Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורשה 356B T6 CAB שחזור מלא

57mmStroke
שימו לב! השרשור הזה בן 2109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עבודה מדהימה, באמת!

מצד שני, כל השרשור הזה עולה בי שוב ושוב השאלה האם אפשר לקרוא לתוצאה הסופית "שיפוץ" - הרי יש כאן בעיקר יצור מחדש עם חלקים חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לעניות דעתי כן בהתאם להשוואה הבאה:

כאשר משפצים מנוע לפעמים נדרשים להחליף מיסבים, אם הוא שחוק אז גם בוכנות, ואם המצב ממש גרוע אז אפילו גל ארכובה וגלי זיזים, אך עדיין המנוע הוא מנוע משופץ ולא אחרת.

על כן גם הרכב הזה הוא משופץ, החלקים שהוחלפו בו הם לשם החזרה למצב תקין ומקורי כלומר שיפוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיון לגבי מתי מהו שחזור, מעניין ביותר. הקשת רחבה מאוד, בצידה האחד יש מכוניות שברגע שהמים במיכל של מתיזי השמשות אינם אלו שהרכב יצא איתם מהמפעל - אזי הרכב אינו מקורי. בצד השני יש מכוניות שהרישום של הרכב על הניירת הוא הדבר היחיד שנשאר וכל שאר האוטו למעשה הוחלף.

מי אני שאקבע מה נכון.

נמשיך עם הרצפה.

כעת ממקמים את תושבות רצפת הדמה, שהם גם התושבות לדוושת המצערת. הפרופיל של החלק היה לחלוטין שגוי, ודרש חיתוך וריתוך TIG מחדש. ואז ריתוך MIG לרצפה DSCF9135.jpg עכשיו אפשר לבדוק איך מתאימה למקומה רצפת הדמה, (FALSE FLOOR) שאותה הכנו בהתאם למה שנשאר מרצפת הדמה הישנה. DSCF9201.jpg.

והנה שאלה שכל העת צריכה לעמוד לנגד עיניו של מי שמשחזר מכונית ישנה לדעתי

מה הופך אוטו ישן לנעים לנהיגה?

דיוק ברכיבים, כלומר מינימום חופשים. כך שכאשר לוחצים מצערת - כל התנועה מועברת לפרפרי המצערת עם הפסדים מינימאליים עד כמה שניתן, תוך שמירה על תנועת דוושה חלקה.

ולכן זה הזמן להרכיב את כל מכלול הדוושות, ולבדוק שאכן אין התנגדויות בעקבות החלפת הרצפה והתושבות.

על מוט המצערת נמצא בלאי שיגרום לחופש בקצהו DSCF9202.jpg ולכן הוא מולא בריתוך והושחז.

רכיבי מכלול הדוושות הורכבו במלואם DSCF9210.jpg כולל כאבל מצערת היד DSCF9212.jpg ובדיקה אחרונה עם רצפת הדמה במקומה גם היא - DSCF9218.jpg. כמובן שזה לקח זמן, ונדרשו די הרבה כיווננים, עד שהושגה תוצאה שהיא מניחה את הדעת.

במבנה שלבי העבודה, זה שלב שהוא חובה למכונית שעברה החלפת חלקי רצפה.

בהמשך אותו הדבר יבוצע גם עם תושבות מסילות המושבים.

הרכיבים צבועים בשחור וכסף זמני למטרות אחסון והרכבות ניסיון כמו אלו. לקראת ההרכבה הסופית הם יזכו לציפוי אבץ, והרכיבים השחורים יקבלו צביעת שחור 2K.

עריכה אחרונה על ידי 57mmStroke
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

הרבה מאוד זמן לא עדכנתי.

יש הרבה התקדמות, והדיווחים מתרחשים באינסטאגראם.

הכל בגלל הפועל שלי שהוא בקיא בדברים אלו ממני והכיר לי את העולם הזה...

ובכל זאת משהו לפורום בכז צריך להוסיף:

חלקי החזית הפנימיים- תופסים מקום, כאשר מכסה המנוע מורכב גם הוא כדי לתת לנו אינדיקציה האם החלקים מוגשים לאזור הנכון. קוי אמצע ומדידות שונות גם חשובים כאן, אחרתי בסוף התהליך תיהיה לנו מכונית עקומה...

DSCF9105.jpg חלקי הריפרודקשיין היקרים הם לא יותר מנקודת פתיחה טובה, הם דורשים עבודת התאמה רבה, וזה ממש לא פלאג אנד פליי...

אחרי שהם יושבים אפשר להגיש עליהם את החזית שעולה יותר מ£1800 ולבדוק האם אנחנו מתקרבים למצב של מכונית

DSCF93181.jpgהתמונות עולות לאט, בינתיים כאן תמונה נוספת של חלקי החזית הפנימיים במקומם.

כולל צידי תא המצברים- ממנו יצאן מאין מוטות ועליהן יורכבו הצופרים בהמשך,לצופרים יש פתחים בחזית, ועליהם מורכב גריל קטן שנקרא horn grille. פריט עיצובי זה המשיך גם אל דגם ה-911 שהתחיל להחליף את ה-356 בשנת 64

DSCF9585.jpg שימו לב לכמה דברים בתמונה זו. קו הסגירה של מכסה המנוע הוא רחוק ממושלם. אין בתי פנסים בתוך הפאנל היקר הזה. כל חלל פנס מסתכל לכיוון אחר, וצריך למצוא דרך להבטיח ששניהם יסתכלו קדימה, וגם יהיו באותו הגובה, ובאותו המרחק באופן יחסי מנקודה כלשהו בקו הדלת.

כאן בדיוק מתחילה העבודה, וכאן קוברים את כל השעות, את השעות האלו איש לא יוכל לראות, אבל עם חוסכים בהם, מתקבלת חזית של מכונית שבעל מקצוע לא יכול להתגאות בה.

ולכן צריך גם בעל מקצוע שידע להוציא חזית ישרה, וגם לקוח שיבין שזה לוקח זמן, מאמץ וגם די הרבה מיומנות, יצירתיות כושר המצאה ודבקות במטרה.

לוקח די הרבה זמן להגיע ל-80 אחןז מהתוצאה, ואת אותו הזמן שוב בישביל להתקרב ל-98%. עוד לא נתקלתי בלקוח שהיה מוכן לשלם על השני אחוז האחרונים מפני שהם לוקחים יותר זמן מכל הזמן שהושקע ב-98האחוז הראשונים...

וקשה להבחין בהם ללא מדידות, כך שאפשר לטעון שאין בכך גם טעם של ממש.

בהמשך המצוד אחרי ה-98 אחוז מתחיל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גדי , שבוע טוב .

האמת - התגעגעתי לדיווחים שלך מהשטח - ממש חומר פורנוגרפי .

אני לא נמצא באתרי האינסטגרם או הפייסבוק ( וכנראה שעוד רבים וטובים מקוראי הפורום המכובד הזה ) .

בהחלט עבודה מרשימה , אשמח לדיווחים נוספים .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

כנ"ל, גם אני מקווה שתמשיך לעדכן פה.

במקרה הזה גם למילים ולתיאור יש משקל לא פחות מהתמונות.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

WOW,AMAZING

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים, שלח את שם המשתמש באינסטגרם שנוכל להמשיך לעקוב

Sent from my E6853 using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אבל אני מזהיר באזהרת ספויילר! באינסטאגראם אנחנו כבר בשלב ההרכבה אחרי צביעה....

מי שרוצה מוזמן כמובן לעקוב, להעיר הערות (אני משתדל מאוד לענות) וכו.

Fourleafcloverclassics

מבטיח שאמשיך לעדכן כאן גם לטובת משתמשי הפורום

תודה

גדי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

המשך עבודת הפח התמקד בחזית, כנפיים במיוחד חלקן האחורי בו הן נעטפות סביב קורת ה- אחרי הרבה מאוד הגשות של החלקים השונים מתקבלת החלטה על המיקום האידאלי.

ומתחילים בריתוך tig. תחילה אני תופס בפיקים (tacks) ואחכ רתך מתמשך של כארבעים סמ מקסימום כדי לא להגיש חום רב מידי לפאנל, שכן חום רב מידי יגרום לעיוות.

A.

2CA8D03D-D29F-49D8-9530-43A96EBF1D27.jpg A701A28C-1D4F-42FA-BA27-0E1355CA6734.jpg

אחרי שלב הtacks אני עוזב את האוטו לכמה ימים, עושה עבודות אחרות, ורק זורק מבטים לעבר האוטו. בכל יום כזה אני מקדיש שעה אחת לצפייה באוטו. מסתכל מזוויות שונות.

בשלב הזה עוד אפשר להזיז אם פתאום רואים שהייתה טעות. מהח טעות? אוטו שנראה עקום. אסימטריה בוטה. פנס נמוך. וכו.

אין תחליף לזמן המושקע בהתבוננות.

ברגע שמחליטים שהכל טוב ותקין מרתכים.

המראה החיצוני של האוטו נקבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה שחזרת לעדכן. עבודה מעולה כתמיד.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גדי , תודה שחזרת לעדכן .

הפורום הזה רדום בייחוד בכל מה שנוגע לשיפוץ רכבים .

אכן כמו שכתבת - אין תחליף להתבוננות .

אני כרגע בשלבי סיום של שיפוץ מקיף לג'יפ סיקס שלי .

הרכב הבא בתור לשיפוץ כבר מעבר לפינה .

אצלי זה תחביב ( ממש ממכר ) , אני נהנה להפיח חיים חדשים ברכב מעניין .

עד היום הספקתי לשפץ - מרצדס יונימוג 1969, סוזוקי סמוראי טנדר 1987, סיטרואן דה שבו 1965 , וג'יפ סיקס 1990 .

השיפוץ הבא יהיה כנראה משנת 1953 .

איטלן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...