Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פילטר אויר ''פתוח'' k&n אינבוקס לטורבו דיזל

שימו לב! השרשור הזה בן 2836 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לחבר יש פלואנס דיזל 2012 1.5 dci לאחרונה התעניין בתוכנה לשיפור הביצועים ויחד עם זה פילטר אינבוקס של k&n שיושב במקום המקורי כמובן במקום הפילטר המקורי ויעבור ניקוי כמובן כל 10-15 אלף ק''מ.

אני מתעניין גם לעצמי כי אמור לקבל רכב עם מנוע זהה, עניין התוכנה כמובן ידוע ונבדק והשאלה ספציפית לגבי הפילטר בטורבו דיזל, לא מצפה לפלאים רק רוצה לדעת שזה לא מזיק ומקובל בטורבו דיזל.

Sent from my MX5 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד מדובר בפילטר איכותי, תקין שהותקן ומתוחזק כמו שצריך אין שום בעיה להשתמש בפילטר "פתוח", זה לא מזיק, להפך, זה תורם.

AUTOTECH

Automotive Multi-Level Diagnostics and Tuning

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה ביצועים פילטר אוויר פתוח בתוך קופסא פתוחה בתא המנוע, לאחר שהסיר את הקופסא הסגורה אשר יונקת אוויר קריר הרבה יותר מבחוץ, תעזור לו מבחינת הביצועים?

הוכח מספר רב של פעמים, בבדיקות עצמאיות, דיינו, בתוכניות כאלו ואחרות, בערוצי יוטוב כאלו ואחרים עצמאיים, כי התוספת היא מזערית לחלוטין ולעיתים, העניין של חדירת יותר מזהמים דרך הפילטר (אתה לא באמת חושב שיש משהו שיעביר יותר אוויר לאותו סוג פילטר מבלי להעביר יותר לכלוך נכון?).

מה הכוונה? אצלי יש רכב למשל עם 240 כ"ס ו 35 קג"מ מוגדש, יש לו פילטר נייר איכותי גדול, אם אני מקבל את ההספק הזה והביצועים האלו מהפילטר נייר, לשם מה אני אצטרך פילטר פתוח כלשהו? מעדיף לשמור על המנוע נקי ממזהמים כאלו ואחרים. (היניקה אצלי מתבצעת מקדמת המנוע מה שיונק אוויר קריר בסגנון RAM AIR).

גם רכבים עם 300-400 כ"ס וכפול מכך, עושים שימוש בפילטר נייר, לא K&N או כל דבר כזה או אחר, למה? מכיוון שידוע טוב מאוד שהם לא באמת מסננים באותה הרמה.

זה נושא שנטחן שנים על גבי שנים והכל נמצא ברשת, יש רק לחפש את זה.

מה שכן זה יעזור? ללא ספק פסיכולוגית בעקבות הרעש הנוסף שהוא תורם, תגובת דוושה ייתכן וטובה יותר.

זה שתכניס כביכול קצת יותר אוויר למנוע, זה לא שמחשב הרכב יתחיל לזרוק יותר או פחות דלק כן? הכל במחשב ביחסי הערבוב שנקבעו מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד מדובר בפילטר איכותי, תקין שהותקן ומתוחזק כמו שצריך

המטרה היא ליצור מצב שבוא האויר הנכנס למנוע מגיע בטמפרטורה נמוכה יותר (דחוס יותר).

איך זה בוצע ובאיזה צורה ורמה זו כבר שאלה אחרת.

AUTOTECH

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה ביצועים פילטר אוויר פתוח בתוך קופסא פתוחה בתא המנוע, לאחר שהסיר את הקופסא הסגורה אשר יונקת אוויר קריר הרבה יותר מבחוץ, תעזור לו מבחינת הביצועים?

הוכח מספר רב של פעמים, בבדיקות עצמאיות, דיינו, בתוכניות כאלו ואחרות, בערוצי יוטוב כאלו ואחרים עצמאיים, כי התוספת היא מזערית לחלוטין ולעיתים, העניין של חדירת יותר מזהמים דרך הפילטר (אתה לא באמת חושב שיש משהו שיעביר יותר אוויר לאותו סוג פילטר מבלי להעביר יותר לכלוך נכון?).

מה הכוונה? אצלי יש רכב למשל עם 240 כ"ס ו 35 קג"מ מוגדש, יש לו פילטר נייר איכותי גדול, אם אני מקבל את ההספק הזה והביצועים האלו מהפילטר נייר, לשם מה אני אצטרך פילטר פתוח כלשהו? מעדיף לשמור על המנוע נקי ממזהמים כאלו ואחרים. (היניקה אצלי מתבצעת מקדמת המנוע מה שיונק אוויר קריר בסגנון RAM AIR).

גם רכבים עם 300-400 כ"ס וכפול מכך, עושים שימוש בפילטר נייר, לא K&N או כל דבר כזה או אחר, למה? מכיוון שידוע טוב מאוד שהם לא באמת מסננים באותה הרמה.

זה נושא שנטחן שנים על גבי שנים והכל נמצא ברשת, יש רק לחפש את זה.

מה שכן זה יעזור? ללא ספק פסיכולוגית בעקבות הרעש הנוסף שהוא תורם, תגובת דוושה ייתכן וטובה יותר.

זה שתכניס כביכול קצת יותר אוויר למנוע, זה לא שמחשב הרכב יתחיל לזרוק יותר או פחות דלק כן? הכל במחשב ביחסי הערבוב שנקבעו מראש.

אני מדבר על פילטר תואם מקור של k&n

Sent from my MX5 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה הייתה בפרט לפילטרי K&N, פילטר תואם מקור הכוונה שאתה מוציא את הנייר ומכניס פשוט את K&N ללא כל שינוי כזה או אחר.

כפי שנאמר, תרגיש שיפור קליל בסאונד היניקה, ייתכן והמנוע יהיה טיפה תגובתי יותר, אך אין בכך שום יתרון אלה להפך, חסרונות קלים כאלו ואחרים בדמות הדברים שנרשמו לאורך הנשים ונרשמים תמיד.

ברוב הרכבים המודרניים, בעיקר במוגדשים, השכילו ועשו את תעלת היניקה שתינוק אוויר מקדמת הגריל/מנוע ולכן, פילטר אוויר פתוח, יועיל במספר תחומים אבל בצורת מספרים מדוייקים על דיינו, לא מעבר.

להחליף פילטר אוויר מנייר איכותי ותקין (יש המון חברות בחוץ, כגון MANN וכו') בפילטר אחר, לא הייתי לוקח סיכון.

תראה, תמיד טוב לנסות ולהתנסות, אין בזה שום דבר רע, אבל? אם לאחר מספר מיכלים אינך רואה שינוי בצריכת הדלק ולדעתך, ההשפעות הפסיכולוגיות והתפקודיות של הרכב לא השתנו, החזר לפילטר נייר איכותי והחלף אותו פעמיים בשנה בהתאם לק"מ שאתה נוסע כמובן, זה הכל = מתכון טוב הרבה יותר לשמירה על המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שבשום מקום לא כתבתי שיפור בנושא של הפילטר, אני בעולם הרכב לא מעט זמן עם מגוון רכבים וגם את שלב הפילטר הפתוח עברתי (גם בקרב' וגם בהזרקה) ויודע שכנראה הרכב לא יהיה מטוס לאחר מכן.

אין לי ציפיות לשיפור כלשהו ואם יהיה גם ההכי קטן אז מה טוב... העניין הוא יותר לשים פילטר איכותי של מותג ופעם בכמה זמן לנקות אותו ללא צורך בהחלפה. אם זה יתרום ביחד עם התוכנה אז בכלל זכיתי אך שוב אומר שאני לא מצפה פה לניסים או נפלאות. אם היה מדובר ברכב ישן יותר אז כנראה שהייתי משתעשע ושם צנרת מהמצערת לכיוון קדמת הרכב עם פילטר פתוח בקצה אך כאן ממש לא אתעסק בזה וממש לא אפגע במקוריות בשביל זה.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד מדובר בפילטר איכותי, תקין שהותקן ומתוחזק כמו שצריך אין שום בעיה להשתמש בפילטר "פתוח", זה לא מזיק, להפך, זה תורם.

מבחינה הגיונית, כאשר הפילטר מחוץ לקופסא [פתוח] וחשוף לכל החום מתחת למכסה מנוע,

איך בידיוק נכנס אוויר קר יותר למנוע?

הרי אוויר קר יותר, הוא טוב יותר לא?

Seat Ibiza FR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמדברים על פילטר "פתוח" (לפחות איך שאניח מבין את זה) מדברים על CAI, סעפת יניקה קרה, שבעצם מרחיקה את אזור יניקת האויר מהאזורים החמים שמתחת למכסי המנוע למקום חם פחות/קר.

AUTOTECH

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחן השוואתי בין כמה סוגי פילטרים: מקורי, ספורטיבי אינבוקס, פתוח וקיט יניקה קרה.

http://www.autosport.co.il/63429/%D7%90%D7%A8%D7%91%D7%A2%D7%94-%D7%A1%D7%95%D7%92%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%9C-%D7%9E%D7%A1%D7%A0%D7%A0%D7%99-%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%93%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%95-%D7%99/

Pioneer P90RS | Celestra RA | Seas Lotus Reference

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחן מצויין, המראה כי לאחר שהתחממות תא המנוע, אם הם היו ממשיכים לעשות בדיקה מס' 3 ו 4 ו 5, הפילטר הפתוח היה פוגע בביצועים כפי שרואים שהוא פוגע ולאט לאט מתדרדר.

אז מה, הוא טוב ללחיצה אחת וזהו? ;) די ברור, המנוע מתחמם, החום מתפזר וזה נכנס דרכו = ירידה בביצועים.

קיט יניקה קרה, ללא ספק יועיל מכיוון שאתה ממקם אותו לרוב מחוץ לתא המנוע, די ברור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוואות על דיינו? ועוד בנושא יניקת אויר וטמפרטורה?

REALLY?

למה להתאמץ ולעשות מירוצי דראג? בואו נבדוק בדיינו...

: )

עריכה אחרונה על ידי AUTOTECH

AUTOTECH

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי קיט יניקה ישירה של אויר ישירות מאיזור הפנס ערפל שפירקתי, הבדל של 6 מעלות בלילה!

תעשה את החישוב של מעלות וכמה תקבל עוד במנוע.. זה מוסיף עוד כמה כ"ס..

ותעשה את החישוב ביום חם בכלל תראה שזה משתלם..

לסיכום יש הבדל!

ופילטר פתוח לא הורס שום מנוע ולא נעלי טורבו...

אני גם חושב לשים בדאצ'יה שלי אחרי הטיפול בקרוב פילטר פתוח.. רק בשביל צליל היניקה..:inlove:

עריכה אחרונה על ידי k.elirans
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתבלבל בין פילטר עם יכולות סינון שונות לעומת פילטר בקופסא פתוחה/ללא קופסא בתא המנוע, מה שקוראים אותו "פילטר פתוח" חבר יקר.

כל היצרנים מתקינים פילטר נייר אשר מספיק גם לרכבים עם 500 כ"ס, כנראה שהם יודעים משהו שאנחנו לא, אחרת כל החברות היו מתקינות מהמפעל K&N, מסכים? השדרוג הכי פשוט, לא? מסתבר שיש משהו, עם השמן שהורס חיישנים בטיפול ושימון לא נכון, יכולות הסינון של חלקיקים מסויימים כאלו ואחרים מה שבתורו, גורם לשחיקה בלתי נראית לעין לאורך השנים, אתה הרי לא בודק את תא המנוע עם מיקרוסקופ, נכון?

אז למה לכתוב דברים שאין לך מושג האם זה תקף לגביהם או לא?

אני אשמח לדעת באיזו נוסחא של צפיפות מולקולות אוויר בלילה קר, אתה עושה שימוש בכדי לחשב את הספק הכ"ס במנוע ולאחר מכן בגלגל, יש משהו כזה? בחייך.

קיט יניקה קרה אכן משפיע ועם כך אין ספק, כל עוד יש לך רכב מודגש עם טורבו, רכב אטמוספרי? ספק קלוש שבכלל תבחין במשהו חוץ מתגובת הדוושה.

ולסיכום, כיצד כל זה משתלם ולגבי מה? אשמח לתשובה מדוע יצרני הרכב לא מתקינים פילטרים כאלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2836 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...