Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום רכישת רכב מ Lease4u, או כמה זה בטוח לקנות רכב ממגרש מוכר ורמת השקיפות.

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 2264 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למי שמכיר או לא מכיר חיפשתי רכב מסוג רנו מגאן דיזל סטיישן משנת 2013, החיפוש התמקד במגרשי טרייד אין השונים, חברות השכרה\ליסינג ועוד ובסופו של יום התגלגל לליס פור יו, דרך מישהו שהכרתי המשא ומתן החל ממחיר טוב בעבורי ששום חברה לא הציעה לי בעבור הדגם המפואר לשנתון הזה ומשם הדברים התגלגלו.

נתחיל מזה שאינני מאשים אף אחד, אשתדל להיות אובייקטיבי במה שאני רושם ואני יוצא מנק' הנחה ששום נציג או מנהל לא עשה לי בכוונה וזה התנהלות החברה.

הכל מתחיל מחיפוש הרכב באתר החברה, אני רואה רכב שבתמונות נראה יפייפה, תמונות דיי קטנות וללא צילומים מפורטים של הפנים, בסניף מול הנציג שאני מתנהל מולו כמובן נמסר לי שהרכב יפייפה (הנציג מעולם לא ראה את הרכב אבל מהמסמכים שלו הוא טוב ויפייפה), נותן 1000 ש''ח מקדמה על סמך היסטוריית טיפולים (שנפרט עליה בהמשך) ועל סמך בדיקה שבוצעה מטעמם. המקדמה על מנת שהרכב ישוריין עבורי ויובא לסניף שמולו אני מתנהל.

הרכב מגיע כמובן, ממבט על הרכב אני מזדעזע, לא כי הוא נראה זוועה אבל הוא רחוק מלהיות יפייפה, כל הפלסטיקה בפנים עם חריטות, כל התא מטען עם חריטות בפנים, ישנם רעשים של חול בפתיחת תא מטען שמסתברים כזכוכיות שבורות שנתקעו בדופן של התא מטען, חריטות בריפוד הגג מבפנים, שריטות של חלקי מתכת בספי דלתות, תיקוני פחחות ברמה מאוד מאוד נמוכה ועוד. יפייפה זה בטוח לא. בתקווה שזה יכול להסתדר, אולי במחיר, אולי איכשהו יחליפו את הפלסטיקה, אולי עוד משהו ועם מעט טיפשות אני לוקח את הרכב לבדיקה, רכב טורבו דיזל במכון מבדק פ''ת בעלות של 700 ש''ח. ומה יוצא? מה שיצא שהבדיקה רחוקה שנות אור מהבדיקה שהוצגה בפניי על ידי Lease4u ולהלן ההוכחות (בדיקה מטעמם, בדיקה מטעמי במבדק פ''ת ורשיון רכב מצורף.

אגב אם הייתי מבטל את רכישת הרכב לפני הבדיקה הייתי אומר שלום ל 1000 ש''ח מקדמה ששמתי.

קצת רקע על הרכב, בעלות ליסינג, עליה לכביש בחודש 10 שנת 2013, עמד על 102 אלף ק''מ.

בדיקה מליס פור י&#.jpgבדיקה מבדק ללבנ&#1.jpgרשיון רכב לבנה.jpg

הרכב כמובן נפסל עקב משמעות גבוהה במרכב (יש סיכוי שהבוחן טעה כאשר הכניס את זה בסעיף של משמעות גבוהה אך ישנו גם סיכוי גדול שהוא יודע את העבודה שלו היטב). אין ספק שלפי מצב הפנים והבדיקה הרכב עבר חיים קשים וחוץ מהיותו לא יפייפה הוא גם כנראה דיי מכוסח. הנציג כמובן אמר שאין לו מושג למה זה הוכנס ב''משמעות גבוהה'' ושמבדיקה שלו מדובר במכון בעייתי על סמך מקרים קודמים.

נעבור להיסטוריית הטיפולי של הרכב, כאשר אני אומר היסטוריית טיפולים אני מצפה לקבל מסמך ממוסך מורשה עם כלל ההיסטוריה של הרכב, כל הכניסות למוסך, אם זה לפחחות ואם זה לתקלה או טיפול שגרתי אך ב Lease4U זה לא ככה והיסטוריית טיפולים אצלם זה איזשהו מסמך פנימי עם תיעוד משונה של טיפולים שהקשר בינו לבין מה שהיה בפועל דמיוני. מצרף ''היסטוריית טיפולים'' של הרכב הלבן.

היסטוריית טיפו&#15.jpg

אגב כאן הוסבר לי שאני מסתכל על זה לפי תאריך ומדובר באותו טיפול לגבי כל מה שמופיע על אותו התאריך, ז''א 3 שורות של בלמים לתאריך מסויים זה אותו הטיפול ולא משהו חריג.

לאחר שהרכב נפסל המשכנו בחיפוש אחר רכב אחר מאותו הסוג נמצא רכב אשר זה עתה ירד מהליסינג ונמצא בהכנה, הראו לי תמונות שלו לפני תהליך ה''השבחה'' וסה''כ נראה בסדר, הצעתי לנציג שהרכב לא יעבור הליך השבחה ושאקח אותו כמו שהוא וגם ללא הנחה רק שיעבור בדיקה בצורה טובה, פה הנושא נבדק מול המנהל ונמסר שאין מצב כזה ושהוא חייב לעבור השבחה כי זה השם שלהם, אם אין מה לעשות אז אין מה לעשות, כמובן שגם פה מבדיקה של הנציג במסמכי הרכב הבדיקה יפהפיה והרכב יפייפה והיסטוריית טיפולים ללא דופי.

הרכב הגיע כעבור מספר ימים מ''השבחה''. מה זה אומר? פחחות זולה עם נזילות צבע ונזילות לקה ברמה מזעזעת, הניקוי של הרכב ברמה בינונית אבל לשם שינוי מעבר לכל זה הרכב נראה טוב יותר, רואים שהוחלפה כנף או עבר תאונה כזאת או אחרת שתוקנה אבל סה''כ נראה סביר+, כמובן שאיש לא מפרט על התאונות שהרכב עבר וזה רק מצויין בבדיקה היפה שלהם שתוקנו מכות והוחלפו חלקי מרכב, אף אחד לא ישב ויסביר שהרכב עבר א, ב, ג וכל הדברים תוקנו והכל בסדר.

הרכב נלקח לבדיקה, במעמד הבדיקה אחרי שהיא שולמה (שוב במבדק פ''ת) אני מגלה שלרשיון רכב הישן משנה שעברה מצורף טופס, פותח את הטופס ומה? טופס שינוי פרטי רכב, מה הוחלף? מנוע!! האם Lease4u אמרו את זה בשלב מסויים? ברור שלא, האם זה מופיע בהיסטוריית טיפולים מטעמם או בבדיקה מטעמם? ברור שלא!! הבדיקה שוב רחוקה שנות אור מהבדיקה שלהם ולהלן הבדיקות בצירוף רשיון רכב.

רקע על הרכב, עליה לכביש חודש 10 לשנת 2013 מליסינג כמובן ו 106 אלף ק''מ.

בדיקה כסופה מלי&#1.jpgבדיקה כסופה מבד&#1.jpgרשיון רכב כסופה.jpg

לא צריך להיות גאון בשביל להבין שהבדיקות שמוצגות מטעמם הן לא ממש אמינות, אבל גם לא ניתן לבוא אליהם בטענה כי מי שחתום על הבדיקה ולוקח עליה אחריות אלו לא ליס4יו אלא מכוני הבדיקה.

נעבור לשלב היסטוריית הטיפולים, לאחר שגיליתי כי הוחלף מנוע והאמת עוד לפני כן ניסיתי להוציא היסטוריית טיפולים מקרסו אך במוקד נמסר לי שעקב חסיון לקוח אין ביכולתם למסור לי את היסטוריית הטיפולים של הרכב (lease4u היא אגב חברת בת של קרסו), לאחר הגילוי על המנוע התעקשתי על קבלת ההיסטוריה מהמוסך המורשה כי ברצוני לדעת לגבי החלפת המנוע ועוד דברים שהרכב עבר וכמובן האם המנוע חדש וכו', אושר לי לגשת עם נהג שלהם להוצאת ההיסטוריה אחרי הבדיקה ממוסך מנור בפ''ת וכך נעשה, להלן היסטוריית טיפולים שמוצגת על ידי lease4u והיסטוריית טיפולים אמיתית של הרכב ממוסך מורשה.

היסטוריית טיפו&#15.jpgהיסטוריית טיפו&#15.jpgהיסטוריית טיפו&#15.jpgהיסטוריית טיפו&#15.jpgהיסטוריית טיפו&#15.jpg

מחקתי דברים מסויימים שראיתי לנכון למחוק, תשימו לב שאפילו הק''מ שבהם בוצעו הטיפולים לא חופפים בין מה שהוצג על ידי lease4u לבין מה שהוצא מהמוסך! מה שנמחק על ידי אלו תאונות ותיקונים כאלה ואחרים, כמובן שלנציג לא היה שום פירוט של התאונות להציג לי ופה בהיסטוריה מהמוסך כל חלק שהוחלף מפורט, ז''א אפשר להעריך את רמת התאונה, כמו כן פתאום לרכב היו תקלות אבל כל זה לא מצויין אצל lease4u אלא רק טיפולים שגרתיים, ז''א המצב שהם מציירים הוא ורוד והרכב מושלם.

מעבר לכך אחרי שגיליתי על התאונות עלה בי החשש שהייתה ירידת ערך לרכב וכמובן שאין איך לדעת את זה מ lease4u אז הפעלתי את חושחש הבלש שבי ומצאתי את החברה שהעריכה את הנזק, טלפון קטן אליהם וקיבלתי את הפירוט של התאונות, עלות הנזק, עניין ירידת הערך (שלא היה) ואפילו תמונות מפורטות שלאחר תאונה.

בחוזה כמובן נרשם שהרכב הוצג ונבדק על ידי או נרכש ללא בדיקה והוא לשביעות רצוני ולאחר הרכישה לא אוכל לבוא בטענות לחברה.

חוזה.jpg

זהו חוזה ראשוני שנחתם במעמד תשלום ה 1000 ש''ח.

לסיכום, חברה גדולה שמציגה את עצמה כקניה בטוחה עם אחריות ועם רכבים שעברו סינון ובדיקה והחברה מתחייבת על הכל מתגלה כחברה בעייתית, ישנם המון קונים שרוכשים רכבים ללא בדיקה בהסתמך על מה שהחברה מציגה ואין להם מושג מה הם רוכשים, הרכב שנרכש על ידי לבסוף תוקן מכאנית לפחות לשביעות רצוני כולל קבלות, בשלב מסויים הבינו שאני לא עוד לקוח אלה קרציה ועד שהכל לא יסודר לשביעות רצוני העיסקה לא תסגר ואני אוציא להם את המיץ בנושא, הרכבים עוברים פחחות מאוד זולה ברמה ירודה ולרוב האנשים זה לא מפריע, אצלי זה נתפס כאין מה לעשות וזה מה יש.

המחיר הזול יחסית לשוק הפרטי לא מגיע סתם ויש לזה לא מעט סיבות.

המלצתי למי שמגיע לרכוש מהם לא לסמוך על אף נציג ולא משנה כמה הוא נחמד או כמה הרכב מבטיח בטפסים שהם מציגים, הקשר בין מה שמוצג על ידם למציאות מקרי בהחלט. במידה והייתי רוכש את הרכב לפני שבדקתי את הכל ולאחר רכישה הייתי מגלה דברים כגון מנוע שהוחלף ועוד בהחלט הייתי תובע אותם על כך בבית משפט!

לא יצא לי להתנסות בעניין האחריות שהם נותנים אך גם פה אין לי ציפיות גבוהות, אציין רק שהדברים מהבדיקה תוקנו כולל תיעוד במוסך מורשה ולזה התווספה רשימה של דברים שאני התעקשתי לסדר וסודרו.

אציין שהנציג שהתנהל מולי ניסה למרוח אותי עם כל מיני מושגים בעולם הרכב שפשוט לא קיימים אבל מישהו שלא מבין יאמין לזה, מישהו שמבין פשוט יתעצבן ויבין שמנסים למרוח אותו עם חירטותים מוזרים.

אני בסופו של יום יצאתי משם עם רכב, הרכב סה''כ לשביעות רצוני ביחס למחיר ששילמתי עבורו ואני יודע טוב טוב מה רכשתי, אם כבר הגעתם לרכוש מהם או ממגרש אחר תבדקו את הדברים ב 4 עיניים כי השקיפות לא משהו בלשון המעטה, אגב כמובן שנטען בפניי על ידי הנציג ועל ידי המנהל שאין להם את היסטוריית הטיפולים או דוחות שמאי על התאונות ואין להם גישה לזה, זאת כמובן מדיניות של חברה כי אם היו רוצים אני בטוח שלא הייתה בעיה להכניס את זה למערכת, זה פשוט נוח להם שהמידע שרואה הנציג לוקה בחסר.

אציין שוב אין לי טענות לנציג כי ככל הנראה באמת לא היה מודע לכל הדברים והוא רק מעוניין למכור את המוצר.

שורה תחתונה רק רציתי לשתף ולהזהיר.

היסטוריית טיפו&#15.jpg

עריכה אחרונה על ידי system_x

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 77
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה על השיתוף.

עקבתי אחרי כל התהליך, שמח שבסוף יצאת עם "הרכב שרצית" :lol:

כבעלים של סטיישן אחר (אוריס הייבריד), אשמח אם תעדכן על צריכת דלק אמיתית.

|_____|_____|_____|_____|_____|_____|_____|_____|_____|___

__|_____|_____|_____ In Construction ___|_____|_____|_____

|_____|_____|_____|_____|_____|_____|_____|_____|_____|___

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על המידע המפורט,

לדעתי כל התהליך שעברת נכון גם עבור רכישה מאדם פרטי + תוספת של אימות המוכר עם פרטי בעל הרכב.

כל הכבוד על ההתעקשות, האם החזירו לך כסף עבור הבדיקה, מאחר והבדיקה שלך שונה מהותית מההבטחות שלהם ?

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השיתוף.

אם אלה הטפסי בדיקה שהם מציגים זו עבירה פלילית לדעתי - אין שום סיכוי בעולם שה"בדיקה" הזאת לא זויפה.

יש את הסעיפים שמופיעים תמיד, גם במכוניות על קילומטרז' נמוך בהרבה. איך הכל תקין לגמרי פה?

אני מתאר לעצמי שקיבלת החזר על עלות הבדיקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות הבדיקה הראשונה של הרכב שנפסל ירדה מהסכום שסוכם שאשלם להם עבור רכב. עלות הבדיקה השניה אני ספגתי כי הוחלט לרכוש את הרכב וסה''כ אין שם משהו שהוא בעל משמעות גבוהה.

אגב משיחות מאחורי הקלעים המון אנשים רוכשים מהם רכב על בסיס זה שהם חברה גדולה ועל סמך המסמכים שהם מציגים ללא ביצוע בדיקה כלל! זאת מעין שיטת מצליח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו התעניינתי אצלם בג'ולייטה ידנית.ראיתי אותה "לפני השבחה" בפתח תקווה, ו"אחרי השבחה" בראשון לציון.

במו"מ שנערך עמם לא הגענו להסכמות, כאשר הם טענו למחיר מחירון ללא צורך בהפחתת ליסינג.מעניין מאד.

בדיעבד, טוב שלא המשכתי איתם, אם הדרך שבה הם מתנהלים מול לקוחות היא כפי שאתה מתאר, ואין

לי שום סיבה לא להאמין לתיאור שלך.ככה זה, סוחרי רכב- חשדהו חשדהו.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקומך, אחרי שרואה את הרכב הראשון (רואה. לא בודק אותו עדיין), יוצא משם עם המקדמה של 1000 ש"ח.

לא מודעים, כן מודעים - שיבררו.

אתה יותר מדיי עדין.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במה שרשמתי כאן ניסיתי להציג עובדות בעיקר ופחות רגשות שהיו מעורבים, אני יכול לציין שכל העניין לווה בהרבה עצבים גם בגלל התנהלות מול הנציגים, היה לי ולאשתי לחץ לרכב ובכמה שיחות נאמר לי ולאשתי שבגלל שאני קפדן וקטנוני זה יקח עוד יותר זמן עד שנקבל את הרכב ואם אמשיך לבדוק בצורה שאני בודק זה יקח אפילו יותר זמן. זה נרשם בשרשור חיפוש אחר הרכב ואני משתדל לא להכנס לזה כאן יותר מדי.

Sent from my MX5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקומך, אחרי שרואה את הרכב הראשון (רואה. לא בודק אותו עדיין), יוצא משם עם המקדמה של 1000 ש"ח.

לא מודעים, כן מודעים - שיבררו.

אתה יותר מדיי עדין.

הבעיה ששיערתי שזאת נפילה נקודתית, מה גם שלא הייתה אלטרנטיבה טובה ממקום אחר (דאגתי לבדוק כל הזמן).

בשלב מסויים האמן לי הפסקתי להיות עדין.

תמיד מזהירים אנשים מסוחרי רכב ובחברה גדולה דואגים לציין לך שהם חברה גדולה אך בפועל הם לא כ''כ רחוקים מסוחרי רכב.

אגב ממליץ בחום אץעל מכון מבדק בפ''ת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי ההיסטוריות הן של אותו רכב.

גם אני כשקניתי בלובינסקי טרייד, שמתי לב שכשהוא מוציא היסטוריה יש לו קטגוריות "3-היסטוריה ללקוח" או "1-היסטוריה מלאה". כלומר, ניתן לשלוט על הפלט. למזלי, נפלתי על סוכן שבאמת אין לי מילה רעה להגיד עליו, וגם באתי לרכוש ממנו בשנית. והוא הוציא לי היסטוריה מלאה מלכתחילה. כמו כן, הרכבים מקוטלגים לפי טיבם גם לפי 1-3.

בבדיקה שלהם אני מתייחס רק לסעיף תאונות מרכב ורואה משמעות שולית/נמוכה. כל השאר לא רלוונטי ולא נכון מבחינתי.

בסוף משנה השורה התחתונה, וקנית את הרכב שרצית, במצב שרצית, במחיר שרצית. ישראל ישראלי מאילת לא בטוח שהיה מטרטר אותך פחות, משקר לך פחות, מוריד לך יותר במחיר...

עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמתי לב להיסטוריה שהעלתי, כשאחזור הביתה אוודה, בכל מקרה הבנתם מה מוצג על ידם ואיך זה נראה בפועל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפלו באמינות פעם ראשונה - נפלו (אצלי לפחות) לנצח.

(במצב שלך - הייתי מנסה לבדוק אופציות לרכבים אחרים, פחות נדירים. ראיתי את פוסט החיפושים שלך. הייתי אומר שלא היית צריך להתעקש כלל ועיקר על סוג הרכב ועוד על לרכוש מליסינג, ואם "אתרעה" ראשונה על אמינות לא הבהבה לך מספיק חזק - איני יודע מה לומר. יודע שאני נשמע כמו אחד מהוריך אולי, אבל כוונתי טובה, למרות האופי ה"נזיפתי" משהו. גם אני דיי עקשן לפעמים, אבל למדתי גם מתי להרפות. לפעמים).

עריכה - בכל מקרה - תתחדש ותהנה 8)

עריכה אחרונה על ידי חולגי
תוספת

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עקבתי אחרי השרשור שלך ויפה שבסוף הצלחתי למצוא משהו שהתאים לך גם אם הייתה התפשרות מסוימת למרות מה שהיית צריך לעבור. כנראה ככה זה בכל החברות.

"הנציג כמובן אמר שאין לו מושג למה זה הוכנס ב''משמעות גבוהה'' ושמבדיקה שלו מדובר במכון בעייתי על סמך מקרים קודמים." - אחרי משפט כזה אני לוקח את הרכב דווקא לשם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון של היסטוריית טיפולים של הרכב הכסוף שהוצג לי על ידי lease4u

היסטוריית טיפו&#15.jpgהיסטוריית טיפו&#15.jpgהיסטוריית טיפו&#15.jpgהיסטוריית טיפו&#15.jpgהיסטוריית טיפו&#15.jpg

צירפתי שוב את ההיסטוריה האמיתית + ההיסטוריה מליס פור יו מתוקנת על מנת שתוכלו להשוות, שימו לב שאפילו בטיפולים השגרתיים הק''מ אינו חופף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2264 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...