Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הסוף של ענף המוניות קרב?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 691 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אילו עובדות לא נכונות בדיוק הפצתי ? יש לי קבלות על תדלוקים בסולר משנת 2015 והמחיר דומה מאוד להיום. גם אני יכול לצטט כתבות מגמתיות שנגועות באינטרסים אלו או אחרים של הכותב ומציגות את הנושא מכיוון מסויים.

מלבד זאת , מאחל לך בחום שתמצא את עצמך בגיל מבוגר נוהג על מונית 12 שעות ביום שבעה ימים בשבוע כאשר אתה נאבק לפרנסתך ומרוויח 7000 שקלים בחודש לאחר קיזוז ההוצאות , בלי לצאת לבילויים , ללא חופשות , לא בית קפה , לא קולנוע , לא תיאטרון , לא נופש בארץ ובטח לא בחו"ל - רק עבודה קשה כל הזמן - ואז יבוא מישהו חסר ידע והבנה בתחום ויטען שאתה מרוויח יותר מדי ובזאת אחתום את הויכוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב , המחיר הגבוה נקבע לפי מחיר הסולר בשנת 2013 ,

אם אתה בחור מסודר , אנא גש לספרי הנה"ח ובדוק מה היה מחיר הליטר ב2013 ,

נכון ב 2015 מחיר הסולר כבר היה נמוך. אבל התעריף לא הותאם לו.

ואני שמח שבמקום לענות לגופו של עניין , אתה נגרר להכפשות אישיות . מראה משהו.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

https://www.continental-corporation.com/en/press/press-releases/bee-96328

Continental Launches BEE in the Urban World of the Future

http://www.mobilityfreak.co.il/index.php?q=node/12476

תשכחו מ-UBER - מונית העתיד הוצגה

20170915-bee-img-bee--en--data.jpg

עריכה אחרונה על ידי TomerLL
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

לכל הסקפטים לגבי תחבורה אוטונומית ב2020 ,

הניצנים הראשונים כבר קיימים בגרסה פשוטה.

https://www.themarker.com/wallstreet/1.4588319

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

ג'רמי קלרקסון מצנן את ההתלהבות ש"הנה...הנה...מחר כבר יש רכב אוטונומי..."

ג'רמי קלארקסון: סיבוב במכונית אוטונומית גרם לי לחשוש לחיי

עיתונאי הרכב הוותיק תקף את תוכניתה של הממשלה הבריטית להאיץ ניסויי רכב עצמוני בממלכה. לדבריו, בניסוי בו השתתף ביצע רכב אוטונומי שתי טעויות תוך 50 ק"מ, מה שגרם לו לחשוש לחייו

https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3725503,00.html

או למעדיפים באנגלית:

Jeremy Clarkson warns he almost died testing driverless car

FORMER Top Gear host Jeremy Clarkson has revealed he almost died testing a driverless car.

Clarkson, who now presents The Grand Tour with James May and Richard Hammond, believes the technology is a “very long way off”.

https://www.express.co.uk/news/uk/881725/Jeremy-Clarkson-driverless-car-warning-almost-died-dangerous

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להסתכל על זה גם בצורה אחרת

שלוש עד ארבע שנים לפני סיום הפרויקט , והרכב נסע 50 ק"מ וביצע רק 2 טעויות קריטיות .

אני מניח שלפני 3 שנים המצב היה הרבה יותר גרוע.

הרבה זמן מדברים על 2021 כשנת הפריצה, לא אתפלא אם זה ידחה בשנה או שנתיים.

אבל קשה לי להאמין שזה ידחה ביותר.

יש כל כך הרבה קבוצות שרצות ליעד הזה , אז גם אם אחת תעצר , האחרון ימשיכו קדימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלארקסון הוא הרבה דברים, אבל אוטוריטה בנושאי טכנולוגיה הוא ממש לא. יותר בכיוון של דינוזאור טכנופוב..

אם בתנועה המטורפת של לןנדון הרכב עשה רק 2 טעויות ב50 קמ, אני קונה. אני הייתי עושה יותר

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא הממשק בין הרכב האוטונומי לרכב נהוג האדם. זה שהתנהגותו לא צפויה, או ניתנת לצפיה על ידי כל מיני ניואנסים בהתנהגות. ב-2022 נדבר על 2027, וב-2027 על 2032. זה כבר מתחיל להשמע יותר הגיוני, אבל אפילו אז אני לא בטוח שזה יקרה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממשק בין הרכב האוטונומי לרכב שנהוג ע"י אדם לא יהווה בעיה כי כבר היום הוא לא מהווה באמת בעיה.

אני חושב שב-2022 נדבר אחרת לגמרי מאשר היום. מזל שזה לא מאוד רחוק - נחיה ונראה...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

היום בידיעות:

אובר אינה חברת טכנולוגיה אלה חברת מוניות/תחבורה ציבורית לכל דבר שחייבת לציית לכללי רגולציית המוניות המסורתיים, המשמעות של זה:

דמי רישוי, זכויות לעובדים וכו'.

https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3727852,00.html

עריכה אחרונה על ידי none77
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא הממשק בין הרכב האוטונומי לרכב נהוג האדם. זה שהתנהגותו לא צפויה, או ניתנת לצפיה על ידי כל מיני ניואנסים בהתנהגות. ב-2022 נדבר על 2027, וב-2027 על 2032. זה כבר מתחיל להשמע יותר הגיוני, אבל אפילו אז אני לא בטוח שזה יקרה.

בניגוד מוחלט למה שאתה אומר, הבעיה בממשק בין רכב אוטונומי לנהג בשר ודם היא ממש לא גדולה.

בן האדם לא צפוי, זה נכון, אבל אסור לשכוח שאותו בנאדם שולט על מכונה גדולה ומסורבלת עם תגובות די איטיות (במונחים של מחשבים).

1. בלמת בלימת חירום? המכונית האוטונומית שלידך מזהה את פנסי הבלימה תוך 0.00001 שניות, או לחלופין מזהה שינוי במרחק ממך תוך 0.00002 שניות ומפעילה את הבלמים באופן מיידי. מרחק הבלימה של הרכב עם הנהג האנושי וזה של המכונית האוטונומית זהים, וזה במקרה הכי גרוע, כי המכונית האוטונומית תדע לנצל את כל כוח הבלימה. במקרה הסביר האדם לא ינצל את כל כוח הבלימה של המכונית והמכונית האוטונומית כן.

2. הנהג סטה? המכונית האוטונומית מזהה את תחילת התנועה - שוב, באופן מיידי - ומגיבה בבלימה או הסטת ההגה.

אתה לא רואה את הניואסנים בהתנהגות של הנהג ע"י מבט על הנהג, אלא כתוצאה מצפיה בתנועת המכונית שלו, דבר שמחשב עם מעבד תמונה יעשה פי כמה וכמה יותר טוב ויותר מהר ממך (או ממני).

הבעיה היא בכיוון השני - האדם לא יוכל להתאים את עצמו למהירות התגובה של מכונית אוטונומית.

ניקח את הדוגמה של בלימת החירום. המכונית האוטונומית תבלום בלי שום בעיה, אבל הנהג האנושי שמאחוריה, שבדיוק תוקע סופגניה ומעלה פוסט לפייסבוק, יכנס באמ-אמא שלה שלה מאחורה כי הוא לא שמר מרחק.

המכונית האוטונומית הרבה (אבל ממש ממש הרבה) יותר קרובה ממה שאתם חושבים. ניתוח התמונה כבר נמצא בשלב מאוד מתקדם (דיוק של 95-98%), השליטה על מערכות הרכב כבר נמצאת קרוב מאוד ל-100% (הרגשת מגבלת האחיזה בפניות) והבעיה האמיתית שישנה כרגע היא הוזלת המערכות שמבצעות מיקרו-מיפוי, שכרגע מרביתן מבוססות LIDAR יקר מאוד.

השלב הבא יהיה אימפלמנטציה של מערכות תקשורת שיאפשרו ממש דיבור של המכוניות אחת עם השניה (V2V) ושל המכונית עם הסביבה (V2X). כשזה יושלם, המכונית שבדיוק עברה ליד מעבר חציה וראתה במצלמת בצד שלה זוג ילדים שמתקרבים לכביש, תגיד למכונית שמאחוריה שתאט כי הם עשויים לחצות את הכביש בקרוב. מכונית שמגיעה לצומת ורוצה לפנות שמאלה תשדר את המיקום שלה בזמן אמת ואת תוואי הדרך שלה בדיוק של ס"מ בודדים לכל המכוניות שסביבה ואלה שאמורות לחצות את הנתיב שלה יתאימו את המהירות שלהן כדי לעבור אחת ליד השניה בלי להכנס אחת בשניה. וכך יתייתרו גם הרמזורים.

בכלל, עם כל הניסויים שמתבצעים כיום בכבישים ציבוריים, הרבה חברות רומזות כבר על זה שכבר בתחילת העשור הבא יוכנסו "רובו-מוניות" לשירות באיזורים מגודרים גאוגרפית שמופו באופן מספק. הן יסעו לגמרי לבד, יאספו נוסעים לגמרי לבד, יסעו לתדלק לבד ולא ידרשו שום מגע יד אדם ביומיום.

כל הטכנולוגיה כבר קיימת, כל היכולות האנושיות כבר נבחנו ומופו ורובן המוחלט גם "תוכנת" לתוך המחשבים של המכוניות. עכשיו מתחיל הקרב על שילוב היכולות האלה ביחד, הקטנת המקום שהמערכות האלה דורשות, והוזלת הטכנולוגיה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

https://finance.yahoo.com/news/no-pedal-metal-gms-planned-050613326.html

General Motors Co (GM.N) is seeking U.S. government approval for a fully autonomous car - one without a steering wheel, brake pedal or accelerator pedal - to enter the automaker's first commercial ride-sharing fleet in 2019, executives said. For passengers who cannot open doors, the Cruise AV - a rebranded version of GM's Chevrolet Bolt EV - has even been designed to perform that task. This will be one of the first self-driving vehicles in commercial passenger service and among the first to do away with manual controls for steering, brakes and throttle.

לכל הספקנים, gm הגישה בקשה לממשל להתחיל לשווק רכב ללא נהג (וללא הגה ודוושות) לציי רכב החל מ 2019.

Sent from ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 691 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...