Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הסוף של ענף המוניות קרב?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 663 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש כתבה בוינט: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4828266,00.html

מעכשיו כמה שאני מבין כל אחד יוכל להניות "נהג מונית". זה אומר שלא צריך להשקיע 200Kש"ח בזכות ציבורית, לעשות קורס נהיגה ארוך ויקר של רישיון למונית וכד'.

מענין כיצד ביטוח רכב יאפשר דבר כזה? הרי הביטוח הרגיל לא מכסה נסיעה בתשלום.

יחד עם זאת, אם כל אחד יוכל להיות "נהג מונית", אין סיכוי לענף מוניות להמשיך להתקיים. גם ככה נהגי מונית בקושי סוגרים את החודש.

מה אתם אומרים?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר שכמה שפחות עיכובים על הכביש יותר טוב לכולנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ככה נהגי מונית בקושי סוגרים את החודש.

חה.

יכול לספר לך על כמה נהגי מוניות שמדווחים 4.5-5 אבל עושים כפול מזה.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו פעם ראשונה לדעתי שכותרת בפורום היא סנסציונלית יותר מאשר הכותרת ב-YNet....

יפגע בנהגי המוניות, בסדר. אבל "הסוף של ענף המוניות"? נשמע קצת מופרז.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חה.

גם 4.5 × 2 זה לא הכנסה בשמיים וקשה לסגור איתה את החודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שהעולם הזה איבד קצת את שפיותו עם כל העניין "השיתופי".

האם מישהו מוכן שתבוא אשתו של השכן בשברולט אווא שלה ותסיע אותו לנתב"ג?

האם אנחנו באמת רוצים לסכן ענף שמחוייב לציבור, שמפעיל תחנות וקווים סדירים, שניתן להתקשר בכל שעה ולקבל הסעה לכל מקום ברכב חדש עם נהג מקצועי ולסמוך על מובטל חסר ישע כזה או אחר שהחליט להרוויח כמה ג'ובות מהגרוטאה שלו מתי שבא לו?

תחבורה ציבורית זו לא תחבורה שמופעלת ע"י הציבור, זו תחבורה שצריכה לעמוד לרשות הציבור-בכל שעה, בכל מקום ועם מחוייבות לשירות ורצון לקבל מוניטין כלומר מונית/תחנת מוניות מסחרית.

גטטקי זו תחרות בתוך עולם המוניות ואמורה להיטיב עם הציבור, "מוניות פרטיות" ה סיור אח. אגב, מה עם קבלות, חבונות, תשלום מס? שאלות ביטוחיות? מעניין איך ייוש כ הסיפור הזה, אם בכלל .

.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם האוכל בא התיאבון.

אני יכול לספר לך על שני חברים שעובדים בהייטק וסוגרים 35 נטו ביחד, עם דירה מסכנה בחדרה ושני תינוקות הם כל הזמן בוכים שאין כסף.

אני אישית עם 9 נקי בכיס כל חודש הייתי חי יפה מאוד.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בכל כך הרבה גורמים, לאנשים מסויימים ניתן לחיות ברמת חיים סבירה + עם סכום כזה.

נראה שהעולם הזה איבד קצת את שפיותו עם כל העניין "השיתופי".

האם מישהו מוכן שתבוא אשתו של השכן בשברולט אווא שלה ותסיע אותו לנתב"ג?

האם אנחנו באמת רוצים לסכן ענף שמחוייב לציבור, שמפעיל תחנות וקווים סדירים, שניתן להתקשר בכל שעה ולקבל הסעה לכל מקום ברכב חדש עם נהג מקצועי ולסמוך על מובטל חסר ישע כזה או אחר שהחליט להרוויח כמה ג'ובות מהגרוטאה שלו מתי שבא לו?

תחבורה ציבורית זו לא תחבורה שמופעלת ע"י הציבור, זו תחבורה שצריכה לעמוד לרשות הציבור-בכל שעה, בכל מקום ועם מחוייבות לשירות ורצון לקבל מוניטין כלומר מונית/תחנת מוניות מסחרית.

גטטקי זו תחרות בתוך עולם המוניות ואמורה להיטיב עם הציבור, "מוניות פרטיות" ה סיור אח. אגב, מה עם קבלות, חבונות, תשלום מס? שאלות ביטוחיות? מעניין איך ייוש כ הסיפור הזה, אם בכלל .

.

יפה ההכללה שעשית , אך לא כל נהגי המוניות הם 'נהגים מקצועיים', אנשים אמינים או אפילו קרוב לכך.

את ההכרות האישית שלי עם חלקם אני אעדיף לשמור לעצמי, אבל בוא נגיד שהייתי סומך יותר על השכן מאשר על נהג מונית מזדמן שיקראו לו בקשר.

דבר נוסף - אותם נהגים מקצועיים כל כך רעבים ללקוחות שהם לעיתים קרובות מעכבים את כל התנועה אחריהם ולצידם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מי פה איבד את שפיותו, אבל השתמשתי בUBER במספר מדינות שהייתי בהן וזה עובד יפה, עובד יפה מאוד!!

למעשה אני לא מכיר אדם שלא מרוצה מהשירות של UBER.. בכל מקום בעולם שבו הם פועלים.

אז עם כל הכבוד לאיגודי העובדים המקומיים, הגיע הזמן להתקדם.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חה.

אתה רציני? אני עובד בחברת הייטק שבא נהג אחד מקבל צ'ק של 50-60K כל חודש.

וכמו שאתה אומר...זה רק מה שהוא מדווח, לפני הנסיעות הפרטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב על זה שנהג מונית אולי אב לשני ילדים או יותר. צריך לשלם גן, אוכל (כמה עולה אוכל למשפחה 4 נפשות לחודש?), ארנונה (במקום טוב זה יקר מאוד), שכר דירה/משכתנתא (לא כולם קיבלו דירה בירושה מהורים, משנתא/שכירות היום זה 4Kש"ח++ בחודש עבור דירה נורמאלית במרכז + הון עצמי - איך בכלל אפשר לצבור עם 9K כאשר יש משפחה?), כבלים, אנטנרנט, יש בטח תשלומים על כל מיני קניות (למשל טלויזיה, מקרר, מכונת כביסה, רהיטים). פתאום תגלה ש9 זה מעט מאוד כסף, במיוחד אם אתה גר במרכז.

ואולי נהג מונית שעובד קשה מאוד, ירצה גם לצאת עם אישתו למסעדה בסוף שבוע (לא רק לאכול פלאפל בדוכן), זה כבר יוצא אחוז נכבד מאותם 9K. ואם הוא חס וחלילה רוצה לצאת לנופש בחו"ל? או זה לא מגיע לנהג מונית?

אל תשכח שצריך גם לשלם כ1200ש"ח על זכות ציבורית כל חודש, אלא אם כן יש לנהג מונית 200,000ש"ח לקנות זכות ציבורית (אם הנהג לא ישתה ולא יאכול ו9 נטו זה ילכו רק לממן את זה, זה יקח קרוב לשנתיים, אבל בפועל הגיוני שזה יקח 15 שנה לפחות אם בכלל).

קל לדבר בלי לחשוב על משתנים.

כמה נסיעות נהג מונית צריך לעשות ביום כדי לקבל 9 נקי - אתה יודע?

אם הבעל עובד בתור נהג מונית, סביר להניח שהאשה גם לא מיליונרית. סביר להניח שהיא מרוויחה נקי 3.5~5. 14K למשפחה שההורים לא עוזרים ואין בית בירושה - זה מעט מאוד כסף. בהפריפריה אפשר לשרוד עם זה ללא תקווה לקניית דירה חדשה (מצד השני לנהג מונית יהיה קשה מאוד לעשות 9 נקי בפריפריה בלי הסדרים, יותר סביר שזה יהיה 3.5~6).

לא נשכח שלתחנת מוניות גם צריך לשלם 1000ש"ח. הביטוח למונית גם הרבה יותר יקר, השתתפות עצמית כ4000ש"ח, תוסיף עלות מונית (הנהג בטח משלם בתשלומים שיורדים לו ממשכורת) ועוד הרבה דברים אחרים.

נהג מונית ללא הסדרים עם חברת הסעות (שמשלמת שוטף +90, כלומר 3 חודשים ללא משכורת), ללא בסדרים של הסעות לנמל תעופה, ללא5~6 זכויות ציבוריות למונית שהוא משכיר - יהיה קשה מאוד להסתדר.

ובתור עצמאי, מי מפריש לך לפנסייה, קרן השתלמות? כאשר אתה חולה ולא יכול לעבוד, מי נותן לך חופש מחלה?

מונית, זה עבודה קשה מאוד (פקקים, עבודה עם לקוחות לא הכי נעימים), מסוכנת (עלולים לשדוד אותך נרקומנים או סתם ערסים לתת מכות, או סתם תאונה), לא בריאה (לשבת כל היום ברכב רועש ומווברץ - כן הדיזלים מווברצים יותר מבנזין וזה לא מוסיף בריאות), מגעילה (שיכורים מקאים לך בתוך האוטו), עם תגמול מאוד קטן. מתאים לא לכל אחד.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול בערוץ 2 נאמר כי אם אכן ייצא לפועל, יהיה צורך לפצות את נהגי המוניות במיליוני ש"ח. מה הכוונה?

אגב, לאחרונה חזרתי מחו"ל והשתמשתי באובר - כלי נהדר להתנייד בעזרתו. אמין, מדוייק והנהגים שנתקלתי בהם היו בסדר גמור עם רכבים חדשים ונקיים. והמחיר? פי 2 יותר זול, לפעמים פי 3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגי המוניות שלמו תמורת מספר זכות ציבורית (ירוק) כ 250,000 ש"ח וזאת עבור הזכות לעבוד על המונית, עכשיו יבוא כל זב חוטם ויעסוק בזה ללא קניית זכות?

שלא לדבר על הקורס שעלה להם כסף, הכובע, המונה ועוד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיזה נקודה אתה אומר את זה? כאחד שיש לו 6 נקי ו-9 זה יהיה שדרוג רציני או כאחד שיש לו 15 נקי והוא שכח מה זה 9? שיהיה ברור איך לענות לטענה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 663 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...