Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קרסו ראש קשה ולא מוכנים לשחרר סניק בלי מובילאיי - הוצאת קיטור

Fazer
שימו לב! השרשור הזה בן 2805 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

(הפוסט הזה פורסם גם על הקיר שלהם - וכנראה ימחק ממש מהר - וגם על הקיר שלי, ונולד מתסכול. כן, זה כולה אוטו כמו שאמא שלי אומרת, אבל אני פרפקציוניסט. בכל מקרה, מוזמנים ללייקק ולשתף)

החיבור שלי עם רנו מתחיל אי שם בשנות השמונים, יושב על הברכיים של אבא שלי ונוהג ברנו 16TL חומה. מאז עברו הרבה מים בירקון, והרבה רנו תחת הידיים שלי, החל ברנו אקספרס שהיתה רכב העבודה שלי אחרי הצבא, ועד הסניק שבה אני נוהג היום.

וגם הרכב הבא שלי אמור היה להיות סניק, גרנד סניק למעשה. אפורה. אפילו הזמנתי אחת, שילמתי מקדמה, ובתמורה קיבלתי הרבה דפים שעליהם כתוב שבקרוב מאוד יהיה לי רכב חדש. אה, ושכחתי - רק תנאי אחד היה לי, שהרכב החדש שלי לא יכלול שום דבר שמותקן בארץ: לא קודנית, לא מובילאיי, כלום. "אבל זה בחינם!" אמר נדב, מנהל אולם התצוגה, ואני בשלי: לא רוצה שום דבר שמותקן בארץ, כמו שהרכב יצא מפס היצור בצרפת, כמו שהיצרן התכוון שהרכב יהיה, כך אני רוצה אותו. "טוב" אמר נדב, ורשם הערה במסמכים הרבים שאומרת "בלי מובילאיי". שילמתי, וחיכיתי.

ואז הגיע הרכב, והתקשרו בשמחה לבשר לי ש... אי אפשר בלי מובילאיי. כל מיני קשקושים על דגם שונה, אין תקינה לרכב בלי מובילאיי, ושאר התחכמויות (לא נכונות – הרי באתר משרד התחבורה הגרנד סניק מופיעה עם ובלי מובילאיי) שמסתירות את העובדה שהתקנת המובילאיי בעצם מקנה לכם הטבת מיסוי, בערך 2000 ש"ח, ואני – בתמורה – אמור לספוג את העובדה שמוסיפים למערכת החשמל של האוטו (ורנו, כידוע, לא חזקה במערכות חשמל עמידות לאורך זמן) אלמנטים שלא תוכננו עבורה, ושחופרים לי באוטו, מה שלא הרבה שנים אחר כך יסביר את הקרקושים מלוח השעונים.

וזה לא שיש לי משהו נגד מערכות בטיחות כאלו או אחרות – להפך – אבל יש לי הרבה נגד הרכבות מקומיות שטיבן בעייתי. רנו, אגב, פתרו את הבעיה הזו בעצמם: יש להם מערכת בשם VISIO, שעושה בדיוק מה שמובילאיי אמורה לעשות, אבל מגיעה מהמפעל.

רנו, כידוע לכם, רחוקה מאוד מלהיות שיאנית מסירות כלי רכב: ב 2015 היא דורגה במקום התשיעי (מתוך 10), כך שלא מדובר בקיה, לדוגמה, שמוסרת רכבים כמו לחמניות (ובכל זאת מביאה מבחר דגמים רחב מאוד), ולכן עוד פחות ברורה לי ההתעקשות: יש לכם תקינה לרכב בלי מובילאיי, יש לכם לקוח שמוכן אפילו לשלם את ההפרש בעלות המיסוי, מוכן לותר על "חינם", מוכן אפילו לחכות לרכב במשלוח עתידי שירשם תחת קוד הדגם נטול הדרעק בהתקנה מקומית, וכל זאת בתמורה לשקט הנפשי ולידיעה שהרכב יגיע אליו כמו שיצא מהמפעל בצרפת. אתם מבינים? מוכן לותר על מתנות, מוכן לשלם יותר כדי לקבל רכב "בלי" משהו, מוכן לחכות – מתי בפעם האחרונה פגשתם פראייר כזה? יותר מזה – זה אפילו פראייר שקשור לקהילת חובבי הרכב בארץ, ויכול להיות שגריר נפלא למותג שלכם.

אבל אתם בשלכם, מתעקשים לא לאפשר הזמנות מיוחדות (איפה דגם ה BOSE המופלא של הסניק? איפה דגם ה Limited שמשווק באירופה לקראת סוף חיי הסניק הנוכחית?), מתעקשים לא לוותר על ההתקנות המקומיות – ראש קשה, ובתור מי שעוסק בשיווק למחייתו, אני מרשה לעצמי לומר בצורה ברורה מאוד שעם ראש קצת פחות קשה, הייתם יכולים למכור יותר, וליצר לעצמכם שגרירים נפלאים למותג.

אז כן, אני קצת חפרן, אבל רכב זה תחביב שלי, ואני קצת אוהב דברים **בדיוק** כמו שאני רוצה אותם ולא בערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 155
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אז תבטל את ההזמנה, ואל תקנה מהם.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא, כמו תמיד, מה האופציות במחיר נתון...

חסר?

http://pricelist.yad2.co.il/search.php?fromPrice=100000&toPrice=180000&fromYear=-1&toYear=-1&onlyNewCars=1&carFamily%5B%5D=9

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסר?

תכל'ס? כן.

רנו מוכרים את הסניק ב 145 אלף - כשהדרישות שלנו (טוב נו, של זוגתי) היו: מזגן לילדים מאחורה, תא מטען גדול, וספסל אחורי שמסוגל לאכלס 3 מושבי בטיחות עם איזופיקסים (או שני מושבי בטיחות ומבוגר ביניהם). הרכבים היחידים שעונים על הדרישות היו הסניק וה C4 פיקסו.

הפיקאסו 7 מושבים עולה 170 (אחרי הנחות/מבצעים), כך שהיחידה שנכנסה לתקציב היתה החמישה מושבים. עשינו עליה נסיעת מבחן, ולא אהבנו את זה שהיא רועשת יותר מהסניק (השקטה מאוד), את המנוע החדש אחרי הקודם הבעייתי, ובנוסף זה שהיא חמישה מושבים כנראה גם ישחק לרעתנו ביום המכירה, כך שהיא ירדה מהפרק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לעשות שלמוביל איי יש קשרים בתוך הממשלה.

אישית הייתי מבטל את ההזמנה בלי לחשוב פעמיים, אני רוכש רכב במיטב כספי אני מחליט מה יותקן ברכב נ-ק-ו-ד-ה.

כל המערכת הזו היא חרטא ונועדה לחמורים שלא יודעים לנהוג, ודווקא כבר ראיתי נהגים מנצלים אותה לרעה.

מצפצפת בלי הבחנה, בליסינג אני הוצאתי את הפיוז שלה.

ככה זה שיש קשרים בתוך הממשלה ואפילו הייתה כתבה מתאמול שהמדינה הולכת לממן מוביל איי למליון רכבים.

אל תתקין את השטות הזו.

Sent from my XT1575 using Tapatalk

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מתעב התקנות מקומיות לא פחות ממך - אני מצדיע לך :ok:

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי איתם על זה - הם אומרים שהרכב חייב לצאת מהבונדד עם המערכת מותקנת, כיון שזה מופיע ברישיון כחלק מהפרמטרים ל"רמת הבטיחות" של הרכב.

פשוט אין עם מי לדבר שם, סובארו של שנות השמונים (ע"ע רכבים עם דלתות סגורות) במיטבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חזרה לאחור ברגע שהרכב איבד את תמימותו

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שזה אומר שהנזק כבר נעשה כי כבר התעסקו לך עם מערכת החשמל ברכב.

מה לגבי לקבל את הרכב עם מוביל איי ואח"כ לפרק אותו, כך שאתה מחזיר את הרכב למצבו המקורי?

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2805 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...