Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים 17/215/50 95w לפורד מונדאו.

שימו לב! השרשור הזה בן 2810 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם במידה הנוכחית שלו יש צמיגים (לא יודע מה זמין בארץ) כמו טויו T1 Sport והנקוק K107, דנלופ ספורט MAXX RT ואולי עוד כמה שהם עם נימה ספורטיבית.

עקרונית הוא יכול גם לטפס ל-235/40R18.

אבל זה נשמע לי מאוד מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

http://tires.yad2.co.il/compare?type=1_0&diameter=6&aspectRatio=13&width=19

השלישי?

http://tires.yad2.co.il/compare?type=1_0&diameter=6&aspectRatio=13&width=19

השני?

אוקיי. עכשיו נניח שלא עליתי בגודל\רוחב ונשארתי במידה שלי האם יש בכל אופן עניין להחליף את גלגלי הברזל שלי במגנזיום (מלבד אסתטיקה)?

לגבי הקורס נהיגה אשמח לקבל פידבק ממישהו שמכיר באיזור הגליל מורה-קורס לנהיגה מתקדמת. נשמע מעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויו:

http://tires.yad2.co.il/tire-service?tire=1591&cs=1&diameter=6&aspectRatio=13&width=19&type=1

הנקוק:

http://tires.yad2.co.il/tire-service?tire=1418&cs=1&diameter=6&aspectRatio=13&width=19&type=1

שניהם מיובאים ע"י טיירקלאב וכרגע מופיע באתרם רק ה-K107 מבין השניים.

ויש עוד צמיגי טורינג טובים במידה הזו - טויו CF2, הנקוק K115, מישלין פרימסי 3, גודייר אפישנטגריפ פרפורמנס, דנלופ בלוריספונס, קונטיננטל פרימיום קונטקט 2/5, פירלי P7.

אבל בוא נתחיל כאמור מדגם הצמיגים כרגע אצלך ותאריך יצורם.

ענין החלפת החישוקים לסגסוגת לדעתי נידון בשרשור שצירפתי קודם, ויהיה יתרון בעיקר אם יהיה קל באופן ניכר מהקיים כרגע.

מה שיעלה הרבה כסף כדי להשיג.

לגבי בית ספר, בחיפוש קל בגוגל הגעתי לאתר של דרייב-ארט שכמדומני הומלצו גם בפורום מספר פעמים.

אישית אין לי נסיון איתם, אבל מצוין שם שניתן לעשות את קורס הנהיגה הספורטיבית שלהם גם בצפון:

http://drive-art.co.il/%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%94-%D7%94%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%91%D7%99%D7%AA/

יכול להיות שישנם עוד בתי ספר/מדריכים פרטיים שמציעים סידור דומה.

אם אתה לא מוצא מידע בחיפוש, פתח אולי שרשור חדש בנושא.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אילו הצמיגים. הקישורים שלי משום מה מובילים לדף הראשי..

לגבי סגסוגת האם יש טעם לקנות ביד שניה (אני מבין שהזולים שנמכרים בחנויות לא יהיו קלים משמעותית )? וכמו''כ איך אני מוודא שמרווח הברגים יתאימו לשלי?

לגבי בי'ה'ס אברר כבר תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה אתה כבר מתחיל לסבך :wink:

אגב, עוד נקודה שאפשר להשיג דרכה שיפור קל בניהוג, בהחלפת חישוקים, היא מעבר לחישוק רחב יותר (ושוב, ראה את אותו לינק ראשון).

ביד2 אם תמצא חישוקים מקוריים כלשהם שמתאימים או חישוקי אפטרמרקט שאינם חיקוי סיני כלשהו, אז אולי יש סיכוי שיהיו קלים.

אבל כחדש, חישוקים קלים באמת יעלו כמה אלפים טובים.

עד כמה שאני מוצא, במידה המקורית שלך עם חישוקי ברזל מדובר על:

מרווח חורים 5X108, אופסט 52.5 מ"מ, קדח מרכזי 63.3 מ"מ, רוחב "6.5 (אם כי יכול להיות ש-"7).

במידת הצמיגים המדוברת אצלך (215/55R16) ניתן לעלות בעיקרון באופן בטוח עד לרוחב "7.5.

סטיות אופסט עד כ-10 מ"מ עוברות לרוב בשלום. יש לשים לב שהגלגלים לא בולטים באופן ניכר לעין מעבר לכנפים או שקועים מדי בפנים וגורמים לנגיעה בחלקי מתלה/גוף בפניות/תחת עומס.

קדח מרכזי צריך להיות שווה או גדול. אם גדול יותר, יש להשתמש בטבעות תיאום (Hub Centric Rings).

אני עדין ממתין אגב לשמוע מה דגם הצמיגים שקיים כרגע ומה תאריכי היצור שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחוריים: (toyo poxes ct01 97w (ehy2611 תוצרת יפן

קדמיים : (wanli s-1063 97wxl ( 0713 תוצרת סין.

זכרתי מישלן בגלל הגלגל ספייר שהוא במצב צמויין אבל כמובן לא רלוונטי...

אני מניח שהמספרים שבסוגריים הם תאריכי ייצור.

האחוריים שחוקים מאוד. יש שם 2 מ''מ אבל אני מאמין שזה לא יעבור בטסט הקרוב (עוד חודשיים וקצת) הקדמיים נראים יותר טוב אבל ממש לא חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, המצב על הפנים. ולא מפתיע שהרכב לא משרה בטחון בניהוג שלו.

2 מ"מ הוא הגבול החוקי עבור צמיגים. ההמלצה היא להחליף כבר ב-3 לכל היותר משום שהפגיעה בעמידות בפני ציפה על מים נהיית משמעותית כבר בשלב הזה.

החלף לרביעיה איכותית (ולא חייב משהו ספורטיבי בהגדרה), אפשר במידה הנוכחית ויפה שעה אחת קודם.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגבלות נהג אני לא חושב. כלומר אני לא נהג מושלם או ותיק במיוחד. אבל אני יודע לחשב סיבובים ועקיפות היטב בהתאם לאופי הרכב. [...]בנוגע לשיפור בלימה[בחירום...]היתה לי אחת כזו לאחרונה וזה היה ממש מפחיד, למזלי הרכב שלי הגיב היטב.

להגיע למצב שמעטפת הביצועים של הרכב היא הגורם המגביל את קצב הנהיגה זה לא עניין של מה בכך. בשביל זה צריך מכונית עם ביצועים דינמיים מחורבנים ברמה של סמי-טריילר.

אחרת, או שהנהג לוקח סיכונים מיותרים או לכל הפחות לא מנצל את יכולות הרכב ביעילות, ונאלץ לדחוק בו יותר ממה שצריך כדי להשיג את מבוקשו.

במקרה המסוים שתיארת, כנראה שמצב הבלימה לא היה כה קיצוני. אחרת, מאוד לא סביר שאתה כנהג לא מאומן אפילו בלמת מספיק חזק כדי לנצל את מלוא כושר ההאטה של הרכב מלכתחילה.

אימון נהיגה "מתקדם" הוא בהחלט הצעד הראשון והמשמעותי ביותר לשיפור ביצועים. אבל עדיין צריך מכונית משתפת פעולה וצמיגים טובים (ושלך - לא) הם המרכיב הראשון במעלה כדי להשיג את זה.

שינוי מידת הצמיג כשלעצמו לא ישיג את מידת ההשפעה של החלפה לצמיג שהוא פשוט יותר איכותי וכמובן טרי יותר. החלפת חישוקים כשלעצמה כמעט ונטולה ערך מבחינת ניהוג וביצועים דינמיים.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האירוע הנ"ל היה ברכב אחר (ה 626 האהובה שלי שדרך אגב החזיקה דרך מעולה אפילו בהשוואה למספר משפחתיות מודרניות) .

לגבי הסגסוגת: סוכם אם כך (אם הבנתי את הדיונים ההם וכן בתגובות כאן)שהשיפור האמיתי יהיה פשוט בצמיגים חדשים.

נכון?

במידה וכן (ואז ירדתי מגנזיום. .) האם כל אחד משני הסוגים שציין טום הם הטובים ביותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, השינוי הכי מורגש שתוכל לבצע, יהיה בהחלפה לצמיגים איכותיים וטריים (והקפדה על לחץ אוויר מתאים).

כל הצמיגים שציינתי בהודעה #33 הם טובים ומומלצים.

אם אתה נוטה לנהוג באופן מנהלתי ומחפש גם נוחות כללית, ועדין להרגיש בטוח בתמרוני דחק,

כל אחד מצמיגי הטורינג שציינתי יעשה את העבודה.

אם מראש אתה נוהג קצת יותר אגרסיבי ומחפש את מעט היתרון בכיוון הזה,

אז ה-T1 ספורט או ה-K107 יהיו כנראה הבחירה העדיפה משהו.

צמצום של האפשרויות על פי תקציב וזמינות בפועל בצמיגיות (כולל טריות), עשוי להגדיר בחירה כזו או אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2810 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...