Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העלאת מידת הג'אנט

שימו לב! השרשור הזה בן 2857 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

ברשותי הונדה ג'אז בציר דצמבר 2013, מנוע 1.2 ידנית.

כרגע מורכבים ג'אנטים 15 מקוריים שהזמנתי מהחברה, עם צמיגי מישלן מקוריים שעברו כמעט 70K קילומטר.

לקראת החלפת הצמיגים, אני ממש מתלבט לגבי העלאת מידת הג'אנט, ורוצה לעלות למידה 16, בעיקר מטעמי קוסמטיקה.

אלו המידות שניתנו לי באתר TIREPLUS, המידות החוקיות לרכב שלי.

[TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD=class: style1]מספר חורים ומרחק בין חורים (B/P)[/TD]

[TD=align: right]4x100[/TD]

[TD][/TD]

[TD]אופסט[/TD]

[TD=align: right]35 עד 45[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: style1]טווח מידות[/TD]

[TD=align: right]15x5 עד 16x6.5[/TD]

[TD][/TD]

[TD]קדח[/TD]

[TD=align: right]56.1[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

ועכשיו, לשאלות.

האם הפרש המחירים, בין צמיג 15 ל-16, הוא משמעותי?

האם בעייתי למצוא צמיג למידה 16 הזו?

מהו מחיר סביר לסט ג'אנטים 16 ברמה סבירה?

אשמח לשמוע עוד טיפים, טיעונים בעד ונגד.

תודה מראש.

הג'אנט שמורכב כרגע:

20151122_131227.jpg

עריכה אחרונה על ידי snorlax

Honda Civic 5DR MT - 2014 ~ HU - Zed Android

Front - Morel Tempo Ultra Comp. 602 ~ Rear - Morel Maximo Comp. 602

Amp - PPI P900.4 ~ Sub.W - Ground Zero 400Wrms, Original Ported Box

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בדילמה שלך, בסוף נשארתי על 15 וקניתי ג'אנטים סופר איכותיים וקלים ששיפרו גם את ההתנהגות והתאוצה של הרכב.

הבעיה עם רכבים דלי הספק שברגע שאתה עולה במידה של הג'אנטים אתה תרגיש את זה טוב, ככל שהג'אנט גדול יותר הוא שוקל יותר, והצמיג ככל שהחתך נמוך יותר גם כך הוא שוקל יותר, בדרך כלל מתחת לחתך 45 הצמיגים כבר מגיעים מחוזקים(סימון xl)

תבדוק מה המידות המאושרות לך ולפי זה תבדוק מחירים, במקרה שלי הצמיגים במידה 16 לא היו יקרים משמעותית,אבל מכל הסיבות שציינתי מקודם לא עליתי במידה.

Sent from my XT1575 using Tapatalk

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה ג'אנטים קנית, אם אפשר לשאול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידת הצמיגים המאושרת עבורך בקוטר R16 הינה 185/55R16 83H (נכון לייצור יפני ואנגלי).

כנס לאתרי השוואת המחירים (יד2צמיגים, טיירקלאב, iTire, טיירדיל, טיירפלוס וכו') ותבדוק אילו דגמים זמינים ובאילו עלויות משוערות.

בכל הנוגע למידות חישוקים מתאימות, הייתי סומך יותר על האתר:

http://www.wheel-size.com/size/honda/jazz/2013/#trim-12i-eudm

למרות שרק מידות מודגשות הן כאלו שלכאורה מדוייקות ותואמות להמלצות היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריק ותום, תודה רבה על התגובות.

עד כמה משמעותי יכול להיות ההבדל בתאוצת הרכב, ובמהירות? האם גם צריכת הדלק תושפע משמעותית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל ממה? מהגדלת החישוק, או מהחלפה לחישוק קל יותר באותה מידה? בכל אופן, שניהם לאו דווקא משפיעים בצורה ניכרת.

קידוחי נפט. אזהרת חפירה.

הרחבת חישוק וירידה בחתך עם צמיגים באותה רמת איכות - הרווח באחיזה אינו משמעותי. המרכיב הכימי באחיזת הצמיג (זה שגדל עם שטח המגע) קטן יחסית.

רגישות הצמיג לעומס אנכי (שמתפזר יותר ככל ששטח המגע גדל) בתחום האלסטי - אפסית. הירידה בחתך יכולה להגדיל את קשיחות הפניה ("ביצועים") אך צמיג איכותי יותר במידה המקורית - יעשה עבודה טובה יותר.

יש גם חסרונות במשקל, בשיכוך מהמורות, פוטנציאל לנזק וגם יותר גרר להילחם איתו בהאצה עם הגה מופנה, והגרר הזה בא על חשבון ביצועים.

מנגד, חישוק קל יותר גם לא ייעשה איזה הבדל גדול. נכון שזה משקל מסתובב ובלתי מוקפץ, אך הוא גם קרוב לקרקע ומחולק בשווה בין פינות הרכב, ולכן זה עניין של נוחות הנסיעה והרבה פחות עניין של ביצועים.

יש כאן גם שיקול של קשיחות החישוק - זניח אמנם, אבל אנחנו גם ככה משחקים כאן עם משתנים מאוד קטנים. חישוקי סגסוגת גמישים יותר וזה משפיע על שפיעה ואפילו על תגובה דינמית והיזון חוזר.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריק ותום, תודה רבה על התגובות.

עד כמה משמעותי יכול להיות ההבדל בתאוצת הרכב, ובמהירות? האם גם צריכת הדלק תושפע משמעותית?

לדעתי זה משמעותי,במיוחד ברכבים עם הספק צנום.

אם תעלה מידה לג'אנט 16 הוא יהיה כבד מהנוכחי שלך,אם אתה לא מתכוון להוציא רק 4K על ג'אנטים.

בנוסף אם תעלה במידה הצמיג גם יהיה כבד יותר,ביחד זה כבר משמעותי.

אם היה לך רכב חזק יותר סביר להניח שהייתי אומר לך שזה זניח,אבל ברכבים עם מנוע קטן כל מעמס קטן מורגש יותר.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ההבדלים יהיו קטנים יחסית, אלא אם תשקיע במיוחד בחישוקים קלים מאוד וגם אז אני לא בטוח שזה יותר מכמה אחוזים בודדים.

אבל אם הענין הוא בעיקר אסטטי, אז זה שיקול אחר.

לטעמי אלו הקיימים נראים סבבה לגמרי.

לגבי האופסט, מעיון באיזה פורום בחו"ל (הכניסה על אחריותך, אחרי שתראה מה קורה בחו"ל ותבכה שאי אפשר ככה בארץ),

נראה שאופסט עד סביב 45 (לעומת 50-55 במקור) עוד יהיה בסדר כנראה.

עוד אוסיף, שבחלק מהמקומות מצוין שה-Fit, המקבילה של הג'אז בשווקים מסויימים, היא עם קדח מרכזי של 54.1.

איני יודע להגיד מה מהגרסאות משווק בארץ, אבל במקרה ה"גרוע" תצטרך להתאים לך גם טבעות תיאום (אם קדח בחישוק גדול יותר).

והשאלה היא גם, כמה זמינות יש לחישוקי אפטרמרקט ברוחב "6.0-"6.5. הרוב שראיתי בחיפוש שטחי הם לפחות "7.0.

יכול להיות שהפתרון יהיה למצוא חישוקים מקוריים מרכב אחר שעשויים להתאים. העזר באותו אתר שנתתי קודם (בדף הבית, לשונית By Rim Size).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטתי להשאר במידה 15..

מפה לשם, איך הצמיגים של MAXXIS ? הציעו לי ב250 ליחידה, דגם MA510N.

תהיה ירידה משמעותית בנוחות/רעשי כביש מול המישלן המקוריים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כמעט משוכנע שכן.

הצמיג הזה גם מגיע עם קוד עומס 88 לעומת 83 או 84 שאתה צריך.

לא הרחק במחיר צריכים להיות זמינים - פאלקן ZE914, טויו CF2, הנקוק K425, דנלופ FM800, גודייר אפישנטגריפ קומפקט.

לדעתי הבלתי מתחייבת, הם יתנו תמורה טובה יותר מהמקסיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2857 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...