Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האח חזר בתשובה , ההורים מבולבלים

Liron97
שימו לב! השרשור הזה בן 2818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 130
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נסו להתקרב עד כמה שאפשר.

מניסיון עם המשפחה שלי, אחרי כמה שנים פשוט אין על מה לדבר. החיים הם כל כך שונים שזה מפחיד.

אתם בעבודה, בחיים היומיומיים, קונים טלפון חדש, קוראים ספר, יוצאים לחופשה...

מבחינתו זה הבל הבלים וחסר משמעות, והכל "ברוך השם" ו"רבי X אמר שקר כלשהו" או "סיפור שהיה כך היה. היה איש בכפר קיבינימאט שרצה לדעת X. הוא פנה לרב ואז (משהו בולשיט)..."

בסוף ההתרחקות היא טבעית.

זה מה שכתבתי בשרשור הנוכחי (הודעה 35)

מסופר על אדם שהגיע לרב שלו וביקש ממנו עזרה בחינוך הילדים...

זה משרשור מקביל.

Rest my case.

Citation needed!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה ראית שכתבתי דבר וחצי דבר על נזקים מכל סוג שהוא של סמים ? לא התייחסתי לכך כי לא על זה דיברתי.

לדעתי זה לא שטויות כי ככה אני רואה את זה - כבגידה בחינוך שנתתי לילד שלי כשהוא יודע בדיוק מה אני חושב על זה.

לפורום הזה יש יכולת לקחת משפט אחד ולהפוך אותו לפיל, כשזה בכלל גרגיר חול.

מעניין אותי מה יש ל cerebral cortex להגיד, כי בנתיים נראה לי שהוא היחיד שעוד יכול להבין אותי, איכשהוא, אם בכלל.

בתגובה שלך לעידן, שכתב לך שההקבלה לסמים אינה במקומה, אתה כותב לו שזה זהה, ואני חושב שזה ממש, אבל ממש לא זהה,

ואפילו לא קרוב, וכתבתי לך גם למה.

וכמו שכתבו לך, אתה סותר את עצמך, כי בעצם אתה מגיב כמו אדם חרדי שהבן שלו חזר בשאלה, כלומר רואה זאת כסוף העולם,

וחושב שאם הוא בעל דעות והשקפת עולם שונה משלך, אז הוא מוקצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתגובה שלך לעידן, שכתב לך שההקבלה לסמים אינה במקומה, אתה כותב לו שזה זהה, ואני חושב שזה ממש, אבל ממש לא זהה,

ואפילו לא קרוב, וכתבתי לך גם למה.

וכמו שכתבו לך, אתה סותר את עצמך, כי בעצם אתה מגיב כמו אדם חרדי שהבן שלו חזר בשאלה, כלומר רואה זאת כסוף העולם,

וחושב שאם הוא בעל דעות והשקפת עולם שונה משלך, אז הוא מוקצה.

אמרתי עוד בהודעה הראשונה שלי, אני מבולבל, מודה, יש כאן דיסוננס קוגניטיבי. וכן, אני קיצוני לכיוון השני, מה אתה רוצה שאני אעשה עם זה ? בגלל שאני קיצוני אסור לי לכתוב כאן ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נעזוב את הסמים, אם אתם מחנכים את הילד שלכם לחגור חגורה מאחורה, והוא מחליט בגיל 20 שהוא לא חוגר כי הוא לא מאמין בזה, זה יהיה מקובל עליכם ?

ועכשיו הוא "התחזק" והחליט (כי ככה טוב לו) שהוא לא שם חגורה בכלל. ובסוף הוא החליט שהוא עובר לאופנוע ולא שם קסדה וגם נוהג עם יד אחת ועם היד השני מדבר בטלפון, האם מקובל ?

חריף או לא חריף, זה אותו הדבר, זה מנוגד לחלוטין למה שאתם מאמינים וחינכתם אותו, איך זה לא יריקה בפרצוף ?

זה לא אותו דבר ואפילו לא קרוב, אל תפגע אבל האנלוגיות שלך לא קשורות בכלל לנושא ורחוקות מלחזק את הטיעונים שלך.

חגורת בטיחות וקסדה הינם אביזרי בטיחות מצילי חיים.

אתה מכיר הרבה חוזרים בתשובה שנהרגו כתוצאה מחזרתם בתשובה?

הבעיה שלך חבר היא שאתה מצייר לך תמונה מאד קודרת ולא מוכן להבין שהמקרים עליהם אתה מדבר הינם חריגים וקיצוניים.

תפריד בין מקרה של חילוני שחזר בתשובה והתחרד ועבר למאה שערים ועבר שטיפות מוח שגרמו לו פתאום לראות חילוניים כאנשים פסולים לחילוני שחזר בתשובה בצורה מתונה ועכשיו יש לו כיפה סרוגה והוא שומר שבת כשרות ומצוות.

קיצוניות אף פעם לא טובה, לא עבור חילוני שחוזר בתשובה ב"אקסטרים" ולא עבורך שמצייר לעצמך תמונה שחזרה בתשובה=אסון.

ואני שוב מזכיר שאני כותב זאת כחילוני גמור, כזה שמערבב בשר עם חלב, לא צם בכיפור, משתדל ככל האפשר להימנע מהגעה לבית כנסת וכו'.

עזוב דת, מה אם הבן שלך פתאום יצא מהארון בגיל 20?

תרגיש נבגד? תכעס עליו על כך שבמקום לאהוב נשים כפי שחינכת אותו הוא החליט שיותר טוב לו עם גברים?

יש כל מיני מצוות ומעלות שלאו דווקא קשורות לדת, למשל כיבוד וקבלת השונה.

מעצם זה שאתה תרגיש נבגד מזה שבן שלך יחזור בתשובה אתה קצת חוטא בדבר הזה.

כאמור אני לא אשמח לשמוע שבני החליט לחזור בתשובה, אני גם אעדיף שבני יהיה סטרייט בעיקר מסיבות של הקמת תא משפחתי וצאצאים וכדומה.

אם אדע שבני חוזר בתשובה או לחלופין חובב את בני מינו, אני אדבר איתו על העניין, אעלה נקודות שאולי יגרמו לו לחשוב על העניין אבל גם אם הוא יבחר להמשיך בדרכו שלו- הוא יקבל את ברכתי, תמיכתי ואהבתי ואמשיך להתגאות בו בדיוק כמו לפני שהטיל עלי את ה"פצצה" ומסיבה פשוטה- אלה החיים שלו, הוא זה שיתמודד עם ההחלטות שלו לטוב ולרע.

תפקידי כאבא הינו לתמוך בו, לא להיות למשקולת על כתפיו.

אני גם מאמין שילד שיקבל גישה תומכת כזאת מהוריו גם יתייחס אל הוריו באותה צורה מכובדת ומכבדת.

אני מגדל את הילדים שלי ומחנך אותם לערכים, אני מחנך אותם להיות אנשים טובים.

אם הילד שלי יגדל להיות אדם טוב שמכבד את עצמו ואת סביבתו מבחינתי אני הצלחתי במילוי תפקידי כהורה, בין אם יש לו על הראש כובע של נייקי או כיפה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי-

עד גיל 18 הורים יכולים להחליט עבור הילדים שלהם, זה בדיוק תפקידם.

לאחר גיל 18 תפקידם די דומה לאפליקציית waze- להדריך, להמליץ, לכוון ואף להציע אופציות נוספות.

ברגע שהורים ינסו לכפות על בנם הבוגר דרך מסויימת בצורה של "או שתלך בדרכנו או שנפרד" כנראה שהילד יפעל באותה צורה שינהג אם אפליקציית waze תנסה לכפות עלי מסלול שלא לטעמו- הוא יכבה או יסיר את האפליקציה.

פותח השרשור, מבין לגמרי את הסיטואציה הלא קלה של המשפחה, לא קל להשלים עם שינוי דרסטי כזה באורח חייו של בן משפחה.

יחד עם זאת, לא ממליץ למשפחה לנקוט צעדים אגרסיבים, לא רק שלרוב זה לא יביא לשינוי המיוחל, לא פעם זה יגרום לריחוק ואף ניתוק יחסים שממנו כולם יפסידו.

יכול להיות שאורח החיים החדש של אחיך עושה לו טוב ויכול להיות שהוא יגלה בהמשך שטעה בשינוי אורח חייו.

זה בסדר לטעות, לומדים המון מטעויות.

תנסו להיות מעורבים בתהליך שאחיך עובר, זה יעודד אותו לפתיחות ושיתוף.

בהצלחה.

מצד אחד אתה צודק, מצד שני, אל לאותו נער או נערה לשכוח מי היו אלה שהחליפו לו חיתולים, השקיעו ממיטב כספם ושנות חייהם היפים בכדי להביא אותם לבגרות. לכל ילד יש חוב שלעולם הוא לא יוכל להחזיר להוריו על כך שהגנו ופרשו עליו את כנפיהם. רק כאשר אדם מתחיל להתפרנס בכוחות עצמו ושם לחם על השולחן שבשבילו היה צריך להזיע ולירוק דם הוא מבין את החוב העצום להוריו.

מי אמר שהוא שכח מי גידל אותו?

למה אתה רואה את זה שהוא בחר לחזור בתשובה כסוג של חוסר כבוד להוריו?

הבנאדם קיבל החלטה הנוגעת לו ולמשפחתו, הוא לא כפה על הוריו לחזור בתשובה כמוהו.

לא מבין את הטיעון שלך ואני כותב זאת ממשקפיים של חילוני גמור שבכנות יכול לומר שאני לא אתלהב בכלל אם אחד מילדי יחזרו בתשובה לכשיגדלו אך באותה כנות יכול להבטיח שלצד הבעת דעתי וניסיון להכין את הילד לכיוון אחר אני אקבל את החלטתו וגם אשתדל במידת האפשר לכבד את הבחירה שלו גם אם זה יצריך ממני לשנות כמה דברים באורח חיי (כדי שבני ומשפחתו ירגישו בנוח להתארח בביתי, למשל).

יש לי אינסוף כבוד והערכה להורי, אני מעריץ אותם, באותה נשימה אני מרגיש בנוח לקבל החלטות שונות הנוגעות למשפחתי גם אם אלה לא תואמות את הלך החשיבה של הורי ובתנאי שאותן החלטות לא פוגעות בהם.

למעשה זה חלק חשוב בתהליך ההתבגרות וההפיכה לעצמי ואחראי למעשייך, מגיע שלב בחיים בו אתה מתחיל לקבל בעצמך את ההחלטות הנוגעות לך ובהמשך למשפחתך במקום שמישהו יכתיב לך.

למען הנוחיות שלך אני מביא שוב פעם את הציטוטים במלואם. תראה לי איפה ואיך אתה מבין מדבריי שאני מדבר על חזרה בתשובה כאי הערכה, זילזול ופגיעה בהורים.

אני יכול להבין את המקום שלך, כאדם לא דתי שמשלם מיסים וכו' וכו'. אבל, רק לידיעה, ישנם המון נדבנים שמעוניינים להחזיק תלמידי ישיבות, ומשלמים להם קצבה יפה מאוד של עד 5K ש"ח בחודש, תלוי באיזה מוסד ואיזו חסידות.

לא תמיד המדינה היא המממנת. יש מקרים שהמדינה לא מממנת כלל, כמו הרבה מאוד ישיבות בירושלים.

עבדך הנאמן היה בישיבה שלא ממומנת וחי יפה מאוד. אמנם לא קונים מה שרוצים אבל חיים בצניעות, הלא זה מה שחכמינו ז"ל כתבו לנו במסכת אבות:

כַּךְ הִיא דַּרְכָּהּ שֶׁל תּוֹרָה, פַּת בַּמֶּלַח תֹּאכֵל וּמַיִם בַּמְּשׂוּרָה תִּשְׁתֶּה וְעַל הָאָרֶץ תִּישָׁן וְחַיֵּי צַעַר תִּחְיֶה וּבַתּוֹרָה אַתָּה עָמֵל אִם אַתָּה עֹשֶׂה כֵּן אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ אַשְׁרֶיךָ בָּעוֹלָם הַזֶּה וְטוֹב לָךְ לָעוֹלָם הַבָּא:

אני יודע שזה לא מסתדר לך, כי חייבים לחיות חיי נהנתנות ולנצל כל רגע בעולם הזה, על פי התפיסה החילונית. אבל על פי התפיסה הדתית זה אחרת לגמרי, ומי שלא מכיר את התפיסה לא יבין את זה לעולם.

קודם כל, נתחיל עם דבריו של רבי משה בן מימון, "הנשר הגדול" או בשמו המקוצר הרמב"ם. הלכות תלמוד תורה פרק ג'.

"כל המשים על ליבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה, ויתפרנס מן הצדקה--הרי זה חילל את השם, וביזה את התורה, וכיבה מאור הדת, וגרם רעה לעצמו, ונטל חייו מן העולם הבא: לפי שאסור ליהנות בדברי תורה, בעולם הזה. אמרו חכמים, כל הנהנה מדברי תורה, נטל חייו מן העולם. ועוד ציוו ואמרו, לא תעשם עטרה להתגדל בהם, ולא קורדום לחפור בהם. ועוד ציוו ואמרו, אהוב את המלאכה, ושנוא את הרבנות. וכל תורה שאין עימה מלאכה, סופה בטילה; וסוף אדם זה, שיהא מלסטס את הברייות. מעלה גדולה היא למי שהוא מתפרנס ממעשה ידיו, ומידת חסידים הראשונים היא; ובזה זוכה לכל כבוד וטובה שבעולם הזה, ולעולם הבא: שנאמר "יגיע כפיך, כי תאכל; אשריך, וטוב לך" (תהילים קכח,ב)--"אשריך" בעולם הזה, "וטוב לך" לעולם הבא שכולו טוב".

אתה כנראה לא מכיר אותי. אני גם שכיר וגם עצמאי בו זמנית. יום העבודה שלי נע בין 13-15 שעות ימים א-ה. יום שישי מ 7 בבוקר עד 12 ולפעמים עד השעה 16. למה? כי יש מטרות, שאיפות ויעדים בחיים. אז אני לא יודע על מה אתה מדבר שהתפיסה החילונית מאמינה בלחיות את הרגע ורק לעשות כיף חיים מבלי לחשוב על העתיד. זאת הסיבה שמפריע לי שישנם אנשים שעובדים קשה ורוצים להגיע היכן שהוא בחיים אבל צריכים לסחוב על הגב שלהם אוכלי חינם.

אני כן מכיר את התפיסה הדתית. התפיסה שטוענת שיש עולם הבא שהוא העיקר וכל מה שכאן זה טפל. אחרת איזה סיבה יש לבן אדם מאמין לא לעבוד כאשר יש לו ילדים? אם הם לא מאמינים בכסף מדוע גפני, יו"ר ועדת הכספים בכנסת, האיש ששקל לא זז במדינה בלי אישורו דאג שיחזירו את קיצבאות הילדים ואפילו ישלמו להם רטרואקטיבית על כל השנים? מדוע הוא דאג להגדלת התמיכות בכוללים ובאברכים? חבר שלי בעל מוסך, אני רואה את הלקוחות הדתיים שבאים אליו. בדרך כלל זה מיני וואנים גרוטאות, מצב תחזוקה לא משהו ורואים שהם בדרך כלל לא מטפלים ברכבים שלהם. לפעמים גם מזניחים אותם מבחינה בטיחותית. ככה זה שאתה מאמין בחבר הדמיוני שבשמיים, אבא, היישן במרומים שמגן על כולם ולכן הוא אוהב את בנו שמתפלל אליו כל היום ולפיכך ייגן עליו ועל משפחתו.

כל כך הרבה אנשים לא מכירים את הדת שלנו, שמבחוץ זה נראה כמו השטן בהתגלמותו, אולי כדאי שתשבו עם חוזר בתשובה נורמלי שיסדר לכם את המחשבות, בלי סיפורי פוגי ובלי נעליים, שאלות כמו שצריך ותשובות כמו שצריך, מבטיח לכם שרובכם תתפכחו.

תהיה שמח שאחיך שמח, זה כל מה שחשוב, גם אם אחי היה בוחר להתאסלם וזה היה משמח אותו הייתי מקבל אותו.

אז הרבה אנשים לא מכירים את הדת שלנו? ברור שלא, רק אלה שכן היו בפנים וקיבלו "טעימה" או אלה שגדלו כל חייהם תחת האפלה של הדת ועזרו כוח לצאת את האור מכירים את הצדדים האפלים, המכוערים, הגזעניים והמפלים של הדת. דת זה אופיום להמונים.

אני לא מבין מדוע לכל הרוחות והשדים זה נגד החוק לנציג חברת סיגריות או אלכוהול להציב שולחן מחוץ לשער בית ספר ולתת לתלמידים דוגמיות של אלכוהול וסיגריות אבל זה כן חוקי לאיזה אברך מבולבל להציב שולחן מחוץ לשער, לחלק חומר מסיונרי ואף לשכנע אנשים להתקרב אל האפלה. זה בדיוק כמו סוחרי הסמים. הם מציעים "דוגמיות" בחינם וברגע שהם תפסו אותך הם גובים ריבית דריבית.

אז הדת שלנו היא יפה נכון? האמת היא שלא, יש לה הרבה צדדים מכוערים ומגעילים. בגדול, הדת שואפת תמיד לריצוי האל על פני עשיית הדבר הנכון והמוסרי.

לדוגמה, כולנו מכירים את המשפט היפה "פיקוח נפש דוחה שבת".

ועכשיו, כמה מכם יודעים שמותר לחלל שבת רק כאשר מדובר ביהודי בלבד? כלומר, אסור לחלל שבת ולהציל גוי בשבת גם אם אשתו כורעת ללדת.

נו, מה יפה בזה בדיוק? זאת אפליה, גזענות, התנשאות וניכור. שוב פעם, המטרה כאן היא ריצוי גחמותיו של האל על פני עשיית הדבר המוסרי והנכון. להציל אדם הנלחם על חייו.

עריכה אחרונה על ידי Cerebral Cortex

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*

לא קראתי את התגובות

נראה לי שעדיף שתניחו קצת לבנאדם לחיות את חייו בשלווה

וזה שהוא לא שיתף אתכם זה אולי כי אתם שיפוטיים וחפרנים

לפעמים זה עלול לנבא על המשך התרחקות עתידית,

ככה שתהנו מאחיכם האהוב כמו שהוא בוחר לחיות את חייו ולא כמו מה שנראה לכם

זה בכלל לא אמור להיות על סדר היום שלכם

״נקרא לה מירב״

The first one to get angry loses

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי קפץ לביקור בבית , התנצל אמר שהוא לא יכל לישון באותו הלילה שהוא שיקר, הוא טען שלא הרגיש בנוח לחשוף את זה שהפסיק לעבוד כי ידע שיגיע גשם של ביקורות (כמו שחברי פורום רבים רשמו בשרשור הזה) השיחה נגמרה באווירה טובה והוא אמר שהוא מודע למצב הכלכלי שבו הוא נמצא עכשיו והמצב מאפשר להם לחיות כמו שצריך ואם יהיה מצב ויהיה ילד אמר כי הוא "לא מפחד לעבוד" ויחזור לעבוד. מעניין , כרגע הם חיים ממשכורת של בערך 6.5K גג 7 ויש להם שכר דירה לשלם רכב קניות ועוד הוצאות , אבל אם טוב לו והשיחה נגמרה באווירה חיובית ואפילו סתלבט קטן של אמא שלי (כמה שאמרנו לך ללמוד בבית ספר ולא רצית בסוף חזרת ללמוד ).

5 3 1 R

┤┼┼└

6 4 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי קפץ לביקור בבית , התנצל אמר שהוא לא יכל לישון באותו הלילה שהוא שיקר, הוא טען שלא הרגיש בנוח לחשוף את זה שהפסיק לעבוד כי ידע שיגיע גשם של ביקורות (כמו שחברי פורום רבים רשמו בשרשור הזה) השיחה נגמרה באווירה טובה והוא אמר שהוא מודע למצב הכלכלי שבו הוא נמצא עכשיו והמצב מאפשר להם לחיות כמו שצריך ואם יהיה מצב ויהיה ילד אמר כי הוא "לא מפחד לעבוד" ויחזור לעבוד. מעניין , כרגע הם חיים ממשכורת של בערך 6.5K גג 7 ויש להם שכר דירה לשלם רכב קניות ועוד הוצאות , אבל אם טוב לו והשיחה נגמרה באווירה חיובית ואפילו סתלבט קטן של אמא שלי (כמה שאמרנו לך ללמוד בבית ספר ולא רצית בסוף חזרת ללמוד ).

בניגוד לדעות הקיצוניות שהועלו כאן למעלה, תן לאחיך לנסות.

כמו שיש כאלה שמדברים עם עצים חצי יום (ראיתי כאלה בת"א), יש כאלה שחוזרים בתשובה ועובדים ולומדים תוך כדי.

זה שהוא חזר בתשובה, לא יהפוך אותו ל"פרזיט שחי על חשבון משלם המיסים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, נתחיל עם דבריו של רבי משה בן מימון, "הנשר הגדול" או בשמו המקוצר הרמב"ם. הלכות תלמוד תורה פרק ג'.

"כל המשים על ליבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה, ויתפרנס מן הצדקה--הרי זה חילל את השם, וביזה את התורה, וכיבה מאור הדת, וגרם רעה לעצמו, ונטל חייו מן העולם הבא: לפי שאסור ליהנות בדברי תורה, בעולם הזה. אמרו חכמים, כל הנהנה מדברי תורה, נטל חייו מן העולם. ועוד ציוו ואמרו, לא תעשם עטרה להתגדל בהם, ולא קורדום לחפור בהם. ועוד ציוו ואמרו, אהוב את המלאכה, ושנוא את הרבנות. וכל תורה שאין עימה מלאכה, סופה בטילה; וסוף אדם זה, שיהא מלסטס את הברייות. מעלה גדולה היא למי שהוא מתפרנס ממעשה ידיו, ומידת חסידים הראשונים היא; ובזה זוכה לכל כבוד וטובה שבעולם הזה, ולעולם הבא: שנאמר "יגיע כפיך, כי תאכל; אשריך, וטוב לך" (תהילים קכח,ב)--"אשריך" בעולם הזה, "וטוב לך" לעולם הבא שכולו טוב".

.

איך גפני לא מכיר את ההלכה הזו.

ולפות"ש

אחיך לא ישן כל הלילה כי הוא שיקר להוריו.

משמע ילד טוב .

בנו על זה ואל תשברו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה זה לא הלכה, בגלל שהדור שלנו והדור של הרמב"ם לא דומה בעליל, מה שיש היום בחוץ לא היה בזמן ההוא בחוץ.

מר קליפת המוח, לא יודע איזה דת אתה טעמת ידידי, אבל אם זוהי דעתך היום היא הייתה מקולקלת.

לצערי לא חסרות המון ישיבות חרטא, והמון רבנים שהזקן שלהם שווה ערך לשיער ערווה שלי, בדיוק כמו בכל תחום בחיים, צריך לדעת מה מזויף ומה אמיתי, ולהתקרב לאמיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה זה לא הלכה, בגלל שהדור שלנו והדור של הרמב"ם לא דומה בעליל, מה שיש היום בחוץ לא היה בזמן ההוא בחוץ.

.

מה התכוונת להגיד.

על ההמשך המזלזל לא אגיב.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הלכה גמורה והרמב"ם הוא לא הראשון שמביא את זה. דרך התורה היא שילוב של עבודה ולימוד תורה. כל מי שטוען שחשוב ללמוד תורה כל היום על חשבון כספם של אחרים טועה ומטעה. אם ישנו סידור פרטי בין תורם מרצונו ללומד תורה- תיסלמו יידכ. אבל שאחרים מממנים לומדי תורה? זו ממש לא הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, התכוונתי להגיד שהדורות לא דומים באף מידה, לכן לאדם קשה לשמור על עצמו, מידותיו ואמונתו בדור כמו שלנו.

אני לא מוצא זלזול בשאר ההודעה שלי, אני מאוד נזהר לא לפגוע באף אחד, אשמח אם תאמר לי איפה זלזלתי באדם?

אם כוונתך ל"מר קליפת המוח", זה שמו בעצם רק באנגלית "Cerebral Cortex" .

בכל אופן שוב אני נגרר לשיחות האלו, כל פעם בתרד' שונה, אני באמת מנסה להימנע מזה, כי זה לא יביא לשום תועלת על גבי הפורום.

שיהיה שבת שלום, אני מאחל לפות"ש שאחיך לא ידע מחסור בחייו לא משנה באיזו דרך יבחר, שאו ברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...