Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוספת מד טמפרטורת נוזל קירור

Max.M
שימו לב! השרשור הזה בן 2769 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בגדול הכל מוכן, כרגע מחובר לחשמל דרך אלתור לשקע של מטען שיצא מכלל שימוש .

בגדול התכניות זה להעביר בצורה יפה את החיווט.

המסך בא עם אופציה של כמה צבעים, אדום, כחול, ירוק וכן הלאה.

ככה זה נראה לבינתיים.

20160925_202658.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מקסים כל הכבוד, אני מאד מעריך עבודות DIY :)

רועי, בדיליי קל (תקופת מבחנים):

אם תתקין חיישן במקום בורג, אז כן הוא יחליף את הבורג מן הסתם.

לגבי המיקום - לדעתי זה לא מיקום אופטימלי ואני אסביר:

כמו חיישן הלמבדה, עדיף להתקין את החיישן במקום בו 'זמן התגובה' הוא המהיר ביותר (ובגלל זה חיישן למבדה מתקינים קרוב ככל האפשר לבלוק המנוע), את חיישן השמן הייתי ממקם באחת מגלריות השמן (מעברי השמן) שבבלוק המנוע, אחרי המשאבה.

הבעיה - למכונאי החובב, זה אתגר - בפורמולה השתמשנו במנוע של סוזוקי GSXR 600, שם מצאנו בורג ששימש כפקק לאחת הגלריות, קדחנו והברזנו אותו והרגנו לתוכו את החיישן, קצת קשה להסביר אבל דמיין שאחרי המשאבה יש מעברי שמן בתוך המנוע, מעבר הוא בעצם קדח - וכשמייצרים את המנוע צריך בסוף לסגור את החור שהמכונה השאירה אחרי שקדחה את מעבר השמן, אז שמים בורג, אל הבורג הזה התחברנו (אם ממש תרצו אעלה שרטוט).

בתחתית אגן השמן לעומת זאת - הקריאה תהיה רגישה פחות לשינויים, השמן שם קר יותר ו'רחוק יותר' מהמנוע כלומר הוא עובר 'נרמול' מסויים עד שאתה בודק אותו ולכן האינדיקציה תהיה פחות מדוייקת.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעיתים קיימים שני חיישני למבדה כאשר השני רחוק מהמנוע.

מיקום חיישן במעבר לחץ גבוהה,אם לזה התכוונת באחרי המשאבה,יהיה יעיל למדידת לחץ.

השמן באגן הוא שמן שהרגע יצא מהמנוע וזה דווקא טוב,כי החום שנפלט מהבלוק לא משפיע על החיישן,או לייתר דיוק פחות משפיע.

במלים אחרות כשמדובר בטמפ' שמן,גם האגן הוא זמן אמת ואין צורך למקם את החיישן בתוך המעבר,ובטח לא במעבר לחץ גבוהה כי שם הטמפ' גבוהה יותר מאשר ביציאה בגלל הדחיסה.

לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב הרכבים המודרנים ניתן להשמיש את חיישן מפלס השמן שיעשה את 2 העבודות .

בבימר הנ"ל אני הולך להסב את האגן שמן לאגן עם מדיד ידני ואת החיישן מפלס שמן שיציג גם טמפרטורת שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרייבל, חיישן הלמבדה השני ממוקם אחרי הממיר, האינדיקציה היחידה שהוא נותן זה תקינות הממיר, אין לו השפעה על התערובת.

לגברי הטמפ, במחשבה נוספת יתכן ואתה צודק, מקבל לגמרי :)

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המיקום - לדעתי זה לא מיקום אופטימלי ואני אסביר:

כמו חיישן הלמבדה, עדיף להתקין את החיישן במקום בו 'זמן התגובה' הוא המהיר ביותר (ובגלל זה חיישן למבדה מתקינים קרוב ככל האפשר לבלוק המנוע), את חיישן השמן הייתי ממקם באחת מגלריות השמן (מעברי השמן) שבבלוק המנוע, אחרי המשאבה.

החשיבות של מיקום אופטימלי גדולה עבור חיישן למבדה כשהמדידה שלו משפיעה כמעט מידית על הזרקת הדלק, מתן הניצוץ וכו'. אבל החשיבות היא די קטנה עבור חיישן חום שמיועד לעיני הנהג בלבד. עם הזמן, הנהג מכיר את טווח הטמפ' הרגיל כשהמנוע חם, וכאשר הטמפ' חורגת מהטווח הזה הנהג יכול לבדוק מה קרה או לעצור לפני שיהיה מאוחר מדי.

השיקול במיקום ההתקנה צריך להיות ראשית בחירת מיקום נוח ומעשי להתקנה, ומבין המקומות האלה לבחור את המקום החם יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהודה אתה כמובן צודק.

ובגלל זה הצעתי מראש את בורג הריקון, אין יותר פרקטי מזה ולנהג הממוצע זה מספיק בהחלט.

אצלינו למשל, קיימת מערכת עוקה יבשה - וההבדל בין טמפ' השמן במיכל, לבין טמפ השמן במעבר שאחרי הפילטר הוא משמעותי (יש כ50 ס"מ צנרת בין המנוע למיכל, מה שעוזר לקרר את השמן), גם הרגישות לשינויים הייתה משמעותית הרבה יותר, בעוד שבמיכל השמן כמעט ולא נראתה תנודתיות מרגע ההגעה לטמפ עבודה, אלא רק טיפוס איטי בנסיעה מאומצת ארוכה, כאשר החיישן מוקם על בלוק המנוע נראתה תנודתיות גדולה יותר (בין השאר כי החיישן חשוף לפנים המנוע) וגם הרגישות לשינויים הייתה גבוהה משמעותית, אבל אני לא שולל את השפעת הלחץ שעולה עם הסל"ד ואז זה מוריד מהטיעון שלי מעט.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2769 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...