Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסתרת מידע ברשת טרייד אין של יבואן מוכר

שימו לב! השרשור הזה בן 2829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

ראשית אבקש לא לשאול או לנחש את שם החברה שמכרה לי את הרכב, במידה וזה יהיה רלוונטי אפרסם אתשמה. סליחה מראש על אורך הטקסט, אך אודה מאוד למי שיוכל לעזור!

הקדמה, לפני כ-5 חודשים רכשתי מחברת טרייד אין גדולה של יבואן רכב מוכר, רכב משנת ייצור 2015 שלטענת החברה שימש כרכב הדגמה. מאחר וזו פעם ראשונה שאני רוכש רכב ממקוריות הדגמה שאלתי רבות לגבי המשמעות של רכב הדגמה ולגבי מכירתו בעתיד, לאחר שהובהר לי עפ"י מחירון לוי יצחק שאחוז ההפחתה בקנייה (11%-) זה גם מה שאצטרך להפחית במכירה, הוגן בסה"כ, נסגרה עסקה ורכשתי את הרכב. כמובן שבגילוי נאות נכתב: מקוריות המכונית רכב הדגמה. ובגילוי אין שום אזכור לגבי רכב חברה.

לפני כחודשיים בעקבות תקלה קטנה הכנסתי את הרכב למוסך החברה, שם הציעו לי להתרשם מדגם חדש שהגיע לארץ, מאחר והייתי פנוי נעניתי להתרשם מהרכב וביקשתי לקבל הצעה לטרייד אין. כשקיבלתי את ההצעה נדהמתי מהמחיר שהוצע על רכבי, הפרש עצום מהמחיר שקניתי מאותה חברה רק 3 חודשים קודם, ביחד עם הנציג עברנו על ההפחתות ופתאום אני רואה 22%- הפחתה על רכב חברה. מיד ציינתי בפני הנציג שנפלה טעות מאחר והרכב נרכש מהם וכדאי שיבדוק שוב, הנציג אכן התקשר לקניין וזה הסביר לו שהוא אכן מכיר את הרכב ובכל זאת מדובר ברכב חברה וזה מה שיש. הנציג כשראה את הטפסים שהצגתי לו היה מבולבל והציע לי לבדוק את העניין.

בשלב הזה פניתי למשרד הרישוי לבדוק את עבר הרכב ושם אמרו לי שלא ידוע להם על הדגמה, הדבר היחיד שרשום להם זה רכב חברה, הנציגה בעצמה אמרה לי מוזר שחברה בסדר גודל כזה לא ציינה זאת בפניך.

מיד חזרתי לסניף ממנו רכשתי את הרכב ושם נפנפו אותי בתשובות טיפשיות כמו: "ככה זה שהלקוח קונה רכב הדגמה בבעלות הבאה הוא הופך אותו לרכב חברה." (מה הקשר?!) ביקשתי ממנו לדעת "לפי המחירון מי בעצם מקבל את התיאור רכב הדגמה לשעבר?" שתיקה ואז "שחרר מזה קנית מה זה משנה תבוא עוד שנתיים תעשה טרייד אין וזהו" (לא יקרה).

כשהבנתי שאין עם מי לדבר פניתי למשרדי החברה, הפנו אותי למנהל מכירות. הסברתי לו את המצב שאני שילמתי עבור רכב שהוא 11% הפחתה מהמחירון, בפועל אני נוסע על רכב שהוא 22% הפחתה ממחירון, המשמעות שאם חלילה הרכב יגנב או יושבת בתאונה, אני אקבל 22% הפחתה ממחירון במקום,(רק להבין את המצב מדובר בהפרש של מעל 10,000 ₪, סכום גדול עבורי), בכל אופן אני מחזיק בגילוי נאות בו רשום מפורשות: מקוריות המכונית רכב הדגמה, ללא שום אזכרת רכב חברה וזה לא מה שהבטיחו לי בקניה.

המנהל ניסה להסביר לי שכך הרכבים נרשמים וכו', לא שיכנע אותי אני פניתי לחברת טרייד אין של היבואן ושילמתי סכום נכבד לא בשביל שירמו אותי, אני לא מגיע מתחום הרכב ומה שהבטיחו לי זה מה שאני צריך לקבל.

נראה שהמנהל הבין שמשהו לא תקין והציע בהתחלה טרייד אין משופר ולבסוף הציע לברר ולחזור אליי בעוד חצי שעה. מאז עברו שבועיים שאני מתקשר עשרות פעמים לבקש שיחזור אליי וכמובן אין מענה.

כרגע אין לתאר את הצער שיש לי מהרכישה של הרכב, פניתי לרשת, טרייד אין של היבואן כדי לרכוש רכב "מהאבא והאמא שלו" וקיבלתי שהסתירו ממני את הפרט כמעט הכי חשוב ברכישה מקוריות הרכב, כמובן שאבזור שהבטיחו, מיד אחרי הרכישה כבר הוצע לי בתשלום מופחת.

עכשיו רציתי לדעת מההאפשרויות שעומדות בפניי: 1.לקחת עו"ד ולהגיש תביעה במידה וכן אשמח להמלצה ממי שמכיר. 2. לפנות למועצה להגנת הצרכן. 3. לפרסם את החברה בynet וכו' מאחר ואני מניח ואני לא האדם היחיד שרכש מהם רכב הדגמה ויש כבר אפשרות לתביעה ייצוגית.

כמו-כן אשמח לכל עזרה כיצד עליי לפעול מול החברה.בתודה מראש.

עריכה אחרונה על ידי ariel4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל מכונית הדגמה רשומה על שם היבואן והיא בבעלותו.

לא ראית את רישיון הרכב כשקנית את המכונית ?!

אתה יכול לבוא בטענות, אם יש לך כאלו, רק לעצמך.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מכונית הדגמה רשומה על שם היבואן והיא בבעלותו.

לא ראית את רישיון הרכב כשקנית את המכונית ?!

אתה יכול לבוא בטענות, אם יש לך כאלו, רק לעצמך.

נכון, בהחלט ראיתי את הרישון ושהרכב רשום ע"ש היבואן. אך כאדם שאינו מגיע מהתחום ובגילוי נאות נרשם לו שחור על גבי לבן מקוריות המכונית רכב הדגמה, אני רוצה להאמין שבעולם מתוקן החברה אמורה ליידע אותי בכך שקניתי רכב חברה ולא הדגמה, איך אני אמור לצפות שמחר בבוקר יהיה לי רכב חברה לשעבר, ושוב אני מנסה להבין. הרי כל רכב הדגמה נרשם ע"ש היבואן אז באיזה מצב אדם מוכר רכב ואומר שהרכב שלו הוא הדגמה לשעבר כמו במחירון.

בכל אופן גם במשרד הרישוי נדהמו שלא מצויין שימוש של הדגמה.

עריכה אחרונה על ידי ariel4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חיה כזו שנקראת "רכב הדגמה", יש רכב בבעלות פרטית, השכרה/החכר או מדינת ישראל.

מכונית הדגמה הינה רכב חברה לכל דבר ועניין.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמו שאומרים לך "ליסינג פרטי" זה לא באמת קיים וגם לא תמיד ערבות לרכב מטופל.

המכתב נועד יותר על מנת להרגיע אותך או לפחות לנסות להרגיע את למי שתמכור שהרכב לא עבר התעללות של נהגי חברה מפגרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חיה כזו שנקראת "רכב הדגמה", יש רכב בבעלות פרטית, השכרה/החכר או מדינת ישראל.

מכונית הדגמה הינה רכב חברה לכל דבר ועניין.

אז בעצם איך החברה מצהירה בגילוי נאות שמקוריות המכונית רכב הדגמה. הרי אם אין מציאות של רכב הדגמה צריך להירשם, מקוריות: רכב חברה ולקבל הנחה בהתאם ברכישה של הרכב.

ושוב אם אין מקוריות רכב הדגמה, למי לוי יצחק התכווין שפירסם במחירון "רכב הדגמה או לשעבר11%-"?

המצב הנורמלי זה שהחברה צריכה לצאת מנק' הנחה שהלקוח קונה לפי מה שהחברה מציגה לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מקבל את זה, אני משלם מעל 100 אלף לא כדי שיתחכמו איתי, אם זה רכב חברה שיגידו לי בבירור. זה רכב חברה ששימש כרכב הדגמה. מפה אני אבחר אם לקנות או לא ובאיזה מחיר. אבל לא הגיוני שבחוזה רשום מקוריות הדגמה!

אני לא מבין איך אפשר להצדיק את החברה בדבר כזה.יש חוזה הולכים על פיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה טוען לנזק בסכום של (בערך) 32,000 ש"ח לכל היותר, אתה לא צריך עו"ד - אתה יכול להגיש עצמאית תביעה בבימ"ש לתביעות קטנות. העלות עבורך תהיה הרבה יותר קטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב ההדגמה חייב להירשם על מנת לקבל רישוי.

אפשרות אחת לרשום אותו על שם אחד העובדים, ולספר שזה היה הרכב הצמוד של מנהל השקר כלשהו שמחליף רכב כל פעם שיש דגם חדש.

אפשרות שניה לרשום על שם החברה, ולציין את זה במפורש.

אפשרות שלישית לרשום את רכב ההדגמה על שם חברת הליסינג שהיבואן מפעיל / קשור אל.

בכל מקרה הפחתה של 11% עבור רכב ששימש להדגמה - זה ממש לא מספיק. אני חושב על כמה מהמכוניות שעברו תחת ידי בשנה האחרונה, אף אחת מהן לא הייתי קונה בהפחתה של 11%.

בהחלט הייתי מציע להתייעץ עם עו"ד בעניין ולגבש החלטה, וממנה דרישה ליבואן לקנות את הרכב חזרה עכשיו או להתחייב על עסקה עתידית בתנאים ידועים מראש.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשי מכירות הם אנשי מכירות, הם אלופים בלייפות את המציאות בדרך הנוחה להם.

עם כל הכבוד ללוי יצחק הוא לא קובע את סוג בעלות הרכב. אתה קנית רכב חברה משום שהוא היה רשום על שם היבואן.

דעתי? הייתי הולך לבית משפט לתביעות קטנות ומבקש את התייחסות השופט לפרשה. להערכתי זה ניצול התמימות והצגת מצג שווא כאילו יש דבר כזה מחיר מחירון ל"רכב הדגמה".

בכל מקרה ואם אתה מרוצה מהרכב לא הייתי ממהר להחליף אותו. רכב בן שנה עם היסטוריית רכב הדגמה / חברה שיהפוך ליד שלישית יהיה קשה למכור או ידרוש הורדה משמעותית מהמחירון.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על העזרה, לצערי אני לא מבין בתביעות, לשמחתי עדיין לא הייתי במקומות האלו, יש המלצה לעו"ד מהתחום? או שבכ"ז ללכת בעצמי לתביעות ופשוט להציג את המצב.

כמו שדיסקו כתב אני אכן מעוניין לבטל את העסקה, אגב הצעתי להם לתת לי לשלם את ההפרש בין הדגמה לפרטי מאחר ואני לא מעוניין בעתיד להתעסק עם מכירה של רכב כזה וגם מבחינתי זה לא מה שרכשתי. הם סירבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב הדגמה חייב להיות שייך למישהו לא? ז''א רכב הדגמה לא יגיע לידך כאשר הוא בבעלות קודמת יד 00 או מבעלות קודמת של אדם פרטי, זה דיי מובן שרכב הדגמה של החברה יהיה רשום על החברה ומכאן יוצא שזה רכב ''חברה''.

בשורה התחתונה ככה או ככה כשאתה רוכש רכב זה לפי מחירון שטוב להם וכשאתה מוכר רכב זה גם לפי מה שטוב להם ולא לך. בשורה התחתונה במידה ותמכור בשוק הפרטי זה לא באמת יהיה 22 אחוז או 11 אחוז הפחתה. בזמנו התעמקתי בגובה ההפחתות אך כבר לא זוכר במדוייק, בכל מצב יש משחק קל עם ההפחתות הללו.

באמת ציפית שהם יקחו ממך רכב לאחר כמה חודשים בסכום שרכשת אותו מהם פחות כמה מאות שקלים? ממש לא!

לפני שאתה תובע את כל העולם בהמלצת משתמשי הפורום כנס לרגע ללוי יצחק ותוודא כמה באמת הפחתה על רכב בבעלות יבואן שנמכר לך, אם אינני טועה בשום מקום ברשיון רכב לא כתוב רכב הדגמה וזה לא אמור לעניין את הקונה או להגיע לידיעתו. בטרייד אין ניסו את מזלם בלהוריד לך את המחיר.

עריכה אחרונה על ידי system_x

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב הדגמה חייב להיות שייך למישהו לא? ז''א רכב הדגמה לא יגיע לידך כאשר הוא בבעלות קודמת יד 00 או מבעלות קודמת של אדם פרטי, זה דיי מובן שרכב הדגמה של החברה יהיה רשום על החברה ומכאן יוצא שזה רכב ''חברה''.

בשורה התחתונה ככה או ככה כשאתה רוכש רכב זה לפי מחירון שטוב להם וכשאתה מוכר רכב זה גם לפי מה שטוב להם ולא לך. בשורה התחתונה במידה ותמכור בשוק הפרטי זה לא באמת יהיה 22 אחוז או 11 אחוז הפחתה. בזמנו התעמקתי בגובה ההפחתות אך כבר לא זוכר במדוייק, בכל מצב יש משחק קל עם ההפחתות הללו.

באמת ציפית שהם יקחו ממך רכב לאחר כמה חודשים בסכום שרכשת אותו מהם פחות כמה מאות שקלים? ממש לא!

לפני שאתה תובע את כל העולם בהמלצת משתמשי הפורום כנס לרגע ללוי יצחק ותוודא כמה באמת הפחתה על רכב בבעלות יבואן שנמכר לך, אם אינני טועה בשום מקום ברשיון רכב לא כתוב רכב הדגמה וזה לא אמור לעניין את הקונה או להגיע לידיעתו. בטרייד אין ניסו את מזלם בלהוריד לך את המחיר.

יפה, אתה בדיוק מחזק את מה שאני אומר. מאחר והרכב רשום ע"ש החברה, זה היה צריך להיות מצויין בחוזה שמקוריות הרכב הינה רכב חברה. ולא כמו שרשמו מקוריות הדגמה. אבל מצידם לא היה שום איזכור לרכב חברה. ואני כלקוח שהולך לחברה בסדר גודל כזה לא מחוייב להבין על מי רשום או מה רשום. אני מסתכל על הגילוי נאות וזה מה שמחייב מבחינתי, זה גם הדבר היחיד שאני כלקוח יודע לקרוא ולתרגם לשפה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...