Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמים ותמונות מהחלפת סט בלמים קדמי

שימו לב! השרשור הזה בן 2500 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאחר וצלחות הבלימה הקדמיות ברכבי התמלאו בסדקים קטנים החלטתי שהגיע הזמן להחליף סט בלמים קדמי.

התלבטתי רבות לגבי איזה סט אפ של צלחות\רפידות לבחור, צלחות חלק אחד או 2 חלקים ושל איזה יצרן וכן איזה רפידות.

בתחילה נטיתי לכיוון AKEBONO שקראתי רשמים מעולים לגביהם- עוצמת בלימה טובה (אם כי מעט פחות טובה מזו של הרפידות המקוריות), לכלוך מינימלי, שקטות ומעל הכל- זולות מאוד, כ-200$ לסט קדמי.

לבסוף החלטתי שלא מתאים לי פגיעה בעוצמת הבלימה, התחלתי לבדוק את הרפידות המובילות- פרודו DS2500, EBC, ברמבו ועוד.

לצערי משום מה פרודו לא מייצרים את ה-DS2500 לרכב שלי, EBC ירדו מהפרק נוכח פידבקים מאוד בינוניים, כך גם חברות אחרות.

חשבתי על ENDLESS המצויינים, התעצבנתי מהאתר שלהם וזנחתי את זה, אלא שאז בא חבר יקר, שוודי אחד שממתין כרגע לאיזו סקייליין, הוא הדליק אותי מחדש על אנדלס....

חפירה ברשת, מיילים, מתברר שמשום מה הרפידות היחידות שהם מייצרים לרכב שלי הינן תחליפיות עם תרכובת כביש רגילה ומתונה.

כמה טלפונים והגעתי לבחור שבבעלותו קבוצת מירוצים ובמקרה אנדלס ספונסרים שלו, הוא נרתם לעניין וכך הוזמנו רפידות ENDLESS מסדרת MX72 שזה התרכובת STREET RACING, אנדלס הסכימו לייצר לי סט אחד כזה בהזמנה מיוחדת שלקח חודש וחצי לספק...

אלה שודכו לצלחות בלימה חדשות מקוריות של מרצדס (ברמבו).

הרפידות

13417665_10154350280789962_3872910287885811594_n.jpg?oh=bc948ff42ce3e9e00d0db75face7f7c5&oe=57C5ECB7

הצלחות בעת אישפוז הרכב במוסך

13419162_10154350280829962_6691644340819608625_n.jpg?oh=1d428299adbf14b60e28d00010d75b55&oe=57CB1FB0

לאחר ההחלפה

13494971_10154350345509962_5545239937277094801_n.jpg?oh=e9e2a2558cca845d8d48cfcd13b501f9&oe=57C7561C

13495231_10154350345559962_8511113243920679679_n.jpg?oh=80751213ecea7b27a959bc77a49c2730&oe=57C33590

שימו לב איזה צעצוע מגניב המתין לטיפול במוסך...

13501765_10154350280974962_1388526330261130894_n.jpg?oh=5d7529303a5e59e16f940b456794cd4f&oe=57CDBA65

13494768_10154350280919962_1910957025235945957_n.jpg?oh=e98503630cfbeddbeeacb7fb60502299&oe=57E7C9C3

אתמול ביצעתי הרצה לבלמים, 50 קילומטרים מתונים מאוד ולאחר מכן עוד מעל 50 קילומטר עם בלימות מתונות בעומס מתגבר ממהירות 40-50 קמ"ש ומעלה.

רשמים ראשונים לאחר סיום ההרצה, הבלמים נושכים הרבה יותר טוב מאשר טרם ההחלפה, יש קצת יותר רגש בדוושה אבל לא ברמה היסטרית (מערכת חשמלית), באופן מפתיע הבלמים שקטים מאוד.

בהמשך אעדכן רשמים מנהיגה חזקה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תתחדש

מה גרם לך לרדת מebc? אני בדיוק רכשתי צלחות שלהם. עדיין לא סגור לגבי הרפידות.

האם יש בנמצא צלחות 2 חלקים לרכב שלך כדי להוריד משקל? אני בטוח שהן לא קלות בכלל בקוטר הזה

Sent from my D5803 using Tapatalk

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן קיימות צלחות 2 חלקים לרכב שלי אבל הן מאוד יקרות ובצירוף המחשבה להחליף את הרכב מתישהו בשנה הקרובה לא ראיתי סיבה לשלם פי 3 מצלחות מקוריות של מרצדס.

לגבי EBC, ירדתי מהם כי רוב הביקורות שקראתי הצביעו על רפידות שהן לא יותר מבינוניות באותה קטגוריה של רפידות לביצועי כביש.

אחד היתרונות המרכזיים שלהם נעוץ במחיר אטרקטיבי יחסית לרפידות שהן לא רעות בסך הכל אבל כחבילה זה העמיד אותן אל מול אקבונו- שתיהן בולמות היטב כשלרעת EBC לא מעט דיווחים על דעיכה תחת נהיגה אינטנסיבית, שתיהן יחסית נקיות, EBC קצת יותר רועשות הן גם מעט יקרות יותר.

בשורה התחתונה, כשאני מחליף רפידות פעם בכמה שנים אני רוצה top ו-ebc לא שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Avia,

סיכמת את זה די יפה, אוסיף עוד יתרון חשוב נוסף שיש להן- ביחס לביצועים הגבוהים של הרפידות מסדרת MX72 הן נחשבות ל-rotors friendly, כלומר לא אגרסיביות על הצלחות בצור שמקצרת מאוד את חיי אלה.

אלי,

במובן מסוים גם אני שואל את עצמי את אותן שאלות, לא פשוט למצוא תחליף לרכב כזה כי יש רכבים שעולים עליו בפרמטרים ספציפיים, למשל התנהגות, אבל כחבילה של פרקטיות, נוחות, אבזור, ביצועים, פאן- זו חתיכת בת זונה של חבילה שלא קל למצוא משהו שיתן שדרוג משמעותי בלי שאצטרך למכור לא מעט איברים ואת אלה שנותרו להוריד לזנות.

;)

אבל עדיין יש איזשהו רצון לגוון.

לא מדבר על להתחדש כי זה לא ממש עובד אצלי או עלי העניין הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שחשבתי לעצמי. מה שגם אני רואה שהרכב מזדקן יפה יחסית למפלצות בקטגוריה (אולי זה רק אצלך?) ואז מגיעה השאלה, למה לגעת?

בטח אחרי היישור קו לגיר, בולמים ועכשיו הבלמים.

אין ספק שבתור חבילה, היא נהדרת.

תמיד היו ויהיו דגמים שיתעלו עליך ולא רק בפרמטר בודד.

כך או כך, תשכיל לעשות.

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שגם אני רואה שהרכב מזדקן יפה יחסית למפלצות בקטגוריה (אולי זה רק אצלך?) ואז מגיעה השאלה, למה לגעת?

בטח אחרי היישור קו לגיר, בולמים ועכשיו הבלמים.

הרכב בסה"כ מזדקן לא רע, יחד עם זאת, בין אם מזדקן טוב יותר או פחות- הוא מזדקן.

לא יודע אם אני יכול לומר ששלי מזדקנת טוב או רע כי עכשיו היא במצב מכאני מעולה, אבל כשקניתי אותה היא היתה במצב לא מזהיר בכלל ולמעשה מיד לאחר העברת הבעלות הרכב נכנס ל-3 ימים יישור קו.

אני חושב שלמרות זאת, הרכב יחסית אמין, הבעיה היא שהתקלות הבודדות שהיו לי היו "תקלות בצבע" - לא זולות לתיקון.

אבל כאמור, זה לא משנה באמת את דעתי ואני חושב שהרכב דווקא די אמין, למעשה אני חושב שהרכב מאוד אמין- זו מכונית בת 13 עם ביצועים שעד לפני שנים בודדות העמידה אותה בכבוד מול כמעט כל מה שנחשב מארץ המגף ומעל הכל- כשאני נוהג בה בנהיגות בוקר אני לא עדין, בדיוק ההפך, נותן לה לעבוד.

ואם כבר באמינות עסקינן, חידוד קטן לדבריך) או יותר נכון- הבהרה אחושרמוטה)-

יישור קו לגיר זה כשלא בטוחים מתי פעם אחרונה החליפו שמן גיר, אז מחליפים שמן, ללכת על בטוח.

הגיר שלי לא עבר יישור קו, הגיר שלי עבר שיפוץ פסיכי שבאותה תקופה מאוד תסכל אותי, הפך אותי לחבר טוב של גרריסטים (7-8 גרירות ב-4 חודשים שארך השיפוץ, הגיר עלה וירד מהרכב 5 פעמים במהלך תקופת השיפוץ, האלקטרוניקה פורשה לגורמים ונשלחה למעבדה של פורשה, הרכב עבר בין 3 מוסכים שונים, עלות התיקון הסתכמה בכמעט שליש מעלות הרכישה של הרכב ולמעשה למעט המעטפת של הגיר- הכל הוחלף בחדש ומקורי.

יישור קו... ;)

בכל אופן, גם יומה של הנבלה יגיע והיא תוחלף במשהו אחר, שונה.

זה ללא ספק הרכב הטוב ביותר שהיה לי ובפער עצום, אולי זו הסיבה שהרכבים הקודמים לא שרדו שנתיים בבעלותי וזה הנוכחי איתי כבר 3 וחצי שנים אוטוטו ועדיין לא מגרד לי להחליף כי מיציתי.

אם היתה לי אפשרות להביא את הרכב לישראל זה בוודאות מה שהיה קורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!!!

אני המום שאנדלס היו מוכנים לייצר לך סט אישי. אצל PFC לדוגמה מדברים על מינימום 1000 יחידות.

טוב לדעת שיש להם יכולת+רצון לעשות את זה.

נסעתי הרבה עם EBC צהובות. לא הכל היה מושלם אבל בסה"כ היו בסדר גמור לשימוש אגרסיבי.

אדומות/ירוקות לא שוות התייחסות בכלל.

ב-2.5-3 שנים אחרונות אני על DS2500 אבל אמרתי ננסה משהו אחר סוף סוף - וממתין לי בבית MX72.

במחיר שאנדלס עלו (די מטורף) אני מצפה לגדולות ונצורות.

בינתיים תמשיך לעדכן לגבי הרשמים.

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אם אורך החיים שלהן מצדיק את מחירן.

גם ה-Pagid RS29 מאוד יקרות, אבל אמורות להחזיק המון זמן (תוך כדי שהן מספקות עוצמת בלימה אימתנית ואפס Fade - גם במסלול).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ננסה ונראה. אני מאוד מקווה שאורך חיים יהיה משופר כדי להמתיק קצת את הגלולה של המחיר הלא שפוי.

על פאג'יד החלטתי לוותר בינתיים - נדמה לי לנהיגת כבישים אגרסיבית ככל שתהיה היתרונות לא כל כך יבואו לידי ביטוי אבל החסרונות יהיו שם כל הזמן....

תכל'ס - רפידות זה טוב ויפה - בלי קירור כמו שצריך זה כוסות רוח למת.

עם קירור שסידרתי ו-RBF600 ה-DS2500 עובדים מצויין ואני מצליח להגיע למצב של סימני דעיכה ראשוניים רק ב-2 מקומות בכבישי הארץ. לא מעבר לזה.

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת אורך חיים אני נוטה להאמין שהוא יהיה די ארוך ברכבי מאותה סיבה שאני חושש מדעיכת בלמים- כיוון שיש בכל קאליפר 4 רפידות גדולות המערכת מייצרת פחות חום וכך גם לגבי השחיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון,

חלפו מעל 200 ק"מ מאז החלפת הבלמים ולצורך המאורע נסעתי לבקר את כביש הנהיגה החביב עלי לבחון את הסטאפ החדש כראוי, כלומר מצב נהיגה קרבי.

כבר עם תחילת הסשן ניתן להבחין שיש נשיכה טובה יותר מאשר זו שהיתה טרם ההחלפה, אבל אני עדיין לא נוהג בקצב הרגיל, נותן רק איזה 50% כדי להתרגל לתחושה החדשה ובעיקר לתת לצלמים הזדמנות להתחמם כנדרש ( הרפידות מיועדות לטמפ' עבודה 50-700 מעלות).

כמה בלימות מאוחר יותר אני מרים קצב לזה שאליו אני רגיל בכביש הספציפי, ואז אני מתחיל להבין למה הרפידות האלה כל כך יקרות..

זה מתחיל בכל שפתאום הבלמים נושכים, מה שלא היה בסט הישן, ממש נשיכה בריאה כזו שמפחיתה מהירות בצורה ניכרת ומידית.

זה ממשיך בתחושה המאוד פרוגרסיבית של הדוושה, זה היה קיים גם בסט הקודם אבל עכשיו מרגיש טוב יותר ומאפשר לתכנן את הבלימה בצורה טובה יותר, מעולה עבורי לאור זה שאני אוהב להשתעשע בהעברות משקל ועכשיו זה פשוט הופך לקל יותר.

זה כנראה גם המקום לציין שהתחושה הפרוגרסיבית הזאת של הדוושה די הדהימה אותי נוכח העובדה שדוושת הבלמים אצלי חשמלית והפידבק למעשה מגיע ממערכת שמשחזרת פידבק בדוושה.

עוצמת הבלימה עומדת בציפיות, הבלימה חזקה מאוד לאורך כל הסשן נהיגה שלא מקל על הבלמים בכלל- כ-20 ק"מ של כביש מתפתל סביב הר, כמעט כל הפניות עיוורת וחדות וזה המון פניות- הישורת הכי ארוכה לאורך התוואי אורכת כ-300 מ', הקצרות נפתחות לאורך עשרות מטרים בודדים.

כאמור הבלימה חזקה ללא כל סימני דעיכה בשום שלב.

נקודה אחרונה אמנם שולית לעניין יכולת הבלימה אבל היוותה עבורי שיקול בעל משקל לא קטן- רמת הלכלוך שהרפידות יוצרות.

בסט הקודם זה היה זוועתי, הרפידות היו עשויות מחומר מתכתי שצבעו כהה והיו נורא מלכלכות, 50 ק"מ של נהיגה מנהלתית הספיקו כדי לייצר שכבת אבק שחורה מגעילה.

הרפידות החדשות- תענוג!!!! מעל 200 ק"מ מאז השטיפה האחרונה והתקנת הבלמים החדשים והג'אנטים עדיין נקיים ללא רבב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2500 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...