Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לנצל את כל הכוח של המגבר על 2 רמקולים

שימו לב! השרשור הזה בן 2839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז כך יש לי רמקולים של MOREL VIRTUS 602 ומגבר של HERTZ HEhertz he 4.1

אני רוצה שהמגבר יתן את כל הRMS שלו רק בשביל הרמקולים

כמה שיודע לי המגבר יכול להביא עד 200 RMS

וכרגע הוא מביא לי גג 100

תודה לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני רואה, הוא תומך רק ב3 ערוצים, אז אין לך יכולת לקבל 2 ערוצים מגישור.

בנוסף, אם הקומפוננט שלך הוא 4 אוהם אתה מקבל 70 וואט ולא 100.

אם אתה מחפש עוד כח אז תחליף מגבר.

אבל למען האמת עם סט כזה לא הייתי מתאמץ, עוד כמה וואטים לא יעשו הבדל גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא יש גישור לכל זוג ערוצים, עם נתון מוצהר של 200W ב-4 אוהם (להבנתי HE4 ו-HE4.1 זה אותו הדבר):

http://www.rgsound.it/prodotti/atch/20101021161715_hertz_HE4_tech.pdf

אבל לפי תקן CEA2006, אותם 70W לערוץ ב-4 אוהם, הם למעשה 55W ב-14.4V, ככה שאם היחס נשמר, מדובר על כ-150-160W בגישור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסית בכלל לשמוע את המערכת שלך במינימום הנחתה (מקסימום ווליום)? האם הרמקולים מעוותים בכלל? אם לא - האם אתה בכלל מסוגל לשבת ברכב ובאמת להנות מזה? לסבול את זה?

אם הם מעוותים וזה קורה בגלל שהמגבר נכנס לרוויה ולא בגלל שהרמקולים הגיעו לקצה היכולת שלהם או שאות המקור של יחידת הראש מעוותת - אז גישור באמת יתן לך פתרון.

אם הם לא מעוותים אבל עוצמת השמע מעבר לגבול שאתה באמת נהנה ממנו - בשביל מה לגשר?

בדקת באיזו נקודה הHU שלך בכלל מעוות?

אני בספק אם בכלל בדקת איפה נקודות הכשל של המערכת - לפני שאתה רץ לגשר ערוצים לפחות תנסה לברר:

א. באיזה ווליום הHU שלך מוציא עיוות.

ב. באיזה ווליום המגבר שלך מוציא עיוות.

ג. האם על HU ומגבר שמוציאים אות נקיה - הרמקולים מעוותים או לא.

כשתוכל לענות על שלושת השאלות האלה והתשובות יהיו שאין עיוות לאורך כל התחום - תגשר.

או אם בשאלה ב. יש עיוות שמיעה וההספק עדיין לא חזק מספיק עבורך (עוצמת שמע) - תגשר.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 דקות אחרי הפוסט הראשוני כאן הוא כבר החליט למכור את המגבר והרמקולים.

אגב, כבר בפוסט קודם ביקשתי להעלות תמונות של הכיוונים/חיבורים ונותרתי ללא מענה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 דקות אחרי הפוסט הראשוני כאן הוא כבר החליט למכור את המגבר והרמקולים.

אגב, כבר בפוסט קודם ביקשתי להעלות תמונות של הכיוונים/חיבורים ונותרתי ללא מענה.

הייתי בסקרים בחולון ובעלים כיוון לי את המערכת והוא אמר שהמגבר שלי חלש ושכדאי לי להחליף את הרמקולים ואת המגבר על הדרך או לחבר בגישור את הרמקולים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם חסר לך כוח מהרמקולים, והמגבר משמש רק עבור הרמקולים, אז גישור הוא בהחלט אופציה.

בפוסט האחר שלך הזכרת גם סאב, כך שתצטרך לנתק אותו עבור הנסיון של הגישור ולרכוש מגבר אחר עבורו.

אני עדין מחכה לפירוט/תמונות של הכיוונים אצלך (מגבר+HU).

אבל, אם החלטת כבר למכור ולהתקדם/לשנות, אז למה לבזבז את זמננו לריק בנסיון למצוא לך פתרונות עם הציוד הקיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא יש גישור לכל זוג ערוצים, עם נתון מוצהר של 200W ב-4 אוהם (להבנתי HE4 ו-HE4.1 זה אותו הדבר):

http://www.rgsound.it/prodotti/atch/20101021161715_hertz_HE4_tech.pdf

אבל לפי תקן CEA2006, אותם 70W לערוץ ב-4 אוהם, הם למעשה 55W ב-14.4V, ככה שאם היחס נשמר, מדובר על כ-150-160W בגישור.

אכן טעות שלי, נכנסתי לאתר הזה ורשמו רק הספקים על 4 ערוצים ו3 ערוצים אך לא ציינו מצב של 2 ערוצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם חסר לך כוח מהרמקולים, והמגבר משמש רק עבור הרמקולים, אז גישור הוא בהחלט אופציה.

בפוסט האחר שלך הזכרת גם סאב, כך שתצטרך לנתק אותו עבור הנסיון של הגישור ולרכוש מגבר אחר עבורו.

אני עדין מחכה לפירוט/תמונות של הכיוונים אצלך (מגבר+HU).

אבל, אם החלטת כבר למכור ולהתקדם/לשנות, אז למה לבזבז את זמננו לריק בנסיון למצוא לך פתרונות עם הציוד הקיים?

הסט שאני מוכר זה של אחי לא שלי

קנינו ביחד מה שהכי מוזר זה שהוא עם רדיו דיסק של פיונר סידרה 5 ואני עם אלפיין BT ואצלו נשמע יותר טוב משלי בהרבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דאבל דין סידרה 5? אם אני זוכר נכון הוא מציע כיוונים עדיפים על פני האלפיין שלך (להבא ציין דגמים מדוייקים).

מעבר לכך, הגיוני שהחתימה הסונית שלהם שונה ואולי אתה פשוט מעדיף את זו של פיוניר.

האם מדובר גם באותו רכב?

האם בדקתם עם אותם השירים ודרך אותו מקור (CD/USB/BT)?

האם החיבורים והכיוונים למעט הר"ד זהים?

אני ממשיך להמתין לתמונות הכיוון של המגבר והר"ד (או תיאור מפורט). :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
דאבל דין סידרה 5? אם אני זוכר נכון הוא מציע כיוונים עדיפים על פני האלפיין שלך (להבא ציין דגמים מדוייקים).

מעבר לכך, הגיוני שהחתימה הסונית שלהם שונה ואולי אתה פשוט מעדיף את זו של פיוניר.

האם מדובר גם באותו רכב?

האם בדקתם עם אותם השירים ודרך אותו מקור (CD/USB/BT)?

האם החיבורים והכיוונים למעט הר"ד זהים?

אני ממשיך להמתין לתמונות הכיוון של המגבר והר"ד (או תיאור מפורט). :roll:

[video=youtube;uS-IHtMhZB8]https://www.youtube.com/watch?v=uS-IHtMhZB8 20160618_234548.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במגבר אני לא מזהה משהו בעייתי במיוחד. אם כי גם לא ברור בדיוק להיכן הגיינים (Level) מכוונים.

יחד עם זאת, מאחר ואתה מבצע (וכל עוד זה מתקיים) חיתוך בין הרמקולים לסאבוופר דרך ה-HU, אתה יכול להעביר את הקרוסים במגבר ל-Full.

ב-HU, בתוך התפריט העמוק שאתה נכנס אליו (לחיצה ארוכה על Audio), השינויים שאתה מבצע שם הם באיקוולייזר הפרמטרי.

בתור התחלה, אנא אפס אותם או שפשוט הגדר את ה-F-EQ בתור FLAT (אגב, אולי אחד מהפריסטים שם ינעם לאוזניך).

אם אני מבין נכון, גם אם אתה לא נכנס לתפריט העמוק ורק לוחץ מספר פעמים קצרות על Audio אפשר לשלוט גם על ההגברה של 3 ערוצי האיקוולייזר.

במסגרת האיפוס וודא שגם הם יורדים ל-0 ועל הדרך שהסאב גם על 0, באלאנס-פיידר מאופסים ו-Defeat על OFF.

את ה-HPF לרמקולים, תוריד לאזור ה-80.

בהתאם, את ה-LPF לסאב גם תוריד ל-80.

בתור התחלה.

Power IC, אם אין רמקולים שמחוברים ישירות לר"ד,שים על OFF.

זה לא אמור להשפיע דרמטית על הסאונד, אבל אמור לשפר לפחות ברמה הפסיכולוגית את יחס האות/רעש או משהו בסגנון.

MX Setting לדעתי צריך להיות על הכי נמוך בכל קטגוריה (בעיקר אם מדובר על מקורות מוזיקה איכותיים).

על מה בסוף מכוונים הקרוסים של הסט אצלך (ימין/שמאל אם יש הבדל)? 2dB- או שהחזרת ל-0dB?

מהנקודה הזו אפשר להתחיל לנסות להבין מחדש מה בדיוק חסר לך או מפריע לך.

בשרשורים דומים אחרים, אדי ביקש לראות קריאת RTA בסיסית (עם רעש וורוד כמדומני) באמצעות הטלפון.

אם יש לך אפשרות לבצע זאת, יתכן וזה יעזור לאנשים היותר מומחים פה. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...