Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חושב לטוס לגרמניה ולשכור M6 או CLS63. איפה כדאי לנחות?

kingikra
שימו לב! השרשור הזה בן 2747 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר הרבה זמן אני חושב על טיול רכבים בגרמניה. המטרות:

1) לראות את המחט על 300 (סתם בשביל הוי)

2) לנסוע בכבישים מפותלים עם רכב "מעניין"

כל החברות האלה שמשכירות רכבי ספורט ועל גובות מחירים מטורפים אם משכירים את הרכב ליום או יומיים.

למשל לפני שנה וחצי ביקשתי הצעה לאודי R8 V10 ליום אחד או 200 ק"מ והמחיר היה 1700 יורו!!! למה? כי אני משלם על הובלה של הרכב וניקוי ועוד כל מיני המצאות מנשמתן.

השבוע חיפשתי משהו קצת יותר שפוי ומצאתי ש SIXT משכירים BMW M6 או משהו דומה (בדקתי מה זה דומה אז היה כתוב שם ש CLS63 מה שאומר שאכן אותה הדרגה) ב 400~ דולר ליום (800 ליומיים). יקר אבל הגיוני. בעיקר מהסיבה שאתה מקבל 750 ק"מ שזו כמות יפה מאוד ליומיים.

אז רכב מצאתי. עכשיו נשאלת השאלה איפה הכי כדאי לקחת אותו? מינכן? ברלין? פרנקפורט? אולי מקום אחר בכלל? האם יש מה לעשות איתו יומיים או שיום אחד מספיק? אולי בכלל עדיף שלושה ימים או יותר? את הדרישות כתבתי למעלה אז צריך שיהיה בקרבת מקום אוטובאן ללא הגבלת מהירות וכבישים מפותלים.

אשמח לשמוע אם מישהו עשה משהו דומה ויכול להמליץ על כבישים ספציפיים כדי שאוכל לתכנן את הטיול.

מנהלים, אם המקום של השירשור הזה באוף טופיק אז אין לי גישה לשם ואם תעבירו אותו לא אוכל להגיב.

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לגבי מחירי שכירת הרכב - עליך להכנס לאתרי חברות ההשכרה ולבדוק זמינות ומחיר כל דגם בתחנות ההשכרה השונות בהתאם לתאריכים המבוקשים.

בהנחה שאתה מעבר למגבלות הגיל עליך להביא בחשבון עלויות נוספות, בעיקר הרחבות ביטוח. כמוכן לודא שיש לך כרטיסי אשראי מתאימים עם קרדיט מספק כערבון - בד"כ לרכבים היקרים נדרשים שני כרטיסי אשראי וצריך לבדוק כמה קרדיט פנוי נדרש מול מה שיש לך.

לגבי הנהיגה - עליך להביא בחשבון שפרט לכמה אלפי ק"ב באוטובאהנים שבהם המהירות אכן אינה מוגבלת יש אכיפת מהירות קפדנית, כך שבכבישים המפותלים אתה עלול להתקל בהפתעות לא נעימות אם תמהר. כמוכן כל חוקי הנהיגה נאכפים בקפדנות, כדאי לך ללמוד את הכללים מאתרים המסבירים את הנהיגה בגרמניה.

ועניין אחרון - איני יודע מה מיומנויות הנהיגה שלך, אבל אל תצא מעבר למעטפת הבטוחה רק כדי לסמן "וי". אם אין לך המיומנויות הדרושות רכוש אותן בהדרגה ובבטחה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מחירי שכירת הרכב - עליך להכנס לאתרי חברות ההשכרה ולבדוק זמינות ומחיר כל דגם בתחנות ההשכרה השונות בהתאם לתאריכים המבוקשים.

בהנחה שאתה מעבר למגבלות הגיל עליך להביא בחשבון עלויות נוספות, בעיקר הרחבות ביטוח. כמוכן לודא שיש לך כרטיסי אשראי מתאימים עם קרדיט מספק כערבון - בד"כ לרכבים היקרים נדרשים שני כרטיסי אשראי וצריך לבדוק כמה קרדיט פנוי נדרש מול מה שיש לך.

לגבי הנהיגה - עליך להביא בחשבון שפרט לכמה אלפי ק"ב באוטובאהנים שבהם המהירות אכן אינה מוגבלת יש אכיפת מהירות קפדנית, כך שבכבישים המפותלים אתה עלול להתקל בהפתעות לא נעימות אם תמהר. כמוכן כל חוקי הנהיגה נאכפים בקפדנות, כדאי לך ללמוד את הכללים מאתרים המסבירים את הנהיגה בגרמניה.

ועניין אחרון - איני יודע מה מיומנויות הנהיגה שלך, אבל אל תצא מעבר למעטפת הבטוחה רק כדי לסמן "וי". אם אין לך המיומנויות הדרושות רכוש אותן בהדרגה ובבטחה.

קודם כל תודה על התגובה.

לגבי המחיר, בדקתי בתאריכים שלי במינכן. אני לוקח בחשבון שיעלה עוד 100-200 דולר של כל מיני דברים. זה בסדר גמור.

אני הרבה מעבר לגיל הדרוש. אני יודע שבחברות שמשכירות רכבי על צריך שני כרטיסים. לא ראיתי שום איזכור לזה ב SIXT אבל נוודא לפני כמובן.

אלמד את חוקי הנהיגה. האם הצ'יטה או הולנטין יכולים לעזור?

אני נוהג בארץ על A45 וחודש הבא אני מקבל את ה ATS-V שרכשתי לפני מספר חודשים. אני מניח שאסתדר עם מהירות גבוהה. 300? אולי לא. אם ארגיש לא בטוח אוותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לקחת 911 או אפילו בוקסטר במקום שתי הבהמות הנ"ל. לא רואה שום הנאה עם CLS63 בכביש מפותל וגם M6 גבולית (גדולה מדי, כבדה מדי).

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אוטובהאנים בלי הגבלות, ראה למשל את האתר הזה (יש עוד שמפרטים, לא יודע רמת עדכון):

http://www.autobahnatlas-online.de/index_e.html

יש שם למטה מפה, אומנם מ-2009 אבל זה לא אמור להיות רחוק מדי מהמציאות היום.

עוד אתר מומלץ בכל הנוגע לנהיגה בגרמניה:

http://www.gettingaroundgermany.info/auto.shtml

בכל אופן, קח בחשבון שיש מקטעים עם עבודות בכביש ואז המהירות יורדת פלאים, יש לפעמים גם מקומות עם הגבלה זמנית בלי קשר וגם מקומות בהם יש מצלמות מהירות באמצע החיים (עם אזהרה מספקת מראש) ואז מורידים את המהירות למקטע קצר ואז חוזר להיות ללא הגבלה. כמובן שאם יורד גשם אז גם יש מקטעים מוגבלים בהתאם.

מנסיוני, ווייז עובד די בסדר בהקשר של התרעה על מצלמות. (ובדיוק באתי להוסיף לגבי מה ש-sperial כתב. שיש מצב שזה מוגדר כלא חוקי, אבל עדין נמצא בשימוש). עיקר המצלמות הן באזורים עירוניים יותר ובכבישים מהירים שאינם אוטובהאן.

לגבי השכרת הרכב, לפחות עם רכבים רגילים, לעיתים יוצא משתלם יותר לקחת רכב בסוף שבוע (שישי-שני) והמחיר יהיה דומה לעלות של שבוע רגיל.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלמד את חוקי הנהיגה. האם הצ'יטה או הולנטין יכולים לעזור?

כן. לחטוף קנס של 3000 אירו ורישום פלילי על הכשלת שוטר.

בגרמניה, אוסטריה, שויצריה וצרפת יש איסור מוחלט על החזקת גלאי מכ"מ או מפות (נייר או אלקטרוניות) של אמצעי אכיפה, כולל במגומות לא נגישים כגון תא המטען. אם אמצעי כזה יתפס אצלך צפה לקנס כבד ואולי יותר מכך. ד"א - בשלוש הראשונות גם איסור על שימוש במצלמות דרך, בעניין זה לא בטוח לגבי צרפת.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לקחת 911 או אפילו בוקסטר במקום שתי הבהמות הנ"ל. לא רואה שום הנאה עם CLS63 בכביש מפותל וגם M6 גבולית (גדולה מדי, כבדה מדי).

יש משהו במה שאתה אומר. אני חושב שאין להם את ה S. אם היה אז קאררה אס יכול להיות סבבה לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אוטובהאנים בלי הגבלות, ראה למשל את האתר הזה (יש עוד שמפרטים, לא יודע רמת עדכון):

http://www.autobahnatlas-online.de/index_e.html

יש שם למטה מפה, אומנם מ-2009 אבל זה לא אמור להיות רחוק מדי מהמציאות היום.

עוד אתר מומלץ בכל הנוגע לנהיגה בגרמניה:

http://www.gettingaroundgermany.info/auto.shtml

בכל אופן, קח בחשבון שיש מקטעים עם עבודות בכביש ואז המהירות יורדת פלאים, יש לפעמים גם מקומות עם הגבלה זמנית בלי קשר וגם מקומות בהם יש מצלמות מהירות באמצע החיים (עם אזהרה מספקת מראש) ואז מורידים את המהירות למקטע קצר ואז חוזר להיות ללא הגבלה. כמובן שאם יורד גשם אז גם יש מקטעים מוגבלים בהתאם.

מנסיוני, ווייז עובד די בסדר בהקשר של התרעה על מצלמות. (ובדיוק באתי להוסיף לגבי מה ש-sperial כתב. שיש מצב שזה מוגדר כלא חוקי, אבל עדין נמצא בשימוש). עיקר המצלמות הן באזורים עירוניים יותר ובכבישים מהירים שאינם אוטובהאן.

לגבי השכרת הרכב, לפחות עם רכבים רגילים, לעיתים יוצא משתלם יותר לקחת רכב בסוף שבוע (שישי-שני) והמחיר יהיה דומה לעלות של שבוע רגיל.

תודה

שוב. רק כדי להבהיר, לא מתכוון לנסוע 300 קמ"ש או 250 קמ"ש לאורך שעה או בכמה הזדמנויות שונות. צריך קטע כביש של כמה ק"מ ללא הגבלה לסמן וי ולהתקדם. החלק המעניין הוא ללא ספק הכבישים המפותלים.

אבדוק לגבי סופ"ש למרות שיש הדממה אצלינו בכל חול המועד סוכות וחשבתי איך להעביר את הזמן באמצע השבוע. עם הסופ"שים אני כבר אסתדר בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. לחטוף קנס של 3000 אירו ורישום פלילי על הכשלת שוטר.

בגרמניה, אוסטריה, שויצריה וצרפת יש איסור מוחלט על החזקת גלאי מכ"מ או מפות (נייר או אלקטרוניות) של אמצעי אכיפה, כולל במגומות לא נגישים כגון תא המטען. אם אמצעי כזה יתפס אצלך צפה לקנס כבד ואולי יותר מכך. ד"א - בשלוש הראשונות גם איסור על שימוש במצלמות דרך, בעניין זה לא בטוח לגבי צרפת.

אוקיי

לא ידעתי. טוב ששאלתי. אגב, ווייז מותר?

למה אסור מצלמה? דווקא עליה בניתי מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי עם וויז, Here ומפות גוגל בכמה מדינות באירופה (פינלנד, דנמרק, בלגיה, צרפת) - בשום מקום לא קיבלתי התראה על מצלמות. אין לי ניסיון עם ווייז בגרמניה. ויו לא מעט מצלמות, השיא היה קטע דרך של כמה עשרות ק"מ בכביש שכוח אל בפינלנד עם יותר מתריסר מצלמות בכל כיוון, חלקן 10 מ' אחרי תמרור הורדת מהירות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה שרשור הזה לגבי ווייז, אבל ממש בהודעה האחרונה מדווח שם שהם הסתדרו עם ענין המגבלה החוקית ומפנים לעוד שרשור עם פירוט נרחב יותר (נראה ששניהם מ-2013. לא יודע מה התחולל מאז).

אני יודע שנהגתי לאחרונה בגרמניה וקיבלתי התרעות על מצלמות, בתוך הערים (מצלמות קבועות לפחות).

מחוץ לעיר לא זוכר, בעיקר כי המעטתי בנסיעה בכבישים מהירים.

צריך לקחת בחשבון שכמות המשתמשים פר קילומטר נמוכה בהרבה מבארץ, אז לא תמיד הדברים מעודכנים ואי אפשר לסמוך בצורה כמעט עיוורת לגבי מכמונות ניידות למשל.

לגבי מצלמות דרך, גם שמעתי את ענין החוקיות עולה כאן בעבר, אבל יוטיוב מלא בסרטונים משם.

מצד שני, לעיתים אפשר לראות בסרטונים שמסתירים לוחיות רישוי וכד', ואולי זה בעצם מרכז הענין.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע עד כמה זה רלוונטי לסגמנט הנ"ל, אבל שים לב לבקש צמיגי קיץ.

כאשר היינו עם צמיגי חורף, במהירות של 210 קמ"ש קיבלנו התראה במחשב דרך שאין לעבור את המהירות הזאת מאחר והרכב נועל צמיגי חורף וכנראה שעומס הצמיג לא מתאים ליותר מזה.

יכול להיות שאני מטעה וברכבים הנ"ל גם עם צמיגי חורף אפשר לנסוע במהירויות גבוהות יותר.

חכה לתשובה ממנוסים יותר.

בנוגע למצלמות מהירות, ממליץ לך לא לסמוך על וויז ולהשתמש באפלקציה כמו Radardroid עם קובץ נתונים מעודכן. חפש ברשת.

תהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וויז עובד לא רע בגרמניה, לעיתים יותר טוב מהGPS המובנה ברכב, וכזכור לי הוא כן מתריע על מכמונות מהירות, מה שGPS מקורי שמגיע עם הרכב לא יעשה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע עד כמה זה רלוונטי לסגמנט הנ"ל, אבל שים לב לבקש צמיגי קיץ.

כאשר היינו עם צמיגי חורף, במהירות של 210 קמ"ש קיבלנו התראה במחשב דרך שאין לעבור את המהירות הזאת מאחר והרכב נועל צמיגי חורף וכנראה שעומס הצמיג לא מתאים ליותר מזה.

יכול להיות שאני מטעה וברכבים הנ"ל גם עם צמיגי חורף אפשר לנסוע במהירויות גבוהות יותר.

חכה לתשובה ממנוסים יותר.

בנוגע למצלמות מהירות, ממליץ לך לא לסמוך על וויז ולהשתמש באפלקציה כמו Radardroid עם קובץ נתונים מעודכן. חפש ברשת.

תהנה.

מוזר. באמת אשמח לשמוע מהמנוסים יותר. אגב, אם זה נכון, נראה לי שזה אינטרס של חברות הליסינג להשתמש בצמיגי חורף. ב 210 קמ"ש הסל"ד בהילוך האחרון ברכבים האלה בטח על 2000-3000.

תודה על ההמלצה על האפליקציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2747 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...