Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הסוף של ענף המוניות קרב?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 682 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם אתה עוסק בתחום אז קטונתי, אבל רק לצורך הדיון:

1. כבר היום יש מכוניות שכוללות את החומרה לנהיגה עצמית. מכאן זה רק עניין של תוכנה. 10 שנים בעולם התוכנה זה המון, המון זמן.

2. המכוניות ש(טוענים) שיימכרו מ-2020 אכן יידרשו לנהג אנושי, אבל יוכלו לנהוג עצמאית בהרבה מאוד תנאים (ממש לא רק כביש ראשי ללא הרבה תנועה - אתה יודע את זה, כי אתה יודע שמכוניות מדרגה 2 כבר יודעות לעשות את זה היום)

3. לא יודע איך אתה יודע להעריך שזה לא יקרה בעשור הקרוב. אבל כאמור - נחזור לשרשור הזה עוד עשור ונראה :wink:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא קטונת, להיפך :-)

צריך להבין שבתחום הזה, דברים כמו התמודדות עם תנאים לא שגרתיים (ואני מדבר על דברים שאתה נתקל בהם בנהיגה באופן קבוע) מהווים אתגר אלגוריתמי של ממש, ולא איזו בעיה טכנית שאם תזרוק עליה מספיק מהנדסים ומספיק שעות עבודה היא תפתר בסופו של דבר.

המעבר מהמערכת שקיימת היום למערכת שמתפקדת בכל תנאי סביר (שים לב - אפילו לא תנאים איזוטריים אלא כאלה שאתה נתקל בהם בתדירות גבוהה יחסית) הוא לא טריוויאלי וממש לא ״עניין של זמן״. חלק מהבעיות האלה עדיין לא פתורות ולא ברור כמה זמן יקח לפתור אותן (או אם להיות פסימיים - אם בכלל ניתן.. אבל אנחנו אופטימיים :-)).

לכן לא כל כך קל לפטור את העניין באמירה ש״זה רק עניין של תוכנה״ ו-״10 שנים זה המון זמן״.

אם נתתי רושם שהרכב האוטונומי בעשור הבא יוכל לנהוג רק במספר מצומצם מאוד של מצבים, זו לא היתה הכוונה. הוא יוכל להתמודד עם הרבה, ואולי אפילו רוב, מזמן הנסיעה השגרתי שלנו. אבל הוא בכל זאת ידרוש פיקוח אנושי מכיוון שיהיה עדיין מספר רב של מצבים - וכאלה שהם מספיק תדירים, עם פוטנציאל לצוץ כמעט בכל נסיעה - שידרשו זאת.

סה״כ אני מעריך שהמעבר לרכב אוטונומי לחלוטין יהיה הדרגתי מאוד, וזה טוב כי זה יתן ללקוחות האנושיים זמן להסתגל אליו. הרכבים האוטונומיים הראשונים שיצאו לשוק יהיו בעצם סוג של מערכות שיוט אוטומטי משוכללות שיקלו עלינו בנסיעות ״פשוטות״ יחסית. הן ישתכללו לאט לאט ובסופו של דבר נגיע ל״real deal״. אבל זה יקח זמן.

ההערכה שלי לגבי 10 השנים הבאות מגיעה פשוט מתוך היכרות עם האתגרים האלגורתמיים שנותרו בדרך לרכב האוטונומי (הזכרתי זאת למעלה). אבל כמובן שזו הערכה אישית וכל דבר אפשרי, תמיד יתכן שתצוץ פתאום טכנולוגיה חדשה או תהיה פריצת דרך אלגוריתמית שתשנה את חוקי המשחק. סה״כ, זה קצת קרה בשנים האחרונות עם הופעת הרשתות העמוקות.

ואתה יודע מה - הלוואי שאתבדה. הרכב האוטונומי, לכשיגיע, ישנה את החיים שלנו לטובה באופן קיצוני. לדעתי אנחנו אפילו לא מסוגלים עדיין לראות באילו דרכים זה ישפיע עלינו וכמה זה ישנה את אורח חיינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלכישוע - עם הכניסה של דיפ ומשין לירנינג למשחק, ייתכן שהפתרון האלגוריתמאי לבעיה יתקבל בסופו של דבר מגורם לא אנושי... X:

time will tell

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הדיבורים על משין לרנינג הזכרתם לי עכשיו שפרויקט הסיום שלי באוניברסיטה היה מערכת לניתוח מאפייני נהיגה באמצעות מודלים מרקוביים חבויים. רמז: זה עבד לא משהו. אח"כ הלכנו על גישה סטנדרטית יותר ובנינו מערכת if-then שדווקא עבדה מצוין ולפני כמה חודשים גרסה מעודכנת שלה הוכנסה לניסוי במכוניות של... אובר, שנואת נפשו של בגירה. ממש סגירת מעגל.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

How safe is your Uber? Growing concern as police figures suggest company's drivers are linked to one sex attack in London per week

נהגי אובר בלונדון תוקפים מינית לפחות פעם בשבוע.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרשויות לא אוהבות גופים עם בקרה רופפת, ובמיוחד כאלה שלא משלמים מיסים. הוסף לכך חששות לבטחון האזרחים, ולאובר מוניטין רע בעניין זה.

צריך להוסיף שנהג המונית בלונדון אינו נהג המונית הממוצע בעולם, הכשרתו אורכת לא פחות מ-3 שנים, כך שיש סינון רציני מאד של המעמדים. באובר הסינון הוא בעלות על רכב ויכולת להשמש באפליקציה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלונדון יש שנאה עזה לנהגי אובר. הם עושים מה שבז' שלהם, חונים במקומות אסורים ונוהגים כמו חוליגנים.

איפה שאני גר (עיר קטנה פי 25 מלונדון) מעולם לא שמעתי על בעיה עם נהג אובר. אני יכול לדמיין שחלק מהעניין הוא העובדה שבלונדון רבים מאוד מנהגי אובר הם מהגרים לא בריטים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי אומר שלא כדי להאמין לכול מה שרשום בווינט, אכן יש בעיה עם ענף המוניות בישראל וגם עם החשש שהמכונית האוטונומית תבטל את הצורך בנהג. לדעתי כל משנהג מונית צריך כבר מעכשיו לחשוב על קריירה שנייה בכל אופן אבל, לקחת בחשבון שיש להם גם לובי מאוד חזק בכנסת כי עובדה שום חוק לרעתם לא עובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לדעת על איזה לובי בכנסת בדיוק אתה מדבר - מחירי הסולר ללא השתנו ואפילו עלו קצת בשנה האחרונה , מחירי הביטוח למוניות מגיעים ל 12000 שקלים בשנה למונית עם השתתפות עצמית של 6000 שקל - את מחירי המונה הורידו במכה אחת ב 11 אחוז ( מעניין מה היית עושה אם היו מורידים לך 11 אחוז מהנטו בלי לנמק ) ואחר כך החזירו 4 אחוז . ציבור נהגי המוניות הינו ציבור בין המוחלשים ביותר במדינת ישראל ולובי בכנסת בטח אין.

אני הייתי אומר שלא כדי להאמין לכול מה שרשום בווינט, אכן יש בעיה עם ענף המוניות בישראל וגם עם החשש שהמכונית האוטונומית תבטל את הצורך בנהג. לדעתי כל משנהג מונית צריך כבר מעכשיו לחשוב על קריירה שנייה בכל אופן אבל, לקחת בחשבון שיש להם גם לובי מאוד חזק בכנסת כי עובדה שום חוק לרעתם לא עובר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא נדייק במקצת.

מחירי המוניות ירדו באיחור של כשנה וקצת, בעקבות ירידה חדה של מחירי הדלק. (זוכר שמחיר של ליטר בנזין היה באיזור 8 ש"ח , והיום בסביבות 6 ש"ח )

אבל שהייתה צריכה להיות עליה , היא הגיעה מאוד מהר.

והירידה היא בברוטו ולא בנטו. (אלא אם אתה מעלים הכנסות ואז ברוטו = נטו )

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב המוניות נוסעות על סולר ומחיר הסולר לפני שנתיים למשל - ב2015 היה בערך כמו היום.

כשירדו תעריפי הנסיעה הם ירדו במונה ולכן לא רלוונטי העניין של העלמת הכנסות - הכנסות במונה הן הכנסות רשומות.

באשר לברוטו אתה צודק אבל גם ירידה של 11 אחוז בברוטו לא נעימה לאף אחד. אתה מתכנן תכניות על סמך ההכנסה שלך , לוקח הלוואות ואולי משכנתא ופתאום - הופ - 11 אחוז מההכנסה נעלמו , או לחילופין - אתה צריך לעבוד עוד שעה ביום ללא שכר.

בא נדייק במקצת.

מחירי המוניות ירדו באיחור של כשנה וקצת, בעקבות ירידה חדה של מחירי הדלק. (זוכר שמחיר של ליטר בנזין היה באיזור 8 ש"ח , והיום בסביבות 6 ש"ח )

אבל שהייתה צריכה להיות עליה , היא הגיעה מאוד מהר.

והירידה היא בברוטו ולא בנטו. (אלא אם אתה מעלים הכנסות ואז ברוטו = נטו )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאתה מפיץ עובדות לא נכונות , וחוזר עליהן מספר פעמים לא יהפוך אותן לנכונות.

למזלנו האינטרנט זוכר הכל. ובעזרת חיפוש קצר בגוגל מתגלים הנתונים האמיתיים

https://www.themarker.com/dynamo/cars/1.3070428

ובקיצור , בוצעה העלאה אחרונה ב2013 , מאז מחירי הסולר ירדו,(בערך בתעריפים שצינתי למעלה ) מחירי הנסיעה במונית לא.

הוועדה לקביעת המחירים התעכבה בהחלטה שלה מסיבותיה שלה , ואז רק במרץ 2016 המליצה להוריד את המחיר ב 11% (10.9% אם נרצה לדייק )

וגם כאן שר התחבורה מטעמיו שלו החליט להתעכב ולהמתין עוד חצי שנה.

כך שזה לא בא בהפתעה , הירידה הצפויה היתה כתובה על הקיר במשך חצי שנה.

עריכה אחרונה על ידי YaronNahum

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 682 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...