Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה במהירות מופרזת: מה מנפח את הבועה בשוק הרכב? (כתבה מגלובס)

old school
שימו לב! השרשור הזה בן 2839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שווה לקרוא:

http://cars.walla.co.il/item/2976283

ניתוח מאוד נכון לדעתי למצב, אם כי חסרים שני פרמטרים שאפילו הרוכש לא תמיד מודע להם שמשחקים תפקיד מאוד משמעותי בהחלטה לקנות חדש:

1. סמל סטטוס\ שופוני: לא רק כלפי חוץ, אלא גם כלפי פנים. המחשבה שאם יהיה לי אוטו חדש החיים שלי יהיו טובים יותר

2. חרדה מפני רכב משומש: חרדה מלהיתקע, מבום במוסך, מרכב שלא מניע בבוקר, מקניית משומש שלא מצליחה, חרדה ממוכרים, מרמאויות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 212
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שני הנימוקים שרשמת היו נכונים גם לפני עשור - בטרם הווצרות הבועה.

הכתבה מנסה להסביר מה מיוחד בתקופה הנוכחית שגורם ליצירת בועת רכב.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכתבה מנסה להסביר מה מיוחד בתקופה הנוכחית שגורם ליצירת בועת רכב.

וואלה, צודק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין על רכב חדש.

הישראלים תחמנים, לעולם לא יהיו שקופים לגמרי במעמד מכירת הרכב.

וגם לא יודעים לתחזק ולשמור על רכבים.

טסים על במפרים, שמן לא בודקים.

חוסכים בחלפים זולים,4 צמיגים שונים.

לא סתם צריך לחפש עם פינצטה רכב יד 2 שמור עם היסטוריה מתועדת.

Sent from my XT1575 using Tapatalk

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הנקודה השניה שלך משחקת ממש חזק.

היו לי רכבים שעשו לי בעיות ורמת החיים יורדת ברמה משמעותית.

בנוסף יש את ההתנהלות מול מוסכניקים ומול מכוני בדיקה.

יש סיכוי לא רע ליפול על רכב עם המון בעיות אבל שהמכון לא עולה על הבעיות האלו כי הוא רק בודק את הרכיבים המכאניים ולא את "אזור המחייה" שהוא תא הנוסעים.

אם אני אפול על רכב עם בעיות במנגנון הפתיחה של הדלת של תא המטען למשל, או עם מראה שנפלה אבל הדביקו אותה מחדש עם הדבק הלא נכון או אפילו קומבינת חשמל כי הבעלים הקודם רצה לשים רמקולים שלא מתאימים בצורה חובבנית, רמת החיים שלי תרד.

כל פעם שאני אצטרך לפתוח את תא המטען אני אתבאס, כל פעם שתיפול לי המראה אני אכעס וכשכל המערכת החשמלית תקרוס והרכב יהיה מושבת שבוע בלי שנדע למה, אני אתחרפן מזה לגמרי.

אז במציאות שבה אפשר לשלם 1200 ש"ח לחודש וכל שלוש שנים לתת את הרכב בטרייד אין בקלות ואז להמשיך לשלם את אותה כמות בלי הגבלה ותמיד לנהוג על חדש, אין שום סיבה לקנות רכב משומש.

אני קניתי לפני כמה חודשים רכב זהה לקודם שהיה לי (אפילו בצבע), רק עם יותר אופציות ומנוע יותר חזק, ואני ממשיך לשלם את אותה כמות כל חודש.

עוד שלוש שנים אחליף לרכב חדש יותר וכנראה אוטומט, ואמשיך לשלם 1200 לחודש.

זה יוצא יותר משתלם מליסינג כי אחרי שנתיים וחצי הרכב שווה יותר מההלוואה שנלקחה ובכל רגע אפשר להפוך אותו למזומן כדי להשתמש למשהו אחר או לקחת רכב חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנימוק השני נכון פי כמה גם עכשיו.

לאנשים אין עצבים להתעסק עם מוסכים/בדיקות/יד2/לא מניע בבוקר/גרר/תיקונים/רמאויות/סוחרים ועוד.

אם אפשר לקנות חדש, ואת הישן להשאיר לאוכולוסיות שוליים שמוכנות להתעסק בזה תמורת חיסכון כספי (כמו במדינות מפותחות), צריך לעשות את זה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאנשים אין עצבים להתעסק עם מוסכים/בדיקות/יד2/לא מניע בבוקר/גרר/תיקונים/רמאויות/סוחרים ועוד.

אם אפשר לקנות חדש, ואת הישן להשאיר לאוכולוסיות שוליים שמוכנות להתעסק בזה תמורת חיסכון כספי (כמו במדינות מפותחות), צריך לעשות את זה.

מה זה אם אפשר? בוא נגיד שאפשר, אבל אפשר גם לחסוך..אני אומר שאם אפשר לחסוך עדיף לחסוך. לילדים, לתקופות קשות, לצרות אחרות. ממש לא רק "לאוכלוסיית שוליים" כמו שכתבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא באמת תחסוך. אתה תשלם את המחיר של אוטו חדש, רק בתשלומים, ובסוף תהיה עדיין עם אוטו ישן.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מחשבים הפסד ימי עבודה, נסיעות, חוסר נחת ואת העלות עצמה של התיקונים, רוב הסיכויים שרכב משומש יעלה לך כמו חדש, רק שאתה לא תדע לעולם מתי תבוא המכה הבאה.

אלא אם אתה מוכן להישאר עם אותו רכב במשך 10 שנים ולהתייחס אליו עם כפפות משי, לא שווה לקנות משומש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה קשקוש.

ב-5 שנים האחרונות אבא שלי רכש רכבים רק מיד 2. רכבים בני שנה עם פחות מ10K ק"מ, והחסכון היה משמעותי.

כל שאדם חכם צריך לעשות הוא לקחת מותג עם מוניטין בעייתי ללא כל סיבה, ולחפש אקזמפלר בן שנה לכל היותר עם מעט מאוד ק"מ. החסכון הגיע במקרים מסויימים ל30% ממחיר של רכב חדש.

בעיות לא היו לנו כלל וגם אם יהיו למי אכפת יש אחריות.

הסכום שנחסך היה משמעותי מאוד, וההפרש הושקע בדברים אחרים שהניבו כמות כסף יותר גדולה מ4 רכבים חדשים.

אז תמשיכו לקנות רכבים חדשים ולמכור לנו "אוכלוסיית השוליים" את הרכבים האלה אחרי שנה.

בינתיים אוכלוסיית השוליים תקנה דברים אחרים שיניבו לה תשואות גבוהות.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל שאדם חכם צריך לעשות הוא לקחת מותג עם מוניטין בעייתי ללא כל סיבה, ולחפש אקזמפלר בן שנה לכל היותר עם מעט מאוד ק"מ.

לך על זה.

רק ספר לנו אחר כך למה הקונה המקורי נפתר מהאוטו אחרי פחות משנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש מעקב אחר כמות המכוניות שעומדות למכירה? לפחות במיגרשי החברות ?

כי כל פעם שחיפשתי רכב הייתי בשוק מהכמויות שהייתי רואה, מי רוכש אותם אחרי כל המספרים שאנו רואים במסירות רכב חדש?

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Fat שמח ששאלת.

2 מהרכבים האלה כבר צברו 100K ק"מ ללא שום בעיה. גם אם הייתה בעיה הייתה עליהם שנתיים אחריות.

אחד מהם כבר הספיק להמכר. השני משמש את אחי והוא רק נהנה. השלישי צבר כ35K רק השנה גם ללא כל בעיות.

תמשיך לתדלק את המדינה במיסים ולהרגיש טוב עם עצמך שאתה לא חלק "מאוכלוסיית השוליים". אנחנו נמשיך לחפש עסקאות טובות, ונשתדל לתדלק את המדינה כמה שפחות במיסים הממכרים שהיא מקבלת משוק הרכב.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך על זה.

רק ספר לנו אחר כך למה הקונה המקורי נפתר מהאוטו אחרי פחות משנה.

כי לא מתאים לו הרכב? הוא לא אוהב את הצבע? נכנס לחובות כלכליים? מצא עץ כסף ורוצה לשדרג? עושה רילוקיישן לחו"ל? מצא עבודה ליד הבית? יש מיליון ואחד סיבות.

בוא רק ספר לי כמה אנשים קנו רכב חדש שהלך לו הגיר או המנועה אחרי 30K קמ.

לא פלא שאנשים פה בוכים על יוקר המחיה אבל כמות הרכבים החדשים שנמכרים עולה כל שנה. ממציאים לעצמם פחדים ופוביות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...