Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהו לחץ האוויר התקין במידה לא מקורית ?

שימו לב! השרשור הזה בן 2832 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב,

רכשתי לגולף שלי 4 צמיגי מקסיס MAZ3 לפני שבוע בערך, במידה 225\45\17 94W. הגולף שברשותי היא מודל 2009 MK6, מנוע 1.6 ידנית. האוטו יוצא מהחברה עם המידה 195\6\15 כך שלחצי האוויר שמופיעים על המדבקה ברכב לא מתאימים למידה שיש לי כרגע.

מאחר והמידה החדשה מאושרת על ידי היצרן, אני בטוח שיש דרך לדעת מה הם לחצי האוויר התקינים אך אני לא מצליח לקבל תשובה בשום מקום. בפנצ'ריה אמרו לי שצריך לשים 32 psi בכל צמיג, אני לא כל כך בטוח בתשובה שלהם.

אשמח לדעת או לפחות לקבל הכוונה לאן לפנות כדי לקבל תשובה.

תודה מראש

עריכה אחרונה על ידי seat2005
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאורטית, הם אמורים להיות מסוגלים.

לפי האתר: http://www.puretyre.co.uk/volkswagen-tyre-pressures/

מדובר על 33psi בכל הצמיגים.

לפי האתר: http://www.wheel-size.com/

אומנם המידה לא מופיע תחת דגם המנוע הספציפי, אבל באחרים (מנועים גדולים יותר) שכן מופיעה, מדובר על 2.4 באר שהם שווי ערך לכמעט 35psi.

אפשר אולי לבדוק גם מה מופיע באוטודאטה (אם תפנה משתמש כמו kompy לשרשור או תשאל בשרשור שינוי מידות צמיגים בטכני).

ואפשר גם לחפש אתרים נוספים עם המידע הזה שאולי קיים גם לשילוב מנוע-מידה.

במקרה של נהיגה מנהלתית, לא מדובר בפיצוח סודות האטום, וכל עוד לא תרד משמעותית בלחץ האוויר בתנאי עומס רגילים (מעבר לסטנדרט של כ-30-32 לרכבים פרטיים) לא תהיה בעיה מהותית כנראה. בכל אופן עדיף לחץ גבוהה (בתחום המותר) על פני נמוך. ואפשר להתנסות למצוא את הלחץ האידיאלי מבחינתך ומבחינת דגם הצמיגים הספציפי (ראה למשל השרשור של מוטי בענין).

לא לשכוח שבכל מקרה מדובר בלחצי ניפוח קרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, באתר של מישלין אנגליה (האתר המלא לפחות, לא גרסאת המובייל), לרכב הספציפי במידה הזו (אם כי עם קוד עומס 91) הלחצים הם:

29 קדימה-אחורה בתנאי עומס רגילים.

33.5 קדימה ו-40.5 מאחורה בתנאי עומס מלאים.

קח בחשבון שחבילת מתלים שונה בין זו המסופקת עם הדגם בארץ לזו במדינות אחרות, עשויה להשפיע קלות על הלחצים המומלצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות. חיפשתי לפני כן באתרים שונים וראיתי שהדגמים שונים מהדגם שיש לי. למיטב הבנתי, מנוע שונה זה גם משקל שונה ולכן לחץ האוויר אמור להיות שונה. קראתי בקישורים שצירפת והתבלבתי עוד יותר, אז אני אנסה להיעזר בכם :)

אני בדרך כלל נוסע לבד או עם נוסע נוסף, לחץ 32 יהיה מתאים וישמור על חיי הצמיג ? (הנהיגה שלי רגועה ובקושי מגיע ל110-120)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית דווקא הייתי מתחיל מהלחץ הגבוה ביותר, כלומר 35 קר.

רכוש לך מד לחץ פשוט ואמין (חיפוש בנושא אולי יעזור) ומקסימום אם זה ירגיש לך קשיח מדי או שתזהה שחיקה מהותית יותר במרכז הצמיג, תפחית מעט את הלחץ במדרגות של 2psi כל פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ע"פ "אוטודאטה" יש למלא 29PSI בכל ארבעת הגלגלים(ללא עומס), ובעומס יש למלא 33PSI לקד' ו-41PSI לאח'.

התוכנה מציינת גם לחצים אחרים. ברכב עם מנוע 1.4TSI/2.0TDI יש לנפח 33PSI ללא עומס, ובעומס 36PSI ו-44PSI(בהתאמה לעיל).

עם מנוע 2.0TSI יש לנפח 38PSI ללא עומס, ובעומס 41PSI ו-44PSI(בהתאמה).

[ATTACH=CONFIG]466698[/ATTACH]

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תואם אם כך לאתר של מישלין.

אבל, יכול להיות שינוי קליל בגלל קוד העומס.

אני מוצא קצת מידע סותר בענין, אבל זה כנראה בגלל הבדלים בין התקינה האמריקאית לאירופאית בענין.

הטבלאות במסמך הזה (שלהבנתי תואמות לסטנדרט האירופאי), מציגות ש:

- צמיג עם קוד עומס 91 המנופח ללחץ של 29psi יכול לשאת עומס של עד 1135 ליברות.

- צמיג מחוזק עם קוד עומס 94 המנופח ללחץ של 29psi יכול לשאת עומס של עד 1102 ליברות.

- לפיכך, יהיה צורך להעלות במעט את לחץ האוויר בצמיגים של פותה"ש בכ-1-2psi.

* מצאתי גם המסמך הזה שמכיל את שני הסטנדרטים. האירופאי ממש לקראת הסוף. המספרים מעט שונים, אבל העיקרון דומה.

** מזכיר שיתכנו הבדלים קלים רק בגלל הצמיג עצמו ודרישות הנהג (לדוגמה, הטויו T1R שדרש לרוב לחץ גבוה יותר כדי למנוע קריסת דפנות תחת עומס).

*** מזכיר שוב, שעדיף להיות מעט גבוה יותר מאשר נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאני אנסה לשמור על לחץ בסביבות 32\33 PSI וזהו. לאור מה שהצעתם הלחץ הזה כנראה יתאים לתנאי הנסיעה שלי. (29 PSI אני לא אשים, כי בכל זאת זה נשמע מעט מדי ..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2832 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...