Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זמינות חלפים לרכבים יפניים ישנים

shmulik88
שימו לב! השרשור הזה בן 2795 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לקנות רכב אוטומטי יפני.

אני מתכוון למכונית ישנה מעל 12 שנים ויותר ולהחזיק בה הרבה שנים.

מה שמטריד אותי הוא זמינות חלפים לרכבים ישנים כאלו.

על איזה מותג או דגם כדאי ללכת בהקשר של זמינות חלפים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזיק בסיוויק '97. חלפים שנדרשים לטיפולים וכאלה תמיד יש במוסכים. לא נתקלתי עדיין במצב שהיה חסר במוסך איזה משהו. זה גם אחד היתרונות של הרכבים יפניים - שפע חלפים.

מצד שיני, תלוי מאפה אתה ומה השביעות רצון שלך מהמוסכים באזור. אני מרגיש שאצלנו בירושלים כל פעם שאתה בא למוסך אתה צריך ערסאח: https://www.youtube.com/watch?v=fGTXLZwoMo8

כי הם שם כולם מכירים זה את זה. אתה בא לחנות חלפים, הוא שולח אותך למוסך מורשה מרכזי ושם על הזמנה של כל חלק דופקים לך מחיר שהוא פי 4-5 יקר יותר. לכן, אני אישית התחלתי להזמין מ-E-BAY חלפים למטרת שיפורים שהם מיוזמתי. מחירים - תענוג! מבחר - אין דברים כאלה! בקיצר, משתלם ביותר.

' (1997) past: Honda Civic 1.4 SE

2016 now: Skoda Yeti 1.2 TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדגמים נפוצים אין בעיה להשיג חלפים גם אחרי 20 שנה.

כל עוד יש ביקוש, יהיה מי שייצר וימכור חלפים.

ככל שהדגם פחות נפוץ ויש פחות יחידות ממנו, בעיית זמינות חלפים תגיע בשלב מוקדם יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן יותר פרטים, מאיפה הביטחון בתשובתך?

עד לפני 8 חודשים החזקתי 626 שנת 2000, במשך 12 שנים. במהלך שנים אלה הרכב כמעט ולא ראה מוסך מעבר לטיפולים שגרתיים. פעמיים החלפתי רדיאטור, מדי פעם בולמים, פעם פעמים שמן וקיט גיר, פעם אחת מסרק הגה, ועוד כל מיני טיפולי בלאי רגילים שאינם יוצאי דופן ממכוניות אחרות בשנתון. בכל הטיפולים הנל החלפים היו זמינים וזולים. יש להדגיש כי אין לי ככ למה להשוות אבל בעלה של בת דודה שלי שהינו מוסכניק ברמה, שבהמלצתו קניתי את הרכב הזה, טען תמיד כי המזדות אמינות מאוד, בעלות חלפים זולים וזמינים, פשוטים מבחינה מכנית, בעלות נגישות למכלולי המנוע ולא סובלות מבעיות קריטיות כאלה ואחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה ועוד משהו..

להבנתי, ורק להבנתי דגמי המזדה ואני מניח שדגמים אחרים (יפנים ואחרים) יודעים לעכל חלפים חלופיים (לא מקוריים) בהצלחה יחסית.

וכקודמי, אדגיש את כמות הלנטיסים (323) בכבישים וגם דגמי 626 לא חסרים בכלל. אין עוד מכונית מהשנתונים האלה עם כ"כ מכוניות שנוסעות בכבישים ועוד נראות ויזואלית טוב. הדגמים האלה מזדקנים בכבוד מבחינת איכות החומרים, מראה הדשבורד, הסלון, ריפודי המושבים וכו. . שאנשים נכנסו לרכב שלי הם לא האמינו שזה רכב בן 15 -16שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני במאזדה 3 2005 : לא תמיד חלקים חליפיים הוכחו כטובים.

יש לי שריקות בבלמים הקדמיים בגלל רפידות חליפיות וכן רעידות בגלל צלחות חליפיות

גם משולשים חליפיים החזיקו מעמד שנתיים וחצי בדיוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון לרכוש רכב ישן, תרכוש אחד שיש הרבה ממנו.

מאזדה 323 או במקרה שלך, מאזדה 3 - יש ממנה כ"כ הרבה יחידות, שזה מבטיח לך באופן אוטומטי המון חלקי חילוף, משומשים או תחליפיים.

השאלה היא אחרת - למה לך לרכוש בכלל רכב יפאני בן 12, שסביר להניח שיעלה לך סביבות 20K, כשיש היום שפע רכבים קטנים וחמודים שנותנים תמורה טובה לכסף ונמצאים גג 5 שנים על הכביש, לא 12.

אני מניח שסוזוקי אלטו 2011 לא תעבור במחירה את ה-25K וסביר להניח שתהייה יותר זולה לאחזקה ממשפחתית בת 12.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון לרכוש רכב ישן, תרכוש אחד שיש הרבה ממנו.

מאזדה 323 או במקרה שלך, מאזדה 3 - יש ממנה כ"כ הרבה יחידות, שזה מבטיח לך באופן אוטומטי המון חלקי חילוף, משומשים או תחליפיים.

השאלה היא אחרת - למה לך לרכוש בכלל רכב יפאני בן 12, שסביר להניח שיעלה לך סביבות 20K, כשיש היום שפע רכבים קטנים וחמודים שנותנים תמורה טובה לכסף ונמצאים גג 5 שנים על הכביש, לא 12.

אני מניח שסוזוקי אלטו 2011 לא תעבור במחירה את ה-25K וסביר להניח שתהייה יותר זולה לאחזקה ממשפחתית בת 12.

זה נקודה למחשבה אבל אני חייב רכב אוטומטי ולא כל כך אוהב את המכוניות "צינוק" האלו.

סוזוקי 2011 אוטומטי במחירון יד 2 כ-34 אלף שקל...

עריכה אחרונה על ידי shmulik88
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2795 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...