Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דאון פייפ ל208GTI

שימו לב! השרשור הזה בן 2860 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי הרבה התייעצויות ובירורים החלטתי להחליף דאון פייפ ברכב. הסיבה שבחרתי בדאון פייפ ולא בדוד אחורי היא מכיוון שמספר בעלי מקצוע הסבירו לי שברכב שלי לא ניתן לפרק את הדוד ולהחליפו אלא זה יצריך ניסורים וריתוכים.

לביצוע העבודה בחרתי בלירן שבהסתמך על חוות דעת כאן הוא האדם הכי מקצועי שיכול לבצע את העבודה. אני מתכנן לעשות את זה שבוע הבא ולפני כן רציתי לברר כמה דברים אחרונים.

1. החלפתו של הדאון פייפ לא תצריך ריתוכים?

2. עד כמה החלפת הדאון פייפ יכולה לפגוע באחריות? הסבירות גבוהה שיתפסו על זה במוסך החברה?

3. אם גם הדאון פייפ יצריך ריתוכים, כדאי ללכת על דוד אחורי במקום או שהשיפור בזרימה והתוספת בכוח ובגמישות שווה את התוספת במחיר? (המטרה המקורית הייתה סאונד והבנתי שבזה הדוד האחורי יכול לתרום יותר)

4. המחיר שהוצע לי הוא 3100 כולל התקנה, אין לי בסיס ממשי להשוואה אז הייתי שמח לשמוע מחבר׳ה שהחליפו אם המחיר הוגן.

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אתה מתכנן לשים דאון פייפ עם או ללא ממיר קטליטי? ההבדלים משמעותיים מאוד הן בצליל והן בהספק שתקבל, קח בחשבון שללא ממיר אתה תזהם את הסביבה, יצא לך ריח מסריח מהאגזוז ולא תוכל לעבור טסטים אלא בקומבינה

דאון פייפ לא מצריך ריתוכים על הצנרת המקורית של הרכב, זה נטו ברגים ככה שתמיד אפשר להחזיר את המקורי בלי "סימני טיפול"

אם אתה מחליף דאון פייפ לאחד ללא ממיר קטליטי תהיה חייב לעדכן תוכנה כיוון שהחיישנים ברכב יקלטו שאתה מזהם ויתריעו לך CHECK ENGINE ככה שזה עוד כסף על תוכנה

לדעתי הצליל של ה208 GTI אחלה כמו שהוא, ואם אתה מתכנן על התעסקויות אז חכה לסוף האחריות, לא שווה לקחת את הסיכון שיקרה משהו למנוע או לכל מכלול אחר ואז המוסך יוכל לתרץ את זה שהדאון פייפ\דוד הוא מה שגרם לזה,

תמיד אפשר להמציא איזה טיעון ש"במונע THP יש בעיה של הצטברות פיח והדאון פייפ הפתוח גרם לאובר גדישה וכך המנוע יצר עוד פיח אז לא מחליפים לך מנוע תחת אחריות" או כל דבר אחר.

אם ממש אתה רוצה סאונד, תחליף דוד אחורי, אם אתה הולך על שיפורים עד הסוף אז כבר תשים דאון פייפ ותעדכן תוכנה כך שתקבל גם צליל עסיסי וגם כוח.

המלצה שלי? חכה שתגמר האחריות, האוטו עדיין יקר וחדש וחבל לקחת את הסיכון הזה, אלא אם כן כסף הוא לא פאקטור (יש גם כאלה)

שכחתי להוסיף שלירן באמת בעל מקצוע מצויין ויש לי ניסיון טוב איתו, אם אתה מחליט ללכת על דאון פייפ אז אל תהסס ללכת אליו

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי אם משקיעים אז עד הסוף. מה שאומר תחליף צנרת מלאה. נכון זה הרבה יותר יקר אבל אתה תהנה ולא תתחרט. אחריות ינסו להתנער אבל הם צריכים גם להוכיח שהבעיה נגרמה בגלל הצנרת. בכל מקרה, הרכב לא כזה יקר שצריך להיבהל ישר מאחריות. אלא אם אתה מפחד שילך מנוע לגמרי. להחליף תוכנה לא חייב - למרות שאתה תקבל תוספת כוח שזה שווה את זה. וכמו שאמרתי לך - עזוב מחירים מסביב. לירן הכי טוב נקודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי כוונה להישאב לתוך רצף הוצאות, אני מרוויח 1600 שקל בחודש והרכב גם ככה מספק מעטפת ביצועים מעבר למה שאני יכול למצות בתור נהג. מה שחסר לי כרגע ברכב זה אחיזה וסאונד, בנוגע לאחיזה אני מחליף שבוע הבא את זוג הצמיגים האחוריים ליוקוהומה advan neova Ad08 ואת האחוריים מעביר קדימה. מבחינת הסאונד החלטתי להחליף את הדוד האחורי ואולי בהמשך אסיר את הממיר. החלטתי לרדת מהדאון פייפ כי אין לי תכניות לעדכן תוכנה ולא יכול להרשות לעצמי שידלקו כל מיני נוריות שיצריכו כל מיני עדכונים ובעיקר יותר מדי התעסקות. מבחינת סאונד הדוד יתן לי מענה טוב יותר מהדאון פייפ ומבחינת הכוח והזרימה אולי אפטר מהממיר עוד כמה חודשים, אחרי הטסט. מה דעתכם?

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפנית בעלילה: היום דיברתי עם לירן ומסתבר שאין ברכב שלי דוד אמצעי ושהממיר מסרס את רוב הסאונד שברכב, כלומר, דוד אחורי לא יועיל יותר מדי אם בכלל. לכן קבעתי עם לירן ליום חמישי בבוקר להחליף דאון פייפ, אעדכן אחרי ההתקנה.

Sent from my Huawei Mate 7 using tapatalk

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2860 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...