Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

1/43 ראלי 1989 פורד סיירה RS Cosworth מספר 15

שימו לב! השרשור הזה בן 2883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1986 קטגוריה B בעולם ה-WRC בשיאה, פורד הורגת שלושה צופים ופוצעת יותר משלושים בזמן המסלול בפורטוגל ולנצ'יה רואה איך אחד מצוותי הדלתא שלה נשרף למוות אחרי כניסה לא טובה לעיקול על המסלול בקורסיקה. ל-FIA נמאס והיא מבטלת את הקטגוריה כולה, לקראת עונת 87 קטגוריה A חוזרת להיות העיקר וכל יצרניות הרכב אשר משתתפות ב-WRC מחפשות כלים מתאימים לקטגוריה (לכל קטגוריה יש נוסחה אחרת לאישור הרכב המשתתף כמו הגבלת משקל, הספק, סוג הנעה וכן הלאה).

חטיבת הספורט של פורד מחפשת יורש ל-RS2000 שיוכל להיכנס בשבילה לקטגוריה A, באותו הזמן פורד אירופה כבר שיווקה את הגרסה הספורטיבית לרכב המנהלים שלה (משפחתית גדולה בעגה הישרא-ליסינג) הסיירה, ובשמה המתבקש RS Cosworth. הבעיה החדשה של פורד כעת היא שהסיירה Cosworth בעלת הנעה אחורית בלבד מה שהופך אותה לנחותה מאוד על מסלולים לא קשיחים ובעלי אופי אחיזתי, במיוחד שלנצ'יה מחזיקה בארסנל שלה דלתא בעלת הנעה כפולה. מצד שני פורד מחזיקה סיירה גם בגרסת הנעה כפולה אך עם מנוע מוחלש שלא יכול להתמודד עם הכח הרב של הדלתא ובכך פורד יוצאת קירחת מפה ומפה.

כדי לנסות לשמור על המורשת, פורד נאלצה להיכנס ל-WRC עם שתי הגרסאות, ההנעה הכפולה למסלולי האחיזה וה- Cosworth למסלולי התאוצה.הביזור של פורד עולה לה ביוקר והיא אינה מצליחה להציג תוצאות טובות. ב-88 פורד מוותרת לגמרי על גרסת ה-4X4 ומתחרה במסגרת ה-WRC רק עם ה-Cosworth, בזכות הנהגים הכישרוניים של פורד (קרלוס סיינז למשל) פורד שמרה על תוצאות סבירות במסלולי האחיזה ואף הצליחה לאתגר מתחרים על מסלולי התאוצה, ב1990 פורד כבר הציגה סיירה המשלבת את גרסת ההנעה הכפולה ביחד עם ה- Cosworth.

הדגם שלי מייצג את הסיירה RS Cosworth בשנת 1989 על המסלול הצרפתי Tour de Corse, שנה לפני (88) פורד הצליחה להגיע על אותו המסלול למקום הראשון אבל ב-89 היא "קיבלה בראש" מלנציה, ב.מ.וו וטיוטה והצליחה להידחק רק למקום ה-7 ומטה (לפחות זה הספיק לה כדי להקדים את כל הצרפתיות על המסלול).

תמונה מהמסלול:

84194_3.jpg

FORD Sierra RS Cosworth 1989 - Cunico Franco & Sghedoni Massimo -ixo

Ford sierra 1.jpgFord sierra 2.jpgFord sierra 3.jpgFord sierra 4.jpgFord sierra 5.jpgFord sierra 6.jpg

ולקינוח סרטון של "הכלה":

[video=youtube;Sw-fC43Msm4]

עריכה אחרונה על ידי iDaNm
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היסטוריה מעניינת ותתחדש על הדגם.

אני קצת פחות התחברתי לסיירה ואולי בגלל זה גם פחות לדגם

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קצת פחות התחברתי לסיירה ואולי בגלל זה גם פחות לדגם

גם בפורד לא התחברו אליה בכל הקשור לראלי, בשאר מסלולי המרוץ והשוק הפרטי המכונית הזאת הייתה להיט. בדיוק השבוע ראיתי את התכנית S.O.S לרכבים ובה הם הצילו סיירה קוזוורט' (Cosworth). בכל מקרה, מיד אחרי תקופת הסיירה פורד מיהרה לחזור אל זרועותיה של האסקורט.

אני מקווה שגם תפנק אותנו בקצת תמונות קבוצתיות של נבחרת הראלי....

אני עובד על זה, מחכה לחבילת ביטים משולשים שהזמנתי מאיביי :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשאר מסלולי המרוץ והשוק הפרטי המכונית הזאת הייתה להיט.

יצא לי לסוע (לא לנהוג) באחת כזאת לא מעט ואני זוכר אותה מאד לחיוב, אם זה איכות הנסיעה והמנוע החזק (זאת היתה גרסת 1.8 ליטר) לתקופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...