Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Mercedes Benz 300sl

drat
שימו לב! השרשור הזה בן 5008 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תשובה שלילית מוחלטת לשאלה הזו אי-אפשר לתת, משום שאף אחד לא יכול לבדוק באופן אישי את כל המחסנים והחניות בארץ...אבל מעודי לא ראיתי בארץ 300SL עם מספר ישראלי, סגורה (כנפי שחף), או פתוחה.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mercedes Benz 300sl האם יש בארץ רכב מדגם כזה ?(חוץ ממוזיאונים )
באלבום העשור יש שתיים כאלה פתוחות (לא כנפי שחף). אחת מהן רשומה על שמו של יורם סילבר שיש לו גם MGB יפה.

לפני כשלושה חודשים הגיעה אחת פתוחה בצבע כסף למפגש שישי של המועדון.

אכא זילוך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנזיר יקר,המכוניות האלו הם 190 SL,שדי דמו ל 300 SL.אגב,מה עם החתול,נכנס לדיאטה?הוא נראה ממש פפוקה...

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל, צודק ידידי חן ("האנציקלופדיה") - ותוספת קטנה של פרטים:

190SL - מנוע 4 בוכנות, 1900 סמ"ק, 105 כ"ס, שני קרבורטורים סולקס, אורך 4288 מ"מ.

300SL - מנוע 6 בוכנות, 3000 סמ"ק, 220 כ"ס, הזרקת דלק מכנית בוש, אורך 4570 מ"מ.

ה-190 היתה ה-SLK של אז, בעוד שה-300 היתה מקבילה ל-SL של ימינו. כפי שניתן לראות בתמונות, המכוניות אכן דומות וקל להתבלבל. ההבדלים הקלים לזיהוי הם בפנסים הקדמיים, סנפירי האיורור הצדדיים של ה-300, והישבן שלה, שהוא הרבה יותר תפוח מזה של ה-190.

בברכה,

קובי

std_1955_mercedes-benz_190_sl.jpg

std_1957_mercedes-benz_300_sl_cabriolet.jpg

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנזיר יקר,המכוניות האלו הם 190 SL,שדי דמו ל 300 SL.אגב,מה עם החתול,נכנס לדיאטה?הוא נראה ממש פפוקה...
פרחי מאטו כיפוך?

אנת כורדינאיוך?

אכא זילוך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרחי מאטו כיפוך?

אנת כורדינאיוך?

דו קן-נישט כורדיש-שפרעכען אין די פורום ! דוס איס איינה גמיינהייט !! מדארף שפרעכען עבריס !!!

דו שפרעך כורדיש נוך איין מאל, אונד איך וויל שפרעך אידיש די-גאנצה מונאט !!!

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דו קן-נישט כורדיש-שפרעכען אין די פורום ! דוס איס איינה גמיינהייט !! מדארף שפרעכען עבריס !!!

דו שפרעך כורדיש נוך איין מאל, אונד איך וויל שפרעך אידיש די-גאנצה מונאט !!!

מנאואה שיזנא אילא.

אכא זילוך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהיותי חייל בשירות סדיר נתקלתי בשמועה הזו לראשונה, כשהייתי בפרברי שכם (בתקופה שהיא עדיין הייתה ב"שליטה" ישראלית וג'יפ צבאי יכול היה להסתובב בה...) ומושל שכם סיפר לי שיש להם בעיר שתי מכוניות נדירות. מרצדס 300SL עם כנפי שחף ("נפתחות למעלה יפה", לדבריו) ורולס רויס Silver Ghost מתחילת המאה כסופה וחדשה, שמאוחסנות במחסן של משפחה מסויימת. פרטים נוספים לא הצלחתי לדלות.

כמה שנים טובות לאחר מכן, הכרתי מוסכניק בטייבה, אשר היה בעל מוסך בארה"ב במשך 20 שנה, התמחה באמריקאיות והקים מוסך כשחזר לארץ (עקב מות בנו). לאורך תקופה של כשנה, בימי שבת, מצאת החמה עד צאת הנשמה, נסעתי לאותו מוסכניק, שלימד אותי כל דבר שקשור למקצוע, תמורת עבודתי אצלו בשבתות. לא אחת, מתוך הכרותו עם האהבה שלי למכוניות קלאסיות, הוא סיפר לי על רולס-רויס כסופה "ענתיקה" שנגנבה בתקופת המנדט מקצין בריטי ומאוחסנת אצל קרובי משפחה שלו בשכם, יחד עם עוד מרצדס ענתיקה. כששאלתי למקור של אותן מכוניות ולמה הן לא "על הכביש", הוא ציין שהוא יודע שהרולס-רוייס נגנבה עוד לפני הקמת המדינה מקצין בריטי והמרצדס פשוט עומדת, בלי שציין סיבה..

עברו להן עוד כמה שנים ומקור בכיר ומסויים בשגרירות בריטניה סיפר לי כי אכן לפני שהבריטים "התקפלו" מכאן היה גל גניבות ע"י פלח זה או אחר של האוכלוסיה.

עד כאן מה שאני יודע לגבי המצאותן של מכוניות נדירות אלו, אי-שם בתחומי או לא בתחומי הקו הירוק... אני מניח שאם מישהו יבצע מחקר מספיק מעמיק, יסודי וחשאי, הוא יגיע אל אחת משתי הנ"ל.

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בימי צעירותי (אי שם בשנות ה-70) התגורר רופא באחת הוילות ברחוב שרת בת"א (קרוב לויצמן) והייתה לו 300SL עם כנפי שחף בצבע כסף.

לא ראיתי אותה מאז, אבל היא בהחלט הייתה שם... ונראה מצויין.

HFturbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם מדובר בסיפור שאינו מבוסס דיו אולם, בהיותי נער אי שם בתחילת שנות השמונים עמדה מרצדס (אני מודה ומתוודה שאין לי ידע רב על מרצדסים) כזו (פתוחה עם דלתות מתרוממות כלפי מעלה) באחת הסימטאות המחברות בין רח' בן יהודה בת"א לרחוב דיזינגוף.

בזמנו (כמו היום בעצם) הרכב עורר עניין רב ולעיתים קרובות היינו אני וחברי ניגשים לראותו. חבר סיפר לי מאוחר יותר שכנראה הרכב עזב את הארץ - ושוב חלקו של הסיפור מבוסס על שמועה.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בימי צעירותי (אי שם בשנות ה-70) התגורר רופא באחת הוילות ברחוב שרת בת"א (קרוב לויצמן) והייתה לו 300SL עם כנפי שחף בצבע כסף.

לא ראיתי אותה מאז, אבל היא בהחלט הייתה שם... ונראה מצויין.

נולדתי בסוף שנות ה 60 ברחוב שרת וגרתי שם כל חיי. כחובב ענתיקות משחר ילדותי לא ראיתי מעולם בשכונה מרצדס כזאת. המרצדס הענתיקה היחידה שהייתה בשכונה היא 180D ובאמת של רופא, דוקטור פרחי (ז"ל) (קרוב שלך,חן?) אבל GULL WING לא הייתה בשכונה!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם מדובר בסיפור שאינו מבוסס דיו אולם, בהיותי נער אי שם בתחילת שנות השמונים עמדה מרצדס (אני מודה ומתוודה שאין לי ידע רב על מרצדסים) כזו (פתוחה עם דלתות מתרוממות כלפי מעלה) .
ירון, פתוחה , או עם דלתות מתרוממות? אי אפשר שניהם.

אם פתוחה אז מדובר ב 190 המוזכרות לעייל, אם סגורה...... אני לא מכיר או יודע על אחת כזאת שהייתה בת"א.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק - פישפשתי בזכרוני הדהוי - ואני אכן חושב שהיא הייתה קופה/סגורה!!!!

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק - פישפשתי בזכרוני הדהוי - ואני אכן חושב שהיא הייתה קופה/סגורה!!!!
יתכן שראית 190SL עם גג קשיח - למכונית של יורם יש גג כזה, וכשהוא מורכב המכונית ניראית כמו קופה סגורה. ראה תמונה.

1958_Mercedes_190_SL_ht.jpg

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5008 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...