Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת תאורה בדלתות אחוריות - Audi A3 8P 2011

שימו לב! השרשור הזה בן 2875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברכבי Audi קיימת חבילת תאורה אופציונלית (Lighting Package) שמוסיפה תאורת אוירה ברכב. החבילה מורכבת מתאורת תקרה, תאורת רגליים ותאורה בדלתות.

כשרכשתי את הרכב לא שמתי לב שהחבילה הזאת חסרה, אך לאחר מספר שנים עם הרכב וקריאה בפורומים בחו"ל ראיתי שמדובר בשיפור קל יחסית שמבוצע על ידי חובבים והחלטתי לנסות בעצמי.

בשלב הראשון נתקין את חבילת התאורה בדלתות האחוריות.

קיימות שתי נורות בכל דלת: נורה אדומה שפונה אחורה ונורה לבנה שמאירה את הרצפה כאשר הדלת פתוחה. כמו כן החבילה מכילה תאורת אוירה אדומה בידיות הפנימיות של הדלתות.

לאחר שרכשתי את החלקים והתעמקתי יותר בתהליך, הבנתי שנדרשת פה עבודה יותר מסובכת ממה שאני מעוניין לעשות בעצמי ולכן פניתי להדר מ-Hi Led שיתקין עבורי. אני עדיין בדעה שהפרויקט אינו מסובך אבל בגלל שאני מאוד קפדן העדפתי שמי שיתקין את זה יהיה בעל זוג ידיים ימניות וניסיון בהתקנות כאלה.

החלקים המרכזיים

1. כבלים עם בית מנורה אדום לתאורה אחורית ובית מנורה לבן לתאורת רצפה, נרכשו באנגליה מחבר פורום Audi-Sport בשם רובין. הכבלים מכילים גם חיבור לנורה שנמצאת בידית פתיחת הדלת. אפשר גם לרכוש כבלים תואמים באלי אקספרס אבל אני העדפתי חלפים מקוריים.

2. ידית פנימית המכילה חלונית תאורה מובנית, מק"טים 8P4839020E צד ימין ו-8P4839019E צד שמאל - קניתי ב-eBay. החלקים שנגמרים באות E מכילים חררים עבור נורות הלד האדומות כדי לאפשר תאורת אוירה בידיות.

001.JPG001a.jpg002.jpg

סדר הפעולות

1. פירוק של דיפון הדלתות – למרות שנזהרנו מאוד, כצפוי הפירוק גרם לשבירה של כמה קליפסים. חלופיים נרכשו ב-eBay עבור כמה זוזים והורכבו במקום אלה שנשברו.

2. חריטה של חור בתחתית הדלת אליו יכנס בית המנורה הלבן, מתבצעת בזהירות באמצעות סכין יפנית.

3. חיבור של הכבל לקונקטור הראשי והתאמת בתי המנורה למקומם.

4. פירוק זהיר של ידית הדלת הפנימית והרכבת החלק המקביל עם יכולת תאורה.

5. להרכיב הכל בחזרה.

005.jpg006.JPG

קידוד מודולים

באמצעות Vagcom יש להתחבר למודולים של הדלתות: 72 דלת אחורית ימנית ו-62 דלת אחורית שמאלית, בשני המקרים הקידוד זהה. יש לקרוא את הקידוד ולהוסיף למה שכתוב שם את הערך 72. ערך זה מורכב מ:

08 = Interior Door Handle Illumination installed

64 = Door Exit/Warning Light installed

סיכום

מדובר בפרויקט פשוט יחסית והתוצאה מאוד יפה. העלות של חלקי חילוף של Audi היא לא זולה אבל עם עין על eBay אפשר לדוג מציאות. תודה להדר מ-Hi Led שביצע את ההתקנה בצורה קפדנית ונקייה!

010.jpg

011.jpg

007.jpg

008.jpg

012.jpg

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מאוד יפה. ידוע לי שגם ב- A4 יש תאורה כזו.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד, אבל מה עם הדלתות הקדמיות?

יש לי את אותו הרכב רק 3 דלתות ואני גם מעוניין לעשות כזה דבר.

הדלתות הקדמיות זה הפרויקט הבא, התחלתי לחפש חלקים.

אין בעיה להתקין את זה ברכב עם שלוש דלתות, הנה לינק לשרשור של אותו רובין שמכר לי את הכבלים. הוא מייצר את הכבלים מחלקים מקוריים של Audi ושולח לכל העולם.

אם אתה רוצה לחסוך אתה יכול לקנות כבל סיני (למשל את זה).

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי החבילה המלאה כוללת:

1. תאורת אוירה בתקרה (התקנה קלה)

2. תאורה בדלתות (קושי התקנה בינוני)

3. תאורת רגליים (קושי התקנה בינוני-גבוה, בעיקר בגלל שיש לחבר את הכבלים ישירות למחשב הנוחות)

4. תאורה בידיות פנימיות (קושי התקנה בינוני)

אם אתה מתמצא בחשמל רכב ויש לך סבלנות אין סיבה שלא תצליח לבצע את ההתקנות.

לי אין לא את זה ולא את זה, לכן התקנתי אצל הדר Hi Led.

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...