Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש להקטין רעש צמיגים 185/60R15 84H

yonika
שימו לב! השרשור הזה בן 2868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

התחדשתי לפני 3 חודשים בסיאט איביזה רפרנס עם צמיגי הנקוק OPTIMO K415

במידה 185/60R15 וקוד עומס ומהירות 84H.

אמנם האיביזה לא מוצלחת בבידוד רעשים, אבל נראה לי שחלק ניכר מהרעש הוא מהצמיגים ושעם החלפתם אוכל להקטין אותו משמעותית. שמתי לב שבכל פעם שאני נוסע על משטחי כביש חדשים הרעש כמעט ונעלם.

הבעיה שלי היא שאין לי מושג איזה צמיג נחשב לשקט יותר מה-הנקוק האלו.

מבדיקה באתר של הנקוק הצמיגים האלו מדורגים ב-69dB. שזה נחשב לשקט יחסית. אבל ממה שהבנתי, מדובר ברעש חיצוני ושחלק מהיצרניות מתעלות את הרעש לתוך הרכב כדי להקטין אותו בחוץ, לכן אני לא בטוח שהציון הזה עוזר לי בבחירת הצמיג.

קראתי גם ביקורות ותוצאות מבחנים ב tyrereviews.co.uk אך לא הצלחתי להגיע למסקנה חד משמעית במה שווה להשקיע.

בקיצור, אשמח אם אוכל לקבל כאן המלצות על צמיג שקט יותר אך בו בזמן איכותי ובטיחותי.

תודה מראש,

יהונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום,

הרעשים שאתה שומע מהכביש חזקים בגלל בידוד רעשים לא טוב של הרכב ולא בגלל הצמיגים.

החלפת צמיגים לא תעזור - כסף זרוק לפח . הצמיגים הנוכחים טובים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

הרעשים שאתה שומע מהכביש חזקים בגלל בידוד רעשים לא טוב של הרכב ולא בגלל הצמיגים.

החלפת צמיגים לא תעזור - כסף זרוק לפח . הצמיגים הנוכחים טובים.

כסף זרוק זה לא מכיוון שיש לי רכב יש יותר עם אותה מידת צמיגים שזקוק להחלפה.

אם אני מבין נכון את מה שאתה אומר, אין צמיגים שקטים יותר מההנקוק האלו במידה הזו ?

אני דיי משוכנע שקיימים הבדלים בעצמת הרעש בין צמיגים, על אחת כמה וכמה ברכב מבודד פחות טוב.

אז מה שנשאר להבין זה אם אלו הצמיגים השקטים ביותר שניתן להשיג במידה זו.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, לא רשמת שהצמיגים זקוקים להחלפה בלי קשר לרעש.

צמיגים גמורים רועשים יותר מחדשים - זה כבר יהיה שיפור.

המספרים שאתה רואה באתרים אלה דציבלים של רעשים חיצוניים מהצמיגים. אני אומר שאתה תולה יותר מדי תקוות בהחלפת הצמיגים בנושא הרעש הפנימי. יכול להיות שיפור קטן בלבד. במקומך הייתי מחפש Goodyear efficient grip perfomance. או dunlop bluresponse או continental premium contact.

אלה שלושת הדגמים של צמיגי נוחות מהשורה הראשונה.

המחירים? לבדוק כאן:

http://tires.yad2.co.il/compare?type=1_0&diameter=5&aspectRatio=14&width=16

עריכה:

יש במידה שלך דגמים גם עם קוד עומס גבוה יותר - 88. אל תקנה צמיגים מחוזקים כאלה, הם פחות שקטים.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיג "ירוק"(K415) לא מנסה להיות שקט בהגדרה, הגומי שלו יותר פלסטיקי ויותר קשה מצמיג רגיל כדי לחסוך בדלק ולשרוד יותר ק"מ.

המלצה שלי לקנות צמיג פרימיום טורינג:

michelin primacy 3

goodyear efficientgrip performance

continental premium contact 5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לכל הדברים שנאמרו כאן, אפשר להקפיד יותר על לחץ הניפוח וגם לשחק עם לחצים גבוהים יותר. לנסוע קבוע עם 1-2PSIG בכל הצמיגים זה בסדר גמור, וזה מקטין את הרעש מן הצמיגים.

צמיג "ירוק"[...]הגומי שלו יותר פלסטיקי ויותר קשה מצמיג רגיל כדי לחסוך בדלק ולשרוד יותר ק"מ.

לאו דווקא. רוב החסכון בהתנגדות לגלגול לא מושג על ידי שימוש בגומי פחות אוחז. גם ככה ההבדלים במקדם החיכוך של הגומי לא גדולים בין צמיגים.

השיפור העיקרי מושג דרך מבנה השכבות הפנימיות, קשיחות הצמיג ואפילו צורת החריצים במדרס שמעוצבים ברצועות לאורך הצמיג, כמו בצמיגי רכב כבד.

זו הסיבה שצמיג טוב לאו דווקא גורם לעליה מאוד מוחשית בצריכת הדלק. להבדיל, צמיג ישן שאוחז פחות, עדיין גורם לבזבוז דלק בגלל שלצד ירידת האחיזה, חלים עם הזמן גם שינויים במבנה של הצמיג שגורמים לעליית ההתנגדות לגלגול.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לכל הדברים שנאמרו כאן, אפשר להקפיד יותר על לחץ הניפוח וגם לשחק עם לחצים גבוהים יותר. לנסוע קבוע עם 1-2PSIG בכל הצמיגים זה בסדר גמור, וזה מקטין את הרעש מן הצמיגים.

.

מה זה אומר 1-2PSIG ? בתווית של הרכב שלי מופיע לחץ comfort של 33/30 ולחץ רגיל של 38/35, ואני כל הזמן נוסע עם ה-comfort.

.

המלצה שלי לקנות צמיג פרימיום טורינג:

michelin primacy 3

goodyear efficientgrip performance

continental premium contact 5

מה זה אומר צמיג טורינג ? ראית את המושג בכל מיני מקומות ולא ידעתי מה זה אומר.

כמו כן, האם יש את הצמיגים שציינת במידה שלי ? בכל המקומות הציעו לי רק energy saver של מישלן ולגבי ה goodyear, יש הבדל בין efficientgrip ל- efficientgrip performance ? יש בכלל שני סוגים ? לא זכור לי שנתקלתי בשם המלא עם הפרפורמנס.

תראה, לא רשמת שהצמיגים זקוקים להחלפה בלי קשר לרעש.

צמיגים גמורים רועשים יותר מחדשים - זה כבר יהיה שיפור.

.

לא רשמתי את זה כי זה לא נכון. הצמיגים של הנקוק הם חדשים לגמרי. יש לי רכב אחר עם צמיגים באותה מידה שזקוקים להחלפה וחשבתי להעביר את ההנקוק אליו ולשים את החדשים באיביזה החדשה. על כן אני לא תולה תקוות בהחלפה לחדש בשביל להוריד את הרעש אלא רק בעצם איכות הצמיג.

תודה לכולם על התגובות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיג טורינג Touring - צמיג כביש, פרימיום הכוונה למותג פרימיום, וכמובן זה צריך להיות צמיג קיץ.

energy saver זה גם צמיג "ירוק".

efficient grip הרגיל זה דגם היוצא שלא כל כך מומלץ.

Efficient grip performance צמיג מאוד נפוץ בארץ.

לאו דווקא. רוב החסכון בהתנגדות לגלגול לא מושג על ידי שימוש בגומי פחות אוחז. גם ככה ההבדלים במקדם החיכוך של הגומי לא גדולים בין צמיגים.

השיפור העיקרי מושג דרך מבנה השכבות הפנימיות, קשיחות הצמיג ואפילו צורת החריצים במדרס שמעוצבים ברצועות לאורך הצמיג, כמו בצמיגי רכב כבד.

זו הסיבה שצמיג טוב לאו דווקא גורם לעליה מאוד מוחשית בצריכת הדלק. להבדיל, צמיג ישן שאוחז פחות, עדיין גורם לבזבוז דלק בגלל שלצד ירידת האחיזה, חלים עם הזמן גם שינויים במבנה של הצמיג שגורמים לעליית ההתנגדות לגלגול.

זה נכון לגבי דלק, אבל מה לגבי קילומטרז'? הגומי יותר פלסטיקי כדי שישחק לאט יותר.

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה אומר 1-2PSIG ? בתווית של הרכב שלי מופיע לחץ comfort של 33/30 ולחץ רגיל של 38/35, ואני כל הזמן נוסע עם ה-comfort.

יכול להיות שפתרת לעצמך את הבעיה.

נסה תחילה לעלות ללחץ הרגיל. אם אתה מגיע לעמדת הניפוח עם צמיגים חמים מלא אפילו יותר.

הלחץ הגבוה יותר יפחית את שאון הצמיגים, ואני לא חושב שתשלם מחיר גדול בנוחות הנסיעה. מעבר לכך, גם יתר ביצועי הצמיג ישתפרו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

efficient grip הרגיל זה דגם היוצא שלא כל כך מומלץ.

Efficient grip performance צמיג מאוד נפוץ בארץ

.

מה ההבדלים בין הצמיגים ? איך אפשר לדעת שאני באמת מקבל את הצמיג הנכון ?

יכול להיות שפתרת לעצמך את הבעיה.

נסה תחילה לעלות ללחץ הרגיל. אם אתה מגיע לעמדת הניפוח עם צמיגים חמים מלא אפילו יותר.

הלחץ הגבוה יותר יפחית את שאון הצמיגים, ואני לא חושב שתשלם מחיר גדול בנוחות הנסיעה. מעבר לכך, גם יתר ביצועי הצמיג ישתפרו.

טוב, אז לימדת אותי משהו חדש. עד עכשיו הייתי בטוח שנוחות ורעש הולכים ביחד. כלומר צמיג יותר נוח הוא גם שקט יותר.

וממה שאתה אומר פה, הרעש פוחת כאשר גם הנוחות פוחתת.

האמת שהורדתי את הלחץ (הרכב הגיע עם 37 בכל הצמיגים) מכיוון שהצמיגים הרגישו לי מאוד נוקשים.

אבל לא בדקתי את ההבדלים ברעש.

אשמח אם תוכל לענות לי על השאלות הבאות:

1. מה ההסבר לכך שהרעש ייפחת עם צמיג מנופח יותר ? בסוף הצמיג קשה יותר וזה לפעמים מרגיש כמו לגלגל אבן על הכביש.

2. למה ששאר ביצועי הצמיג ישתפרו ? ועל אילו ביצועים אנו מדברים ?

3. האם הצמיג שלי בכלל נחשב באמת לצמיג טוב ? לא מצאתי עליו כמעט מידע באף מקום, מעט מאוד reviews ובכלל לא השתתף במבחנים.

4. אשמח אם תסביר בכל זאת מה הכוונה ב- 1-2PSIG. מה זה ה -G ? והאם התכוונת להעלאת הלחץ פשוט בשני PSI ?

שוב תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב על הצמיג את הדגם המדוייק, כמו שאמרתי כבר הרגיל הוא הדגם הישן והפחות טוב מכל הבחינות.

רעש ונוחות לא בהכרח תלוים אחד בשני.

הנוחות תלויה יותר בעובי דופן ורעש תלוי בסוג סוליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם רק תן לי להציב "אזהרת חפירה" ולהזכיר לך שזה אתה ביקשת...:wink:

1. מה ההסבר לכך שהרעש ייפחת עם צמיג מנופח יותר ? בסוף הצמיג קשה יותר וזה לפעמים מרגיש כמו לגלגל אבן על הכביש.

העומס על מדרס הצמיג מקמט אותו (ראה להלן) והאופן שבו קוביות הגומי נדחסות ונמתחות יוצר

שמהדהד באוויר שבתעלות שבמדרס. כשלחץ האוויר גבוה יותר, הצמיג קשיח ולכן יציב יותר ויש פחות עיוותים מהסוג הזה ולכן פחות רעש.

2. למה ששאר ביצועי הצמיג ישתפרו ? ועל אילו ביצועים אנו מדברים ?

מקדם קשיחות ה-Longitudinal Slip Ratio של הצמיג, מקדם קשיחות כוח הפניה של הצמיג, זמן התגובה של הצמיג (Transient Response) וה-Relaxation Length.

מאחר והצמיג גמיש, הוא לא שומר על צורתו בזמן

,
והאטה. כשאתה מגדיל את לחץ האוויר, אתה מקשיח את מבנה הצמיג והוא מתעוות פחות ובמקום זה נותן יותר פניה, האצה או האטה, ומהר יותר.

בקיצור: לחץ אוויר גבוה משפר את ביצועי הצמיג בציר האורכי (האצה והאטה), בציר האופקי (פניה והתנגדות לסבסוב) ואת זמן התגובה של הצמיג. כל אלו קשורים ישירות לבטיחות.

3. האם הצמיג שלי בכלל נחשב באמת לצמיג טוב ? לא מצאתי עליו כמעט מידע באף מקום, מעט מאוד reviews ובכלל לא השתתף במבחנים.

לפחות הוא מחברה טובה. אני בדעה שכל צמיג מחברה מוכרת הוא פתרון סביר לנהג הממוצע.

4. אשמח אם תסביר בכל זאת מה הכוונה ב- 1-2PSIG. מה זה ה -G ? והאם התכוונת להעלאת הלחץ פשוט בשני PSI ?

PSIG הוא המונח המדויק יותר למה שאתה קורא PSI. הוא מתייחס לכך שהלחץ ב-PSI נמדד בלחץ האטמוספרי במיקום שלך על כדור הארץ, ולא בריק (וקואום).

נ.ב. תום, צדקת. ננסה את הכתיב PSIg ונראה אם הוא פחות מבלבל את הבריות.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי טוב לכתוב פשוט PSI. אין מקום לבלבול כל עוד לא מדובר בדיון בין מדענים שבו ההבדל חשוב. :wink:

נושא הרעש של הצמיגים, הן החיצוני והן זה שחודר לתוך חלל הרכב הוא מורכב מאוד.

מספיק לעשות גוגל כדי למצוא מספר מאמרים אקדמיים בנושא (ומודה שלא קראתי את כולם ו/או לעומק).

לאדם הממוצע, אין משהו מוצלח יותר למעט מציאת ביקורות על צמיגים שונים, באותה מידה ובאותו רכב.

יש מספיק דיונים על המידה המדוברת, ואולי אפשר להגיע למסקנות בעקבותיהם.

וכמובן, שאפשר לשפר את מערכת הסאונד באוטו, כולל ביצוע איטום ובידוד נוספים ולשכוח מכל צרות העולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אפשר אני תמיד מעדיף לדייק במינוח. גם אני איש "מדע" (במובן הכללי של מחקר עם חשיבה מדעית) ולכן זה טבוע בי. אם בכל זאת ייווצר בלבול, נתפשר על PSI.

לגבי מנגנון ההיווצרות של הרעש, זו הסיבה שהבאתי את דבריו של אד דליס שהוא גם מהנדס רכב מדופלם. כך אגב גם דון פלמר (ׂ.M. Sc) שמסביר על האופן שהצמיג מתעוות בפניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי טוב לכתוב פשוט PSI. אין מקום לבלבול כל עוד לא מדובר בדיון בין מדענים שבו ההבדל חשוב. :wink:

נושא הרעש של הצמיגים, הן החיצוני והן זה שחודר לתוך חלל הרכב הוא מורכב מאוד.

מספיק לעשות גוגל כדי למצוא מספר מאמרים אקדמיים בנושא (ומודה שלא קראתי את כולם ו/או לעומק).

לאדם הממוצע, אין משהו מוצלח יותר למעט מציאת ביקורות על צמיגים שונים, באותה מידה ובאותו רכב.

יש מספיק דיונים על המידה המדוברת, ואולי אפשר להגיע למסקנות בעקבותיהם.

וכמובן, שאפשר לשפר את מערכת הסאונד באוטו, כולל ביצוע איטום ובידוד נוספים ולשכוח מכל צרות העולם.

אכן אין טוב יותר ממשטחי בידוד מתחת

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...