Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כל התאורה החיצונית בצד ימין לא עובדת. אאודי A3

Solution
שימו לב! השרשור הזה בן 2816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר באוודי A3, אתמול נסעתי ופתאום כל הנורות בצד ימין נכבו וקפץ לי במחשב רכב שנשרפו לי המנורה הראשית, ברקס,איתות, בקיצור כל צד ימין.

בדקתי פיוזים וזה לא הבעיה, החלפתי נורה וגם זה לא פתר את הבעיה.

יש למישהו רעיון\ניסיון מה קורה פה ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק את הקונקטורים של הפנסים הימניים. חפש סימנים לחוטים שנמסו או נדבקו אחד לשני.

בדקתי גם את זה ולא.

איך בדקת את הפיוזים? הוצאת אותם פיזית?

טסטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודקים חברים, שכחתי מזה וגם היה לי קצת מחסור בזמן.

אופיר ממוסך רון הבין את הבעיה תוך שניות ספורות.

מיד החל לנתק את המצבר ולאחר מכן את בית הפיוזים, אחרי שעשה זאת הוא הלחים מס' חוטים וזה פשוט חזר לעבוד.

שאלתי הרבה אנשים וחלק אמרו לי פיוזים, חלק אמרו לי צמת חשמל והיו גם כאלה שאמרו שהלך המודול.

הוא פתר זה בלי להחליף אף חלק.

פשוט ניסיון ומקצוענות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים,

הבעיה אצל פותח השרשור היית תקלה בצמת החשמל של מחשב האלקטרוניקה הראשי 09 (BCM). המחשב הנ"ל מפעיל ושולט בין השאר על כל הנורות ברכב. לאחר ההתנעה המחשב מבצע בדיקת התנגדות לכל המנורות, במידה והנורה יוצאת תקינה המחשב מספק לה מתח ומפעיל אותה. מאחר שכך, אין צורך יותר בנתיך הגנה לכל נורה בודדת כפי שהכרנו בעבר. כל קבוצת צרכנים של הממחשב, מקבלת הזנת מתח משותפת ע"י קו מתח ראשי שמספק מתח למחשב. ישנם מספר קווי מתח שמספקים מתח למחשב ה09. במידה וישנה נפילת מתח ע"ג אחד מהקווים האלו, תושבת העבודה של כל אותם צרכנים שמקבלים אספקה מקו המתח הנ"ל. במקרה של פותח השרשור, היית נפילת מתח בקו המזין את קבוצת הנורות הנ"ל בעקבות קורוזיה. מעקף של האזור הפגוע וסלילת קו מתח חדש פתרה את הבעיה לצמיתות.

בברכה,

אופיר רודניצקי

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים,

הבעיה אצל פותח השרשור היית תקלה בצמת החשמל של מחשב האלקטרוניקה הראשי 09 (BCM). המחשב הנ"ל מפעיל ושולט בין השאר על כל הנורות ברכב. לאחר ההתנעה המחשב מבצע בדיקת התנגדות לכל המנורות, במידה והנורה יוצאת תקינה המחשב מספק לה מתח ומפעיל אותה.

אופיר רודניצקי

כול הכבוד על הפיתרון.

בפועל מחשב האלקטרוניקה לא בודק את התנגדות המנורות אלא מודד בעזרת רכיב ייעודי את מפל המתח על נגד 'חישת זרם' מדוייק ועל סמך המדידה של מפל המתח המחשב 'יודע' מהי צריכת הזרם של המנורה. בפועל המחשב מבצע שתי בדיקות בדיקה 'קרה' לפני הדלקת המנורות ובדיקה 'חמה' בזמן שהמנורות עובדות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי מרק,

"מפל המתח" מושפע מהתנגדות המנורה שהוא בעצם "הנעלם" שלנו במשוואה. אני מסכים איתך שישנה בדיקה חמה ובדיקה קרה. וההתנגדות של הסליל תשתנה כתלות בטמפ' שלו.

ד.א אם באחת הבדיקות הנורה כשלה, הנורה תושבת ולא תתבצע בדיקה חוזרת של תקינות הנורה עד לכיבוי והדלקת הסוויץ' מחדש.

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי אופיר,

ברור שמפל המתח תלוי בהתנגדות המנורה וקווי המתח אבל בפועל המערכת לא בודקת התנגדות אלא את מפל המתח על נגד מדוייק המחובר בטור לצרכן או מספר צרכנים.

אם לא זורם זרם דרך נגד החישה אין מפל מתח על הנגד=מנורה שרופה.

ראה מעגל בסיסי כיצד המערכת עובדת. בפועל המערכת קצת יותר מתוחכמת מכיוון שהיא צריכה לפצות על עליית או ירידת הזרם כתוצאה מהתחממות המנורה גם בגלל תנאי סביבה שונים ואורך מוליכי החשמל אשר גורמים למפל מתח.

untitled.JPG

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...