Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא עשיתי העברת בעלות ולא זיכרון דברים ועכשיו בעל הרכב רוצה את כל הכסף בחזרה

שימו לב! השרשור הזה בן 2839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

תשמעו סיפור שקרה לי לפני כמה חודשים,

היה לי רכב קיה ריו 2002 שקניתי אותו בתור רכב זמני ולא ידעתי על התקלות הרבות שיש בו אבל בכל זאת הוא היה נוסע! בכל אופן נהגתי על הרכב איזה חודשיים ולאחר מכן ניסיתי למכור אותו בגרושים עקב בעיותיו הרבות, היו לי כל מיני הצעות מחיר חלקם לפירוק וחלקם לא, עד שבא איזה בן אדם אחד ונתן לי את ההצעת מחיר הגבוהה ביותר (לא משמעותית אבל בכל זאת הכי גבוהה) ואמר לי תשמע אם אתה מוכן לחכות לי שבועיים שלוש עד שיהיה לי את הכסף אני קונה ממך מאה אחוז את הרכב וזה מילה שלי..

אמרתי לו שיש בעיות ברכב וגם יכול להיות שיש בעיות שלא ידועות לי אפילו מפני שהרכב אצלי זמן קצר מאוד ולכן הוא נמכר הרבה מתחת למחירון ואם הוא מעוניין ברכב עם כל התקלות שלו הוא אמר אני מעוניין ואני ישפץ את הרכב בעצמי..

בקיצור החלטתי לחכות לו ולאחר שבועיים נפגשנו בדואר בכדי לעשות העברת בעלות אבל הבן אדם החליט שהוא רוצה לעשות את הבעלות על הבן שלו ולא עליו אז הוא הביא איזה צילום בסמארטפון שלו של הת''ז של הבן שלו, כמובן שבסניף הדואר ממש לא הסכימו לעשות כך את הבעלות ולכן קבענו שמתי שהבן שלו יחזור מהצבא הוא יקח ממנו את הת''ז המקורית ויחתים אותו על יפוי כוח, בינתיים בתקופה הזאת אני הייתי בתהליך של לעבור דירה לצפון מהמרכז לכן הבחור הביא לי באותו יום את הכסף במזומן ונקבע תאריך אחר לביצוע העברת בעלות, שהגיע התאריך הלכנו לסינף דואר בבת ים שבול באותו היום החליט להיות סגור (לא זוכר מה הסיבה), בקיצור קבענו שהוא ישלח לי בדואר את הת''ז עם היפוי כוח ואני יעשה את הבעלות וישלח לו בחזרה כי כבר עברתי דירה לצפון, בקיצור הוא לא שלח את התעודת זהות וניסיתי להשיג אותו הרבה פעמים אך ללא מענה לאחר מכן הוא אמר שהוא רוצה למצוא חברת שילוח אמינה חיכינו וחיכינו אבל כלום הוא לא שלח את הת''ז, ככה עברו להם איזה חודשיים שהרכב עדיין רשום על שמי, שבוע שעבר שנסעתי למרכז התקשרתי אליו ואמרתי לו בו נעשה את הבעלות היום הוא אמר בסדר אבל שהייתי באזור שלו הוא לא ענה לי יום למחרת הוא ענה לי ואמר לי שהוא היה בבית חולים בכלל.

ואתמול הוא שלח לי sms שהוא רוצה את הכסף של הרכב בחזרה בגלל שהרכב רועד ושהוא ניסה לתקן אותו ואי אפשר, עכשיו אותו יום שהוא הגיע אליי לראות את הרכב אמרתי לו תנהג על הרכב ותראה אם אתה מעוניין, הוא נהג והרגיש את הרעידות שהיו מאז ומתמיד ואמרתי לו מפורשת!! אני לא מתחייב על כלום ברכב מה שאתה רואה אתה קונה עם כל הבעיות שיש לו!!

והוא החליט בכל זאת לקנות את הרכב!!

לכן השבתי לו שאני מצטער ואני לא מעוניין להחזיר לו את הכסף בחזרה ואז הוא אמר לי שהחוק איתו וגם אם היינו מעבירים בעלות הוא היה על פי דין מקבל את הכסף בחזרה והוא אמר שהוא יגלגל את זה לבית משפט.

ופה מגיעה השאלה שלי אליכם האם באמת אם הוא יפנה לערכאות משפטיות הוא יקבל את כספו בחזרה לאחר שהוא הסכים לקנות את הרכב עם כל בעיותיו מראש?מה החוק אומר בנידון?

אשמח לתשובה מקצועית בעניין..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נכון עשיתי טעות, נתתי אמון בבן אדם מפני שהוא עשה רושם של בן אדם יפה נפש וטוב אז האמנתי לו הוא אמר שהוא לא נוסע עם הרכב מפני שנגמר לו הטסט

עריכה אחרונה על ידי androider
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור הוא יכול לזמבר אותך עם קנסות , שלילה או כל דבר אחר.

אני במקומך לוקח את הרכב , מחזיר את הכסף ואולי מנסה לדבר איתו על דמי שימוש ברכב איזה מאה או מאתיים ש"ח. לקיזוז.

ולוקח את ההפסד כשכר לימוד.

רק בשביל לצמצם נזקים.

במקביל מחתים אותו על טופס שהוא מאשר שהרכב היה בבעלותו בכל התקופה הנדונה.

כך שבמידה ותגיע אליך תביעה על קנסות חניה / משטרה / אור אדום וכד' תהיה לך אפשרות להסב את הדוחות אליו.

ושים לב לעדכן את כתובת המגורים לכתובת החדשה. כי אם הכתובת לא נכונה , ויש כבר קנסות , המשטרה / עיריה שולחות לכתובת במשרד הפנים ומבחינת החוק זה כאילו קיבלת את הקנס , ואז תקבל קנסות ועוד.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות, בכל זאת אני מעוניין לדעת מבחינה חוקית עם מי החוק אשמח לתשובות.

בכל זאת אני לא בטוח שבאמת הבן אדם זמבר אותי הבן אדם בערך בן 60 עם כמה וכמה רכבים אני לא מאמין שהוא עכשיו יסע דווקא עם הרכב הזה שהוא בלי טסט בישביל לקבל דוחות\שלילות\קנסות וגם הייתי פעמיים באזור שהוא העמיד את האוטו והרכב עמד באותו המקום ונראה שלא הזיזו את הרכב בתקופה הזו..

מה שכן יכול להיות שמעכשיו הוא ירצה להתנכל לי לאחר שהיה ויכוח בינינו

עריכה אחרונה על ידי androider
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק לצידו ,נתתו לו את הרכב בלי העברת בעלות ,היה אסור לך לקבל כסף בלי העברת בעלות ,על מה קיבלת כסף? פתחת חברה להשכרת רכב? כמו שירון נחום כתב נשאר לך רק לצמצם נזקים ,דבר איתו יפה בנימוס שיתן לך 100 שקל עבור כל יום שהרכב היה אצלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני אני לא בטוח שאתה צודק - ויותר מכך, אני דווקא חושב שאתה טועה ומטעה - חבל מאוד שאתה

כל כך ממהר לפסוק באופן חד משמעי.

יש פה עיסקה שנעשתה בצורה הוגנת (לכאורה, לפי מה שמתאר פותח השרשור),

הייתה הסכמה לביצוע העברת בעלות ולא הוסכם על אפשרות להחזיר את הרכב - הצד שמפר את ההסכם הוא דווקא קונה הרכב.

במצב הזה אני מציע לפנות להתייעצות עם עו"ד (ייעוץ משפטי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל זאת אני לא בטוח שבאמת הבן אדם זמבר אותי

חטפת כאפה לפרצוף מהבן אדם שהוא לא בא מספר פעמים לעשות העברת בעלות ואתה עדיין לא חושב שהוא יזמבר אותך? אתה תמים תגן על התחת שלך לפני שזה יעלה לך יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העסקה בוצעה ולכן הקונה יכול ללכת לאן שבא לו.

חוק המיטלטלין אינו מחייב רישום והעברת בעלות במשרד הרישוי.

רישום הבעלות הינו דקלרטיבי בלבד. כלומר הצהרתי ותו לא.

להבדיל ממקרקעין שם הרישום הוא הבעלות.

תודיע לו שאם הוא לא מגיע להעברת בעלות אתה מוריד את הרכב מהכביש.

בהצלחה

יוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש עשה מספר טעויות קריטיות וכעת הוא מתוודע אליהן.

הקפאת רשיונות מצידו וצבירת קנסות מצד הקונה הם מוצא אחרון. אף אחד מכם לא היה רץ לעשות את זה.

זה גם לא עוקץ מוחלט, הכסף בידיו.

רק שהקונה מתנהל בדרכים לא מקובלות (ללא חוזה, ללא העברת בעלות. מתחרט).

באופן עקרוני לא מקובל להתחרט בשוק יד שנייה הפרטי.

אבל צריך לחשוב איך למזער נזקים (כמו בתגובה של ירון נחום). יש לי עוד רעיונות, שלא מתאימים בשל השווי הנמוך של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה יכול להודיע לו על הורדה מהכביש של הרכב.

בפעם הבאה שהוא יקבל דוח זה לא יהיה עליך והוא יתחנן שתסביר למשטרה איך הוא נוסע על זה.

היית מספיק הוגן עד עכשיו.

Sent from my U7 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית טעות שעשית את העיסקה בסוף בלי עברת בעלות, זאת טעות ענקית!!

לא משנה מה אתה חושב, הבנאדם יכול לחטוף עצבים ולזמבר אותך בקנסות ושלילה

סקרן לדעת, כמה הבחור שילם לך?

בכל מקרה, הבעיה היחידה שאני רואה, זה שתדברו יפה בינכם תסגרו על המחיר שתחזיר לו, בכל זאת הרכב היה אצלו כמה זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

vpvi,

אני מתלבט האם האבחנה שלך לגבי היהודים היא גזענות או שנאה עצמית.

מה שחסר להשלמת התמונה היא תשובה בנוסח "כמה מחברי הטובים הם יהודים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...