אין חלקים או שזה דגם עם הרבה תקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע עם האופנוע שלי כ-60 ק"מ כל יום, 170 ק"מ פעם בשבועיים. (סוזוקי 750gsx שנת 84). שאל בפורומים לגבי אמינות הכלי הזה. לאחרונה החלטתי לשדרג לכלי גדול וכבד יותר, שיתאים למידותיי... כדי שהסוזוקי יתאים למהירות שהזכרת, תצטרך להישאר כל הנסיעה בהילוך שני...

במידה ואתה מעוניין בעוד פרטים, צור אתי קשר בפרטי ונדבר.

ארז

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שמוכן להשקיע - מעדיף להשקיע ולהביא משהו ברמה טובה.

לכן יבוא זה האופציה המועדפת כי אז המבחר גדול ויש כלים שמורים.

הבעיה היא שיש יותר מידי מבחר ןקשה להתמקד, העזרה שאני צריך זה איזה דגם + שנים מתאים לצרכים שלי (אם בכלל צריך) ואז אני אמקד את החיפוש שלי בזה עד שיגיע משהו מעניין.

הצרכים:

דגם שיכול לשרוד נסיעה יום יומית יחסית קצרה (15 ק"מ כיוון) במהירות של איזור 130~ בנוחות

אמינות גובהה לשימוש הזה ולתנאים בארץ

זמינות חלקים סבירה וידע במוסכים על הכלי הזה

יש כמובן את ה CB שנראה שיש בשפע אבל לא יודע על נסיעה יומית, וגם ממה שבדקתי BMW יכול לענות על הצורך הזה (במיוחד באמינות)

מה חושבים??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות באופנוע בגיל הזה לרוב תהיה תלויה גם בהיסטוריה שלו , או בישור קו עצבני.

אופנוע שתוחזק בתחזוקת שבר לאורך זמן יפגין אמינות נמוכה גם אם מדובר באגדות כמו ה CB או סדרות מסוימות של BMW

ולהפך.

קח בחשבון שיבוא של אופנוע לא יתחיל בפחות מ 30K , העלויות הקבועות (הובלה , עמילות וכד' ) ישנן אם מביאים בימוטה או מביאים אנפילד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לקנות אופנוע בארץ ב 20K אתה צריך לקנות את האופנוע במקסימום 1300$ ,

ולקוות שהוא קרוב לניו גרסי. כל דבר אחר יקפיץ לך את העלויות. וזאת בהנחה שאתה עושה את השחרור לבד ואת העמילות לבד .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה פלוס מינוס המחיר שכלים נסגרים שם ואת זה אני אומר אחרי חודשיים של חיפושים.

ואף פחות.

צריך לזכור שבארה"ב לעומת הארץ יש כאלו כלים בשפע והם נסחרים במחירים מצחיקים.

כמובן שאני מדבר על כלים סטנדרטים ולא משופצים, אבל נראים טוב.

בארץ על מוטוגוצי 35 גמור רצו 9 או cb400 גם גמור לגמרי רצו 15000.

וזה לא ריאלי לקנות כלי גמור במחיר כזה.

בארץ אין כלום למכירה, ואם תמצא משהו במזל סביר להניח שהכלי יהיה במצב לא טוב, אלא אם נפלת על בעלים פדנט.

את הgsx שלי קניתי באמת במזל.

Sent from my XT1575 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי ArikC

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות,

מדבר על יבוא, כבר בדקתי ומכיר את העלויות. ויש לי תקציב להשקיע בכלי מסודר, מעריך שעד איזור של 40K ש"ח.

אופנוע אספנות זה לא משהו שקונים לשנה שנתיים אלה לטווח ארוך מאוד וההשקעה התחלתית גבוהה יותר בכלי טוב בדרך כלל מחזירה את עצמה בהרבה לאורך השנים.

אז נראה כרגע שהכיוון זה ה CB או BMW.

יש דגם/שנה שעדיף ב BMW? האם יש חלקים וידע בארץ ?

האם יש שנה עדיפה ב CB?

יש עוד אופציה שבאה בחשבון?

שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

נכון שהשרשור ישן אבל בכל זאת.היתרון הגדול ביותר הוא כמובן עלויות הביטוח .החיסרון הגדול ביותר זהו מגבלת הנסיעה בבוקר.

לי יש GL 112015-03-27 15.47.10.jpg00 של הונדה ונהנה מכל רגע של רכיבה עליו אמין מאד זול יחסית. גם אני חשבתי להפוך אותו לקפה רייסר ,נושא הפרקטיות ניצח .

דורון

פורד אסקורט ‏‎Mexico MK1 RS ,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2643 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...