Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

LMC 2016 Trackside Support - לה-מאנס קלאסיק 2016 חוויות מתמיכה טכנית באגדות מוטוריות

57mmStroke
שימו לב! השרשור הזה בן 2123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גדי

כשימאס לך מאקזוטיקה מוטרית - תשקול לכתוב ספר.

מרתק.

ו.....אנחנו ממתינים להמשך.

ישי

" בוא ניסע, ניתן למחלה לעבוד, נחזור עם מיכל ריק " . בגעגוע לישראל ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה ישי! סופר אני לא בטוח, אבל העיקר שהכתיבה מצאה חן בעיניך!

לפני הסיפור האחרון, בו אני מסייע למכונית מגריד 6 (72-79 או חבורת המפלצות כמו שאני אוהב לקרוא להן!)

קצת תמונות מהפיטס, בשעה שגריד 5 היה בחוץ.

DSCF2368.jpg DSCF2390.jpg

הנה תמונה מצוינת של קיר הפיטס שעליו אני עומד (PIT WALL) מימין נתיב הפיטס (PIT LANE) ומשמאל ישורת ההתחלה סיום (START/FINISH STRAIGHT) במסלול האגדי של לה סארת'!!!!DSCF2391.jpg

בלאגן מאורגן הפיטס, צריך להישמר מאוד לא להידרס, כמאמר המשפט הידוע MOTORSPORT CAN BE DANGEROUS! או בעברית - התחרויות של כלי רכב מנועי יכולה להיות מסוכנת (בעיברית של יומני כרמל! )

DSCF2404.jpg

והנה נכנסת מטרים ספורים ממני פורשה 917 DSCF2412.jpg חלקנו גדלנו על הערצה לדגם הזה!

ואי אפשר בלי אמריקנה רועמת האמת כל הכבוד לאמריקאים בזמנו שהתאמצו להעמיד מכוניות למירוץ הזה שהיה ככ זר לרוב האמריקאים IN PERIOD והמשמעות שלו למכירות רכב באמריקה הצפונית היו וודאי זניחות, הנה קורבט ביג בלוק, ו- GT40 על מסלול הפיטס

DSCF2420.jpg

תפקידו של המכונאי בין היתר, הוא להיות אחראי על הטקטיקה של זמני הכניסה כשהאוטו בחוץ, הנה מכונאי ממתין עם לוח ההוראות לאוטו שלו שיחלוף בישורת (הנהג לא סופר הקפות ולא זוכר כלום בדכ, רק להיסתכל אל עבר הפיטס הוא זוכר בעת מעברו בישורת ולכן המסר צריך להיות ברור. הנה מארק (לא מארק שלי זה מארק אחר!) ממתין לפורשה 910 שלוDSCF2369.jpg וכשהיא נראית באופק - DSCF2376.jpg השלט נפרס, שתי אותיות מסר פשוט - IN, על הנהג להיכנס בהקפה הבאה.

למעשה בתמונה הזו הראש והכתפיים שלי מעל המסלול עצמו, אני נשען קלות מחוץ לקיר הפיטס, (סליחה אני חייב לכתוב זאת שוב כי אני עצמי עדיין צובט את עצמי, תסלחו לי על הפרובינציאליות אבל אני חייב - קיר הפאקינג פיטס בלה- מאנס!!! ועוד בתפקיד! לא כאורח, לא כמקורב !!!!)

אני מצויד באזניות נגד רעש, הד המנועים אדיר, גם חם מאוד (30 מעלות) והחום מקרין מהאספלט ומהמכונות, ריח הבנזין באוקטן 101 ממלא את האוויר, אני חולה על ספורט מוטורי קלאסי. אין דרך חזרה, לעולם לא אוכל יותר להנות ממכוניות שכאלו עומדות בתצוגה - תנו לי רק לראות אותן כמו עכשיו, תחת העומס שהעלייה המתונה של יישורת ההתחלה סיום מעמידה בפניהם מאיצות בהילוך שלישי בדרך לרביעי ובדרך להקפה נוספת של לה- סארת'

DSCF2380.jpg מקדימה לולה T70 MKIII B נהגים מצרפת (ריצ'ארד מיל בכבודו ובעצמו) ומפורטוגל מאחוריה שברון B19 נהגים מאיטליה.

DSCF2381.jpgמקדימה פורשה 917 נהג משוויץ, אחריה שברון B19 נהג מבריטניה,

DSCF2385.jpg אין צורך להציג אותה, אפילו ביתי הקטנה מזהה אותה בחושך, ואני לא חובב מיוחד של היצרן, אבל כבוד צריך לתת כשמגיע, וכן מגיע. נהגים מצרפת.לראות אותן (היו כמה וכמה GT40 גם מהשנים של ראשית הפיתוח (הגריד הקודם מספר 4) וגם מהשנים של ה1-2-3 המפורסם) על המסלול במצב של עבודה מאומצת כמו פעם, זה במילה אחת DAUNTING שאם ננסה לתרגם לעיברית זה שילוב של מצמרר, מעורר הערכה,הערצה וגם מפחיד ברמה מסוימת להיות עד למעמד.

זהו להיום, בקרוב הסיפור על מעללי בגריד 6, המכונית - פורשה 911 אר.אס 3 ליטר - נא להנמיך ציפיות, הסיפור על הדיפ היה השיא!

DSCF2403.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור משתבח מהודעה להודעה! ותודה רבה על השיתוף, ממש הנאה צרופה.

בקשר לתחרות, כל אחד יכול לקנות כרטיס ולהגיע? כמה עולה התענוג?

עריכה אחרונה על ידי שימוניק
:idea:בכביש אל תהיה צודק, היה חכם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו. פשוט ואוו. איך עליתי על השרשור הזה רק עכשיו?

כל הכבוד, גם על העבודה המקצועית וגם על ההשקעה בשיתוף. נהנתי לקרוא.

בקצב הזה הסקייליין ואני מגיעים אלייך להתלמדות/ביקור-בכפייה בחופשת הקיץ הבאה [emoji12]

Skickat från min LG-D855 via Tapatalk

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור משתבח מהודעה להודעה! ותודה רבה על השיתוף, ממש הנאה צרופה.

בקשר לתחרות, כל אחד יכול לקנות כרטיס ולהגיע? כמה עולה התענוג?

תודה חבר,

להכניס מכונית כאדם פרטי לתחרות עולה 6300 יורו למכונית ראשונה וכ-5500 (לא זוכר את המספר המדויק) לכל מכונית נוספת.

יש וועדה שצריכה להחליט עם האוטו מתקבל, ויש רשימות המתנה כמו שכבר ציינתי בהודעה קודמת.

מי שיירשם היום ל-2018 יש לו סיכוי טוב יותר ממי שייזכר בעוד שנה.

אבל דמי ההרשמה של האוטו למירוץ זו רק ההתחלה.

חלק מבעלי המכוניות שוכרים גם נהגים מקצועיים (לא לכולם יש רשיון נהיגת מירוצים בינלאומי), צוות תמיכה, הובלה אל המסלול וחזרה, טיסות, מלון, כלכלה, דלק (חמישה יורו לליטר 101 אוקטן) בקלות ניתן להגיע ל-20 אלף יורו לסופשבוע שכזה.

מאור -תודה,

אתה תמצא לך מלא מורים מעולים בשוודיה -תהנה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חבר,

להכניס מכונית כאדם פרטי לתחרות עולה 6300 יורו למכונית ראשונה וכ-5500 (לא זוכר את המספר המדויק) לכל מכונית נוספת.

ראית את השאלה שלי מנקודת מבט של מישהו מתוך הפיטס. [emoji3]

שאלתי על אפשרות להגיע כצופה, ראיתי בתמונות שיש טריבונות לצופים, וכן קראתי על המירוץ שהוא מתקיים גם בכבישים ציבוריים אז כנראה שישנה אפשרות להגיע ולצפות ללא תשלום.

כמה עולה כרטיס כניסה ליציע עם מיקום טוב?

:idea:בכביש אל תהיה צודק, היה חכם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראית את השאלה שלי מנקודת מבט של מישהו מתוך הפיטס. [emoji3]

שאלתי על אפשרות להגיע כצופה, ראיתי בתמונות שיש טריבונות לצופים, וכן קראתי על המירוץ שהוא מתקיים גם בכבישים ציבוריים אז כנראה שישנה אפשרות להגיע ולצפות ללא תשלום.

כמה עולה כרטיס כניסה ליציע עם מיקום טוב?

אכן, לא הבנתי אותך,

ככה יש כל מיני כרטיסים, הזול ביותר נותן גישה רק לשטח המסלול ללא טריבונות, ללא פאדוק, ללא כלום.

אחכ יש מסלול ופאדוק,

אחכ מסלול פאדוק וטריבונות לפי סדר חשיבותם.

יש גם חבילות שכוללות לינה, ומעבורת (למי שבא מבריטניה למשל כמו הצוות שאני הייתי חבר בו)

בטח יש גם כניסה לינה וטיסה.

הכרטיסים הם או יומיים (שישי,שבת,ראשון) או לכל הסופש (שמתחיל בחמישי ועד יום ראשון בערב)

אפילו הסופרים בעיר, עושים מבצעים לקראת האירוע, כאשר ציוד כמו ספריי הגנה מהשמש נמצא בהוזלה וכך גם בשר על האש שכן חלק גדול מהצופים עושה קאמפינג בשטח המסלול, זה גם מוזיל עלויות, וגם מאפשר לחתוך את זמני ההגעה אל המסלול מהמלון.

כנס לאתר של הלה-מנס קלאסיק ותזמין לך כרטיסים ל2018.

הצופים הם הדבר הכי חשוב באירוע הזה, וזה ניכר בהתייחסות אליהם.

אני מציע לא לוותר על כרטיס המאפשר גישה לפאדוק, הדברים הכי מעניינים קורים בפאדוק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, זה רק הולך ומשתפר. תענוג!

אני חולה על ספורט מוטורי קלאסי. אין דרך חזרה, לעולם לא אוכל יותר להנות ממכוניות שכאלו עומדות בתצוגה - תנו לי רק לראות אותן כמו עכשיו

חשבת אולי להתחיל להתחרות בבריטניה עם האלפא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, זה רק הולך ומשתפר. תענוג!

חשבת אולי להתחיל להתחרות בבריטניה עם האלפא?

תודה,

עם האלפא שלי אי אפשר להתחרות היא מכונית לכביש. מקסימום אפשר לעלות איתה ליום מסלול בישביל טיפה כיף.

להתחרות ברמה משמעותית עם מכונית קלאסית זה לא משהו שעל הכוונות שלי כרגע, אבל אשמח לבצע להכין ולתחזק מכונית שבעליה רוצה להתחרות איתה ב- לה מאנס קלאסיק למשל!

טוב אז הנה לסיפור האחרון - איפה עצרנו - כן שני בחורים אנגלים שמארק הפנה אליי, ניגשים אליי עם פלאנג של אגזוז. - האוטו אמור לעלות שוב בשעה אחת בצהריים (היה בערך 8-9) בבוקר, אבל בלי אגזוז (באורך של כחמישים ס''מ) שמחיל בפלאנג שהם מציגים בפני, אי אפשר אפילו לנסוע למלא דלק,בלי סכנה שהאוטו יידלק. כל שאר התיקונים שמצריכה המכונה הם יכולים לבצע, אחרי שהאוטו מתודלק (כל מיני בעיות שאפשר לפתור רק כשהמנוע עובד וכו).

בקיצור בלי לחץ.

שלחתי את שניהם לחפש חומרים וחזרתי לפאדוק מספר אחד של הטאלבוט הגדולות (מכוניות GO שאני אוהב) לבקש שוב רשות להשתמש בציוד, הפעם בלי לקחת אותו מהם, שכן את האגזוז אני יכול לבנות אצלם על הרצפה על השטח שבו עמדה GO 51 שכבר נלקחה למשאית ההובלה של CARS שכן פאדוק 1 מתחיל להתפנות, המכוניות היו ביציאתן האחרונה לפני כשעה.

מצטער שלא צילמתי כלום מהלחץ והבלאגן אבל מלא אנשים צילמו אותי שעה שריתכתי על הרצפה אגזוז חדש מצינור וקצת פח ששלחתי את כל הצוות לחפש אצל צוותים אחרים, ואני כמובן גם התרוצצתי לחפש חומרים מתאימים.

הנה האגזוז מורכב - DSCF2472.jpg ובתמונה הבאה ניתן גם לראות ברקע את חברו המקורי DSCF2478.jpg

בזמן המקצה האחרון האוטו נכנס לחילופי נהגים, DSCF2456.jpg ניצלתח את ההזדמנות לצלם את האגזוז, מבסוט לראות שהוא מחזיק, ועושה את העבודה DSCF2457.jpg בתמונה אפשר לראות את הנהג היוצא מסביר לנהג הנכנס משהו על ההתנהגות של האוטו, הנהג הנכנס רץ לפינה הימנית אחורית ומצביע לעבר הצמיג DSCF2459.jpg הצמיג מאבד אוויר! (עזבו את הצמיג שימו לב לתקריב של אגזוז ימין (MADE BY AN ISRAELI) לעומת השמאלי המקורי).

הדרמה מתפתחת, האוטו מורם באוויר (מאיפה מרימים RS של כמה מיליוני פאונד באוויר מאחורה?)

ברור שמהקארטר DSCF2468.jpg עוד רגע הגלגל ספייר מגיע (מזל שלא ספייס סייבר) שימו לב לבחור הג'ינג'י הוא ארגן את הפח שממנו יצרתי את קונוס האגזוז (שוב האגזוז הזה?) אבל כרגע תפקידו לסגור את הברגים עם האקדח החשמלי. הבחור שלידו יסגור למומנט הנכון DSCF2469.jpg את הג'ק אני שיחררתי לרצפה, מיד אחרי התמונה הזו.

תם ונשלם, גם האוטו הזה סיים וזה הכי חשוב בלה-מאנס. להימנע בכל מחיר מ-(DNF (DID NOT FINISH ויותר מכך להימנע מ-DNS נכון - לא התחיל.

ולסיכום כמה מילים על כל התופעה הזו של ספורט מוטורי קלאסי.

הכל מתחיל ונגמר בהכנה PREPERATION. הכנה של הרכב, וניסוי של הרכב.

הכנה אפשר לעשות בכל מוסך שיש בו מישהו שיודע מה הוא רוצה להשיג, מכונה אמינה שיכולה לעשות את מה שנדרש ממנה על המסלול.

וכאן הבעיה. האוטו עובד על מסלול. שלב הניסוי או ה-TESTING הוא מה שמפיל את רוב הצוותים. אי אפשר להגיע עם האוטו למצבים שבהם הוא יגיע בלה-סארת' על כביש ציבורי.

על כביש ציבורי הוא לא יידרש לירידה מהירה וחזקה דרך שניים שלושה הילוכים בתיבה, האצה בדוושה לרצפה דרך כל אחד מהם, וחוזר חלילה, במשך יותר משעה.

ולכן ברגע שהוא מתחיל לעבוד על המסלול, צפות כל הבעיות שאי אפשר לעלות עליהן בשלב הניסוי, גם מי שמכין את המכוניות על דיינו, ימים שלמים, מגלה שהדיינו לא יכול לדמות מספיק את ישורת המולזאן, ואת כל שאר המסלול.

האוטו גם מידי פעם הולך לקרוקודייל סטריפס שמנערים לו את הצורה, ויכולים בקלות לשבור לו מתלים או עיגונים לשלדה (והנהג לא תמיד יגלה לך שהוא לקח את האוטו למקומות האלו)

הרעש מסביב גם יכול בקלות לגרום לנהגים לעלות יותר מידי בסלד, או להוריד הילוך מוקדם מידי ולגרום לסיבובי יתר.

חלקן הגדול של המכוניות לא עובר טסטינג כמו שצריך, וכבר ביום שישי חצי פאדוק בצרות, ראיתי ביום שישי בערב מלא מכוניות עם מנועים שנמצאים רחוק מידי מתא המנוע, ותיבות הילוכים בחלקים, בקיצור, צרות צרורות.

צוותים שלהן יש פחות בעיות בדרך כלל מנסים את המכוניות על מסלולים במשך שבועות כדי לנער מהאוטו את כל הבעיות. עם המנוע הולך להתחיל לשתות שמן במקום רק דלק ולעשות רעשים, כאילו יש בו קורה פחם שמנסה לצאת החוצה\ לא תגלה את זה בנסיעה לסופר בחמישים קמש, ו2500 סלד.

ואסיים בחלום אישי שלי - שיהיה מישהו בישראל שיחפש לקנות מכונית שהיא רשאית (ELIGABLE) ללה-מאנס קלאסיק של 2018, ושיבחר בי להכין את המכונית שלו למסלול, ושייסע איתי לאולטון פארק, או לדונינגטון לטסטינג כמו שצריך, וייתן לי לתמוך בו בזמן המירוץ.

ושיהיה מעל הפאדוק את שם הרכב (מצידי שזו תהיה סאבב 99, מיני מארקוס, או פורשה 914 לא איכפת לי כלל מה האוטו מכוניות מאוד פשוטות התחרו בלה מאנס לאורך השנים).

ושליד שם הרכב יהיה את שם הנהג -ואת דגל ישראל.

תודה לכל מי שקרא ותרם לשרשור.

בברכה

גדי מלץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התנאים בכדי להיות eligible ?

לא שאני מתכנן להתחרות, זאת נראית לי הוצאה גדולה מאוד לאדם פרטי ממוצע (כלומר, לא קבוצה ממומנת), אבל מעניין לדעת.

Skickat från min LG-D855 via Tapatalk

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ELIGIBILITY לפי הסדר הבא

1. המכוניות עצמן שהיו במסלול IN-PERIOD - כלומר קורבט C1 שהייתה על המסלול תקבל קדימות עפ כל פרארי מדגם זהה לאלו שהיו על המסלול.דוגמה מעשית - GO 52 הייתה בלה-מאנס בתחילת המאה, ולכן מקומה מובטח עפ כל מכונית אחרת של טלבו 105 שלא הייתה על המסלול עצמו.

2. מכוניות מדגם זהה לאלו שהתשתפו בלה-מאנס, אך לא השתתפו בו אלא במירוצים אחרים (ה-356 מהקררה פאנאמריקאנה למשל)

3. מכוניות מדגם זהה לאלו שהיו על המסלול IN-PERIOD.

חשוב לציין שלוועדה חשוב גיוון על הגריד, וכך יש סיכוי טוב להתקבל עם משהו מוזר ויצא דופן, מאשר להיות הGT40 החמישית או השישית על הגריד.

ברור שהLMC הוא לא אירוע עממי למשתתפים (הוא בהחלט עממי מבחינת קהל הצופים ומחירי הכרטיסים)

יש משמעות לפרובננס של האוטו אחרי השתתפות ב-LMC, והדבר גם בדכ משפיע על ערכו כדוגמה ספציפית עפ אחיו לדגם.

לא חסרים אירועי ספורט מוטורי קלאסי עממיים באירופה, קיימים מסלולים וארועים לכל כיס. יש הכל מהכל.

אעדכן כמובן באם תהיה כלפיי פנייה להשתתפות ב-2018 מצד משתתף ישראלי, בהנחה ותהיה הסכמה מצידו לעידכון שכזה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גדי תודה רבה על השיתוף. נהנתי מאוד מהקריאה, והרגשתי ממש גאווה כשקראתי את הסיפורים שלך (במיוחד הראשון).

מקווה שהחלום שלך התגשם כמה שיותר מהר.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גדי תודה על התיאור שמזכיר נשכחות מעברי (בעיקר באנגליה אבל גם מאוסטריה), ובקשר לחלום שלך, לסברה יהיה צ'אנס סביר להכנס לרשימה וכמו שידוע לך יש ישראלי שמתחרה עם סברות בארה''ב כבר שנים...

נשלח מתא טלפון ציבורי ע"י יונת דואר ובעבר גם מתורן של אניה על ידי שחף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...